SwissOWeek Day6, 10.08.2019

Sort by red column. Update every 2 minutes.

Zielzeit Anmeldungen: 2700 open new window

Kat Stnr Rg Name Vorname Jg Club Start Radio1 Radio2 Radio3 Ziel +
H45  2816   Lui Tzs Hin 1968 HKG-Scout Orienteering Clu12:34:002:48:1615:24:24
H75  3487 36 White Michael 1937 GBR-Mole Valley12:48:001:39:162:15:5415:06:18 +102:47
HE  2471 37 Blume Karsten 1989 GER-Berliner TSC12:28:001:20:222:00:092:23:3614:52:13 +69:29
DAL  1310 29 Adam Laura 1993 FRA-SAGC CESTAS12:35:002:15:5114:51:51 +87:51
HAL  2546 42 Lubasch Noah 2000 SUI-OLV Hindelbank12:26:002:18:2514:44:50 +75:23
HL  7321   Röder Toni + Holger 0 GER-012:37:082:02:5314:43:08 +93:20
D50  1744 55 Röhrich Kirsten 1968 GER-USV Jena12:53:001:48:5114:42:46 +68:12
DAM  1348 51 Mazalová Monika 1992 CZE-MVD Team12:43:001:36:221:58:3114:42:30 +76:30
HL  7320   Röder Lisa-Lotta + Sonja 0 GER-012:38:382:01:2514:41:40 +90:22
HE  2474 34 Klessen Alexander 1990 GER-Berliner TSC12:20:001:17:482:00:302:21:0014:41:33 +66:49
H50  2951 90 Spektors Janis 1969 LAT-Auseklis IK12:48:0047:501:32:561:50:1114:38:57 +60:06
H55K  3155   Franssen Will 1962 NED-OLV Luzern12:45:001:52:3714:38:46
H60  3205 74 Zemp Othmar 1958 SUI-OLV Luzern12:52:001:45:1514:38:15 +58:43
H50  2955 93 Lüthi Peter 1969 SUI-OLG Suhr12:44:0053:161:37:091:53:2214:38:05 +63:14
D55K  1882 17 Kröppl Elke 1962 AUT-HSV-Großmittel12:50:001:45:0414:37:11 +65:35
D55K  1885 18 Mayer Brigitta 1960 AUT-HSV-Großmittel12:30:002:03:4814:35:33 +83:57
H20  2423 11 Ryhiner Timo 2000 SUI-OLG Weisslingen12:53:001:41:4314:35:17 +37:18
H20  2419 14 Hänsel Ole 2000 GER-Team Sachsen12:43:001:51:2214:34:50 +46:51
H45  2830   Tan Xiaoping 1971 CHN-Learnjoy O Club CN11:51:002:15:302:42:3314:34:29
H50  3061 73 Amstutz Beat 1965 SUI-OLV Langenthal12:58:0038:331:18:511:34:5514:34:08 +45:17
H50  2994   Nussbaum Yitzhak 1965 ISR-HASHRON11:22:001:08:022:38:193:05:0014:28:11
H50  2949 71 Solmanis Egons 1969 LAT-Auseklis IK12:52:0036:401:19:301:34:3114:27:05 +44:14
DAM  1366   Senina Marianna 1983 RUS-Fryazino11:29:002:13:382:55:2714:26:38
D18  1205 36 Ehrler Laura 2002 SUI-OLV Luzern12:58:001:26:2814:25:23 +48:21
H55  3152 61 Ryser Ueli 1963 SUI-OLV Langenthal12:59:001:25:1914:25:03 +35:04
D20  1255 19 Kilper Clara Charlotte 2000 GER-USV Jena12:47:0036:211:36:4614:24:21 +45:57
DAL  1308 25 Köpfli Eliana 1986 SUI-OLV Luzern12:56:001:26:0814:22:56 +37:56
D18  1206 38 Wichmann Paula 2001 GER-USV Jena12:43:001:38:3714:22:31 +60:29
H45K  2943 32 Lüthi Markus 1969 SUI-OLG Biberist SO12:52:001:29:2114:22:15 +44:06
HE  2454 18 Röthlisberger Christof 1987 SUI-OLG Skandia12:48:0052:111:18:351:32:3614:20:57 +18:13
H60  3208 65 Meier Thomas 1959 SUI-OLG Wandfluh12:46:001:32:3114:19:16 +45:44
HAL  2503 34 Maerkovich Evgeny 1996 ISR-Carmel12:46:001:32:3214:19:11 +29:44
D40  1588 36 Tamoseviciene Dovile 1978 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:40:001:37:4714:18:58 +58:10
H45  2818 63 Cheung Kang Kai 1967 HKG-Scout Orienteering Clu12:39:001:17:381:37:0614:16:47 +51:18
H60  3238 76 Holmgren Fredrik 1956 SWE-Bergnäsets AIK11:58:002:16:2414:16:03 +90:31
H50  3056 46 Steinauer Michael 1964 SUI-ol.biel.seeland13:00:0028:161:02:071:15:0814:15:47 +24:56
DAK  1411   Früh Peter Béatrice 1975 SUI-Stäfa-Kapreolo12:53:001:21:1314:15:18
DB  1493 39 Jud Astrid 1963 SUI-OLG Chur12:48:001:25:1614:14:30 +56:54
H60  3215 72 Schefer Ueli 1955 SUI-OLG Suhr12:28:001:44:2014:13:51 +58:19
HAK  2690 57 Dooley Michael 1998 SUI-OLV Langenthal12:59:0048:411:13:5414:13:23 +39:14
H60  3204 60 Schneuwly Stephan 1959 GER-OLG Regensburg12:44:001:26:5114:12:00 +40:28
H18  2356 27 Pöhlmann Nico 2002 GER-USV Jena12:53:0046:431:06:031:18:2314:11:51 +31:00
H50  3060 63 Trösch Beat 1968 SUI-OLG Hondrich12:45:0138:371:11:021:25:4114:11:32 +35:40
H50  2953 62 Hänsel Jörg 1969 GER-Team Sachsen12:46:0037:121:10:351:24:3214:11:20 +34:29
HAM  2549 40 Mürner Valentin 2000 SUI-OLG Skandia13:00:001:10:4614:11:11 +29:12
H65  3321 47 Götte Heinrich 1952 GER-OLF Mainz12:43:001:02:111:26:4614:10:44 +41:46
H45K  2902   Gasser Stefan 1972 SUI-O-Motion12:17:001:52:4214:10:24
HAL  2504 30 Knitsch Sebastian 1990 GER-Team Sachsen12:41:001:28:5114:10:19 +25:52
H45  2812 53 Lepiksons Alvis 1971 LAT-Auseklis IK12:53:0057:081:16:1514:09:56 +30:27
H45  2814 58 Lepiksons Valdis 1971 LAT-Auseklis IK12:47:001:03:111:22:1114:09:48 +36:19
H65  3319 43 Wyatt-Mair Gavin 1954 USA-Bay Area Orienteering 12:46:0058:411:22:3214:09:38 +37:40
DAL  1309 22 Maerkovich Marina 1996 ISR-Carmel12:49:001:19:4514:09:32 +31:32
H50  2962 77 Gloor Bernard 1965 SUI-OLG Pfäffikon12:30:0054:251:25:171:38:1014:09:02 +48:11
H45K  2898 31 Bially Michael 1973 GER-TSV Ipsheim12:42:001:25:1514:08:14 +40:05
D20  1272 Abeni Michelle 1999 SUI-OLG Chur12:57:0023:451:10:3014:08:10 +19:46
HE  2480 21 Goericke Marvin 1991 GER-Berliner TSC12:32:0054:541:22:311:35:1414:07:41 +20:57
CL  6184 33 Olandersson Stina 1993 SWE-OK Tyringe12:33:011:34:0514:07:40 +56:39
D18  1209 32 Notni Lene Dorothea 2002 GER-USV Jena12:53:001:12:4914:06:24 +34:22
D60  1913 52 Wanner Alexandra 1958 GER-OLG Siegerland12:42:001:22:5314:06:21 +53:07
H45  2894 34 Spiess Lukas 1970 SUI-ol.biel.seeland12:58:0052:011:07:3114:06:10 +21:41
H60  3207 43 Ziedins Viesturs 1955 LAT-KURMIS12:48:001:17:1614:06:03 +30:31
D40  1591 35 Urase Koko 1967 JPN-TWMU OLK12:30:001:34:2114:05:44 +54:56
D50  1743 36 Welten Monique 1967 NED-OLV Luzern12:56:001:08:0614:05:06 +27:32
H50  2950 42 Baur Matthias 1966 SUI-Stäfa-Kapreolo12:50:0030:481:02:051:13:4314:04:25 +23:34
DAL  1311 23 Schoffer Pia 1997 GER-Team Sachsen12:42:001:21:2914:04:17 +33:17
H45  2813 44 Burkhardt Marcel 1971 SUI-OLV Luzern12:50:0057:501:13:2314:03:56 +27:27
H40  2775 25 Paul Sebastian 1977 GER-Team Sachsen12:26:0043:531:36:4114:03:52 +53:06
DE  1304 Haataja Anna 1996 FIN-SK Pohjantähti12:50:0041:031:01:101:13:1414:03:42 +9:01
D65  1988 33 Fraser Rhona 1954 GBR-INVOC12:47:001:14:3714:03:22 +46:19
HE  2476 Lösch Sören 1987 GER-USV Jena12:40:0046:091:11:041:22:3414:02:59 +8:15
D60  1916 49 Schwarzkopf Irma 1955 GER-OLG Siegerland12:51:001:10:2914:02:45 +40:31
HAM  2568   Fuger Denis 1991 SUI-OL Zimmerberg11:28:002:32:5714:02:23
HAL  2500 Bürge David 1989 SUI-OK Rougemont12:56:001:04:4014:01:08 +1:41
H60  3221 71 Pech Jiri 1954 CZE-OK Lokomotiva Plzen12:16:001:43:3014:00:40 +57:08
D45  1652 33 Teuscher-Streit Ruth 1970 SUI-OLG Hondrich12:57:001:02:5114:00:34 +26:43
HAK  2624 58 Mathis Jan 2001 SUI-Stäfa-Kapreolo12:46:0049:561:13:351:13:3614:00:27 +39:18
HAL  2501 Franssen Tim 1997 NED-OLV Luzern12:51:001:08:4914:00:19 +5:52
D65  1986 29 Mosimann Monika 1950 SUI-OLV Luzern12:57:001:02:0914:00:18 +33:15
H40  2805 20 Nager Yves 1976 SUI-RMOC Rocky Mountain12:33:0039:541:25:5113:59:56 +42:10
D14  1108 46 Teuscher Seraina 2005 SUI-OLG Hondrich12:57:001:01:5413:59:28 +32:40
D20  1253 18 Strobel Paulina 2000 GER-USV Jena12:27:0039:591:31:5513:59:24 +41:00
DB  1491 37 Federspiel Martha 1962 SUI-OLG Chur12:54:001:03:3813:58:58 +35:22
D50  1749 46 Aikio Outi 1966 FIN-SK Pohjantähti12:35:001:22:5813:58:56 +42:22
H18  2361 29 Zarins Marcis 2002 LAT-MONA12:37:0043:451:07:151:21:1913:58:46 +33:55
H55  3073 46 Wanner Nikolaj 1962 GER-OLG Siegerland12:43:001:14:5713:58:35 +24:36
H60  3211 62 Rohrbach Markus 1958 SUI-OLG Chur12:30:001:27:5813:58:32 +41:00
H65  3318   Schilliger Elmar 1954 SUI-OLV Luzern12:52:0045:081:05:2413:58:07
H65  3323 38 Eglitis Janis 1954 LAT-KURMIS12:37:001:00:221:19:5513:57:51 +34:53
H55  3084 69 Keller Daniel 1962 SUI-OLG Stäfa12:11:001:45:3813:57:22 +55:23
H50  2970 86 Urase Taro 1967 JPN-TWMU OLK12:08:0048:381:30:321:47:2813:56:13 +57:22
H45K  2904 27 Häfliger Christian 1967 SUI-OLG Suhr12:37:001:18:3613:56:08 +32:59
H45  2810 18 Merkli Matthias 1972 SUI-OLV Luzern12:55:0048:251:00:2113:55:54 +14:25
H80  3533 12 Huggler Klaus 1938 SUI-OLG Stäfa12:44:001:09:4613:55:34 +33:59
H55  3064 15 Schafer Leonard 1961 SUI-OLC Omström Sense12:54:001:00:3113:55:01 +10:02
D50  1746 30 Siltere Vija 1967 LAT-Auseklis IK12:50:001:03:5513:54:36 +23:02
HAM  2552 30 Bühlmann Noah 1999 SUI-OLV Luzern12:52:001:02:0213:54:34 +20:35
D55  1829 36 Brändle Andrea 1960 SUI-OLG Pfäffikon12:40:001:13:3013:54:25 +40:45
HE  2487 16 Müller Philipp 1988 GER-Team Sachsen12:24:0048:361:17:401:29:5213:54:22 +15:38
H50  3057 26 Bernhard Stephan 1965 SUI-OLV Hindelbank12:48:5626:1452:531:04:1613:54:00 +14:13
DAM  1341 29 Scheidegger Corinne 1990 SUI-OLG Skandia12:50:0046:431:03:1413:53:55 +20:55
D18  1211 24 Sickert Swenja 2002 GER-Team Sachsen12:48:001:05:0813:53:45 +26:43
H70  3402 35 Couch Ian 1947 GBR-East Pennine OC (EPOC)12:51:001:01:4813:53:33 +23:04
D55  1826 25 Taylor Jo 1963 GBR-SROC/EBOR12:52:001:00:2813:53:22 +27:42
H45  2819 31 Klose Sven 1970 GER-Team Sachsen12:45:0052:121:06:5413:52:26 +20:57
HE  2495 25 Kretzschmar Matthias 1990 GER-Team Sachsen12:12:0051:511:24:571:39:4913:52:21 +25:37
D55  1832 41 Klein Yvonne 1963 SUI-OLG Pfäffikon12:32:001:19:0513:52:16 +46:36
H55  3065 21 Wälchli Jürg 1962 SUI-OLG Skandia12:48:001:03:4113:52:15 +13:16
H50  2968 72 Takeshita Shunsuke 1968 JPN-TWMU OLK12:16:0039:311:17:331:35:2413:52:06 +45:15
D60  1908 26 Spycher Ursula 1955 SUI-ol.biel.seeland13:00:0050:5213:51:55 +20:41
D50  1755 43 Senn Monika 1967 SUI-OLG Pfäffikon12:32:001:18:4113:51:37 +38:03
D55K  1904 Ullmann-Kurzo Heidi 1962 SUI-ol.biel.seeland13:00:0050:3813:51:29 +9:53
HAK  2611 55 Streit Reto 1967 SUI-OLG Skandia12:40:0052:351:10:4513:51:27 +36:18
H80  3539 13 Kempf Adolf 1926 SUI-KTV Altdorf12:36:001:13:0913:51:27 +37:52
D55  1821 19 Knecht Bühler Karin 1964 SUI-OLV Luzern12:56:0054:2613:51:26 +21:46
DAM  1347 14 Schilliger Ariane 1992 SUI-OLV Luzern12:54:0040:1856:4713:51:22 +14:22
H65  3335 52 Hächler Patrick 1950 SUI-OLG Pfäffikon12:16:001:07:461:34:1813:51:22 +49:24
H60  3196 29 Schär Hans 1959 SUI-Männerriege Saanen12:40:001:10:1313:50:53 +23:21
H60  3217 35 Eichenberger Dieter 1955 SUI-OLG Suhr12:36:001:14:0413:50:47 +27:15
H60  3213 41 Jud Karl 1959 SUI-OLG Chur12:34:001:16:0813:50:44 +29:12
H55  3077 36 Pfändler Bruno 1961 SUI-OLG Wandfluh12:38:001:12:0613:50:39 +21:40
D16  1150 30 Portmann Sara 2003 SUI-OLV Luzern12:58:0051:4013:50:09 +14:44
H45  2817 55 Kaufmann Torsten 1971 GER-Team Sachsen12:31:001:00:431:18:0913:50:00 +32:31
CM  1439 55 Steinemann Nicole 1979 SUI-OLG Säuliamt12:37:031:11:4813:49:56 +43:10
H55  3141 13 Ehrbar Konrad 1964 SUI-UBOL12:51:0058:1113:49:48 +7:49
DAM  1343 Gerber Christine 1991 SUI-OLG Skandia12:57:0037:3151:5613:49:28 +9:28
H70  3405 44 Jeppson Kjell 1947 SWE-IF Rigor12:40:001:08:2313:49:21 +29:52
HAL  2509 13 Kuster Simon 1992 SUI-OLG Stäfa12:36:001:12:4313:49:09 +9:42
D55  1834 42 Laager Marlies 1960 SUI-OL Zimmerberg12:28:001:19:4513:48:54 +47:14
D60  1915 41 Maerkovich Sophia 1957 ISR-Carmel12:45:001:02:3213:48:45 +32:31
HE  2455   Gyimesi Zoltán 1972 HUN-HOD-mentor SE10:12:002:00:213:04:113:35:5313:48:40
DE  1303 11 von Schoultz Katja 1996 FIN-Bastholmens IF12:26:0046:291:09:271:22:0613:48:38 +17:57
CL  6185 24 Oltedal Eino J. 1990 NOR-CO CERN12:27:011:21:1013:48:38 +43:37
H80  3534 15 Bellarby Peter 1937 GBR-Grampian Orienteers12:12:001:34:0613:47:54 +58:19
D45  1640 21 Regli Franziska 1971 SUI-OLG Chur12:53:0054:0813:47:41 +17:50
H18  2375 36 Zhao Xihan 2001 CHN-Learnjoy O Club CN11:29:001:29:071:59:482:17:5213:47:29 +90:38
DE  1295 Gross Paula 1996 SUI-OL Zimmerberg12:42:0035:0355:011:04:5713:47:23 +0:42
H50  2985 96 Hilbert Josef 1969 AUT-Naturfreunde Wien11:40:0037:041:47:442:06:4313:47:22 +76:31
H20B  2438 Eichenberger Luc 2000 SUI-OLC Omström Sense12:53:0053:3813:47:16 +18:24
H18  2358 Solmanis Davis 2001 LAT-Auseklis IK12:49:0034:0848:2457:3013:46:59 +10:08
HAK  2696 27 Blum Tobias 1996 SUI-OLV Langenthal12:54:0033:3452:0313:46:32 +17:23
H55K  3165 14 Ryhiner Gerhard 1962 SUI-OLG Weisslingen12:51:0054:4713:46:32 +14:14
HE  2448 35 Yagami Yosuke 1983 JPN-Tokiwa Sorinkai11:24:001:21:522:02:282:21:3713:46:15 +67:31
H40  2798 Steinlin Gaudenz 1975 SUI-UBOL / OLG Bern12:54:0023:3851:3713:46:04 +7:18
HAM  2607 Langenegger Nicolas 1990 SUI-ol.biel.seeland12:56:0049:1013:45:39 +7:40
D16  1202 28 Grossenbacher Flavia 2004 SUI-OLV Langenthal12:54:0050:5613:45:32 +14:07
H35  2769 16 Wegmüller Flurin 1982 SUI-OLG Thun12:24:1134:381:20:2813:45:18 +27:53
H16  2280 34 Ehrler Flavio 2004 SUI-OLV Luzern12:56:0048:3313:45:04 +15:33
HAM  2558 46 Hegner Lukas 1981 CZE-OK Lokomotiva Plzen12:24:001:20:2513:44:56 +38:57
HAM  2551 34 Mazal Zdenek 1981 CZE-MVD Team12:40:001:04:2313:44:55 +22:56
H16  2351 40 Hofer Tim 2004 SUI-OLV Langenthal12:53:0051:3113:44:52 +18:21
H55  3078 44 Hempel Klaus 1961 GER-Team Sachsen12:30:001:14:1213:44:47 +23:48
D40  1586 10 Mumprecht Sabine 1976 SUI-OLV Hindelbank12:50:0054:0213:44:41 +13:53
H75  3489 24 Parker Richard 1940 USA-Bay Area Orienteering 12:43:0033:221:00:2813:44:22 +25:51
D55  1831 32 Ruoff Zeller Elisa 1961 SUI-OLG Stäfa12:36:001:07:2613:44:16 +34:36
H55  3075 29 Zarins Atis 1964 LAT-MONA12:35:001:08:3213:44:12 +18:13
D65  1993 28 Wassmer Margrit 1947 SUI-OLG Suhr12:42:001:01:0013:44:11 +32:08
H10  2117 38 Zettel Laurin 2010 SUI-OLG Thun13:00:0542:3013:44:10 +31:04
H40  2804 13 Lerjen Martin 1973 SUI-UBOL12:37:0131:341:06:2913:44:04 +22:17
H35  2749 Salzmann Daniel 1982 SUI-OLG Skandia12:50:0023:0053:2913:43:59 +0:45
HE  2456 24 Kjäll Jonas 1982 SWE-Centrum OK12:04:0052:361:24:191:39:2113:43:52 +25:08
H50  2967 69 Mutka Jouni 1965 FIN-Suunta Jyväskylä12:10:0041:081:18:121:32:2813:43:15 +42:24
HAM  2550 25 Röösli Rafael 1992 SUI-OLV Luzern12:44:0058:4513:43:12 +17:13
H18  2366 26 Frischknecht Eskil 2002 NOR-Alta O-lag12:25:0043:271:03:511:17:3013:43:08 +30:17
D14  1083 36 Auer Eliane 2006 SUI-OLG Chur12:53:0049:1813:42:57 +20:09
H45  2821 26 Lenk Andreas 1973 GER-Team Sachsen12:37:0051:271:05:1513:42:50 +19:21
DAM  1345 13 Schilliger Paula 1990 SUI-OLV Luzern12:46:0042:3356:0913:42:44 +13:44
D16  1146 31 Hofer Anic 2004 SUI-OLV Luzern12:50:0052:0113:42:39 +15:14
H45  2832 68 Zhao Dong 1967 CHN-Learnjoy O Club CN11:43:001:33:171:58:5213:42:35 +73:06
D14  1086 43 Dick Viviane 2005 SUI-UBOL12:45:0056:5013:42:22 +27:34
H18  2367 33 Holfeld Anton 2001 GER-Team Sachsen12:17:0047:551:11:031:24:3213:42:06 +37:15
DB  1488 15 Lösch Christiane 1989 GER-USV Jena13:00:0041:1513:41:56 +12:20
H65  3326 26 Schenkel Reinhard 1954 SUI-OLG Suhr12:31:0049:231:09:5213:41:32 +24:34
H45K  2911 35 Huber Rico 1960 SUI-OL Zimmerberg11:47:001:53:4813:41:27 +68:18
H65  3328 33 Nussbaum Urs 1951 SUI-OLG Suhr12:25:0055:201:15:4413:41:24 +30:26
H45  2824 59 Weyermann Philipp 1971 SUI-OLG Kakowa12:18:001:05:511:22:4013:41:07 +36:38
H40  2778 26 Hillen Tim 1978 BEL-Omega Belgium11:58:0042:171:42:1813:41:06 +58:20
H65  3383   Marti Pekka 1951 SUI-ol.biel.seeland9:34:003:53:214:06:2613:41:04
D40  1590 Sieber Annemarie 1975 SUI-OLG Weisslingen13:00:0040:3013:41:04 +0:16
H70  3414 56 Gmür Nick 1949 SUI-OLC Kapreolo12:14:001:25:2413:40:56 +47:27
H16  2283 52 Zoelly Silvan 2004 SUI-Stäfa-Kapreolo12:35:001:05:1913:40:55 +32:24
H75  3531 Keller Heinz 1942 SUI-ol.biel.seeland12:58:0026:0442:0713:40:52 +7:21
D55  1841 45 Murray Helen 1961 GBR-CO CERN12:08:001:31:4713:40:50 +59:10
H16  2287 39 Baur Manuel 2004 SUI-Stäfa-Kapreolo12:50:0050:1013:40:46 +17:15
H40  2774 10 Beitnes Amund 1976 FIN-OK7712:40:0027:5559:5813:40:36 +15:50
DAM  1352 23 Häfliger Nicole 1993 SUI-OLG Suhr12:39:0044:361:00:4413:40:16 +18:16
D20  1274 20 Scherrer Anja 1999 SUI-OLG Chur11:57:0035:241:42:3213:40:12 +51:48
DAK  1409 43 Ackeret Karin 1967 SUI-Stäfa-Kapreolo12:44:0055:0513:40:10 +29:00
H55  3068 38 Bucher Theophil 1962 SUI-OLV Hindelbank12:27:001:12:3513:40:09 +22:10
H45  2807 38 Zürcher Bernhard 1971 SUI-OLV Hindelbank12:29:0055:231:10:3113:39:56 +24:27
HAK  2616 Dick Andreas 1972 SUI-UBOL12:56:0027:4043:0413:39:38 +8:29
H40  2777 22 Engstedt David 1978 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:05:0052:581:33:5613:39:31 +49:45
H55K  3193 Moser Stephan 1962 SUI-OLV Langenthal12:57:0041:5313:39:28 +1:10
H45K  2900 26 Bieri Stéphane 1971 SUI-OLG Suhr12:22:001:16:3013:39:17 +31:08
H20  2417 Klein Cedrik 1999 GER-Team Sachsen12:23:001:15:4913:39:11 +11:12
D60  1982 37 Duppenthaler Susi 1958 SUI-OLV Hindelbank12:36:001:02:0113:39:09 +31:55
D60  1929 53 Fekiacova Maria 1958 SVK-SK VAZKA Bratislava12:09:001:28:5013:38:42 +58:28
H14  2199 51 Merkli Martin 2006 SUI-OLV Luzern12:45:0039:5853:1213:38:42 +25:02
CM  5099 66 Doetsch Conny 1983 GER-OLV Steinberg12:05:061:32:4213:38:40 +63:51
D70  2036 11 Gerber Rosmarie 1947 SUI-OLG Skandia12:55:0042:4113:38:36 +15:13
DAK  1414 48 Wilhelm Sarah 1976 SUI-OLG Chur12:38:0059:5513:38:32 +33:22
H14  2208 59 Paul Frederik 2006 GER-Team Sachsen12:33:001:04:5213:38:32 +36:52
D50  1776 60 Nussbaum Sharon 1968 ISR-HASHRON11:14:002:22:2013:38:10 +102:36
D14  1087 47 Franssen Lieve 2006 NED-OLV Luzern12:33:001:04:2513:38:00 +35:12
H50  2965 52 Roth Peter 1967 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:20:0030:221:04:391:17:1013:37:48 +26:57
D55K  1884 13 Matias Rosário 1963 POR-OLC SKOG Fribourg12:20:001:16:3313:37:45 +36:09
H65  3336 45 Werder Roland 1954 SUI-OLG Zürich12:13:001:00:091:24:0413:37:37 +38:39
H55K  3192 19 Lüthi Hansueli 1961 SUI-OLG Biberist SO12:27:001:09:2513:37:34 +29:16
H60  3194 Kimmig Emil 1957 GER-OLV Luzern12:50:0047:0213:37:32 +0:00
CM  5064 74 Slettebøe May Lene 1970 NOR-Sogne og Songdalen Ori11:44:051:52:1713:37:31 +83:43
H45  2823 52 Baumberger Christoph 1971 SUI-OLG Zürich12:21:0059:581:15:5413:37:28 +29:59
H16  2279 43 Neuwinger Lukas 2003 GER-Team Sachsen12:41:0055:5613:37:19 +22:48
D40  1593 29 Gasser Anita 1974 SUI-OL Zimmerberg12:25:001:11:2813:37:17 +31:29
H50  2958 15 Schaffner Martin 1966 SUI-OLK Piz Hasi12:36:0024:2348:341:00:1313:36:51 +10:00
H18  2362 20 Kielb Karol 2002 GER-Team Sachsen12:29:0039:3255:581:07:2313:36:46 +19:55
H50  2961 40 van Oordt Christian 1969 SUI-OLG Stäfa12:24:0031:101:00:451:11:5013:36:23 +21:32
H35  2750 17 Kokkila Timo 1979 FIN-Beach Boys12:14:0037:001:21:4613:36:18 +29:04
D45  1634 15 Lepiksone Jana 1970 LAT-Auseklis IK12:45:0050:3513:36:17 +14:26
D45  1650 45 Breitenmoser Maria 1970 SUI-OL Zimmerberg11:45:001:50:1613:36:17 +74:26
HS  7239   White Jane 1942 GBR-12:10:071:22:4213:36:11 +66:30
DAK  1459 15 Lütolf Fritschi Cécile 1976 SUI-OLG Welsikon12:56:0039:2713:35:59 +12:49
H50  2957 21 Norman Tomas 1968 SWE-Leksands OK12:32:0024:2052:311:03:2013:35:56 +13:05
H50  2966 61 Mattsson Jonas 1968 SWE-Rimbo SOK12:12:0034:021:10:481:23:1813:35:56 +33:05
D18  1213 19 Wartewig Anna 2001 GER-Team Sachsen12:38:0057:2113:35:51 +18:49
HAM  2606 Wild Michael 1986 SUI-OLK Argus12:48:0047:2213:35:48 +5:49
H55K  3159 Rancan Marco 1963 SUI-OLG Pfäffikon12:49:0146:0913:35:48 +5:29
CM  7857 61 Lüthi Käthi 1969 SUI-12:12:041:22:5313:35:47 +54:00
HAK  2622 47 Zoelly Kaspar 1961 SUI-Stäfa-Kapreolo12:32:0038:551:03:0713:35:44 +28:35
H55  3086 62 Herzig Markus 1962 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:08:001:26:5913:35:44 +36:45
D12  1035 40 Merkli Sonja 2008 SUI-OLV Luzern12:49:0045:2013:35:38 +29:58
D45K  1705 36 Keller Silvia 1965 SUI-OLG Stäfa12:08:001:26:2213:35:33 +55:22
H50  2947 Ruppenthal Marcel 1965 SUI-OLG Chur12:40:0022:0144:2854:5513:35:29 +4:38
H12  2193 48 Seibel Leo 2008 SUI-OLG Hondrich12:59:0035:3913:35:23 +19:02
H60  3226 51 Habegger Peter 1959 SUI-OLG Stäfa12:14:001:20:3413:35:18 +33:46
H45  2820 39 Moser Gregor 1971 SUI-OLG Suhr12:23:0058:141:11:3613:35:12 +25:43
DB  1492 28 Baumberger Barbara 1972 SUI-OLG Zürich12:42:0052:1013:35:11 +23:35
D50  1750 15 Schmutz Anna Karin 1969 SWE-Leksands OK12:41:0053:1713:35:03 +12:29
H50  2964 35 Bieri Markus 1966 SUI-OLG Pfäffikon12:26:0025:4955:411:08:2213:34:58 +18:07
D35  1568 Wolleb Eyer Franziska 1982 SUI-OLV Hindelbank12:52:0042:2713:34:55 +0:00
DB  1494 30 Neugebauer Stephanie 1971 GER-O-Motion12:39:0054:5813:34:53 +26:17
HE  2498 10 Egger Jonas 1994 SUI-OLV Hindelbank12:08:0047:341:12:241:26:1213:34:42 +11:58
HB  2700 Itten Daniel 1991 GBR-OLV Luzern12:49:0044:5313:34:31 +11:47
H70  3407 30 Säuberli Walter 1948 SUI-OLG Suhr12:35:0058:3513:34:31 +20:02
D12  1056 33 Teuscher Fiona 2007 SUI-OLG Hondrich12:59:0034:5213:34:31 +18:51
HS  7842   Howe Holly 2011 GBR-Saxons OC12:59:1234:1713:34:30 +15:44
HAK  2629 59 Uhr Thomas 1982 SUI-OLG Pfäffikon12:16:0051:501:17:3213:34:20 +43:11
H50  2976 74 Wehrle-Haller Bernhard 1965 SUI-CO CERN11:58:0029:161:23:161:35:4213:34:19 +45:28
DB  1486 17 Köcher Luise 2004 GER-USV Jena12:51:0042:3913:34:16 +13:40
HAK  2691 14 Spörri Roland 1984 SUI-OLC Winterthur12:48:0028:1845:3613:34:07 +10:58
D50  1742 Zürcher Judith 1968 SUI-OLV Hindelbank12:44:0049:3013:34:03 +8:29
D14  1142 24 Hofer Mia 2006 SUI-OLV Langenthal12:49:0044:2713:34:02 +15:14
H50  2956 11 Hyvönen Panu 1967 FIN-SK Pohjantähti12:34:0025:0548:3858:5113:33:28 +8:37
D45  1639 24 Holfeld Christina 1971 GER-Team Sachsen12:37:0055:2913:33:11 +19:20
H50  2972 64 Breitenmoser Marco 1967 SUI-OL Zimmerberg12:06:0037:141:12:211:26:3613:33:09 +36:18
D16  1160 19 Sihver Merle 2004 GER-Team Sachsen12:46:0046:1013:33:08 +9:43
H45  2834 65 Müller Rico 1964 GER-USV TU Dresden11:49:001:21:571:43:1913:33:02 +57:33
H55  3080 40 Lukasczyk Christian 1963 SUI-OLG Zürich12:19:001:13:0713:32:34 +22:35
D45K  1697 18 Kuntze Alexandra 1973 GER-USV Jena12:38:0053:2113:31:59 +21:48
H55K  3158 12 Hindermann Jürg 1960 SUI-OLG Stäfa12:39:0051:5913:31:50 +11:32
H50  2969 51 Thompson Simon 1965 GBR-Harlequins12:14:0031:021:04:331:17:0813:31:38 +26:47
D14  1089 37 Gathercole Hanna 2006 AUT-OLV Luzern12:41:0049:5513:31:31 +20:43
H45K  2918 28 Hatt Edu 1960 SUI-OL Zimmerberg12:12:001:18:5113:31:29 +33:20
H45K  2924 13 Stüdeli Thomas 1971 SUI-OLG Säuliamt/OLG Golda12:27:011:03:2313:31:21 +18:11
HAL  2514 32 Breitenmoser Marc 1999 SUI-OL Zimmerberg12:01:001:29:4213:31:10 +26:43
DAL  1313 12 Nieke Corinna 1993 GER-Team Sachsen12:28:001:02:1513:31:04 +14:04
H18  2379 35 Wu Jiyuan 2001 CHN-Learnjoy O Club CN11:17:001:16:141:57:062:13:1913:30:58 +86:07
D60  1917 10 Couch Julie 1958 GBR-East Pennine OC (EPOC)12:48:0042:1113:30:53 +11:39
DAM  1349 18 Häfliger Michelle 1994 SUI-OLG Suhr12:32:0043:0358:1213:30:49 +15:49
D45K  1739 26 Schletti Elisabeth 1972 SUI-OLV Hindelbank12:28:001:02:0513:30:49 +30:38
CL  6180 37 Abegg Ariane 1973 SUI-OLK Rafzerfeld11:30:011:59:3913:30:38 +82:37
H14  2203 65 Hempel Emil 2005 GER-Team Sachsen12:06:001:23:5213:30:31 +55:51
CL  5126 17 Kuhn Hansruedi 1976 SUI-OLG Pfäffikon12:30:0259:5413:30:28 +22:26
D40  1616 28 Messerli Janine 1976 SUI-OLG Thun12:20:001:09:4213:30:27 +29:39
D45  1643 36 Pechova Iva 1961 CZE-OK Lokomotiva Plzen12:21:001:08:3713:30:23 +32:32
DE  1294 Müller Katrin 1997 SUI-OLG Rymenzburg12:18:0038:311:00:131:11:5213:30:22 +7:41
CL  6071 18 Laager Peter 1960 SUI-OL Zimmerberg12:28:011:01:4013:30:17 +24:16
D16  1156 40 Hockeborn Anne 2004 GER-Team Sachsen12:22:001:07:3113:30:03 +30:38
CM  7305   Renger Rita 1945 SUI-SV Robotron11:51:071:37:4713:30:02
H55  3085 59 Schaerli Jan 1961 SUI-OLG Weisslingen12:06:001:23:2713:30:01 +33:02
DAM  1404 11 Jutzi Deborah 1992 SUI-OLV Hindelbank12:35:0039:5754:1613:29:56 +11:56
H70  3479 28 Luder Res 1947 SUI-OLV Hindelbank12:32:0056:4313:29:43 +18:14
H18  2369 28 Klein Marek 2001 GER-Team Sachsen12:09:0044:541:06:281:20:1313:29:38 +32:47
H70  3404 Taylor John 1949 GBR-SROC/EBOR12:43:0045:5213:29:30 +7:01
DAK  1412 28 Mayer Julia 1992 AUT-HSV-Großmittel12:41:0047:4813:29:28 +21:18
D45K  1716 16 Schmidli Diana 1971 SUI-OLC Winterthur12:36:0352:1813:29:17 +21:03
D45K  1694 11 Merkli-Schläpfer Angelika 1971 SUI-OLV Luzern12:43:0045:0913:29:13 +14:02
H35  2752 Eyer Thomas 1981 SUI-OLV Hindelbank12:23:0029:021:05:3413:29:09 +12:55
H65  3324 Kundisch Diethard 1954 GER-Team Sachsen12:34:0038:0454:1813:28:53 +8:55
D16  1148 33 Spektore Tina 2003 LAT-Auseklis IK12:34:0054:1413:28:49 +17:24
DAM  1358 49 Attinger Sophie 2000 SUI-OL Zimmerberg12:02:001:03:351:25:5313:28:35 +43:35
H35  2746 Fankhauser Beat 1982 SUI-OLG Skandia12:32:0025:4955:5813:28:35 +3:21
H40  2773 15 Enggist Lukas 1978 SUI-OLG Chur12:19:0035:101:08:5413:28:25 +24:39
H45  2839 69 Cionoiu Gheorghe 1961 GER-TV Coburg-Neuses11:27:001:40:202:00:4313:28:24 +74:55
HE  2462 22 Geiges Thomas 1976 SUI-OLG Stäfa11:52:0052:481:23:001:35:4413:28:12 +21:28
H70  3406 12 Wegmüller Peter 1947 SUI-OLV Hindelbank12:38:0049:2613:28:03 +10:34
D65  1990 Lebedoka Gunta 1954 LAT-KURMIS12:52:0035:2213:27:56 +5:53
H50  2974 66 Schlatter Christoph 1965 SUI-OLC Kapreolo BT12:00:0036:211:13:071:27:0813:27:55 +37:04
HE  2457 12 Klein Sven 1993 SUI-OLG Pfäffikon12:00:0048:221:14:541:27:0913:27:34 +12:50
HAK  2692 10 Meyer Samuel 1988 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:43:0029:4843:5913:27:26 +9:17
CM  7009 57 Wüst Roman 2004 SUI-OLC Kapreolo12:11:031:15:4213:27:25 +46:39
H20  2416 Spektors Fricis 2000 LAT-Turun Metsänkävijät12:13:001:13:5213:27:20 +9:21
H45K  2920 30 Bitterli Peter 1957 SUI-OL Zimmerberg12:02:001:24:3413:27:13 +39:04
D40  1589 Geiges Mathilde 1979 SUI-OLG Stäfa12:35:0051:4213:27:11 +11:23
HAL  2511 Mathys Raffael 1994 SUI-OLG Max und Moritz12:16:001:10:4113:27:09 +7:42
D55  1828 Cejka Kati 1958 SUI-OLC SKOG Fribourg12:44:0042:1213:26:53 +9:13
H55  3093 68 Bill Fredy 1961 SUI-OLG Cordoba11:42:001:43:5213:26:42 +53:43
CL  6053 12 Meyer Olivier 1998 SUI-OLG Murten12:35:0151:0413:26:38 +13:37
H45  2865 56 Bonino Reto 1971 SUI-OLG Thun12:07:0056:441:18:5613:26:31 +33:02
DAK  1421 54 Fäh Eliane 1991 SUI-OLG Pfäffikon12:11:001:14:2313:26:31 +48:21
H35  2755 21 Koskenvuo Ville 1979 FIN-Beach Boys11:47:0042:351:38:5413:26:21 +46:07
H45  2815 16 Lucke Jens 1973 GER-Team Sachsen12:26:0047:5459:4713:26:15 +13:46
D70  2039 18 Pfiffner Vreni 1946 SUI-OLG Stäfa12:34:0050:3613:25:57 +23:34
D50  1751   Rutz-Aebersold Susanna 1966 SUI-OLG Stäfa12:20:0013:25:38
D50  1752   Bieri Sibylle 1968 SUI-OLG Pfäffikon12:17:0013:25:38
H50  2971 31 Järvenpää Esa 1967 FIN-Suunta Jyväskylä12:18:0026:5356:001:06:5913:25:29 +16:38
D40  1596   Rettich Katrin 1977 SUI-OL Zimmerberg12:10:001:14:5513:25:27
HAM  2556 43 Beck Severin 1987 SUI-OLG Zürich12:12:001:12:4613:25:25 +31:26
H65  3317 13 Schenkel Urs 1951 SUI-ol norska12:23:0143:231:01:3913:25:21 +16:22
H14  2210 55 Dequiedt Loic 2006 GER-Team Sachsen12:27:0057:4313:25:15 +29:35
HAK  2697 51 Mischler Andreas 1982 SUI-OLV Hindelbank12:19:0050:541:05:4213:25:14 +31:05
HAM  2554 12 Kägi Daniel 1987 SUI-OLG Chur12:32:0052:3113:25:00 +11:01
D35  1569 13 Kesselaers An 1981 BEL-Omega Belgium12:04:001:20:1113:24:58 +38:03
H70  3411 36 Mohus Åge 1949 NOR-Bodø B&OI Orientering12:22:001:01:5013:24:36 +23:07
HAM  2553 Mösch Joel 1993 SUI-OLG Suhr12:36:0048:0113:24:29 +6:30
H45K  2896 Giezendanner Jörg 1967 SUI-OLG Chur12:32:0051:5013:24:27 +6:18
H65  3334 14 Dias Manuel 1952 POR-OLC SKOG Fribourg12:22:0045:291:01:5913:24:26 +16:28
D18  1208 17 Schubert Helene 2001 GER-Team Sachsen12:28:0055:3313:24:13 +17:11
CM  5066 20 Merk Marcel 1973 SUI-OLV Hindelbank12:38:0345:2413:24:12 +16:26
HAK  2673 66 Hofer Urs 1966 SUI-OLG Thun11:52:0052:421:31:1813:24:09 +57:00
CS  5001 48 Vainio Riitta 1958 FIN-Turun Metsänkävijät12:07:091:15:2613:24:09 +48:11
H60  3233 54 Fekiac Jozef 1958 SVK-SK VAZKA Bratislava12:00:001:23:1213:24:03 +36:31
HAK  2618 13 Wüst Thomas 2002 SUI-Stäfa-Kapreolo12:38:0029:4145:3513:24:00 +10:51
CM  7265 23 Gaggetta Manolo 1970 SUI-C.O. Aget Lugano12:35:0348:1613:23:48 +19:02
H45K  2905 33 Badertscher Peter 1966 SUI-OL Zimmerberg11:52:001:30:5213:23:38 +45:29
H75  3491 22 Baumann Eduard 1943 SUI-OLC SKOG Fribourg12:23:0034:0359:4213:23:36 +25:05
HAM  2570 49 Bachmann Mischa 2001 SUI-OL Zimmerberg11:36:001:47:1413:23:35 +65:36
D16  1149 17 Olsen Liv Grete 2004 GER-Team Sachsen12:38:0044:5513:23:29 +8:04
H55K  3183 28 Hüni Hermann 1959 SUI-OLG Thun11:51:001:31:0813:23:26 +51:08
CL  5134 22 Röhnert Anne 1989 GER-Post SV Dresden12:05:011:17:2413:23:14 +40:13
H65  3331 18 Ulevicius Henrikas 1952 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:19:0048:381:03:0713:22:47 +17:49
CM  5055 21 Pekarek Ales 1966 CZE-MVD Team12:36:0246:0913:22:46 +17:01
D45  1637 18 Hempel Christine 1971 GER-Team Sachsen12:29:0053:1313:22:45 +16:54
CM  5053 46 Bauer Roland 1966 SUI-Stäfa-Kapreolo12:19:051:02:5713:22:44 +33:56
D16  1153 Bräuer Antonia 2003 GER-USV Jena12:42:0040:0413:22:30 +3:05
D16  1151 34 Klein Franka 2004 GER-Team Sachsen12:26:0055:2813:21:58 +18:33
H18  2368   Scherrer Christian 2002 SUI-OLG Chur12:05:0044:541:06:001:16:2613:21:53
H40  2776 16 Bieri Christian 1977 SUI-OLG Suhr12:12:0033:131:08:5013:21:28 +24:42
H60  3219 Peissard Bernard 1957 SUI-OLC SKOG Fribourg12:24:0056:5413:21:25 +9:53
D45K  1740 Lüthi-Probst Mirjam 1972 SUI-OLG Biberist SO12:48:0032:5213:21:23 +1:12
D14  1093 39 Lichter Liv Greete 2005 GER-USV Jena12:29:0051:3713:21:19 +22:31
H60  3220 Ptasekas Marius 1958 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:26:0054:3913:21:19 +7:47
H12  2164 33 Stüdeli Aron 2007 SUI-OLG Säuliamt/OLG Golda12:55:0025:3013:21:12 +8:51
CS  5004 23 Kesselaers Paul 1953 BEL-Omega Belgium12:32:0548:1913:21:11 +20:17
D18  1219 39 Unegg Anna 2001 AUT-SU Klagenfurt11:33:001:47:2613:21:10 +69:08
H55  3082 Grote Andreas 1964 SUI-OLC SKOG Fribourg12:24:0056:2813:21:01 +6:02
H65  3343 48 Zbinden Heinz 1942 SUI-OLG Kakowa11:52:001:05:141:28:0213:21:00 +43:02
D50  1754 11 Hindermann Kathrin 1969 SUI-OLG Stäfa12:29:0051:0713:20:42 +10:08
H16  2277 Burkhardt Jan 2003 SUI-OLV Luzern12:47:0033:0813:20:31 +0:00
H14  2200 18 Zoelly Stefan 2006 SUI-Stäfa-Kapreolo12:42:0037:5113:20:22 +9:42
DAM  1356 27 Hatt Serafina 1994 SUI-OL Zimmerberg12:17:0043:571:02:2813:20:03 +20:03
H60  3224 26 Bandixen Sönke 1957 SUI-OLG Pfäffikon12:10:001:09:2513:20:03 +22:31
H75  3493 26 Gysin Peter 1944 SUI-OLG Kakowa12:18:0038:241:01:0413:20:01 +26:30
HS  5139   Enrile Larissa 1968 SUI-Societa Unitas Malcant12:40:0739:0013:20:00 +20:19
H75  3492 13 Habegger Peter 1944 SUI-OLK Piz Hasi12:28:0033:4250:5813:19:46 +16:15
DAK  1482 45 Scherrer Käthi 1971 SUI-OLG Chur12:23:0055:1813:19:41 +29:31
H14  2205 20 Weinert Florian 2005 GER-Team Sachsen12:39:0040:0813:19:41 +12:01
HAK  2626   Frischknecht Martin 1965 NOR-Alta O-lag12:24:0013:19:40
H75  3490 Baumgartner Edi 1944 SUI-OLV Hindelbank12:38:0023:1640:5213:19:31 +6:00
DB  1496 27 Docci Gabriela 1991 SUI-OLG Kakowa12:27:0051:4913:19:30 +22:54
HS  5140   Zoltner Sunnhild 1965 GER-OLV Landshut12:08:121:08:4813:19:22 +51:36
H60  3235 59 Paprotta Hans-Joachim 1957 GER-TV Zizenhausen11:52:001:26:3913:19:21 +39:49
DE  1285 13 Bertschinger Thalia 1993 SUI-OLG Thun11:54:0045:451:12:041:24:5013:19:21 +20:40
HS  7858   Oberholzer Fynn 2011 SUI-12:41:0437:1013:18:58 +18:20
D20  1257 10 Blattner Janina 1999 SUI-OLV Hindelbank12:07:0025:501:11:1513:18:55 +20:31
H50  2959 Karppinen Timo 1967 FIN-SK Pohjantähti12:28:0020:5540:5850:2113:18:51 +0:00
HE  2475 20 Mathys Gabriel-Michael 1996 SUI-OLG Max und Moritz11:44:0049:291:20:021:34:1713:18:44 +20:00
HS  5176   Eriksen Hilde 1975 FIN-12:07:121:09:3413:18:41 +51:55
HB  2710 26 Rüegsegger Ueli 1966 SUI-OLG Biberist SO12:09:001:08:3913:18:35 +35:51
DAM  1353 10 Birrer Mirjam 1986 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:24:0041:1254:0013:18:33 +11:33
D50  1757 12 Tagwerker Gloor Frizzi 1967 SUI-OLG Pfäffikon12:26:0051:4613:18:32 +10:58
H70  3400 40 Herren Werner 1947 SUI-ol norska12:12:021:05:4013:18:29 +26:58
HAM  2561 29 Uhr Markus 1981 SUI-OLG Pfäffikon12:16:001:01:4913:18:25 +20:26
DAK  1410 19 Radaelli Jasmine 1976 SUI-Societa Unitas Malcant12:35:0042:4313:18:18 +16:08
HAL  2531 22 Baumann Cyrill 1993 SUI-OLG Thun11:56:001:21:4813:18:15 +18:48
HAL  2533 11 Grossmann David 1996 SUI-OLG Thun12:06:001:11:4013:18:10 +8:43
CM  5070 27 Schmutz Simon 2003 SWE-Leksands OK12:28:0349:2813:18:10 +20:24
DAL  1315 20 Keller Lea 1994 SUI-OLG Stäfa12:00:001:17:3113:18:07 +29:07
DB  1551   Wu Na 1979 CHN-Chu Jiao O Club10:00:003:15:3813:17:47
H45  2806 20 Kämpfer Thomas 1973 SUI-OLG Biberist SO12:15:0047:351:02:0413:17:41 +16:12
D45  1642 34 Fierz Gasser Martina 1972 SUI-O-Motion12:13:001:04:0213:17:37 +27:46
D70  2040 21 Huguenin Ruth 1948 SUI-OLG Kakowa12:20:0056:2313:17:36 +29:13
H50  2960 Wylenmann Peter 1969 SUI-OLG Pfäffikon12:22:0024:0546:4755:0613:17:36 +4:45
D65  2000 27 Rahm Bea 1948 SUI-OLG Pfäffikon12:17:0059:1713:17:33 +30:30
D70  2066 Luder Maria 1947 SUI-OLV Hindelbank12:48:0028:5413:17:33 +1:10
DAM  1351 Engstedt Rasa 1985 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:28:0034:4748:1513:17:00 +6:00
H60  3228 28 Kaiser Adrian 1958 SUI-OLG Biberist SO12:06:001:10:0813:16:46 +23:14
H60  3229 15 Kumschick Beat 1959 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:12:001:04:0613:16:45 +17:13
H60  3218 Ptasekas Julius 1958 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:20:0055:5913:16:38 +9:06
D50  1763 44 Merat Catherine 1966 FRA-O Jura11:56:001:19:2713:16:31 +38:57
H75  3494 30 Schindler Udo 1942 GER-SV Planeta Radebeul12:08:0046:481:07:1613:16:30 +32:59
D70  2038 Meyer Uschi 1949 SUI-OLG Zürich12:41:0034:3313:16:18 +6:55
D14  1088 41 Baur Ladina 2006 SUI-Stäfa-Kapreolo12:21:0054:3213:16:08 +25:20
D20  1256 Hänsel Hannah 2000 GER-Team Sachsen12:17:0022:5158:2713:16:00 +7:36
CS  5217   Wang Haolin 2007 CHN-SDSZ club11:18:0413:15:59
H16  2278 31 Raupach Benno 2003 GER-USV Jena12:29:0046:1013:15:39 +13:08
HAM  2555 Lais Adrian 1992 SUI-OLG Suhr12:28:0047:1113:15:38 +5:39
DB  1511 40 Sempert Marianna 1958 SUI-OLG Cordoba11:36:001:38:0613:15:34 +69:58
D12  1039 15 Gartmann Luisa 2007 SUI-OLG Chur12:54:0020:3813:15:08 +4:28
D16  1147 16 Steinert Luise 2003 GER-Team Sachsen12:30:0044:3513:15:06 +7:41
H55  3101 66 Røstadsand Per-Arne 1961 NOR-Nydalens SK11:39:001:35:3113:15:04 +45:05
D45K  1700 Jenzer Martina 1970 SUI-OLG Suhr12:33:0041:0513:14:42 +9:31
D55  1835 22 Badertscher Priska 1964 SUI-OL Zimmerberg12:16:0057:4213:14:29 +24:49
HAL  2507 Schmid Jan 1983 NOR-Team Pez & Snapple12:11:001:03:0213:14:27 +0:00
HAK  2621 26 Wong Bryan Yu Hong 1995 HKG-Scout Orienteering Clu12:22:0035:1451:4913:14:22 +17:13
DAK  1484 Aebi Bettina 1990 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:47:0026:3913:14:11 +0:01
H55  3081 11 Roth Markus 1962 SUI-OLK Piz Hasi12:16:0057:3613:14:09 +7:10
H16  2288 46 Lucke Moritz 2004 GER-Team Sachsen12:14:0059:3113:14:05 +26:34
HAK  2623 Enrile Michele 1966 SUI-Societa Unitas Malcant12:30:0027:5743:3313:13:59 +8:50
DAM  1360 42 Bernetti Marie 1993 SUI-CARE Vevey11:59:0055:331:14:0513:13:54 +31:54
D65  1992 17 Wyss Margrit 1951 SUI-OLG Chur12:22:0051:0213:13:49 +21:46
H55K  3168 29 Capeder Leonhard 1945 SUI-OL Zimmerberg11:39:001:33:4513:13:48 +53:30
HAM  2557 16 Frei Stephan 1974 SUI-OLG Suhr12:20:0052:5613:13:31 +11:32
D35  1566 Röthlisberger-Wolleb Sabine 1981 SUI-OLV Hindelbank12:28:0044:5813:13:29 +2:34
H16  2284 19 Pompe Marek 2003 GER-Team Sachsen12:32:0040:5513:13:22 +7:51
DAK  1417 42 Keller Tanja 1992 SUI-OLG Stäfa12:17:0055:1013:13:09 +28:59
HB  2705 Dinner Jürg 1966 SUI-OLG Zürich12:29:0043:1813:12:55 +10:11
D55  1871 44 Ehrbar Cornelia 1962 SUI-UBOL11:41:011:31:0513:12:50 +58:09
H12  2194 30 Wyss Dominic 2007 SUI-OLV Langenthal12:47:0025:2013:12:46 +8:25
HB  2703 Zoltner Helge 1962 GER-OLV Landshut12:39:0033:1213:12:44 +0:00
H12  2146 56 Baumberger Andrin 2008 SUI-OLG Zürich12:19:0052:5713:12:43 +36:22
D14  1117 11 Stüdeli Anna 2005 SUI-OLG Säuliamt/OLG Golda12:37:0035:0413:12:41 +5:53
H55  3090   Merat Laurent 1963 FRA-O Jura11:55:001:16:5813:12:38
D18  1214 Graber Lilly 2002 SUI-OLG Suhr12:33:0038:2613:12:02 +0:00
D20  1263 15 Kangas Taika 2000 FIN-SK Pohjantähti11:47:0028:461:24:1313:11:56 +33:32
H16  2281 Kunckel Konstantin 2003 GER-Team Sachsen12:38:0033:1513:11:37 +0:06
DAM  1355 17 Egli Isabel 1995 SUI-OLG Max und Moritz12:13:0043:5957:5013:11:30 +15:30
DE  1291 14 Erhart Antonia 1998 AUT-OLC Graz11:46:0044:171:10:421:24:5213:11:25 +20:44
H20  2421 Holfeld Wilhelm 1999 GER-Team Sachsen11:43:001:27:5113:11:14 +23:15
H20B  2441 Hindermann Nils 2004 SUI-OLG Stäfa12:29:0041:4113:11:11 +6:19
H18  2360 21 Hempel Paul 2001 GER-Team Sachsen12:01:0037:1556:561:09:4613:11:07 +22:16
D45K  1712   Han Yingjing 1974 CHN-Learnjoy O Club CN11:13:001:56:1113:11:04
CM  5095 75 Minder Arlette 1960 SUI-OLV Baselland11:17:071:52:2513:10:57 +84:07
H16  2350   Tschenett Jérôme 2004 SUI-OLG Chur12:17:0053:1213:10:56
CL  5128 25 Kuhn Nadine 1975 SUI-OLG Pfäffikon11:49:021:21:0913:10:51 +43:49
D65  1991 Nussbaum Marietta 1952 SUI-OLG Suhr12:32:0038:0913:10:50 +8:47
CM  5052 50 Sulavuori Eija 1962 FIN-Turun Metsänkävijät12:02:011:08:0813:10:49 +39:05
H45  2825 25 Gusiatnikov Vladimir 1973 USA-Orienteering Cincinnat12:05:0051:281:05:0113:10:34 +19:05
H16  2286 26 Paul Leopold 2004 GER-Team Sachsen12:26:0043:5013:10:20 +10:49
DB  1498   Aebi Monika 1961 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:33:0036:1313:10:02
CL  6039 Jordi Andri 2001 SUI-OLG Hondrich12:32:0037:3413:10:00 +0:00
H50  2982 60 Halden Vegard 1966 NOR-Nydalens SK11:46:0035:521:09:511:23:1713:09:55 +33:04
H50  2997 88 Bauerfeld Thomas 1968 GER-OL-Team Filder11:20:0052:061:30:511:48:5713:09:48 +58:57
CS  7008 32 Wüst Manuela 1976 SUI-OLC Kapreolo12:14:0655:0213:09:42 +26:47
DAM  1361 48 Pfarrwaller Simone 1984 SUI-OLC Winterthur11:44:001:05:461:24:4913:09:39 +42:39
D45  1644 39 Waldner Nathalie 1970 SUI-OLG Pfäffikon11:57:001:11:5413:09:36 +35:45
HE  2481 14 Hasu Topi 1992 FIN-Bastholmens IF11:40:0047:061:15:431:29:0713:09:33 +14:49
D40  1595 23 Thommesen Anne Marie 1975 DEN-Ballerup OK12:05:001:03:4113:09:29 +23:41
D75  2068 Crawford Sharon 1944 USA-RMOC Rocky Mountain12:39:0029:2213:09:20 +0:00
D35  1579 18 Byers-Jensen Kate 1980 USA-Cascade Orienteering C10:40:002:28:3513:09:16 +106:21
H16  2292 47 Edelhäuser Nick 2004 GER-Team Sachsen12:08:001:00:3613:09:11 +27:40
DB  1497 20 Gross Heidi 1961 SUI-OL Zimmerberg12:24:0044:0813:08:57 +15:21
H70  3426 48 Zehnder Willi 1947 SUI-OLG Cordoba11:55:001:13:1013:08:53 +34:24
CM  5112 Schlegel Matthias 1985 SUI-OL Regio Olten12:39:0429:2013:08:47 +0:00
H55  3091 48 Frilander Heikki 1962 FIN-Bastholmens IF11:52:001:16:0613:08:45 +25:46
HS  5141   Pekárková Radka 1967 CZE-MVD Team12:35:0532:4413:08:38 +13:59
H16  2282 29 Siegert Marek 2004 GER-Team Sachsen12:23:0045:1113:08:33 +12:02
DAM  1359 26 Lienhard Larissa 1998 SUI-OLC Kapreolo12:06:0047:591:01:4213:08:19 +19:19
H16  2296 60 Huggenberger Finn 2004 SUI-OLG Biberist SO11:50:001:17:3913:08:12 +44:41
H12  2141 49 Lucke Julius 2008 GER-Team Sachsen12:31:0036:4013:08:09 +19:48
D45K  1701 10 Ramsell Kristin 1972 SWE-Leksands OK12:23:0044:2313:08:08 +12:57
H16  2300 61 Goodwin Jonty 2003 GBR-WCOC UK11:29:001:38:3513:08:07 +65:36
D18  1215 22 Radzikowski Amélie 2002 SUI-O-Motion12:08:0059:1913:08:05 +21:03
D55  1846 47 Vercaeren Hilde 1963 BEL-KOL-Flanders11:32:001:34:2913:08:02 +62:22
CM  5073   Soupova Jana 1968 CZE-OK Lokomotiva Plzen12:01:031:06:0313:08:01
DAL  1312 Hächler Laetitia 1988 SUI-OLG Chur12:14:0053:1713:07:45 +4:45
HAL  2516 28 Gasser Michael 1974 SUI-OL Zimmerberg11:41:001:26:1213:07:43 +23:16
H50  2987 68 Dörsing Manfred 1968 SUI-OL Amriswil11:36:0031:481:19:071:31:0913:07:43 +40:52
DAM  1354 15 Bachmann Anik 1999 SUI-OL Zimmerberg12:10:0042:4256:5713:07:42 +14:42
D70  2041 20 Beyeler Silvia 1947 SUI-OLC Kapreolo12:13:0053:1613:07:40 +26:17
DAK  1415 17 Samuelsson Henny 1987 SWE-Centrum OK12:26:0040:4913:07:39 +14:29
H14  2206 16 Solmanis Uvis 2006 LAT-Auseklis IK12:30:0026:2537:0513:07:39 +8:59
H70  3413 25 Streuli Willi 1947 SUI-OLG St. Gallen/App.12:11:0055:5313:07:34 +17:05
H50  2978 44 Tschudin Matthias 1965 SUI-OLC Winterthur11:52:0029:501:02:581:14:5613:07:29 +24:38
H45  2868 23 Züblin Reto 1972 SUI-OLG Thun12:02:0050:361:04:4313:07:22 +18:53
DAL  1325 30 Jensen Rebecca 1985 USA-Cascade Orienteering C10:43:002:23:3613:07:20 +95:20
DE  1298 15 Müller Sandrine 1995 SUI-OLV Zug11:38:0049:381:14:451:28:4013:07:17 +24:36
D70  2043 22 Gmür Annette 1947 SUI-OLC Kapreolo11:59:001:06:3413:07:03 +39:40
DAL  1306 Zürcher Rahel Judith 1997 SUI-OLV Hindelbank12:07:0059:1913:06:52 +10:52
H12  2138 18 Fäh Sokoloff Loïc 2008 SUI-Stäfa-Kapreolo12:43:0023:2013:06:50 +6:29
DAK  1479 11 Kim Sunghee 1970 SUI-OLG Chur12:29:0037:1013:06:41 +10:31
DE  1290 22 Flückiger Sonia 1997 SUI-OLK Wiggertal11:30:0052:241:22:181:36:0713:06:36 +31:55
D40  1600 34 Pusterla Sabine 1978 SUI-OLG Basel11:45:001:20:1113:06:08 +40:20
H55  3095 52 Burkhard Martin 1964 SUI-OLG Cordoba11:47:001:18:0713:05:43 +27:44
H14  2201 38 Löhning Jakob 2005 GER-Team Sachsen12:18:0046:4013:05:14 +18:34
D60  1906 20 Bucher Annelise 1955 SUI-OLG Biberist SO12:18:0046:2313:05:11 +15:57
D75  2069 Huggler Erica 1941 SUI-OLG Stäfa12:27:0037:2413:05:07 +7:47
D50  1761 24 Schlatter Evi 1967 SUI-OLC Kapreolo12:05:0059:2513:05:03 +18:29
H70  3422 39 Roth André 1947 SUI-OLG Cordoba12:00:001:04:1513:04:59 +25:30
D60  1924 13 Bandixen Marianne 1958 SUI-OLG Pfäffikon12:21:0043:0913:04:58 +12:44
H45  2837 60 Rossier Patrick 1970 SUI-CA Rosé11:38:001:06:301:25:5713:04:53 +40:24
D55  1843 43 Loup Loïse 1962 SUI-CA Rosé11:40:001:23:1913:04:31 +50:51
CM  5131 56 Zehnder Adrian 1971 SUI-11:48:051:15:3413:04:21 +46:33
H70  3417 52 Rothenfluh Joe 1947 SUI-OLG Cordoba11:47:001:16:3313:04:20 +37:51
D45K  1707 12 Kim Irene 1972 SUI-OLG Stäfa12:18:0045:3213:04:16 +14:05
D14  1098 30 Kärger Eline 2005 GER-Team Sachsen12:17:0046:3313:04:06 +17:18
CM  7160 37 Weber Martin 1967 SUI-OLV Baselland12:09:0354:1913:04:03 +25:17
D60  1925 23 Hennum Gunhild 1959 NOR-Lierbygda O-lag12:15:0048:0913:03:53 +17:39
DAM  1357 33 Arnet Fiona 2001 SUI-OLC Kapreolo11:55:0051:301:08:0013:03:31 +25:31
H55  3089 19 Jörger Klemens 1960 GER-TV Kippenheim /D12:00:001:02:5013:03:26 +12:27
H55K  3162 Huhtanen Ossi 1963 FIN-Tampereen Pyrintö12:15:0047:4713:03:25 +7:07
D65  1995 15 Uleviciene Jurate 1951 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:12:0050:2913:03:20 +21:17
CS  5006 30 Hächler Beatrice 1954 SUI-OLG Pfäffikon12:08:1053:5113:03:18 +26:19
HL  5197   Bechir Daniel 1957 SUI-CO CERN11:55:091:07:0013:03:18 +35:29
D35  1583 12 Schärer Manuela 1983 SUI-ol norska11:45:181:17:1913:03:14 +35:01
CL  6058 34 Delcourt Timothée 1997 SUI-OLG Rymenzburg/OLK Wig11:27:011:35:4113:03:11 +58:10
D60  1923 Ptasekiene Vitalija 1956 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:24:0038:2113:03:04 +7:50
H14  2213 40 Lüthi Quirin 2005 SUI-OLG Suhr12:15:0047:3113:03:03 +19:23
D18  1212 10 Schwammberger Carmen 2001 SUI-OLG Suhr12:13:0049:2313:03:00 +10:58
D50  1764 42 Schaffner Pia 1969 SUI-OLG Cordoba11:44:001:18:0413:02:59 +37:25
H14  2212 19 Saupe David 2006 GER-Team Sachsen12:24:0038:0513:02:47 +10:07
D18  1203 Giezendanner Delia 2002 SUI-OLG Chur12:18:0044:1613:02:43 +5:41
H50  2979   Dauwalder Peter 1967 SUI-OLG Cordoba11:50:0027:2759:161:12:1013:02:43
H55  3088 14 Eugster Hansueli 1964 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:03:0059:1313:02:41 +8:42
H14  2196 28 Steiner Matthias Martin 2005 SUI-OLV Hindelbank12:19:0143:0613:02:37 +14:56
HAK  2620 Zoelly Adrian 2002 SUI-Stäfa-Kapreolo12:27:0024:1035:1113:02:36 +0:27
D55K  1890 16 Hoyois Odile 1960 SUI-CARE Vevey11:30:001:31:1813:02:28 +50:52
HB  2714   Speich Hans Jakob 1958 SUI-OLG Kakowa11:54:001:07:2513:02:16
H50  2977 28 Gossel Heiko 1965 GER-USV TU Dresden11:56:0026:5754:581:05:3713:02:11 +15:20
D14  1152 14 Schneeberger Anna 2005 SUI-OLV Langenthal12:25:0036:2613:01:56 +7:08
HL  5192   Frauchiger Marianne 1942 SUI-OLV Hindelbank11:15:081:44:5813:01:55 +74:07
D45  1633 Ruppenthal Ursi 1971 SUI-OLG Chur12:25:0036:2013:01:51 +0:00
HE  2450 27 Hosokawa Tomoki 1991 JPN-Tokiwa Sorinkai11:16:0057:101:31:181:45:1613:01:49 +31:05
D50  1765 38 Kleebauer Doris 1967 SUI-OLC Winterthur11:50:001:10:5013:01:48 +30:14
D40  1597 17 Schefer Andrea 1975 SUI-OLC Winterthur12:00:001:01:0313:01:46 +20:58
HAM  2560 36 Bucher Thomas 1987 SUI-OLG Biberist SO11:56:001:04:5413:01:41 +23:42
HAL  2510 Rohr Daniel 1990 SUI-OL Zimmerberg11:51:001:10:0913:01:37 +7:10
H12  2139 Mühlstädt Lennart 2007 GER-Team Sachsen12:39:0021:5613:01:24 +5:03
HAL  2537 24 Walthert Florian 1997 SUI-OLG Thun11:36:001:24:4313:01:10 +21:43
D50  1758 13 Huber Bernadette 1966 SUI-OL Zimmerberg12:08:0052:1613:00:58 +11:24
CM  5068 40 Tamosevicius Tomas 1977 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:03:0357:0213:00:54 +28:08
H40  2794   Liang Zheng 1978 CHN-Chu Jiao O Club10:06:001:16:522:54:0913:00:49
D50  1760 Attinger Judith 1967 SUI-OL Zimmerberg12:14:0046:1013:00:49 +5:15
CS  5028 52 Hofmann Hans-Jürg+ Scanzi Gioia + Finlay 0 SUI-11:41:061:18:2713:00:47 +50:52
HE  2482 17 Schalbetter Adrian 1994 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:28:0048:371:18:131:32:2213:00:44 +18:00
H12  2137 28 Enrile Pietro 2007 SUI-Societa Unitas Malcant12:35:0025:0113:00:42 +8:21
D12  1038 Helling Finja 2007 GER-Team Sachsen12:44:0016:0213:00:40 +0:00
HAL  2513 36 Tuma Martin 1982 CZE-TJ KOTVA Braník11:21:001:39:0713:00:37 +36:10
HAL  2508 38 Tschannen Philipp 1998 SUI-OL Zimmerberg11:16:001:44:0813:00:35 +41:08
H45  2831 27 Unegg Franz 1971 AUT-SU Klagenfurt11:54:0051:591:05:5913:00:25 +19:56
H70  3415 17 Poncet Jean Pierre 1947 FRA-O Jura12:06:0052:5312:59:51 +14:22
D12  1037 14 Peter Tanja 2007 SUI-Stäfa-Kapreolo12:39:0020:0812:59:42 +4:02
H70  3436 58 Rigert Bruno 1946 SUI-Freaks OLV Zug11:15:001:43:0112:59:37 +65:08
H65  3341 34 Graf Hansjörg 1953 SUI-OLG Pfäffikon11:43:0053:281:15:2112:59:29 +30:31
HAM  2604 20 Bucher Fabian 1991 SUI-OLG Biberist SO12:04:0054:5412:59:28 +13:29
H75  3496 25 Bossert Hans 1941 SUI-OL Zimmerberg11:58:0039:251:00:0912:59:27 +25:56
HAM  2559 10 Gander Demian 1995 SUI-OLG Pfäffikon12:08:0050:4312:59:09 +9:10
D18  1216 15 Giannini Lara 2001 SUI-OLG Stäfa12:03:0055:3512:58:59 +16:57
H45  2826 Barrable Nick 1974 GBR-South Yorkshire Orient12:10:0038:1248:1712:58:43 +2:14
H16  2290 10 Malte Borrmann 2003 GER-Team Sachsen12:20:0038:0712:58:32 +5:01
CS  5010 51 Hungerbühler Ernst + Maurer Barbara 0 SUI-OLC Kapreolo11:39:081:18:1912:58:26 +50:29
HAL  2535 12 Hofer Lukas 1996 SUI-OLG Thun11:46:001:11:5712:58:20 +8:53
H75  3495 10 Sprecher Walter 1941 SUI-OLG Churfirsten12:13:0028:0344:1812:58:14 +9:43
DB  1501 21 Bärlocher Monika 1960 SUI-OLG St. Gallen/App.12:12:0044:3712:57:44 +16:08
H55  3092 27 Schubnell Markus 1963 SUI-OLC Winterthur11:50:001:07:1012:57:41 +16:42
D65  1998 26 Graf Marianne 1953 SUI-OLG Pfäffikon11:57:0059:2912:57:31 +30:28
CL  6179 30 Abegg Michael 1973 SUI-OLK Rafzerfeld11:26:021:30:2212:57:10 +53:08
H55  3098 54 Dätwyler Urs 1964 SUI-OLG Hondrich11:36:001:20:2112:57:01 +30:02
D16  1171   Stöcklin Lea 2004 SUI-OLC Kapreolo11:02:001:54:1912:56:55
H70  3421 18 Conrad Helmut 1940 GER-USV TU Dresden12:03:0053:1012:56:54 +14:25
CL  6181 26 Abegg Salome 2003 SUI-OLK Rafzerfeld11:34:011:22:1512:56:45 +44:44
D60  1930 25 Holmgren Agneta 1954 SWE-Bergnäsets AIK12:06:0049:4812:56:37 +19:23
H16  2323 56 Zahnd Noé 2004 SUI-OLG Thun11:41:001:14:4912:56:37 +42:06
D55  1839 24 Geneux Elisabeth 1963 SUI-CO CERN11:56:0059:3912:56:34 +26:54
HAL  2520 40 Ishiwa Takeshige 1988 JPN-Tokiwa Sorinkai11:06:001:49:4312:56:33 +47:06
H60  3248 68 Hofoss John 1958 NOR-Hadeland OL11:18:001:37:4712:56:26 +50:54
HAM  2562 24 Böhringer Tobias 1988 GER-OLG Weisslingen12:00:0055:5212:56:20 +14:21
D16  1157 25 Wilhelm Lynn 2004 SUI-OLG Chur12:06:0049:3712:56:08 +12:43
D55  1842 29 Birchmeier Susanne 1963 SUI-OLG Cordoba11:52:001:02:5812:56:07 +30:27
H65  3330   Rahm Walter 1948 SUI-OLG Pfäffikon11:55:0043:191:00:1812:56:01
H14  2198 11 Schletti Silvan 2005 SUI-OLV Hindelbank12:21:0134:3012:56:01 +6:20
H75  3500 15 Föllmi Stephan 1942 SUI-OLC Kapreolo12:03:0028:3152:0912:55:58 +17:27
DAK  1416 Waldner Nadia 2004 SUI-OLG Pfäffikon12:20:0035:1312:55:53 +8:43
CM  5113 25 Varisco Flavio 1961 SUI-ol.biel.seeland12:07:0648:0712:55:52 +19:03
HB  2709 Docci Mauro 1963 SUI-OLG Kakowa12:14:0041:0212:55:37 +7:53
D14  1091 22 Fäh Sokoloff Manon 2005 SUI-Stäfa-Kapreolo12:13:0042:0012:55:34 +12:46
H60  3237 10 Peisenieks Varis 1957 LAT-Kapa OK11:56:0058:5912:55:30 +11:58
HE  2452 31 Würsten Marcel 1995 SUI-OLG KTV Altdorf11:00:001:00:471:39:001:54:5312:55:22 +40:38
HAK  2627 18 Klein Fabian 1991 SUI-OLG Pfäffikon12:08:0030:5146:3712:55:13 +12:04
CM  5058 22 Vainio Kari 1958 FIN-Turun Metsänkävijät12:08:0646:2412:55:07 +17:18
CM  5101 26 Gubler Ernst 1965 SUI-12:06:0548:1812:55:03 +19:15
H14  2214 26 Kögler Jonas 2006 GER-Team Sachsen12:12:0042:0512:54:34 +13:54
H14  2273 23 Wyss Stephan 2005 SUI-OLV Langenthal12:13:0141:0212:54:32 +12:51
D12  1041 37 Tamoseviciute Jogaile 2007 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS12:14:0039:2412:54:05 +23:25
D16  1155 Bieri Rosa 2004 SUI-OLG Suhr12:14:0039:3412:54:03 +2:38
H50  2998 78 Leisinger Urs 1969 SUI-OLG Säuliamt11:14:0039:521:23:571:39:1912:54:03 +49:12
HE  2470   Wolf Dieter 1949 SUI-OLG Säuliamt11:04:001:12:001:49:0912:54:02
H50  3063 18 Stalder Paul 1967 SUI-OLG Goldau11:51:0124:2851:261:02:2812:53:54 +12:02
H45  2829   Löhning Michael 1973 GER-USV TU Dresden11:57:0055:2012:53:42
HAK  2652 67 Cocco Fabrizio 1988 SUI-OLG Basel11:12:001:11:491:40:3012:53:39 +66:30
H55K  3161 Farnes Hansen Kim 1962 NOR-Lierbygda O-lag12:09:0043:5812:53:38 +3:20
HS  7352   Tou Basia 1994 USA-OLG Zürich11:53:1858:1112:53:02 +40:10
HS  5145   Werder Marlis 1956 SUI-OLG Zürich11:56:1355:0712:53:01 +37:14
H75  3499 32 Geudens Bert 1944 BEL-KOL-Flanders11:43:0048:221:08:5012:52:56 +34:25
CS  5216   Zhang Yihui 2003 CHN-SDSZ club11:30:0412:52:49
H70  3483 14 Zingg Fritz 1949 SUI-ol norska12:01:0251:0512:52:46 +12:15
H70  3399 21 Baumgartner Pierre-André 1946 SUI-CARE Vevey11:58:0053:5312:52:44 +15:15
H60  3243 27 Heim Toni 1956 SUI-OLG St. Gallen/App.11:42:001:09:5812:52:40 +23:08
H70  3419 Trøan Tor 1949 NOR-Hadeland OL12:08:0044:0512:52:38 +5:09
D14  1095 32 Bieri Elisabeth 2006 SUI-OLG Suhr12:05:0046:5512:52:38 +17:50
D45K  1708 29 Bach Simone 1973 SUI-All Blacks Thun11:48:001:03:5612:52:34 +32:23
H35  2758 22 Ike Yohei 1984 JPN-KEIYO OLC11:11:0055:501:40:5912:52:31 +48:17
H16  2318 38 Grossen Remo 2004 SUI-OLG Thun12:02:0049:5912:52:22 +16:51
DAK  1425 37 Attinger Annika 1999 SUI-OL Zimmerberg11:59:0052:3212:52:21 +26:11
D45  1649 13 Pfister Hohl Rahel 1972 SUI-OLG Weisslingen12:01:0050:3712:52:14 +14:23
H50  3002 83 Consoli Paolo 1969 SUI-SCOM Mendrisio11:06:0040:161:28:101:45:2312:52:09 +55:18
D45  1658 44 Dammeier Johanna 1971 GER-TSV Hirschau11:17:001:34:2012:52:07 +58:16
H80  3541 Repond Henri 1932 SUI-CARE Vevey11:56:0055:0012:51:57 +18:22
D45  1648 32 Turtinen Satu 1973 FIN-Ylikiimingin Nuijamieh11:49:001:02:2212:51:56 +26:05
H50  2988 53 Gruber Urs 1967 SUI-OL Regio Wil11:34:0030:171:04:341:17:1712:51:53 +27:02
H16  2293 32 Wylenmann Aurel 2004 SUI-OLG Pfäffikon12:05:0046:2412:51:47 +13:16
D45  1646 Sannwald-Frei Claudia 1971 SUI-OLG Stäfa12:09:0042:0412:51:42 +5:51
CL  6178 15 Mangiarratti Cornelia 1976 SUI-OLV Hindelbank11:54:0156:5912:51:42 +19:41
CM  5071 39 Soupa Karel 1969 CZE-OK Lokomotiva Plzen11:54:0356:4412:51:41 +27:55
D14  1096 21 Pompe Lone 2005 GER-Team Sachsen12:09:0041:5012:51:18 +12:30
D55  1849 48 Nyman Marianne 1962 FIN-Hyvinkään Rasti11:12:001:38:0412:51:18 +65:38
H55  3067 Hellmüller Jürg 1960 SUI-OLG St. Gallen/App.11:58:0052:4812:51:15 +2:16
HS  5151   Birchmeier Stefan 1958 SUI-OLG Cordoba11:55:1153:5712:51:15 +36:30
H50  3001 81 Hakuli Kari 1965 FIN-Keravan Urheilijat11:08:0042:531:26:181:42:2312:51:12 +52:21
H70  3437 57 Müller René 1949 SUI-OLG Säuliamt11:07:001:42:2312:51:02 +64:33
D12  1040 Holfeld Anna 2008 GER-Team Sachsen12:34:0016:2012:50:56 +0:16
DAK  1428 52 Bertschi Susanne 1975 SUI-OLC Winterthur11:44:001:05:5912:50:55 +39:45
H50  2989 41 Pilar Karel 1955 CZE-KCT As11:38:0029:231:01:511:12:1612:50:51 +22:00
H50  2984 55 Martin Pascal 1969 FRA-SCAPA NANCY11:32:0032:231:06:311:18:1212:50:44 +27:53
D70  2042 12 Muggli Esther 1949 SUI-OLG Kakowa12:06:0043:3812:50:43 +16:20
HAK  2635 33 Bach Ueli 1977 SUI-All Blacks Thun11:55:0036:4455:0912:50:40 +20:31
HAK  2695 Lubasch Mischa 1997 SUI-OLV Hindelbank12:11:0026:4939:0912:50:37 +4:28
HAK  2631 28 Ruetti Bens 1972 SUI-OLG Herzogenbuchsee11:58:0033:1252:0512:50:35 +17:26
D14  1094 44 Mühlstädt Anna 2005 GER-Team Sachsen11:53:0056:4512:50:35 +27:47
D16  1158 21 Kaufmann Hanne 2003 GER-Team Sachsen12:02:0047:5512:50:26 +11:01
H50  2983 30 Schrago Grégoire 1966 SUI-CA Rosé11:44:0028:1155:431:05:5112:50:25 +15:34
H70  3416 32 Leumann Georg 1948 SUI-Allegra11:50:0059:4112:50:17 +20:48
CS  7856 Pulver Georg 2002 SUI-OLG Bern12:13:0636:2112:50:16 +8:21
H35  2771 10 Zahnd Silvio 1980 SUI-OLG Thun11:38:0033:381:11:4412:50:13 +18:59
CM  5062 77 Baumann Nicolas 1950 HKG-Y2Y10:45:042:03:4112:50:10 +95:23
H12  2140 12 Schletti Aaron 2007 SUI-OLV Hindelbank12:27:0022:2812:50:10 +5:49
D55  1823 Hellmüller Isabelle 1962 SUI-OLG St. Gallen/App.12:12:0037:2712:50:05 +4:25
HS  5229   Thalmann Isabel 1970 SUI-OLG Zürich12:15:0533:3312:49:42 +15:03
D18  1218 18 van Oordt Sara 2001 SUI-OLG Stäfa11:53:0056:0112:49:40 +17:38
H75  3501 35 Freiermuth Ruedi 1942 SUI-OLG Basel11:33:0052:011:15:1912:49:39 +41:08
H18  2378 30 Merat Francois 2001 FRA-O Jura11:25:0046:031:09:431:24:0012:49:36 +36:45
H20  2420 Wepfer Florian 1999 SUI-OLG Pfäffikon11:23:001:25:5512:49:21 +21:22
HAK  2634 23 Hohl Stefan 1969 SUI-OLG Weisslingen12:00:0032:4848:3012:49:18 +14:09
H18  2371 Wepfer Jonas 2001 SUI-OLG Pfäffikon11:57:0030:0343:3451:5312:49:16 +4:25
D16  1154 Barthel Elsa Marie 2003 GER-Team Sachsen12:10:0038:4112:49:10 +1:45
D50  1784 59 Revencu Nicole 1968 BEL-ASUB10:50:001:57:4812:49:09 +77:35
D40  1603 32 Cheng Shannon 1978 USA-Cascade Orienteering C11:30:001:18:2412:49:07 +38:19
D20  1260 14 Sankelo Lotta 2000 FIN-SK Pohjantähti11:27:0029:341:21:0612:48:46 +30:22
D45  1647 23 Pfister Hohl Mirka 1972 SUI-OLG Weisslingen11:53:0055:0112:48:43 +18:52
D55  1837 10 Bonde Annette 1962 DEN-Ballerup OK12:00:0047:5612:48:37 +14:57
H18  2396 Wengler Carlo 2001 GER-Berliner Turnerschaft11:53:0031:0345:4954:5112:48:14 +7:23
H60  3252 56 Jørgensen Gregers Helge 1957 DEN-Ballerup OK11:24:001:23:3312:48:12 +36:40
H60  3199 30 Bisang Otti 1955 SUI-OL Zimmerberg11:36:001:11:2612:48:08 +24:36
D50  1801 Hofer Judith 1968 SUI-OLG Thun12:02:0045:2312:48:04 +4:30
H65  3339 11 Uhr Hanspeter 1954 SUI-OLG Pfäffikon11:49:0044:0058:1212:47:59 +13:01
HAM  2564 23 Hohl Severin 2001 SUI-OLG Weisslingen11:52:0055:3212:47:58 +13:59
H40  2782 Hornung Michael 1979 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:51:0026:2356:3412:47:57 +12:11
H20  2424 Egli Roman 1999 SUI-OLC Kapreolo11:13:001:34:2912:47:56 +29:57
H16  2303 57 Boltshauser Deepak 2004 SUI-OL Regio Wil11:32:001:15:2912:47:53 +42:22
H60  3244 42 Petersen Lars Hanghøj 1955 DEN-Ballerup OK11:30:001:17:1512:47:53 +30:21
CS  5030 28 Bailey Schatzmann Deborah + David 0 SUI-11:55:0751:4912:47:51 +23:55
CL  6183 10 Furrer Susann 1981 SUI-OLV Hindelbank11:59:0048:1212:47:40 +10:40
H65  3353 51 Pellegrini Vincenzo 1953 SUI-C.O. Aget Lugano11:13:001:04:381:33:4612:47:37 +48:39
HAK  2640 50 Müller Rainer 1976 SUI-OLG St. Gallen/App.11:42:0045:291:04:3912:47:33 +30:24
H75  3498 17 Walder Arnold 1941 SUI-OLC Kapreolo11:53:0035:3253:3712:47:32 +19:01
CM  5056 43 Hirvonen Eeva 1958 FIN-Turun Metsänkävijät11:47:0459:4512:47:28 +30:41
H45  2880 19 Enberg Christian 1974 SWE-bussola/Linköpings OK11:46:0048:051:00:5312:47:25 +14:56
DB  1510 33 Steinlin Nicole 1977 SUI-OLC Winterthur11:48:0058:2212:47:25 +29:49
CM  7001 Gasser Lena 2003 SUI-OL Zimmerberg12:10:0436:4312:47:24 +7:37
H50  2980 Bührer Thomas 1968 SUI-CA Rosé11:48:0023:2848:0358:4412:47:24 +8:33
D12  1036 21 Hempel Luise 2008 GER-Team Sachsen12:24:0022:3912:47:10 +6:30
H12  2142 20 Moser Severin 2007 SUI-OLG Chur12:23:0023:3512:47:06 +6:45
D55  1838 Repond Francine 1959 SUI-CARE Vevey12:04:0042:2512:47:02 +9:22
HE  2497 Breivik Eirik 1998 NOR-NTNUI11:32:0039:491:03:351:14:2012:46:44 +0:00
D14  1090 29 Hänsel Flora 2005 GER-Team Sachsen12:01:0045:0612:46:41 +15:53
H65  3352 53 Bednar Jan 1954 NOR-SK UP Olomouc11:10:001:12:371:35:3712:46:25 +50:27
H14  2230 66 Steinlin Tobias 2006 SUI-OLC Winterthur11:09:001:36:4812:46:21 +68:41
DAK  1424 33 Oberholzer-Wolgensin Petra 1985 SUI-OLG St. Gallen/App.11:56:0049:3812:46:19 +23:09
D75  2072 Granholm Charlotta 1942 SWE-Linköpings OK12:03:0042:0312:46:17 +12:57
D12  1043 Hillen Kato 2008 BEL-Omega Belgium12:29:0016:3412:46:14 +0:34
D35  1575 Liesch Hornung Rahel 1980 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:52:0053:3212:46:06 +11:11
CM  7347 68 Otto Esther 1966 SUI-OLK Argus11:10:061:35:1112:46:06 +66:17
D40  1598 Stene Dana B. 1979 NOR-Nydalens SK11:55:0050:2712:46:05 +10:17
H45K  2909 11 Attinger Thomas 1962 SUI-OL Zimmerberg11:42:001:03:1912:45:57 +17:48
D10  1004 Hillen Janne 2009 BEL-Omega Belgium12:29:0216:1312:45:53 +2:16
DAM  1363 16 Nembrini Nina 1992 SUI-C.O. Aget Lugano11:48:0041:2957:1512:45:51 +14:51
D55  1866 49 Svobodova Hana 1959 CZE-OK99 Hradec Kralove10:32:002:12:5212:45:50 +100:10
H40  2786 27 O Connor Ethan 1977 USA-Cascade Orienteering C11:02:0049:031:43:1812:45:45 +58:59
HL  5191   Udovytskyy Vitaliy + Udovytskaya Maiia + 0 UKR-Sirius12:13:0332:0312:45:43
D18  1217 23 Rettich Lea 2002 SUI-OL Zimmerberg11:43:001:01:5412:45:35 +23:33
CM  5054 11 Arki Hannu 1958 FIN-Turun Metsänkävijät12:04:0340:5412:45:29 +11:43
HB  2711 Holzer Simon 1973 SUI-OLG Herzogenbuchsee11:59:0045:5412:45:26 +12:42
CS  5218 27 Freuler Niklaus + Gisi + Patrick + Jean- 0 SUI-OLG Basel11:53:1150:5012:45:25 +23:25
HB  2715 27 Benz Ivo 1972 SUI-OLG St. Gallen/App.11:34:001:10:5212:45:22 +37:38
D55  1840 25 Burkhard Kaethi 1963 SUI-OLG Cordoba11:44:001:00:3212:45:22 +27:42
CM  5222 62 Ballaman Aurélie + Anthony 0 SUI-CA Rosé11:19:031:25:4412:45:17 +56:31
HE  2449 Schalbetter Raphael 1993 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:20:0045:381:11:291:24:3912:45:01 +10:17
D60  1919 36 Wehrli Christina 1955 SUI-OLG Chur11:42:001:02:0312:45:00 +31:46
D55  1847 38 Sterner Christina 1963 SWE-Tockarps IK11:28:001:15:5912:44:48 +43:08
CL  5125 13 Chvalova Vera 1994 CZE-OK Lokomotiva Plzen11:50:0154:0512:44:44 +16:43
HAL  2519 35 Imriska Samuel 1982 AUT-Naturfreunde Wien11:11:001:33:0812:44:35 +30:08
H50  2986 17 Smedberg Fredrik 1967 SWE-OK Skogsfalken11:42:0024:3050:581:01:5112:44:28 +11:37
DB  1506 23 Dauwalder Denise 1976 SUI-OLG Cordoba11:57:0046:5212:44:27 +17:51
DAL  1318 15 Speich Cornelia 1990 SUI-OLG Kakowa11:39:001:04:5612:44:25 +16:25
H65  3345 22 Müller Jean-Pierre 1953 SUI-OL Zimmerberg11:37:0047:321:06:1512:44:02 +21:04
HS  5172   Holzer Silvia + Lea 0 SUI-12:05:0937:2512:43:59 +19:16
CM  5060 36 Hirvonen Petteri 1961 FIN-Turun Metsänkävijät11:49:0553:5812:43:58 +25:10
H75  3504 34 Pfulg Josef 1942 SUI-Freaks OLV Zug11:28:0043:361:14:4012:43:51 +40:20
H75  3506 29 Frigo Markus 1943 SUI-Freaks OLV Zug11:38:0038:191:04:3612:43:49 +30:18
H60  3230 14 Haverstad Ingemar Jansson 1958 NOR-Lierbygda O-lag11:40:001:03:0512:43:47 +16:15
H80  3540 Steiner Alfred 1939 SUI-OLC Kapreolo12:04:0038:5112:43:43 +2:08
DE  1293 10 Westli Andersen Emilie 1994 NOR-Løten OL11:22:0039:491:06:101:20:4412:43:16 +16:35
HB  2723 30 Chatagny Bertrand 1951 SUI-CA Rosé11:09:001:32:5912:43:00 +60:16
HAK  2646 62 Foletti Alfredo 1969 SUI-C.O. Aget Lugano11:18:001:06:161:24:1612:42:53 +49:44
CM  7855 31 Grogg Diana 1972 SUI-OLG Galgenen11:50:0651:5512:42:42 +22:53
H65  3346 31 Brauchli Erich 1951 SUI-OLG St. Gallen/App.11:28:0054:381:13:4512:42:23 +28:25
H65  3347 28 Meier Robert 1951 SUI-OLC Kapreolo11:31:0051:261:10:3512:42:21 +25:23
D12  1047 41 Weyermann Valerie 2007 SUI-OLG Kakowa11:54:0047:2012:42:09 +31:29
DAL  1330 18 Müller Annina 1995 SUI-OLG Thun11:32:001:09:3712:42:08 +21:08
HAL  2518 39 Luznicky Jiri 1985 CZE-TJ KOTVA Braník10:56:001:45:4012:42:06 +42:39
H70  3420 31 Steiner Beat 1949 SUI-OLG Cordoba11:42:0059:2012:42:06 +20:37
DAL  1317 Böhringer Eveline 1992 SUI-OLG Weisslingen11:53:0048:2712:42:00 +0:00
H12  2143 39 Dinner Nicolas 2008 SUI-OLG Zürich12:11:0030:2412:41:57 +13:36
H14  2226 64 Eugster Laurin 2006 SUI-OLG St. Gallen/App.11:24:001:17:0012:41:51 +49:11
H18  2372 Scheuermann Martin 2002 GER-Team Sachsen11:45:0032:2545:5956:2612:41:49 +8:58
HAL  2512 15 Neukom Raphael 1979 SUI-OL Zimmerberg11:26:001:15:2212:41:49 +12:22
H60  3265 75 Matias António 1957 POR-CLAC10:50:001:50:5612:41:45 +64:13
D50  1770 16 Schalbetter Ursula 1962 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:47:0053:5612:41:30 +12:56
D60  1928 15 Haverstad Helga 1956 NOR-Lierbygda O-lag11:57:0043:5212:41:29 +13:15
D60  1926 Mutka Leena 1958 FIN-Suunta Jyväskylä12:03:0037:3212:41:17 +7:03
H55  3100 45 Streuli Fritz 1962 SUI-OL Amriswil11:26:001:14:2812:41:13 +24:14
HAM  2571 47 Wehrle Cédric 1993 SUI-CO CERN11:20:001:20:2512:41:01 +39:02
D55  1836   von Schoultz Annika 1964 FIN-Bastholmens IF11:48:0052:1412:41:01
H60  3236 Lawford Geoff 1955 AUS-Eureka Victoria11:44:0056:1612:40:56 +9:24
D40  1625 15 Enberg Cecilia 1976 SWE-bussola/Linköpings OK11:40:001:00:1112:40:55 +20:07
H18  2382 34 Dammeier Per 2002 GER-TSV Hirschau11:05:0059:551:20:501:35:2212:40:54 +48:03
H14  2224 56 Thompson James 2005 GBR-Harlequins11:42:0058:0612:40:46 +30:06
H55K  3169 25 Ghezzi Gianni 1962 SUI-C.O. Aget Lugano11:21:0030:341:19:0312:40:39 +38:21
D65  2006 34 Nembrini Lidia 1952 SUI-C.O. Aget Lugano11:22:001:16:4412:40:38 +48:35
D40  1599 Eglin Irène 1975 SUI-bussola/Linköpings OK11:50:0049:5912:40:29 +9:41
H55  3096 Oehy Peter 1964 SUI-OLC Winterthur11:44:0055:4912:40:22 +5:23
D12  1050 45 Li Hengyu 2007 CHN-Learnjoy O Club CN11:39:0059:3612:40:12 +44:32
H55  3130   Justa Johan 1961 CZE-OK99 Hradec Kralove10:14:002:25:1812:40:09
H65  3370 58 Rosen David 1953 GBR-South Ribble OC10:22:001:43:182:15:5712:40:09 +92:11
H80  3545 10 Humbel Valentin 1931 SUI-OLG Cordoba11:40:0058:3112:40:03 +22:28
D50  1768 34 Salvisberg Esther 1964 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:32:001:07:1912:40:01 +26:27
HB  2712 Docci Nando 1990 SUI-OLG Kakowa12:04:0035:1012:39:44 +2:00
D50  1771 39 Fookes Carmen 1968 NZL-North West OC11:26:001:12:4912:39:30 +31:56
CM  5224 Mutka Aleksi 2000 FIN-Suunta Jyväskylä12:00:0338:5112:39:26 +9:40
HS  5231   Li Yunqi 2003 CHN-SDSZ club11:15:191:22:2712:39:25 +64:32
CM  7284 64 Wespi Andreas 1947 SUI-OLG Säuliamt11:07:051:31:0112:39:16 +62:28
DB  1505 Lesteberg Ann-Karin 1973 NOR-Kongsberg o-lag12:06:0032:4012:39:12 +3:36
DAM  1364 24 Burkart Käthi 1994 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:37:0048:141:00:5612:38:36 +18:36
HS  5146   Holzer Meret 2007 SUI-OLG Herzogenbuchsee12:06:0731:5012:38:33 +12:52
H20  2425 13 Burkhart Timon 1999 SUI-OL Regio Wil10:53:001:44:5712:38:31 +40:32
CM  7852 17 Wey Lena 1969 SUI-OLG Zürich11:53:1644:2612:38:26 +15:27
HAM  2563 Huhtanen Kiri 1998 FIN-Tampereen Pyrintö11:48:0049:5312:38:16 +8:17
H14  2219 46 Hohl Andrin 2005 SUI-OLG Weisslingen11:48:0049:3812:38:14 +21:34
D12  1042 Gasser Fiona 2008 SUI-O-Motion12:19:0018:3712:38:13 +2:33
H55  3102 31 Balliot Yvan 1963 FRA-Annecy Sports Orientat11:28:001:09:2812:38:05 +19:06
H55  3099 20 Pedersen Børge 1964 NOR-Nydalens SK11:34:001:03:3012:38:03 +13:04
DAL  1321 21 Rickmeyer Tina 1986 GER-USV TU Dresden11:18:001:19:1812:37:58 +30:58
D45K  1702 Hauck Cornelia 1972 SUI-OLG Stäfa11:53:0044:0912:37:50 +12:39
DAK  1429   Suter Rebekka 1984 SUI-OLG Cordoba11:41:0055:4212:37:49
D45K  1715 37 Deuber Trix 1965 SUI-OLG Hondrich11:03:001:33:0312:37:42 +62:31
DAL  1320 24 Rouiller Claire-Lise 1976 SUI-CO CERN11:11:001:25:5612:37:40 +37:40
H14  2211 Gartmann Elia 2005 SUI-OLG Chur12:09:0028:1312:37:40 +0:00
D60  1937 43 Cuche Camille 1956 SUI-CARE Vevey11:30:001:06:2312:37:34 +36:20
D12  1052 44 Tan Lufei 2008 CHN-Learnjoy O Club CN11:44:0052:3312:37:29 +36:49
H18  2373 13 Wild Yannic 2001 SUI-OLG Weisslingen11:37:0035:1250:181:00:0312:37:28 +12:37
H18  2374 Sutter Andrin 2002 SUI-OLG St. Gallen/App.11:41:0030:2145:1856:0612:37:28 +8:37
H45  2840 30 Arfwedson Anders 1970 SWE-Frolunda OL11:30:0053:481:06:4712:37:24 +20:55
D14  1085 18 Wilhelm Gina 2006 SUI-OLG Chur11:57:0039:5112:37:21 +10:33
HAM  2566 15 Szabo Andras 1988 HUN-Egri Testedzo Club11:44:0052:5212:37:20 +11:21
CS  7848 54 Zimmermann Ueli + Von Siebenthal Micha + 0 SUI-10:50:111:45:4912:37:15 +78:15
H45K  2914 23 Attinger Martin 1966 SUI-OL Zimmerberg11:22:001:14:3312:37:14 +29:05
HAM  2567 42 Zanelli Sergio 1975 SUI-OL Zimmerberg/Pfäffiko11:24:001:12:4012:37:13 +31:14
H12  2147 Kuhn Janis 2007 SUI-OLG Pfäffikon12:15:0021:3812:37:11 +4:50
DAK  1440 47 Rüegg Sofie 2003 SUI-OL Regio Wil11:38:0058:1812:36:57 +31:47
H20B  2444 Hofoss William 2001 NOR-Hadeland OL11:17:001:19:0612:36:48 +43:56
H35  2756 12 Schrago Godefroy 1980 SUI-CA Rosé11:20:0036:471:16:1112:36:42 +23:28
D16  1162 Gasser Anna 2004 SUI-O-Motion11:58:0038:1412:36:42 +1:17
HS  7139   Lang Melia 2012 SUI-12:09:0926:2112:36:26 +7:43
D35  1570 Mohus Randi Marie 1980 NOR-Wing OK11:40:0055:4912:36:24 +13:29
D50  1762 Eckardt Cornelia 1969 GER-USV TU Dresden11:53:0042:4712:36:23 +1:49
H50  3007   Wenk Martin 1966 SUI-thurgorienta10:52:0037:431:21:271:43:5512:36:20
HB  2722 17 Wolgensinger Niklaus 1955 SUI-OLG St. Gallen/App.11:44:0051:2612:36:02 +18:18
H50  2992 27 Hutzli Christoph 1966 SUI-OL Regio Wil11:30:0025:2353:301:05:1712:35:58 +15:07
D65  2003 25 Denzler Marlies 1951 SUI-OLC Winterthur11:37:0058:0112:35:55 +28:52
D60  1936 21 Wüest Ruth 1955 SUI-OLG St. Gallen/App./OL11:48:0047:0412:35:47 +16:33
H60  3198   Graber Konrad 1958 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:02:001:32:5212:35:40
CM  5081   Löhning Susanne 1978 GER-USV TU Dresden11:34:051:00:3512:35:32
H40  2780 Hartmann Manuel 1977 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:37:0027:1357:5812:35:31 +13:45
DAL  1316 Aebi Marion 1993 SUI-OLG Herzogenbuchsee11:46:0048:5212:35:23 +0:23
H45  2841 36 Pelletier Grégory 1974 FRA-GO7811:25:0055:401:09:4312:35:20 +23:51
HAM  2569 44 Hoyois Jonas 1989 SUI-CARE Vevey11:16:001:18:4412:35:12 +37:13
CS  5013   Schatzmann Jasmine 2004 SUI-OLG Cordoba11:56:0338:1812:35:01
CS  5184 50 Weitnauer Antoinette 1962 SUI-11:16:051:18:0612:34:58 +50:04
CS  5008 49 Bach Valentina + Seraina 0 SUI-All Blacks Thun11:17:041:17:1212:34:55 +49:02
CS  1500 38 Scanzi Rilli + Leeroy 0 SUI-OL Zimmerberg11:34:0659:4812:34:52 +31:57
H60  3255 45 Suter Leonhard 1956 SUI-OLG Cordoba11:16:001:17:5712:34:48 +31:16
H14  2220 31 Rüegsegger Noé 2005 SUI-OLG Biberist SO11:51:0043:1712:34:48 +15:08
H50  2995 48 Müller Dominique 1968 SUI-OLG Dachsen11:18:0032:441:02:471:16:0512:34:45 +25:54
HS  5233   Shen Rongyi 2006 CHN-SDSZ club11:15:201:17:5312:34:40 +59:46
D60  1940 50 Pellegrini Rita 1955 SUI-C.O. Aget Lugano11:18:001:14:5712:34:39 +45:25
D60  1909 Neukom Regina 1959 SUI-OL Zimmerberg12:00:0033:5812:34:34 +3:20
D75  2073 Harzenmoser Verena 1930 SUI-OLG St. Gallen/App.11:39:0054:3512:34:34 +25:14
DAK  1418 Müller Valeria 1985 SUI-OLG Pfäffikon12:05:0028:4612:34:24 +2:14
D50  1767 20 Halden Monica Tørnqvist 1968 NOR-Nydalens SK11:38:0055:4312:34:24 +14:50
H12  2145 45 Müller Severin 2008 SUI-OLG Pfäffikon11:59:0034:3112:34:07 +17:46
D50  1766 14 Hunziker Gabi 1965 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:41:0052:2612:34:06 +11:32
D45K  1710 34 Unegg Christine 1971 AUT-SU Klagenfurt11:23:001:10:0112:34:01 +38:50
DAM  1367 22 Studnicna Lenka 1986 CZE-VSK CVUT Fakulta Stave11:33:0043:281:00:1412:33:57 +17:57
H10  2090 Graber Kasimir 2010 SUI-OLG Suhr12:17:0515:5712:33:46 +3:40
H18  2386   Ushakov Mikhail 2001 RUS-Sosnovy Bor10:49:001:43:0912:33:36
H60  3246 21 Ballif Philippe 1956 SUI-CARE Vevey11:26:001:07:0312:33:35 +20:03
H55  3109 57 Bohsmann Michael 1961 GER-OL-Team Filder11:10:001:22:4112:33:17 +32:18
HAM  2565 13 Schmid Tommy 1988 NOR-Team Pez & Snapple11:40:0052:3712:33:09 +11:10
CS  5195 19 Frilander Emil 2004 FIN-Bastholmens IF11:47:0745:0712:32:55 +16:59
H50  3009 76 Gerlach Christian 1966 SUI-thurgorienta10:56:0041:391:17:231:36:0412:32:35 +45:44
CM  5082 Schatzmann Markus + Lukas 0 SUI-OLG Cordoba11:55:0237:0012:32:34 +7:49
HE  2478 38 Hong Geunhee 1986 KOR-Korea O-lovers10:08:001:19:022:08:242:24:0612:32:32 +69:48
H16  2275 53 Leutert Flavien 2003 SUI-OLG Säuliamt11:23:001:08:0712:32:10 +35:39
H14  2216 Wylenmann Leander 2005 SUI-OLG Pfäffikon12:03:0028:4112:32:05 +0:25
D65  1997 Bourne Jenny 1954 AUS-Eureka Victoria12:02:0029:2612:32:03 +0:00
CS  7054 33 Honegger Sabine 1973 SUI-OLG Cordoba11:36:0554:5812:31:56 +27:02
DAM  1368 32 Hälg-Talamona Rahel 1986 SUI-OL Regio Wil11:26:0047:381:05:1012:31:53 +22:53
H75  3503 31 Schlatter Beat 1944 SUI-OLG Dachsen11:23:0044:381:07:3112:31:41 +33:10
CL  6080   Goodwin Richard 1957 GBR-WCOC UK10:00:022:30:0012:31:38
H16  2304 59 Bienz Dani 2004 SUI-OLG Säuliamt11:14:001:17:0612:31:38 +44:07
D55K  1888 Huhtanen Meri 1964 FIN-Tampereen Pyrintö11:50:0040:5812:31:36 +0:00
DAM  1370 45 Grossenbacher Olivia 1994 SUI-OLG Huttwil11:15:0059:031:15:4612:31:35 +33:35
DAK  1420 Hohl Anja 2001 SUI-OLG Weisslingen12:02:0028:5812:31:30 +2:20
H55  3105 39 Koster Martin 1962 SUI-OL Regio Wil11:18:001:12:5312:31:30 +22:31
H14  2217 15 Hohl Dominic 2005 SUI-OLG Weisslingen11:54:0036:5912:31:28 +8:48
HAK  2641 38 Eppenberger Fabian 2001 SUI-OLG Cordoba11:34:0037:1156:4912:31:27 +22:18
CM  7010 Grossen Nicole 1977 SUI-OLG Thun11:52:0438:4412:31:23 +9:36
D65  2009 32 São João Maria 1953 POR-CLAC11:17:001:13:2612:31:18 +44:15
HAK  2642 45 Lüchinger Michael 1985 SUI-OLC Winterthur11:31:0040:2959:2912:31:03 +24:54
H14  2215 Baumberger David 2005 SUI-OLG Zürich12:00:0030:2612:30:58 +2:18
D55  1845 31 Goodwin Deborah 1961 GBR-WCOC UK11:24:001:05:4712:30:56 +33:16
HS  5232   Zhang Yihan 2005 CHN-SDSZ club11:15:241:14:1612:30:51 +55:53
D12  1044 17 Schweizer Malu 2007 SUI-OLG Stäfa12:09:0021:0712:30:45 +5:05
HAK  2637 Oberholzer Martin 1980 SUI-OLG St. Gallen/App.11:50:0027:1940:1612:30:40 +5:31
H70  3395 41 Fahrer Heinz 1946 SUI-OLG Bern11:23:011:06:3312:30:35 +28:05
H70  3435 53 Zaugg Hannes 1949 SUI-OLG Säuliamt11:12:001:17:3012:30:25 +38:56
H45  2842 14 Eglin Michael 1973 SUI-bussola/Linköpings OK11:33:0044:0656:4012:30:12 +10:43
H20  2428 15 Dammeier Frederik 2000 GER-TSV Hirschau10:23:002:06:3112:30:05 +62:06
D55  1822 17 Wyss Andrea 1961 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:36:0053:1512:30:01 +20:21
D18  1239 Hüni Corina 2001 SUI-OLG Thun11:48:0041:3212:29:59 +2:57
H65  3349 19 Lais Ruedi 1953 SUI-OLC Kapreolo11:25:0045:461:04:1712:29:56 +18:58
H45  2835 Dauwalder Urs 1970 SUI-OLG Cordoba11:41:0037:5348:2712:29:53 +2:24
CL  6182 Okle Beat 1969 SUI-OLC Winterthur11:44:0145:2212:29:52 +7:51
H70  3427 22 Suter Hansjörg 1946 SUI-CA Rosé11:34:0054:4012:29:26 +15:57
D60  1932 14 Ebneter Christa 1956 SUI-OLG St. Gallen/App.11:45:0043:4312:29:18 +13:04
D60  1931 Piguet Arlette 1957 SUI-OL Zimmerberg11:51:0037:2812:29:10 +6:56
H45K  2907 Gross Martin 1958 SUI-OL Zimmerberg11:27:001:01:1912:29:00 +15:51
H80  3543 Fiechter Christian 1938 SUI-OLC Kapreolo11:48:0039:5112:28:57 +3:22
H45K  2923 34 Hirt Urs 1968 SUI-OLG Rymenzburg10:52:001:36:0712:28:49 +50:40
H65  3325 Wehrli Werner 1952 SUI-OLG Chur11:34:0039:3854:1412:28:48 +8:50
H55  3103 25 Burkhart Erich 1963 SUI-OL Regio Wil11:23:001:05:1212:28:47 +14:48
HAK  2675 Brühwiler Rolf 1968 SUI-OLG Thun11:47:0028:2241:0912:28:46 +6:37
H50  3041   Safka Jan 1966 CZE-OK Kamenice9:44:0056:002:15:042:44:0112:28:39
H65  3355 40 Kellens Jean-Pierre 1952 BEL-KOL-Flanders11:07:001:00:411:20:3512:28:25 +35:27
D20  1259 Graber Sophie 1999 SUI-OLG Suhr11:37:0018:2850:5612:28:24 +0:00
CM  7061 33 Sannwald Andrina 2002 SUI-OLG Stäfa11:35:0352:4512:28:20 +23:34
D70  2045 10 Eggli Margrit 1948 SUI-OLG Basel11:45:0042:2012:28:18 +14:55
DAL  1319 11 Pauli Carole 1988 SUI-OLC Kapreolo11:25:001:02:2312:27:55 +13:55
H12  2149 Wylenmann Lorenz 2007 SUI-OLG Pfäffikon12:07:0020:1912:27:46 +3:25
DAK  1427 10 Teslo Berthe 2002 NOR-Hadeland OL11:50:0036:5612:27:36 +10:26
D16  1173 46 Unegg Marlene 2003 AUT-SU Klagenfurt11:06:001:20:4312:27:26 +44:01
D16  1164 Radzikowski Paulina 2004 SUI-O-Motion11:50:0036:5112:27:25 +0:00
H12  2150 23 Rettich Flurin 2007 SUI-OL Zimmerberg12:03:0023:5812:27:24 +7:03
H14  2255 41 Richard Nathan 2005 SUI-OLG Thun11:39:0047:5412:27:22 +19:42
H70  3423 Zosso Jean-Bernard 1948 SUI-CA Rosé11:44:0042:3312:27:08 +3:39
D16  1145 22 Lüthi Malin 2004 SUI-OLG Biberist SO11:38:0048:4012:27:07 +11:42
H10  2093 Bieri Bernhard 2009 SUI-OLG Suhr12:10:0316:2412:27:06 +4:02
H16  2320 15 Messerli Joël 2004 SUI-OLG Thun11:47:0039:3912:27:04 +6:33
H70  3425 Stene Øyvind 1947 NOR-Asker skiklubb11:39:0047:0012:26:42 +8:13
H50  2990 14 Aegler Mark 1965 SUI-OL Regio Wil11:26:0024:2349:051:00:0312:26:35 +9:44
DB  1513 Baumgartner Anita 1973 SUI-OLG Cordoba11:51:0034:2812:26:23 +5:47
H10  2094 11 Kuhn Cyrill 2012 SUI-OLG Pfäffikon12:07:0317:4012:26:19 +6:15
CS  5016 53 Bienz Susanne + Corina 0 SUI-OLG Säuliamt11:06:061:19:1712:26:08 +51:13
D40  1602 Tschopp Sabin 1975 SUI-OLG Dachsen11:35:0050:3112:26:04 +10:16
H65  3342 Kiiskinen Arto 1953 FIN-Tampereen Pyrintö11:40:0032:3545:3012:25:58 +0:00
H14  2218 Gloor Aurel 2006 SUI-OLG Pfäffikon11:57:0028:3312:25:57 +0:17
CL  5132 11 Häfeli Stefan 1980 SUI-OLK Argus11:36:0149:3112:25:55 +11:54
H14  2257 48 Hofer Alain 2005 SUI-OLG Thun11:33:0052:0012:25:38 +23:58
H10  2125 12 Doetsch Julian 2009 GER-OLV Steinberg12:06:0318:4112:25:32 +6:28
HS  7006   Kilsauskas Nojus 2007 LTU-Devyni Labirintai12:03:0421:4412:25:27 +2:49
DAK  1434 36 Dätwyler Andrea 1998 SUI-OLG Hondrich11:32:0052:1412:25:12 +26:02
H45  2843 21 Pusterla Reto 1974 SUI-OLG Basel11:22:0049:051:02:3612:25:09 +16:40
H16  2297 18 Maurer Laurin 2004 SUI-OLC Kapreolo11:44:0040:4212:25:07 +7:36
DAK  1437 41 Wittenberg Ann-Kathrin 1974 SUI-OL Regio Wil11:29:0055:1012:24:57 +28:47
HAK  2643 35 Suwald Michael 1974 AUT-OLG Cordoba11:28:0035:1356:0712:24:50 +21:41
H55  3104 23 Neu Urs 1963 SUI-STB LA11:20:001:04:1912:24:50 +13:51
D18  1241 Züllig Sarina 2001 SUI-OLG Thun11:38:0046:1212:24:47 +7:45
H50  2993 33 Ekström Thomas 1966 FIN-MS Parma11:16:0029:5356:441:08:0312:24:41 +17:50
H60  3259 44 Schalbetter Josef 1958 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:06:001:17:5912:24:37 +31:05
H55  3107 35 Bleiker Heinz 1964 SUI-OL Regio Wil11:12:001:11:5912:24:33 +21:34
H60  3254 47 Poggiati Roberto 1956 SUI-C.O. Aget Lugano11:04:001:19:4712:24:13 +32:41
D16  1163   Gloor Lea-Gioia 2003 SUI-OLG Pfäffikon11:42:0041:3712:24:05 +4:40
H60  3258 55 Bisceglia Antonio 1959 SUI-C.O. Aget Lugano11:00:001:23:3112:24:04 +36:32
HAK  2649 56 Wittenberg Lutz 1966 SUI-OL Regio Wil11:10:0051:521:13:1612:23:57 +38:48
D45  1651 Oehy Ursula 1965 SUI-OLC Winterthur11:41:0042:1912:23:51 +6:00
D45  1655 11 Rüegg Anita 1973 SUI-OL Regio Wil11:37:0046:2212:23:51 +10:00
H60  3245 Ammann Mario 1956 SUI-OLG St. Gallen/App.11:28:0055:1812:23:50 +8:18
H50  3040 97 Molsen Henrik 1962 DEN-Søllerød OK10:10:0042:211:54:272:13:0112:23:48 +82:57
DAM  1374 44 Ekström Hanne 1997 FIN-MS Parma11:07:0056:111:15:4412:23:32 +33:32
CM  5057 65 Baumann Analyn 1983 HKG-Y2Y10:50:041:32:3212:23:31 +63:44
CM  7195 12 Häfeli-Wild Marion 1984 SUI-OLK Argus11:42:0340:4512:23:30 +11:44
D20  1261 Thiels Hannah 1999 BEL-Omega Belgium11:17:0024:051:05:5012:23:24 +15:00
D50  1774 26 Spirig Regina 1966 SUI-OL Regio Wil11:23:0059:4012:23:24 +18:50
H50  2996 Bredalen Tore 1968 NOR-Nittedal Orientering11:24:0024:3448:3758:4712:23:16 +8:25
D60  1935 18 Daniel Edit 1958 HUN-HSE Budapest11:36:0046:2812:23:09 +15:55
H45K  2915 16 Teslo Einar 1967 NOR-Hadeland OL11:17:001:05:2312:22:56 +19:47
D40  1609 20 Zahnd Nadja 1978 SUI-OLG Thun11:20:001:02:1412:22:55 +22:07
D18  1221 13 Rognstad Ingeborg 2001 NOR-Hadeland OL11:28:0054:2612:22:54 +15:52
D55K  1891 10 Eikeland Inger Johanne 1961 NOR-Nydalens SK11:20:001:01:4812:22:54 +21:18
DAM  1375 46 von Känel Karin 1987 SUI-OLG Säuliamt11:04:0059:021:17:5812:22:50 +35:50
D65  2001 Caluori Doris 1952 SUI-OLC Kapreolo11:47:0035:0012:22:49 +5:46
H14  2228 60 Wang Kailin 2005 CHN-Learnjoy O Club CN11:15:001:07:0212:22:35 +38:55
DAK  1436 50 Hirt Beatrix 1975 SUI-OLG Rymenzburg11:20:001:01:4912:22:30 +35:20
H60  3299   Lustenberger Marcel 1958 SUI-OLK Argus9:36:002:45:0112:22:26
H40  2785 18 Ludwig Roland 1975 SUI-OL Regio Wil11:09:0035:471:12:3512:22:14 +28:28
H45K  2916 20 Wettstein Rolf 1962 SUI-OL Zimmerberg11:12:001:09:2012:22:01 +23:52
CL  5100 19 Mohel Ron 1975 SUI-OLV Zug11:10:011:11:3312:22:01 +34:00
D45  1660 40 Howe Alison 1972 GBR-Saxons OC11:09:001:12:2512:22:01 +36:10
D45K  1735   Neuenschwander Barbara 1971 SUI-OLG Thun11:43:0038:0912:21:48
D12  1046 20 Geiges Aline 2008 SUI-OLG Stäfa11:59:0022:0512:21:40 +6:00
H45  2836 Stene Per Øyvind 1974 NOR-Nydalens SK11:35:0035:1146:0012:21:29 +0:00
D40  1605 26 Kurth Susan 1976 GER-OLA TSV Deggendorf11:15:001:05:3712:21:16 +25:28
H70  3432 37 Eggli Roland 1945 SUI-OLG Basel11:18:001:01:5912:21:10 +23:41
D40  1604 13 Hochstrasser Sandra 1976 SUI-bussola ok11:25:0055:3812:21:07 +15:19
HE  2484 39 Safka Dan 1991 CZE-OK Kamenice9:56:001:32:102:09:532:24:3412:21:06 +70:22
HAL  2522 31 Scherer Thomas 1984 SUI-OLG Säuliamt10:51:001:29:3612:21:06 +26:39
H20  2427 10 Goodwin Joseph 2000 GBR-WCOC UK10:43:001:37:2712:20:57 +32:58
D45K  1711 Büchler Silvia 1969 SUI-OLG St. Gallen/App.11:38:0042:1212:20:47 +10:36
D60  1933   Ammann Monika 1959 SUI-OLG St. Gallen/App.11:39:0041:0812:20:39
H45K  2906 Märk Urs 1970 SUI-OLG Stäfa11:32:0048:0612:20:33 +2:24
HL  5203   Grossenbacher Romana + Denise 0 SUI-OLV Langenthal11:31:0648:3312:20:33 +16:47
DAK  1483 39 Steiner Tabea 2001 SUI-OLG Hondrich11:26:0053:5112:20:32 +27:22
H12  2148 27 Rettich Gian 2007 SUI-OL Zimmerberg11:55:0025:0012:20:32 +8:11
D70  2044 Zaugg Yvette 1949 SUI-OLG Säuliamt11:52:0027:3212:20:23 +0:00
H10  2096 Kuhn Laurin 2009 SUI-OLG Pfäffikon12:05:0414:2712:20:11 +2:06
D16  1174 39 Bretscher Julia 2004 SUI-OLC Kapreolo11:18:001:01:1712:19:50 +24:25
D45K  1737 13 Hüni Christine 1967 SUI-OLG Thun11:33:0045:5812:19:43 +14:32
D14  1100 Radzikowski Henriette 2006 SUI-O-Motion11:49:0030:1312:19:37 +0:49
DAK  1435 44 Schmid Kathrin 1971 SUI-OL Regio Wil11:23:0055:4512:19:29 +29:19
H65  3350 16 Wülser Herbert 1954 SUI-OLC Winterthur11:16:0046:511:02:3812:19:18 +17:20
H65  3351 12 Hunziker Roland 1950 SUI-OLG Cordoba11:19:0043:5659:3412:19:16 +14:18
DE  1300 Tommer Sina 1994 SUI-OLG Waldrose11:06:0040:341:01:221:12:4612:19:13 +8:32
H50  3005 56 Howe Brendon 1969 GBR-Saxons OC11:00:0037:061:07:351:18:3912:19:05 +28:14
HE  2477 11 Schuster Simon 1998 SWE-IFK Lidingö10:52:0047:541:14:221:26:3212:18:57 +12:13
H14  2227 42 Bachmann Tim 2005 SUI-OL Zimmerberg11:30:0048:2612:18:51 +20:11
HS  7242   Mohus Mirja 2013 NOR-11:21:0655:3912:18:44 +38:04
H40  2781 Platais Pauls 1975 LAT-OK Ozons11:23:0028:2255:1712:18:42 +10:56
H45  2848 41 Bienz Simon 1970 SUI-OLG Säuliamt11:06:0056:511:11:5812:18:33 +26:04
D14  1127 28 Messerli Alice 2006 SUI-OLG Thun11:33:0044:5712:18:32 +15:44
D10  1001 17 Ehrler Fiona 2009 SUI-OLV Luzern11:50:0227:4512:18:30 +13:53
CL  6177 Frei Lukas 1993 SUI-OLK Argus11:31:0146:5412:18:25 +9:24
DE  1279 20 Maag Astrid 1997 DEN-Søllerød OK10:42:0052:431:21:461:35:4912:18:22 +31:41
D14  1099 34 Müller Celia 2005 SUI-OLG Pfäffikon11:29:0048:4712:18:17 +19:29
H16  2302 48 Kurzen Jan 2004 SUI-OLG Huttwil11:17:001:00:3712:18:14 +27:43
DB  1523   Eichenberger Marianne 1956 SUI-OLG Basel11:09:001:07:4812:18:11
H40  2784 12 Senin Dmitry 1976 RUS-Fryazino11:16:0030:321:01:2812:17:58 +17:12
H60  3260 16 Jensen Einar 1956 NOR-Nydalens SK11:12:001:05:0212:17:50 +18:18
CL  6008 27 Otto Tobias 1962 SUI-OLK Argus10:55:011:21:5812:17:46 +44:45
H18  2399 37 Safka Sebastian 2001 CZE-OK Kamenice9:57:001:29:321:56:522:19:5312:17:41 +92:50
H55K  3171 18 Saranen Aki 1963 FIN-Pihkaniskat11:09:001:07:3812:17:36 +27:18
D16  1168 27 Bernasconi Sophia 2003 SUI-OL Zimmerberg11:26:0050:4812:17:18 +13:53
HAL  2515 16 Baryshnikov Sergey 1984 RUS-ARINA11:01:001:15:4312:17:11 +12:44
HE  2499 Schweizer Timon 1996 SUI-OLV Baselland10:56:0044:211:08:281:20:4112:17:04 +6:20
H16  2299 12 Wolfensberger Simon 2004 SUI-OLC Winterthur11:38:0038:3812:17:02 +5:31
H20B  2443 Attinger Tim 2002 SUI-OL Zimmerberg11:41:0035:2012:16:52 +0:00
CM  5065 44 Kärger Brit 1976 GER-Team Sachsen11:16:0459:4912:16:38 +30:51
H60  3262 50 Seiterle Martin 1958 SUI-OL Amriswil10:56:001:19:4512:16:36 +33:04
CM  5029 47 Mohel Liron 1979 SUI-OLV Zug11:09:081:06:0912:16:25 +37:34
CL  5124 Kropf Erik 1969 SWE-Centrum OK11:28:0147:5112:16:18 +10:17
D40  1606 25 Zettel Claudia 1978 SUI-OLG Thun11:10:001:05:3512:16:06 +25:18
H70  3429 10 Bächler Josef 1949 SUI-SV Giffers-Tentlingen11:28:0047:2112:16:02 +8:33
H65  3354 39 Rennie Bruce 1951 CAN-GVOC10:55:0059:021:20:1512:15:58 +35:00
D50  1779 17 Ruud Astrid Kristin 1969 NOR-Nittedal Orientering11:20:0055:2412:15:56 +14:22
H45  2849 49 van Loon Roland 1972 NED-KOVZ11:01:0059:431:14:0712:15:50 +28:21
D50  1772 Graf Heidi 1968 SUI-OL Regio Wil11:29:0046:0812:15:47 +5:13
D40  1610 33 Sauere Astra 1975 LAT-Ozons10:55:001:20:0412:15:44 +39:56
DE  1282 Westli Andersen Evine 1996 NOR-Løten OL10:58:0038:451:04:081:17:0112:15:40 +12:59
D45  1656 20 Kurzen Christine 1971 SUI-OLG Huttwil11:21:0053:5912:15:38 +17:47
D16  1166 11 Hohl Annina 2003 SUI-OLG Weisslingen11:34:0041:0912:15:36 +4:11
CL  6087 16 Ringli Priska 1966 SUI-OLG Schaffhausen11:16:0358:2012:14:58 +20:55
HAK  2654 53 Gisler Peter 1968 SUI-OLG KTV Altdorf11:04:0047:331:10:0312:14:57 +35:48
D35  1571 Zosso Céline 1982 SUI-CA Rosé11:16:0058:1612:14:46 +15:51
H12  2179 15 Messerli Gil 2008 SUI-OLG Thun11:51:0023:0812:14:43 +6:22
H60  3256 19 Hiltebrand Thomas 1955 SUI-C.O. Aget Lugano11:08:001:05:5912:14:41 +19:09
D60  1939 19 Bindschädler Ursula 1957 SUI-OLC Winterthur11:27:0046:2912:14:10 +15:56
D35  1572 Weber Sarah 1981 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:28:0045:3412:14:06 +3:11
HE  2460 19 Beglinger Robin 1998 SUI-OLG Murten10:40:0049:531:19:431:33:3212:13:59 +19:15
D60  1945 44 Just Albrecht Veronika 1956 SUI-OLG Basel11:06:001:07:1112:13:55 +36:41
HS  5163   Gisler Renata + Alessandra 0 SUI-OLG KTV Altdorf11:31:0841:3612:13:51 +23:09
D75  2078 10 Slavina Anna 1940 LAT-Ozons10:51:001:19:4512:13:45 +52:25
D10  1008 21 Löhning Lisa 2011 GER-USV TU Dresden11:34:0338:1412:13:21 +24:43
D14  1097 Gasser Ladina 2006 SUI-O-Motion11:41:0031:5112:13:20 +2:32
CM  2435 Gawlitza Franz 1999 GER-Team Sachsen11:43:0229:4012:13:11 +0:26
HAK  2638 Lesteberg Ola 1976 NOR-Kongsberg o-lag11:36:0024:5936:3312:13:05 +1:56
D50  1785 41 Kammholz Almut 1965 GER-Kölner OL-Team10:56:001:16:2012:13:03 +35:29
H18  2384 23 Nussbaum Nadav 2002 ISR-HASHRON11:01:0043:051:00:101:11:2412:12:47 +23:56
H16  2298   Humbel Simon 2004 SUI-OLG Cordoba11:35:0037:0312:12:45
H12  2157 57 Suwald Jan 2007 SUI-OLG Cordoba11:15:0056:0812:12:36 +40:15
H45  2851 47 Zettel Christian 1974 SUI-OLG Thun10:58:0057:341:14:0612:12:32 +28:03
HB  2738 Hess Markus 1966 SUI-OLG Thun11:29:0043:0512:12:31 +9:47
H35  2760 14 Grossenbacher Patrik 1982 SUI-OLG Huttwil10:53:0036:471:18:4312:12:21 +26:07
D55K  1892 Bisceglia-Sarinelli Anna 1962 SUI-C.O. Aget Lugano11:10:001:01:2712:12:19 +20:43
H75  3508 20 Koivula Keijo 1943 FIN-Hyvinkään Rasti11:13:0038:3958:2012:12:14 +23:43
HB  2717 12 Eugster Clemens 1964 SUI-OLG St. Gallen/App.11:24:0047:3112:12:13 +14:29
CM  7850 18 Kunz Christine 1975 SUI-ol norska11:26:0345:0112:11:34 +15:48
H55  3115 50 Reinitz Thomas 1962 GER-TSC Eintracht Dortmund10:54:001:16:5012:11:30 +26:31
D16  1196 23 Hofer Céline 2004 SUI-OLG Thun11:22:0048:5112:11:19 +11:54
CS  5215 45 Shao Xianyi 2006 CHN-SDSZ club11:01:031:08:0812:11:02 +41:10
HAK  2645 19 Krayer Honegger Lukas 1973 SUI-OLG Cordoba11:23:0032:5547:2412:10:57 +12:48
CS  5174 Demeulemeester Luc 2002 SUI-11:40:0530:2212:10:52 +1:58
D50  1777 23 Fritz Kristine 1965 GER-OL-Team Filder11:11:0059:1012:10:50 +18:16
HAK  2644 11 Pfarrwaller Thomas 1982 SUI-OLC Winterthur11:26:0030:5744:1312:10:41 +9:32
H70  3440 43 Kehrer Martin 1947 SUI-OLG Säuliamt11:02:001:07:2612:10:36 +29:07
DB  1522 22 Ludwig-Bakker Anneke 1974 NED-OL Regio Wil11:24:0045:4712:10:35 +16:59
H80  3546 Schrago Roger 1939 SUI-CA Rosé11:16:0053:3812:10:32 +16:57
CL  6099 Thoma Patrik 1981 SUI-bussola ok11:25:0145:0112:10:32 +7:31
H60  3268 61 Mathys Thomas 1957 SUI-OLG Huttwil10:42:001:27:2812:10:24 +40:52
H65  3392 36 Müller Alfred 1953 SUI-OLG Thun10:51:0158:121:18:1912:10:19 +33:20
D45  1654 Romanens Marie-Luce 1973 SUI-CA Rosé11:29:0040:3912:10:16 +4:25
HE  2483 23 Beglinger Lars 1996 SUI-OLG Murten10:32:0054:271:24:151:37:3512:10:05 +23:21
CL  6012 Röthlisberger Michael 1991 SUI-OLG Suhr11:23:0146:3912:10:00 +8:59
D65  2005 11 Chatagny Eliane 1953 SUI-CA Rosé11:27:0042:0412:09:52 +12:49
D75  2076 Vogel Elisabeth 1942 SUI-OLG Basel11:03:001:05:2412:09:48 +36:28
H55K  3172 17 Kolehmainen Ari 1962 GER-OC München11:03:001:06:1212:09:47 +25:29
CM  7345 59 Pridal Angela 1999 SUI-010:51:041:17:5112:09:41 +48:54
H45  2850 28 Ushakov Sergei 1974 RUS-Sosnovy Bor11:03:0025:1152:191:06:0912:09:39 +20:10
H65  3357 20 Engeler Felix 1952 SUI-OL Amriswil11:04:0048:581:04:5512:09:36 +19:38
CS  5050 34 Leuenberger Beatrice + Mattia 0 SUI-Bucheggberger OL11:13:0555:2712:09:30 +27:36
CS  5214 41 Liu Chengyu 2002 CHN-SDSZ club11:03:051:05:4012:09:25 +37:31
CS  5022 29 Hirzel Andreas 1953 SUI-OLV Baselland11:15:1253:2312:09:24 +25:23
D70  2048 13 Kehrer Berti 1947 SUI-OLG Säuliamt11:24:0044:1312:09:20 +16:57
CS  5213 42 Fu Jiaqi 2003 CHN-SDSZ club11:02:021:06:3712:09:17 +38:26
CS  5032 30 Hirzel Therese 1959 SUI-11:14:0554:1112:09:13 +26:19
DB  1532 38 Gisler Alexandra 1969 SUI-OLG KTV Altdorf10:54:001:14:2712:09:13 +45:37
CM  5098 73 Krima Inga 1973 LAT-Ozons10:18:081:49:1312:09:03 +81:12
D70  2046 Hasler Lucia 1947 SUI-OLG Säuliamt11:38:0030:2312:09:02 +2:39
H55  3124 67 Leimgruber Markus 1964 SUI-OLK Fricktal10:32:001:36:1912:08:58 +45:59
D50  1819 31 Maibach Susanne 1963 SUI-ol norska11:04:011:04:0112:08:52 +23:17
D14  1103 Sannwald Seline 2005 SUI-OLG Stäfa11:37:0031:2312:08:52 +2:04
H45  2855 54 Bolliger Samuel 1972 SUI-OLG Kölliken10:50:001:02:231:18:0212:08:37 +32:08
D50  1783 40 Weber Petra 1965 GER-OLG Regensburg10:53:001:14:5912:08:36 +34:02
H14  2259 22 Niederhauser Laurin 2006 SUI-OLG Thun11:27:0041:0212:08:28 +12:48
H16  2305 50 Gisler Sven 2004 SUI-OLG KTV Altdorf11:05:001:02:5612:08:24 +29:53
H20  2426 Liland Lukas 1999 NOR-Nydalens SK11:03:001:04:3912:08:02 +0:03
H50  3018 85 Illum Ulrik 1965 DEN-Søllerød OK10:20:0046:211:32:061:47:1912:07:58 +57:07
H14  2225 Gasser Lukas 2006 SUI-OL Zimmerberg11:36:0031:2312:07:47 +3:07
D55  1848 13 Grossert Corinne 1962 SUI-OLG Säuliamt11:16:0051:0312:07:39 +17:59
H60  3271 66 Natvig Bård 1955 NOR-Nittedal Orientering10:32:001:34:4612:07:35 +48:03
CS  5045 47 Neumaier Silke 1977 GER-OC München10:51:061:15:4512:07:32 +47:37
CM  5090 69 Taimisto Jukka 1955 FIN-MS Parma10:30:061:36:0712:07:28 +67:39
CM  5097 29 Minder Claude 1956 SUI-OLV Baselland11:15:1151:2912:07:22 +22:28
H65  3375 57 Widmer Hans 1954 SUI-OLG Oberwil9:55:001:36:222:10:5512:07:11 +86:13
D16  1169 36 Maurer Nora 2004 SUI-OLC Kapreolo11:10:0056:3312:07:11 +19:46
H16  2310 42 Wittiber Ole 2004 GER-Skiclub Bonn11:11:0055:2912:07:00 +22:29
HS  7296   Liechti Björn 2007 SUI-11:43:0423:2012:07:00 +4:22
H50  3031 91 Konring Bo 1959 DEN-Søllerød OK10:14:0047:321:33:441:51:5812:06:59 +62:08
H10  2102 23 Lesteberg Magnus 2011 NOR-Kongsberg o-lag11:45:0421:1612:06:55 +8:50
H10  2104 16 Lesteberg Eirik 2009 NOR-Kongsberg o-lag11:46:0420:1312:06:51 +7:46
D45  1659 19 Leisinger-Baumberger Dorothee 1971 SUI-OLG Säuliamt11:13:0053:1512:06:50 +16:59
D18  1232 37 Amacher Jana 2002 SUI-OLG Thun10:28:001:38:0312:06:46 +59:44
D12  1048 Lüthi Lotta Marit 2008 SUI-OLG Biberist SO11:49:0017:0612:06:38 +0:58
H50  3025 82 Andersen Søren 1964 DEN-Herning Orienteringskl10:22:0044:311:30:521:43:5812:06:36 +53:45
D10  1019 Niederhauser Chiara 2009 SUI-OLG Thun11:49:0417:0012:06:32 +2:53
H55K  3170 10 Gartmann Erwin 1962 SUI-OL Regio Wil11:15:0050:5912:06:31 +10:13
H50  3000 Prittinen Juha 1968 FIN-Hämeenlinnan Suunnista11:10:0023:0147:2256:0212:06:28 +5:37
H16  2301 16 Schmid Joschi 2004 SUI-OL Regio Wil11:26:0039:5512:06:28 +6:57
H45  2860 62 Huber Philipp 1974 SUI-OLV Zug10:34:001:15:521:31:3612:06:14 +45:45
D12  1055   Bührer Charlotte 2008 SUI-CA Rosé11:24:0041:2612:06:07
DE  1277 Kauppinen Silja 1994 FIN-Kalevan Rasti10:50:0039:351:03:201:15:1812:05:48 +11:07
H12  2152 Gasser Manuel 2008 SUI-OL Zimmerberg11:47:0018:1512:05:48 +1:27
H50  3004 19 Schweizer Markus 1965 SUI-OLV Baselland11:02:0025:5253:031:03:0812:05:43 +12:52
H55  3111 30 Würsten Daniel 1961 SUI-OLG KTV Altdorf10:56:001:08:5612:05:38 +18:39
D18  1220 Merat Isabelle 2002 FRA-O Jura11:18:0047:0612:05:37 +8:35
CM  5092 10 Junghanß Jens 1968 GER-OL-Team Wehrsdorf11:25:0339:4912:05:28 +10:42
HAL  2524 23 Eugster Patrik 1996 SUI-OLG Säuliamt10:41:001:24:0412:05:27 +21:00
H70  3433 23 Heggli Oscar 1945 SUI-OLG Rymenzburg11:10:0054:5312:05:27 +15:58
D45K  1713 14 Rudi Gunn Elin 1971 NOR-Hadeland OL11:18:0046:2312:05:21 +15:10
HB  2718 Baumgartner René 1971 SUI-OLG Cordoba11:19:0045:4212:05:13 +12:29
D60  1953 45 Kuestner Sue 1959 USA-Cascade Orienteering C10:57:001:07:2112:05:10 +36:56
D65  2014 30 Müller Lisette 1951 SUI-OLG Säuliamt10:52:001:11:4112:04:50 +42:47
H50  3010 37 Koch Reto 1968 SUI-OLV Baselland10:54:0026:4157:101:10:0712:04:40 +19:49
H10  2095 28 Geiges Pierre 2009 SUI-OLG Stäfa11:41:0212:04:37 +10:34
H16  2308 49 Wittiber Arvid 2004 GER-Skiclub Bonn11:02:001:01:4712:04:30 +28:59
CL  6019 32 Beyeler Markus 1960 SUI-OLG Basel10:31:011:32:3712:04:17 +55:16
D18  1224 Liland Marie 2001 NOR-Nydalens SK11:23:0040:4812:04:15 +2:13
D16  1170 26 Rettich Anna 2004 SUI-OL Zimmerberg11:14:0049:4212:04:14 +12:49
D18  1222 11 Breivik Yngvild Langedal 2002 NOR-Nydalens SK11:13:0050:4512:04:11 +12:09
H45  2853 61 Vuorela Panu 1972 FIN-Espoon Akilles10:37:001:06:011:26:3312:04:03 +40:34
H65  3369 54 Alilonttinen Martti 1950 FIN-MS Parma10:25:001:12:441:37:1012:03:29 +52:31
DE  1284 19 Neve Jasmine 1986 AUS-melbourne forest racer10:30:0247:131:16:481:32:3512:03:07 +28:24
D55  1844 Smedberg Christina 1964 SWE-OK Skogsfalken11:20:0042:2312:03:03 +9:23
HAM  2572 Kleebauer Björn 1997 SUI-OLC Winterthur11:12:0050:3612:03:02 +9:03
H45  2858 57 Lehmann Michael 1974 SUI-OLG Kölliken10:42:001:02:571:20:2512:02:59 +34:30
D18  1230 34 Würsten Mirjam 2002 SUI-OLG KTV Altdorf10:48:001:13:4012:02:45 +35:43
D20  1251 12 Stalder Kaja 1999 SUI-OLG Max und Moritz10:47:0025:011:14:5812:02:40 +24:16
DAK  1442 Niederhauser Mirjam 1977 SUI-OLG Thun11:27:0135:0012:02:40 +8:29
HB  2719 13 Büchler Toni 1962 SUI-OLG St. Gallen/App.11:14:0048:0212:02:40 +14:56
HS  7853   Zwygart Maurice 2013 SUI-TV Saanen-Gstaad11:20:1640:4612:02:38 +22:48
H10  2097 27 Geiges Rémi 2011 SUI-OLG Stäfa11:39:0222:4512:02:36 +10:33
H12  2156 55 Kündig Thies 2007 SUI-OLC Winterthur11:11:0050:5612:02:36 +34:15
D35  1573 Hugelshofer Barbara 1965 SUI-OLC Waldrose11:04:0057:3612:02:18 +15:23
H12  2177 Neuenschwander Nils 2007 SUI-OLG Thun11:43:0018:3112:01:58 +1:37
H45  2864 64 Becker Peter 1970 DEN-Søllerød OK10:21:001:21:391:40:2112:01:58 +54:29
H12  2151 11 Oberholzer Nando 2007 SUI-OLG St. Gallen/App.11:39:0022:1512:01:45 +5:24
H45  2847 Tschopp Marcel 1974 SUI-OLG Dachsen11:11:0039:5850:1812:01:44 +4:15
D50  1773   Eithun Marit 1969 NOR-Nittedal Orientering11:08:0053:0412:01:41
HL  5236   Müller Josephine 2003 GER-USV TU Dresden10:55:101:04:5712:01:39 +33:49
HE  2489 Meier Christoph 1993 SUI-OLV Baselland10:44:0041:571:06:031:17:0312:01:30 +2:46
H35  2759 Friederich Hannes 1983 SUI-OLG Basel11:02:0024:4258:5712:01:28 +6:14
H55  3110 10 Vock René 1960 SUI-OLG Säuliamt11:04:0056:4412:01:18 +6:19
D60  1943 17 Mead Lisa 1957 NZL-North West OC11:15:0045:4312:01:15 +15:01
D60  1942 Turter Ellen Marie 1957 NOR-Nydalens SK11:21:0039:3112:01:12 +8:58
H65  3371 56 Girardin Roger 1953 SUI-OLK Fricktal10:13:001:22:531:47:1312:01:10 +62:12
DAM  1371 Peter Rebecca 1990 SUI-OLG Basel11:11:0035:2949:2712:01:05 +7:05
D50  1775 Ekström Anu 1968 FIN-MS Parma11:17:0043:0512:00:35 +2:01
H45  2859 31 Soika Uvis 1971 LAT-Ozons10:53:0053:181:06:5812:00:26 +20:57
D20  1264 Dyrkorn Ane 1999 NOR-NTNUI11:07:0017:0853:0012:00:24 +2:00
H12  2153 26 Teslo Nikolai 2008 NOR-Hadeland OL11:35:0024:4412:00:22 +8:01
D14  1106 38 Unegg Elena 2005 AUT-SU Klagenfurt11:09:0050:2612:00:05 +21:17
H60  3263 39 Mead Geoff 1956 NZL-North West OC10:44:001:15:1911:59:56 +28:24
H14  2237 63 Johansson Nils 2006 SWE-Västvärmlands OK10:48:001:11:1711:59:53 +43:13
CM  5067 23 Lucke Henrike 1977 GER-Team Sachsen11:11:0448:1011:59:49 +19:02
CM  5089   Leutert Regula + Maurice 0 SUI-OLG Säuliamt10:38:031:21:0111:59:36
H70  3431 Baumann Ernst 1945 SUI-OL Regio Wil11:20:0038:5511:59:29 +0:00
D12  1051 26 Honegger Hanna 2008 SUI-OLG Cordoba11:34:0024:5411:59:24 +8:44
H16  2315 55 Mohel Doron 2004 SUI-OLV Zug10:44:001:14:5711:59:22 +41:51
H14  2229 17 Rouiller Thibault 2006 SUI-CO CERN11:21:0037:4611:59:13 +9:33
H45  2845 Dammeier Sascha 1971 GER-TSV Hirschau11:09:0038:2649:3611:59:04 +3:35
H12  2155 36 Dauwalder Robin 2008 SUI-OLG Cordoba11:31:0027:3211:59:03 +10:42
DE  1281 12 Hotz Marita 1997 SUI-OLK Argus10:34:0043:041:10:321:24:3511:58:59 +20:18
DB  1527 32 Vock Myrta 1961 SUI-OLG Säuliamt11:00:0057:1711:58:37 +29:01
H16  2314 54 Mittelholzer Henrik 2004 SUI-OLK Fricktal10:47:001:10:5711:58:29 +37:58
D70  2053 Rosen Miriam 1949 GBR-South Ribble OC11:17:0040:2211:58:26 +13:03
DAM  1378 36 Accola Ursina 1980 SUI-OLV Baselland10:49:0050:121:08:3911:58:18 +26:18
H65  3316 23 Scherrer Matthias 1952 SUI-OLG Basel10:49:0050:061:08:3611:58:17 +23:19
D14  1104 40 Lesteberg Ingrid 2006 NOR-Kongsberg o-lag11:05:0011:58:03 +23:15
H55  3112 Oettli Kaspar 1960 SUI-OLG Säuliamt11:07:0050:3011:57:59 +0:00
H45  2854 37 Zandersons Andris 1970 LAT-Ozons10:47:0055:251:10:2811:57:51 +24:22
H16  2312   Bolliger Sascha 2004 SUI-OLG Kölliken10:50:001:07:1911:57:48
H16  2306 36 Leisinger Jonas 2003 SUI-OLG Säuliamt11:08:0049:1911:57:47 +16:16
H65  3356 10 Cuche Denis 1954 SUI-OLC Waldrose11:01:0038:5555:0611:56:45 +9:47
H50  3036 89 Bentzon Niels 1955 DEN-Søllerød OK10:06:0051:501:36:101:50:0911:56:44 +59:53
DAL  1329 27 Cha Yoonsun 1982 KOR-Korea O-lovers10:15:001:40:2611:56:26 +52:26
CM  5121 14 Gutknecht Adrian 1969 SUI-Bucheggberger OL11:13:1042:2811:56:25 +13:32
HAM  2578 38 Hörnlimann Emanuel 1997 SUI-OL Regio Wil10:48:001:07:4211:56:19 +26:20
D60  1948 31 Hohl Edith 1956 SUI-OLG Basel11:00:0055:3711:56:19 +25:05
H65  3365 30 Salmi Veijo 1954 FIN-Rajamäen Rykmentti10:43:0054:291:12:3311:56:18 +27:20
D14  1102 Benz Leonie 2005 SUI-OLG St. Gallen/App.11:21:0034:4011:56:15 +5:27
D45  1664 13 Good Andrea 1974 SUI-thurgorienta11:05:0050:3911:56:14 +14:23
D14  1107 42 Gubelmann Lia 2005 SUI-OLC Winterthur11:01:0054:3911:56:12 +25:24
H55K  3179 26 Feucht Heinz 1958 SUI-OLG Schaffhausen10:33:001:22:1911:56:07 +41:49
CS  5023 26 Behrendt Elke + Sophie 0 GER-OLV Steinberg11:04:0651:0811:55:55 +23:00
H35  2757 Müller Dominik 1984 SUI-OLG Basel10:44:0031:161:11:1611:55:48 +18:34
HE  2458 36 Cooper Joshua 1994 GBR-EBOR9:32:001:21:112:08:432:23:1511:55:40 +68:56
H50  3017 58 Langr Jan 1967 CZE-Slavia Hradec Kralove10:34:0034:041:07:321:20:4611:55:23 +30:32
HAK  2650 20 Reichmuth Alex 1968 SUI-OLG Basel11:07:0032:0847:3811:55:14 +13:05
D60  1938 Humbel Näf Ruth 1957 SUI-OLG Cordoba11:24:0030:3911:55:14 +0:00
H75  3510 14 Hedenström Rauno 1944 FIN-Maarian Mahti11:03:0031:4551:2011:55:13 +16:42
H12  2154 35 Rouiller Nathan 2007 SUI-CO CERN11:27:0027:3411:55:01 +10:40
HAM  2576 32 Rellstab Stefan 1990 SUI-OLC Waldrose10:52:001:02:3311:54:56 +20:57
HAK  2653 29 Sax Simon 1973 SUI-bussola ok11:02:0035:5252:2211:54:52 +17:43
D50  1802 56 Møller Kirsten 1965 DEN-Søllerød OK10:05:0011:54:51 +68:17
D14  1125 Neuenschwander Elin 2005 SUI-OLG Thun11:25:0029:2211:54:48 +0:00
HAL  2525 21 Schellenberg Christian 1997 SUI-OLK Rafzerfeld10:36:001:18:1611:54:47 +15:20
D12  1059 42 Ekström Saana-Mari 2007 FIN-MS Parma11:04:0050:0211:54:38 +33:58
H50  3015 54 Blattner Martin 1966 SUI-10:36:0031:321:05:381:17:5911:54:35 +27:44
H75  3502 Spirgi Ernst 1943 SUI-Freaks OLV Zug11:18:0023:1935:5711:54:32 +1:01
D40  1611 22 Bolliger Iris 1977 SUI-OLG Kölliken10:50:001:03:4311:54:18 +23:30
D45K  1717 23 Johansson Anna-Märta 1972 SWE-Västvärmlands OK10:58:0055:1311:54:16 +24:05
D18  1223 16 Johansson Klara 2002 SWE-Västvärmlands OK10:58:0055:2711:54:05 +17:03
H60  3261 17 Poltéra Gila 1956 SUI-Quack OK10:48:001:05:2911:54:05 +18:33
HE  2465 Balcar Alda 1986 CZE-OK99 Hradec Kralove10:28:0046:541:12:251:25:3011:53:56 +11:12
D50  1781 10 Anders Vera 1965 SUI-OLG Säuliamt11:02:0050:5611:53:32 +9:58
HAK  2657 44 Mooij Herman 1984 NED-Argus10:54:0041:2858:5511:53:27 +24:18
D50  1808 58 Egarter Michaela 1968 AUT-OC Fürstenfeld9:56:001:56:2511:53:22 +75:48
HS  7125   Flückiger Jan 1968 SUI-11:08:0743:3811:53:15 +25:34
HS  7854   Zwygart Bernadette + Simone 0 SUI-TV Saanen-Gstaad11:16:0836:0611:53:13 +17:31
H45K  2921 Bily Milan 1970 CZE-OK Rakovnik11:07:0045:3811:53:09 +0:00
HS  5167   Wegmüller Lino + Mattis 0 SUI-OLG Thun11:10:1041:5611:53:06 +23:22
D65  2008 Rennie Robyn 1954 CAN-GVOC11:12:0040:0311:52:54 +10:51
HAK  2656 34 Wittiber Finn 2000 GER-Skiclub Bonn10:56:0039:3856:1911:52:48 +21:39
H18  2385 11 Leisinger Simon 2001 SUI-OLG Säuliamt10:53:0034:3749:5059:1811:52:43 +11:52
HS  5162   Ekström Lassi 2010 FIN-MS Parma11:04:1047:4011:52:40 +28:56
DB  1530 34 Anana-Saranen Joanne 1988 FIN-Pihkaniskat10:51:001:00:5111:52:32 +31:56
H80  3548 Moos Ernst 1936 SUI-Freaks OLV Zug11:00:0051:1011:52:13 +14:38
HL  5205   Horst Ulla + Heike 0 GER-SC Königstein11:05:0346:1011:51:52 +14:09
H14  2236 Dauwalder Dario 2006 SUI-OLG Cordoba11:18:0033:2411:51:50 +5:10
H50  3014 38 Moos Stefan 1968 SUI-OLV Zug10:40:0030:1659:191:11:1811:51:49 +20:58
CS  5047 Karanov Anton + Alexey Ufimtsev + Kristi 0 RUS-kayak-school.ru11:20:0531:1811:51:47 +2:53
H16  2322 58 Juhl Marinus Naestoft 2004 DEN-Søllerød OK10:35:001:16:1211:51:43 +43:12
D50  1791 47 Zeiner Elisabeth 1965 AUT-OLC Graz10:26:001:25:0111:51:40 +44:06
CM  5079   Bischoff Laurent 1975 SUI-CARE Vevey10:48:031:02:5111:51:40
H60  3267 11 Brorsson Mats 1959 SWE-Tockarps IK10:52:0059:0811:51:38 +12:06
HE  2473 33 Saramäki Niklas 1987 FIN-Lynx9:48:001:07:081:44:062:02:4411:51:34 +48:50
D50  1790 37 Strub Edith 1965 SUI-OLV Baselland10:41:001:09:3011:51:21 +28:47
D50  1799 52 Martínez Tomé Mireia 1966 ESP-COC Club d Orientació 10:11:001:39:4911:51:20 +58:46
CM  5220 67 Müller-Wenzke Astrid 1968 GER-USV TU Dresden10:17:041:33:2311:51:20 +64:33
D55  1854 18 Brown Toni 1962 AUS-Bushflyers10:56:0054:4711:51:19 +21:39
H55  3121 17 Hofer Urs 1962 SUI-OLV Baselland10:48:001:02:2711:51:06 +12:07
DAL  1331 28 Kovarova Julie 1988 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:47:002:03:2011:51:05 +75:05
HB  2720 19 Bricalli Mauro 1974 SUI-C.O. Aget Lugano10:54:0056:3311:51:01 +23:17
H50  3011 25 Linins Girts 1969 LAT-Ozons10:46:0028:1352:571:04:2511:50:59 +14:08
D45  1665 28 Mittelholzer Camilla 1974 SUI-OLK Fricktal10:49:001:01:1711:50:58 +25:07
H70  3441 Rufer Fritz 1948 SUI-bussola ok11:04:0046:2411:50:54 +7:25
DAK  1441 14 Gisler Belinda 2000 SUI-OLG KTV Altdorf11:11:0039:1211:50:43 +12:33
D55  1853 28 Schorta Regula 1961 SUI-Buchsee OL10:48:001:01:4911:50:40 +29:00
H70  3444 27 Intgroen Mike 1946 NED-KOVZ10:54:0055:5711:50:39 +17:10
H70  3439 20 Steiner Fritz 1948 SUI-bussola ok10:56:0053:4411:50:26 +14:57
H55K  3176 21 Häny Hansruedi 1962 SUI-OLG Kölliken10:39:001:10:2711:50:13 +29:55
D10  1016 19 Zahnd Mey 2010 SUI-OLG Thun11:13:0336:0811:49:59 +22:21
D10  1012 20 Baumgartner Carla 2009 SUI-OLG Cordoba11:12:0337:0411:49:50 +23:12
H10  2106 15 Honegger Laurin 2011 SUI-OLG Cordoba11:29:0219:3811:49:45 +7:42
D70  2055 24 Waser Renate 1949 SUI-OLK Rafzerfeld10:35:001:12:2411:49:42 +46:19
HS  5198   Baumgartner Lena 2006 SUI-OLG Cordoba11:07:0841:3311:49:38 +22:56
D12  1054 12 Foletti Nora 2008 SUI-C.O. Aget Lugano11:29:0020:0111:49:36 +3:56
HAL  2527 29 Meier Michael 1989 SUI-OLK Rafzerfeld10:21:001:27:5111:49:25 +24:58
D65  2007 10 Mueller Kathrin 1952 NZL-Peninsula and Plains O11:07:0041:2811:49:10 +12:07
H45K  2922   Holinger Matthias 1973 SUI-OLG Basel10:47:001:01:1911:48:59
D12  1053 28 Weber Lina 2008 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:19:0029:0211:48:40 +13:00
D35  1577 15 Cassata Julie 1981 USA-Cascade Orienteering C10:16:001:31:5111:48:37 +49:42
H60  3278 64 Balcar Ales 1957 CZE-OK99 Hradec Kralove10:18:001:29:4511:48:34 +43:02
DB  1518 Häusler Daniela 1983 SUI-OLG Huttwil11:12:0035:4011:48:25 +6:49
HAL  2530 37 Forrai Gábor 1979 HUN-HOD-mentor SE10:06:001:41:4611:48:19 +38:52
H55  3116 Murray Phil 1964 GBR-Bristol Orienteering K10:51:0056:4211:48:08 +6:09
DAM  1379 39 Blankenhorn Andrea 1980 SUI-OLG Galgenen10:38:0048:281:09:1711:47:58 +26:58
H10  2099 31 Thompson Craig 2009 GBR-Harlequins11:24:0323:0511:47:58 +10:54
D50  1804 50 Thrane Susanne 1962 DEN-Søllerød OK10:08:001:38:5211:47:45 +58:11
D50  1787 29 Brink Ann-Sofie 1968 SWE-Markaryds FK10:44:001:02:5711:47:42 +22:08
D55K  1894 Hilbert Sabine 1962 AUT-Naturfreunde Wien10:50:0056:4411:47:41 +16:05
H70  3442 26 Godfree Mike 1949 GBR-Derwent Valley Oriente10:51:0055:5211:47:36 +17:07
H45K  2926 15 Studiger Tobias 1972 SUI-OLG Rymenzburg10:42:001:04:4611:47:27 +19:18
H50  3026   Olsen Steen 1966 DEN-Søllerød OK10:28:001:01:461:18:3411:47:27
H55  3123 22 Strub Dieter 1960 SUI-OLV Baselland10:43:001:03:4711:47:25 +13:26
D45  1668 29 Vuorela Hanna 1973 FIN-Espoon Akilles10:45:001:01:4511:47:20 +25:29
H50  3022 67 Jepsen Svend-Erik 1961 DEN-Søllerød OK10:16:0038:421:17:121:30:4211:47:19 +40:28
D45K  1718 19 Koster Katja 1971 SUI-OL Regio Wil10:53:0053:1411:47:10 +21:59
CL  5123 Kärger Wieland 1978 GER-Team Sachsen11:02:0144:3811:47:06 +7:05
H50  3028 87 Hansen Jens Anders 1959 DEN-Søllerød OK9:58:0044:021:34:041:48:3011:47:05 +58:14
D16  1184 43 Harms Lisa 2004 GER-WOLF10:30:001:15:5611:46:57 +39:32
DAM  1380 Schneider Kerstin 1999 SUI-OLK Rafzerfeld10:53:0039:1353:1211:46:54 +10:54
CM  5094 72 Scherrer Stefan 1946 SUI-thurgorienta10:00:131:44:4711:46:50 +76:54
H50  3024 80 Jonsson Anders 1953 DEN-Søllerød OK10:04:0046:591:25:441:41:5611:46:41 +51:50
H55  3120 26 Schoch Urban 1962 SUI-thurgorienta10:40:001:06:0411:46:32 +15:33
D14  1105 Merat Alice 2005 FRA-O Jura11:13:0033:0211:46:30 +3:42
H12  2161 54 Holinger Joel 2007 SUI-OLG Basel11:03:0042:4411:46:29 +26:08
HS  5186   Ringheim Ingvild 2008 NOR-Larvik OK11:22:0423:4911:46:24 +4:46
H12  2159 13 Lützelschwab Silas 2008 SUI-OLG Cordoba11:23:0022:4511:46:15 +5:54
D65  2011 14 Wenger Esther 1952 SUI-OLG Basel10:57:0048:2411:46:11 +19:08
D10  1003 18 Brito Julia 2009 SUI-OLV Hindelbank11:15:0530:1311:46:08 +16:28
H50  3012 22 Nagel Siegfried 1968 GER-OLG Murten10:42:0028:2351:141:03:2511:45:59 +13:08
HB  2730 11 Neuenschwander Walter 1975 SUI-OLG Huttwil10:59:0046:1611:45:57 +13:13
D65  2010 12 Brander Maria 1951 SUI-OL Regio Wil11:02:0043:1811:45:55 +13:52
HE  2486 15 Klusacek Matej 1989 CZE-OOB Trebic10:16:0048:101:16:341:29:2011:45:49 +15:05
H10  2115 Gisler Fabian 2009 SUI-OLG KTV Altdorf11:28:0316:5911:45:36 +4:32
HS  7851   Kunz Annina 2008 SUI-ol norska11:25:0520:0111:45:32
H65  3358 Schneider Alois 1950 SUI-OL Regio Wil10:52:0038:5252:5211:45:30 +7:32
DAL  1324 Bättig Ariane 1994 SUI-OLC Waldrose10:50:0054:4111:45:14 +6:14
H45K  2919 Johansson Tommy 1971 SWE-Västvärmlands OK10:57:0047:0711:44:39 +1:30
H55  3129 53 Oeschger Raphael 1961 SUI-10:24:001:19:5711:44:37 +29:38
D18  1228 12 Ott Noemi 2002 SUI-OL Regio Wil10:53:0050:5811:44:30 +12:28
H50  3023 43 Daví Recasens Albert 1967 ESP-COC Club d Orientació 10:30:0028:011:02:591:14:0511:44:29 +23:38
H40  2790 17 Sestak Marek 1974 CZE-Slavia Liberec Oriente10:34:0033:021:09:4211:44:14 +25:28
D55K  1893 Dyrkorn Torun 1961 NOR-Eiker OL11:00:0043:2011:43:58 +2:22
D16  1176 24 Suwald Lina 2004 SUI-OLG Cordoba10:54:0049:1511:43:47 +12:22
H60  3279 53 Clapuyt Philippe 1957 BEL-ASUB10:20:001:22:5811:43:46 +36:14
D50  1788 21 Simonsen Sandra 1968 DEN-OLV Baselland10:47:0055:4911:43:41 +15:07
D18  1231 29 Hakuli Hanna 2001 FIN-SK Uusi10:33:001:09:4011:43:19 +31:17
H12  2162 22 Schmid Bastian 2008 SUI-OL Regio Wil11:19:0023:4511:43:17 +6:56
HAL  2523 18 Nurminen Jussi 1988 FIN-Valkeakosken Haka10:26:001:16:3911:43:15 +13:48
D60  1950 27 Eggenschwyler Doris 1959 SUI-OLG Basel10:51:0051:1811:43:09 +20:55
H50  3037 94 Brabek Walter 1966 AUT-OC Fürstenfeld9:48:0044:141:39:271:54:2911:43:03 +64:12
D45  1661 12 Riediker Monika 1971 SUI-thurgorienta10:53:0049:3111:43:02 +13:11
DAM  1372 Näf Flavia 1991 SUI-OLG Cordoba11:00:0031:3242:2811:43:00 +0:00
HL  7065   Habegger Sara 2002 SUI-OLG Rymenzburg9:49:081:53:1511:43:00 +81:12
H55K  3174 11 Wenger Res 1961 SUI-OLG Thun10:51:0051:2311:43:00 +10:42
H50  3019 49 Isokääntä Ari 1969 FIN-Kuusamon Erä-Veikot10:26:0033:001:04:371:16:2611:42:58 +26:07
D45  1663 Frei Sandra 1970 SUI-OLV Baselland11:01:0041:1911:42:53 +5:02
D12  1060 38 Bauerfeld Livia 2007 GER-OL-Team Filder10:59:0043:1411:42:47 +27:07
H50  3013 Mittelholzer Christian 1969 SUI-OLK Fricktal10:48:0023:1944:5354:1111:42:41 +3:50
D40  1614 27 Dolejsi Lenka 1974 CZE-Stadion Novy Bor10:35:001:06:5511:42:39 +26:51
D20  1267 11 Weber Karina 1999 SUI-OLV Baselland10:27:0028:441:14:5311:42:26 +24:02
H50  3008 Hanselmann Daniel 1965 SUI-OLV Baselland10:50:0021:5242:5551:5611:42:23 +1:32
CM  7035 Schalbetter Sibylle 1999 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:04:0437:4011:42:05 +8:18
DAK  1445 30 Wegmüller Ariane 1981 SUI-OLG Thun10:53:0048:1211:41:59 +21:49
H45K  2927 14 Treier Markus 1970 SUI-bussola ok10:37:001:04:1511:41:52 +18:43
HAL  2526 26 Crone Michael 1990 RSA-OLV Zug10:16:001:25:0211:41:46 +22:19
H50  3021 20 Novotny Milan 1965 CZE-OK99 Hradec Kralove10:38:0028:2753:381:03:1811:41:46 +12:55
DAL  1339 26 Kurz Ingrid 1991 SUI-ol.biel.seeland10:08:001:32:5711:41:38 +44:38
H18  2388 14 Weber Marc 2002 SUI-OLV Baselland10:41:0035:1950:341:00:0911:41:35 +12:44
H70  3446 34 Greminger Heiri 1947 SUI-thurgorienta10:40:001:00:1611:41:19 +21:50
D60  1946 Kuhn Lisbeth 1957 SUI-OL Regio Wil11:03:0037:1911:41:04 +6:50
H10  2126 Niederhauser Meo Giuli 2009 SUI-OLG Thun11:27:0513:1411:40:58 +0:52
H10  2098 17 Mohus Sindre 2009 NOR-Wing OK11:20:0220:1611:40:56 +7:53
H75  3485 11 Wegmüller Heinz 1942 SUI-OLG Thun10:53:0029:3246:5811:40:44 +12:13
H55  3133 64 Ivanov Andrei 1962 RUS-Kuzmolovo 11010:06:001:34:0111:40:40 +43:41
H65  3363 25 Määttä Asko 1951 FIN-Kouvolan Suunnistajat10:31:0052:231:08:3411:40:35 +23:37
HS  5158   Holinger Kathrin + Annina 0 SUI-OLG Basel11:05:1034:1911:40:31 +15:47
CM  5044 63 Riby Thomas 2002 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl10:11:031:28:5211:40:29 +59:43
HAM  2582 41 Neve Morten 1988 AUS-melbourne forest racer10:28:001:11:3911:40:24 +30:25
HB  2728 16 Kohler Simon 1992 SUI-OLG Huttwil10:49:0050:4911:40:22 +17:38
H70  3443 19 Siegenthaler Walter 1949 USA-Carolina Orienteering 10:46:0053:4011:40:18 +14:49
H60  3277 18 Müller Willi 1955 SUI-bussola ok10:34:001:05:3311:40:14 +18:42
D45K  1714 Sieber Mireille 1974 SUI-OLC Winterthur11:08:0031:3511:40:11 +0:00
H80  3551 11 Moser Markus 1936 SUI-TSV Deitingen10:36:001:03:1811:40:10 +26:35
D10  1009 10 Rouiller Yaëlle 2009 SUI-CO CERN11:20:0319:2011:39:55 +5:17
H50  3047 95 Hollenstein Christoph 1964 SUI-OLG Laufental-Thierste9:34:0049:461:38:012:05:0111:39:42 +74:51
H16  2309 24 Weber Dominic 2004 SUI-OLV Baselland10:56:0043:1211:39:38 +10:07
D45  1691 37 Tryner Pauline 1972 GBR-SYO10:29:001:09:3611:39:28 +33:37
DAM  1381 31 Imfeld Tabea 1997 SUI-OLV Zug10:34:0050:031:04:3111:39:09 +22:09
H10  2124 32 Wegmüller Andrin 2010 SUI-OLG Thun11:15:0323:2711:39:06 +11:02
D40  1612 Moosberger Karin 1976 SUI-OLV Zug10:45:0053:2911:39:01 +13:13
CM  5085 45 Bengtsson Karin 1957 SWE-Visborgs OK10:37:031:01:1211:38:58 +32:12
H65  3364 27 Nurminen Ari 1952 FIN-Valkeakosken Haka10:28:0049:401:10:2211:38:56 +24:58
H50  3059 Moosberger Sven 1969 SUI-OLV Zug10:44:0022:1445:3954:2811:38:53 +4:02
H55  3122 33 Beglinger Christian 1964 SUI-OLG Murten10:27:001:11:0711:38:53 +20:54
DAM  1382 Strässler Corina 1998 SUI-OLK Rafzerfeld10:45:0039:3753:2211:38:53 +10:53
D16  1182 45 Pfromm Chiara 2004 GER-WOLF10:18:001:19:4611:38:46 +43:21
CM  5110 28 Hochstrasser Lisa 1988 SUI-OL Regio Olten10:47:0451:0611:38:44 +21:57
CM  5083 30 Mathis Kurt + Ruth 0 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden10:46:0852:0111:38:41 +22:50
D40  1613 14 Vogel Rahel 1977 SUI-OLG Schaffhausen10:40:0058:1111:38:39 +17:51
D60  1955 32 Taimisto Sinikka 1956 FIN-MS Parma10:42:0055:4211:38:33 +25:19
HS  5149   Baumgartner Antonia 2007 SUI-OLG Cordoba11:12:0625:4711:38:30 +6:50
HS  5152   Kündig Barbara + Céline 0 SUI-OLC Winterthur11:11:0526:5111:38:28 +7:49
CM  7288 41 Stähli Manfred 1966 SUI-OLG KTV Altdorf10:40:0557:3011:38:27 +28:39
H14  2239 49 Meyerhans Dominik 2006 SUI-OL Regio Wil10:45:0052:4811:38:17 +24:37
H80  3549 Schwarzenbach Walter 1939 SUI-OLG Säuliamt10:52:0044:3411:38:10 +8:35
H55  3117 Flühmann Tino 1963 SUI-thurgorienta10:46:0051:3711:38:08 +1:09
DAK  1443 Würsten Sonja 1997 SUI-OLG KTV Altdorf11:05:0032:2711:37:57 +5:47
H60  3282 38 Heikoop Anne 1958 NED-Argus10:22:001:15:0411:37:43 +28:11
H70  3451 42 Schnüriger Walter 1945 SUI-OLV Zug10:30:001:07:0111:37:40 +28:11
H16  2313 11 Nagel Tobias 2004 GER-OLG Murten10:59:0038:1611:37:40 +5:09
DAK  1449 38 Mühlemann Rosmarie 1960 SUI-OLK Rafzerfeld10:44:0052:3811:37:32 +26:22
H75  3513 16 Tschumi Walter 1941 SUI-OLG Thun10:44:2231:0651:5611:37:21 +17:28
HAK  2671 65 Gardeur Julien 1980 FRA-Balise 7710:08:0055:151:28:0011:37:11 +54:02
HAM  2579 14 Zappa Janick 1995 SUI-OLG Huttwil10:44:0052:4111:37:10 +11:11
D10  1029 26 Enberg Anna 2009 SWE-bussola/Linköpings OK10:52:0243:2143:3111:37:06 +30:29
H60  3286 63 Schoch Peter 1956 SUI-thurgorienta10:08:001:27:4511:36:34 +41:02
H45  2861 24 Vonwiller Daniel 1972 SUI-OLK Wiggertal10:31:0051:501:05:0411:36:32 +19:03
D60  1956 42 Key Susan 1955 AUS-melbourne forest racer10:30:0021:131:05:2611:36:19 +35:05
H14  2242 54 Beyeler Samuel 2005 SUI-OLG Basel10:39:0056:3711:36:15 +28:35
H60  3276 22 Hämäläinen Markku 1958 FIN-Rastivarsat10:28:001:07:2811:36:15 +20:43
H50  3027 23 Morris Eric 1969 AUS-Bennelong Northside Or10:32:0028:0852:481:03:2911:36:04 +13:13
DAM  1383 43 Langrová Anna 1997 CZE-Slavia Hradec Kralove10:20:0056:461:15:1311:36:02 +33:02
H55  3127 49 Burger Sigi 1961 SUI-10:19:001:16:2111:35:54 +25:55
H60  3284 46 Poland David 1959 AUS-Bushflyers10:16:001:19:2311:35:52 +32:20
D50  1805 54 Safkova Petra 1966 CZE-OK Kamenice9:50:001:44:5411:35:48 +64:14
H14  2240 50 Neuenschwander Lukas 2006 SUI-OLG Huttwil10:42:0053:0211:35:40 +25:00
D45  1667 30 Müller Karin 1971 SUI-OLV Zug10:33:001:01:5911:35:38 +25:47
HAM  2580 20 Eisenring Andreas 1997 SUI-OLG Säuliamt10:40:0055:0011:35:28 +13:29
D20  1266 Dyrkorn Thea 1999 NOR-NTNUI10:37:0021:0957:5011:35:19 +6:55
H18  2391 16 Caspersen Jeppe Liengård 2002 DEN-OK Snab10:33:0036:0351:241:01:5211:35:17 +14:26
CM  5086 76 Harms Martina 1971 GER-WOLF9:40:051:53:4011:35:17 +85:29
H45  2863 35 Maksimov Oleg 1974 RUS-Kuzmolovo 11010:26:0054:211:08:5311:35:16 +22:47
D35  1582 10 Grossenbacher Franziska 1981 SUI-UBOL10:31:101:03:2711:35:15 +21:10
DE  1305 Ruch Martina 1994 SUI-OLG Skandia10:26:0036:4158:031:08:3711:35:04 +4:23
H18  2387 Freuler Florian 2002 SUI-thurgorienta10:45:0028:3441:1049:4211:35:03 +2:12
DAM  1377 Schenkel Isabelle 1985 SUI-Rüebliland OK10:42:0039:4352:3211:35:02 +10:02
DB  1536 35 Clavadetscher Kasia 1968 SUI-OLV Langenthal10:33:001:00:3111:34:50 +32:14
CL  5137 29 Baud Sandrine + Ecoffey Pierre 0 SUI-CO Lausanne-Jorat10:06:021:28:0211:34:47 +50:45
HAK  2655 15 Ermachenkov Alexey 1986 RUS-MEPhI Moscow10:48:0031:3946:0111:34:29 +11:20
D50  1793 32 Walser Beglinger Annakatharina 1966 SUI-OLG Murten10:29:001:04:3511:34:21 +23:47
D12  1057 10 Martin Laura 2008 FRA-SCAPA NANCY11:14:0019:4011:34:20 +3:40
H10  2101 Benz Julian 2009 SUI-OLG St. Gallen/App.11:21:0312:2411:34:04 +0:00
CL  5136   Nützi Roger 1984 SUI-OL Regio Olten10:43:0150:3211:34:03
HB  2726 18 Kurzen Theo 1964 SUI-OLG Huttwil10:39:0054:0511:33:50 +21:06
DB  1531 Spiegel-Pleuler Isabel 1964 SUI-bussola ok10:57:0036:0011:33:47 +7:11
DAL  1326 14 Müller Andrea 1974 SUI-thurgorienta10:29:001:04:0311:33:38 +15:38
CS  5018 Junghanß Diana 1970 GER-OL-Team Wehrsdorf11:00:0532:4911:33:32 +4:38
D70  2051 Godfree Liz 1948 GBR-Derwent Valley Oriente10:56:0036:5111:33:28 +9:05
HAK  2663 31 Viola Reto 1976 SUI-10:40:0033:0652:4711:33:14 +18:05
H14  2235 13 Bührer Matthieu 2006 SUI-CA Rosé10:57:0024:1335:4611:33:13 +7:33
D35  1576 11 Thomas Alexandra 1983 SUI-OL Regio Wil10:28:001:04:0211:32:56 +22:01
D10  1011 13 Weber Enja 2010 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden11:09:0522:3611:32:55 +9:15
H12  2160 43 Wittenberg Timo 2008 SUI-OL Regio Wil10:59:0033:0911:32:54 +16:33
CM  5087 54 Leutert Christof 1965 SUI-OLG Säuliamt10:21:041:11:0411:32:51 +42:04
H40  2787 Steinemann Denis 1977 SUI-OLG Säuliamt10:48:0021:1044:2011:32:46 +0:00
DAM  1385 25 Feucht Ladina 1992 SUI-OLG Schaffhausen10:31:0048:041:01:1411:32:46 +18:46
H65  3367 Valkonen Timo 1953 FIN-Rajamäen Rykmentti10:37:0038:5555:1211:32:43 +9:45
D16  1177 18 Mathis Aline 2003 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden10:46:0046:0311:32:32 +9:07
H16  2311 14 Nagel Florian 2004 GER-OLG Murten10:53:0039:0511:32:29 +5:58
H65  3372 42 Mühlemann Hansueli 1953 SUI-OLK Rafzerfeld10:10:001:00:521:21:4711:32:29 +36:31
D20  1265   Rastegaeva Elizaveta 2000 RUS-Vladimir10:17:001:14:2111:32:26
DAM  1395 50 Erdin Leila 1994 SUI-OLK Argus9:58:001:14:231:33:4211:32:22 +51:22
D55  1857 Wenk Susanne 1964 SUI-thurgorienta10:44:0047:3811:32:15 +14:35
H65  3361 Kohler Hansruedi 1954 SUI-OLG Dachsen10:40:0038:1651:3211:32:11 +6:13
DAL  1327 Roth Merline 1994 SUI-OLV Baselland10:36:0055:3611:32:03 +7:03
D45  1666 22 Vegere Ieva 1971 LAT-Ozons10:37:0054:2611:32:03 +18:12
D18  1233 33 Bolliger Katja 2002 SUI-OLG Kölliken10:18:001:13:2211:31:54 +34:52
H60  3289 67 Spycher Peter 1955 SUI-9:54:001:36:4111:31:52 +50:20
H55K  3184 20 Brütsch Oliver 1964 SUI-OLG Schaffhausen10:21:001:10:1111:31:50 +29:32
H10  2111 21 Müller Max 2009 SUI-OLG Dachsen11:10:0221:0211:31:46 +8:43
D45K  1719 17 Ankli Franziska 1972 SUI-OLG Basel10:38:0053:0811:31:44 +21:33
H50  3035 79 Weinert Rolf 1968 GER-Post SV Dresden9:50:0042:271:26:061:41:0211:31:42 +50:51
D16  1175 12 Sieber Patrizia 2003 SUI-OLC Winterthur10:50:0041:1011:31:40 +4:15
H40  2789 Treier Reto 1976 SUI-bussola ok10:41:0025:4350:1311:31:37 +5:51
D18  1234 27 Zeiner Dora 2001 AUT-OLC Graz10:23:001:07:5311:31:26 +29:24
DB  1533 18 Schulze Annette 1982 GER-Kölner OL-Team10:48:0042:4911:31:18 +13:42
H45  2862 33 Dudout Serge 1972 FRA-COBS10:23:0054:081:07:2411:30:57 +21:28
H80  3560 16 Lemnitzer Eberhard 1937 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin9:16:002:13:3411:30:55 +97:20
H12  2158 16 Ludwig Jonas 2007 SUI-OL Regio Wil11:07:0023:1111:30:48 +6:27
H10  2105 20 Heilmeier Nils 2010 SUI-OLC Winterthur11:09:0320:5911:30:45 +8:41
H45  2857 Zagars Ivars 1971 LAT-Ozons10:39:0038:4851:1811:30:45 +5:16
H70  3450 24 Stensrud Frode 1946 NOR-OL Trollelg10:35:0054:4011:30:29 +16:00
H20  2437 16 Britz Jacob 1999 GER-TV Oberbexbach9:13:002:17:0311:30:28 +72:29
CS  7070 44 Emmenegger Ruth 1968 SUI-OLK Wiggertal10:21:071:08:1011:30:27 +40:31
CL  5135 28 Baud Christine + Quentin 0 SUI-CO Lausanne-Jorat10:07:021:23:0011:30:26 +45:24
D12  1058 16 Gasser Graf Sina 2007 SUI-OL Regio Wil11:09:0020:4911:30:15 +4:35
D10  1002 Kärger Mathilde 2009 GER-Team Sachsen11:11:0318:2311:30:05 +4:27
CS  7278 17 Zimmermann Christine + Tobias 0 SUI-10:45:1243:5811:30:04 +16:03
HAK  2680 61 Andersen Thor Find 1998 DEN-Søllerød OK10:06:0049:381:23:0311:29:59 +48:50
D45K  1721 Baader Plattner Manon 1971 SUI-OLG Basel10:48:0041:0611:29:46 +9:35
D14  1111 33 Plattner Charlotte 2006 SUI-OLG Basel10:41:0048:0711:29:37 +18:49
H14  2238 12 Cionoiu Daniel 2005 GER-TV Coburg-Neuses10:54:0035:0911:29:34 +6:54
CM  7211 52 Beglinger Julia 2000 SUI-OLG Murten10:19:031:09:3311:29:17 +40:31
D55  1862 39 Balcarova Eva 1959 CZE-OK99 Hradec Kralove10:12:001:16:1711:29:16 +43:36
D70  2058 15 Schnüriger Anna 1946 SUI-OLV Zug10:42:0046:1311:29:11 +18:48
D50  1800 35 Kaae-Nielsen Anne 1965 DEN-Søllerød OK10:20:001:08:2311:29:05 +27:31
H20  2430 Schaniel Ricardo 2000 SUI-bussola ok10:13:001:15:4411:29:02 +11:03
CS  7847 39 Lustenberger Elia + Zimmermann Dario 0 SUI-10:27:021:01:2511:29:01 +33:10
HB  2724 24 Kohler Michael 1994 SUI-OLG Huttwil10:29:0059:0111:28:44 +26:00
D55  1864 30 Justova Jana 1961 CZE-OK99 Hradec Kralove10:24:001:03:5911:28:43 +31:03
D65  2012 13 Wolf Ursula 1954 SUI-OLG Säuliamt10:42:0045:3611:28:42 +16:39
H50  3058 24 Brand Christoph 1969 SUI-OLG Bern10:24:0326:4353:551:04:0311:28:37 +13:43
H80  3554 Rüfenacht Bruno 1938 SUI-OLV Baselland10:44:0043:4311:28:34 +6:59
D60  1952 Natvig Kari Elisabeth 1957 NOR-Nittedal Orientering10:48:0039:5511:28:33 +9:19
D55  1863 33 Flückiger Kathrin 1962 SUI-OLK Wiggertal10:20:001:07:3811:28:32 +34:52
H45  2895   Tryner Pete 1974 GBR-SYO10:29:0045:5846:1558:4911:28:24
HS  5169   Wagner Regula 1976 SUI-OLG Thun10:44:1942:3011:28:14 +24:21
D50  1794 18 Bruvere Iveta 1965 LAT-Ozons10:32:0055:2811:28:09 +14:35
D18  1227 Gisler Lara 2002 SUI-OLG KTV Altdorf10:38:0049:2811:27:57 +10:55
H55  3126 34 Schönenberger Christoph 1962 SUI-OLV Zug10:16:001:11:2011:27:56 +20:57
CS  5021 Keller Valentin + Bürgi Leo + Moritz 0 SUI-muurahaiskeko OK10:49:0737:4811:27:42 +9:46
HS  7299   Kraus Katharina 2004 GER-OLG Regensburg10:55:0831:4211:27:37 +12:55
DAK  1447 35 Ernst Kristina 1990 SUI-OLG Kölliken10:35:0051:4611:27:36 +25:26
H75  3512 12 Bieri Walter 1943 SUI-OLV Zug10:38:0032:1248:5111:27:34 +14:03
HAM  2585 22 Kolehmainen Valtteri 1994 GER-OLG Regensburg10:32:0055:0011:27:30 +13:31
H55K  3182 27 Kissling Peter 1959 SUI-OLG Schaffhausen9:57:001:29:3811:27:30 +49:12
H50  3034 70 Oscarsson Magnus 1966 DEN-Søllerød OK9:54:0038:131:15:351:32:4111:27:19 +42:28
HS  5179   Andersen Knut 1962 NOR-Løten OL10:45:0840:3811:27:14 +22:32
H40  2772 23 Wegmann Patrick 1976 SUI-ol.biel.seeland9:52:0048:121:34:3811:27:11 +50:25
HAK  2669 54 Zanella Manolo 1969 SUI-O-92 Piano di Magadino10:16:0047:441:10:2211:27:07 +35:58
H55  3131 47 Ruesch Christoph 1961 SUI-OLK Wiggertal10:11:001:15:1611:26:47 +24:48
DB  1528 19 Treier-Zehnder Cornelia 1977 SUI-bussola ok10:42:0043:5011:26:46 +15:10
HS  5234   Fang Tong 2006 CHN-SDSZ club10:52:0311:26:29
H14  2246 57 Länsivuori Luukas 2005 GER-RaKaS10:24:001:01:5111:26:26 +33:46
HAL  2536 25 Bryner Patrik 1990 SUI-OLK Argus10:01:001:24:5211:26:22 +21:55
H65  3320 15 Gryaznevich Mikhail 1954 GBR-TVOC10:23:0447:441:02:3611:26:19 +17:17
H18  2392 17 Becker Lukas 2002 DEN-Søllerød OK10:21:0036:1953:541:04:5311:26:16 +17:25
DAM  1384 19 Knöpfli Tabea 1994 SUI-OLG Welsikon10:27:0043:4358:3511:26:05 +16:05
H10  2121 37 Saranen Samuel 2012 FIN-Pihkaniskat10:46:0438:4211:25:47 +26:42
H35  2748 18 Genna Mario 1980 SUI-OLG Thun9:59:0037:401:26:0611:25:39 +33:25
HAL  2528 14 Ringli Fabian 1989 SUI-OLG Schaffhausen10:11:001:14:0111:25:30 +11:03
H10  2116 36 Anana John 2009 FIN-Pihkaniskat10:50:0234:4811:25:28 +22:25
H35  2764 13 Kuryshev Aleksandr 1980 RUS-Ufa-United10:08:0032:501:17:0011:25:27 +24:13
H75  3511 Gilgien Urs 1943 SUI-OLG Thun10:43:0027:2341:3611:25:18 +6:47
D55  1856 Gautschi Priska 1961 SUI-OLK Fricktal10:40:0044:3911:25:14 +11:34
D55  1861 20 Binzegger Sylvia 1961 SUI-OLV Zug10:28:0056:2211:25:07 +23:27
H14  2241 10 Wittenberg Andrin 2006 SUI-OL Regio Wil10:51:0033:4111:25:06 +5:26
H45  2893 67 Okle Roger 1971 SUI-OLG Bern9:30:001:10:461:54:1911:25:04 +68:35
H14  2248 62 Howe Austin 2006 GBR-Saxons OC10:15:001:09:1611:24:46 +41:06
H35  2761 Jabas Rémy 1981 SUI-OLG Basel10:26:0026:3358:0711:24:37 +5:23
HAK  2662 16 Zurich Pascal 1977 SUI-OLV Zug10:38:0030:0646:0311:24:32 +11:23
D40  1617   Schödler Gisela 1975 SUI-OLK Argus10:25:0058:5111:24:18
D60  1965 51 Freemantle Margi 1957 AUS-Yarra Valley OC10:03:001:20:0411:24:15 +50:01
D50  1815 57 Stuber Franziska 1967 SUI-CO Lausanne-Jorat9:29:001:54:1711:24:13 +73:39
D14  1109 Mathis Leonie 2006 SUI-OLG Nidwalden+Obwalden10:49:0034:3211:23:58 +5:10
DAK  1465 55 Zanella Raffaella 1972 SUI-O-92 Piano di Magadino10:02:001:20:3711:23:45 +54:35
DAK  1453 25 Zurich Simone 1978 SUI-OLV Zug10:38:0044:5811:23:37 +18:27
D65  2015 16 Elomäki Irmeli 1954 FIN-Valkeakosken Haka10:32:0050:4711:23:37 +21:34
DAK  1463 53 Zanella Asia 2000 SUI-O-92 Piano di Magadino10:11:001:11:2211:23:33 +45:23
H60  3280 24 Sugiyama Takashi 1955 JPN-Sans Souci10:14:001:09:0111:23:33 +22:01
H75  3509 Huber Kurt 1944 SUI-OLG Zürinord 0410:48:0022:0034:5011:23:31 +0:00
DE  1299 Niggli Simone 1978 SUI-ol norska10:18:0032:2352:091:05:0111:23:27 +0:46
DAK  1468   Schmuki Katharina 1966 SUI-ol.biel.seeland9:50:001:32:1811:23:09
H18  2395 18 Habermacher Joel 2002 SUI-OLK Argus10:17:0037:4055:081:05:3711:23:01 +18:10
CL  5127 36 Sallila Antti 1972 FIN-Helsingin Suunnistajat9:25:011:57:1911:22:59 +79:58
HAM  2584 31 Downing Louis 1985 AUS-melbourne forest racer10:20:0011:22:41 +20:42
CL  6093 35 Bottinelli Lorenzo 1990 SUI-OLG Skandia9:26:001:56:1211:22:41 +78:41
HE  2491 Ruch Remo 1995 SUI-OLG Skandia10:04:0043:021:07:181:18:0311:22:26 +3:42
DE  1283 21 Borankova Karolina 1995 CZE-Czech Trimtex team9:46:0049:381:20:321:35:5211:22:23 +31:42
DAL  1328 10 Balcarova Jana 1987 CZE-OK99 Hradec Kralove10:22:0059:4411:22:22 +11:22
H70  3482 33 Baumgartner Hans 1946 SUI-OLG Welsikon10:22:0059:3011:22:19 +20:50
D10  1021 Behrendt Lina 2009 GER-OLV Steinberg11:03:0318:3511:22:18 +4:40
CS  7849 Perret Martin 1964 SUI-ol.biel.seeland10:52:0429:1811:22:07 +1:14
H60  3272 Brunner Valentin 1956 SUI-bussola ok10:26:0055:3211:22:04 +8:32
H60  3275 Sacher Martin 1959 SUI-bussola ok10:30:0051:2311:21:55 +4:23
DB  1535 16 Pussak Maren 1984 GER-Kölner OL-Team10:39:0042:0011:21:54 +13:18
H55  3140 65 Kovar Karel 1961 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:47:001:34:0411:21:52 +43:53
D45K  1729 28 Hofer Antoinette 1966 SUI-OLG Thun10:18:001:03:1511:21:48 +31:37
HS  7289   Bolliger Jorina + Julia 0 SUI-OLG KTV Altdorf10:42:0538:5711:21:44 +20:05
H18  2393 Schacher Dominic 2002 SUI-OLK Argus10:25:0032:1745:4956:1611:21:40 +8:49
H65  3379 49 Krause Wolfgang 1952 GER-SVW Quedlinburg9:52:001:02:551:28:3011:21:33 +43:35
CL  6176 31 Steffen Res 1975 SUI-9:48:161:32:2511:21:27 +55:11
HAK  2666 32 Bär Daniel 1962 SUI-OLK Wiggertal10:27:0034:0753:3111:21:10 +19:01
H45K  2931 12 Behrendt Claas 1971 GER-OLV Steinberg10:17:001:03:3411:21:05 +17:56
H40  2793 14 Stensrud Kristian 1977 NOR-OL Trollelg10:13:0031:351:07:2711:21:04 +23:18
H50  3038 36 Hagedorn Mogens 1966 DEN-Søllerød OK10:12:0031:3355:361:08:3011:21:01 +18:10
D50  1813 51 Pache Sandrine 1965 SUI-CO Lausanne-Jorat9:41:001:39:1711:20:59 +58:25
HAK  2664 22 Hürzeler Marius 1997 SUI-OLK Wiggertal10:32:0034:3248:2811:20:53 +13:44
HAK  2668 41 Fritschi Stefan 1972 SUI-OLG Welsikon10:22:0037:4058:1211:20:52 +23:43
CM  7200 49 Kneller-Hauswirth Marie-Eve 2005 SUI-OLC Omström Sense10:12:031:08:0711:20:41 +38:55
H55  3132 36 Chmelar Pavel 1964 CZE-Slavia Hradec Kralove10:08:001:12:0911:20:39 +21:40
D10  1023 Horst Katja 2009 GER-SC Königstein11:06:0314:0311:20:38 +0:00
H70  3452 Fuchs Sepp 1948 SUI-OLG Galgenen10:38:0042:0711:20:35 +3:06
HS  5164   Brunner Karin 1959 SUI-bussola ok10:40:0838:4011:19:55 +20:13
H70  3449 15 Waser Franz 1947 SUI-OLK Rafzerfeld10:27:0052:1011:19:49 +13:20
D70  2054 17 Bieri Ruth 1947 SUI-OLV Zug10:28:0050:4311:19:47 +23:24
D50  1789 Freuler Liselotte 1966 SUI-thurgorienta10:38:0041:0011:19:34 +0:00
D16  1178 10 Sallila Katarina 2004 FIN-Helsingin Suunnistajat10:38:0041:0311:19:31 +4:06
D12  1062 29 Sestakova Johana 2008 CZE-Slavia Liberec Oriente10:49:0029:3511:19:10 +13:30
H14  2244 27 Bauerfeld Nico 2005 GER-OL-Team Filder10:36:0042:3211:19:07 +14:27
DAM  1387 37 Müllerová Markéta 1994 CZE-OOB Trebic10:09:0052:181:09:0811:18:41 +26:41
D55  1860 37 Chmelarova Marie 1963 CZE-Slavia Hradec Kralove10:04:001:13:5111:18:39 +40:59
D55  1859 27 Knöpfli Esther 1961 SUI-OLG Welsikon10:16:001:01:4711:18:35 +28:55
CM  7845 51 Ott Lea 1985 SUI-Ruebliland OK10:09:031:08:4111:18:29 +39:43
D14  1115 26 Dammeier Lotta 2006 GER-TSV Hirschau10:33:0044:5211:18:22 +15:34
D45  1670 Grüniger Huber Brigitte 1974 SUI-OLV Zug10:41:0036:4611:18:14 +0:23
H45  2884 66 Wichoud Pierre 1970 SUI-CO Lausanne-Jorat9:25:001:29:271:52:4111:18:14 +66:45
H18  2394 32 Küronya Frigyes 2002 HUN-BSC9:53:0048:211:11:551:24:3111:18:01 +37:10
D40  1619 20 Weinert Ruta 1976 GER-Post SV Dresden10:15:001:02:1911:17:55 +22:07
DAK  1451 26 Moeri-Riklin Patricia 1967 SUI-OLV Zug10:32:0045:1311:17:53 +18:43
D45  1673 42 Munktved Dorthe 1964 DEN-Allerød OK10:01:0011:17:51 +40:00
H16  2325 41 Csontos András 2003 HUN-BSC10:23:0054:1811:17:48 +21:17
H55  3137 51 Muhonen Arto 1962 FIN-Kalevan Rasti10:00:001:16:4811:17:47 +26:48
HAM  2602 50 Sunda Marek 1992 CZE-USK Praha9:08:002:09:1111:17:46 +87:47
D45K  1723 20 Hakuli Mia 1970 FIN-Keravan Urheilijat10:23:0054:0511:17:46 +22:35
H50  3016 12 Weber Tim Falck 1965 DEN-Tisvilde Hegn OK10:18:0025:2749:2959:2111:17:45 +8:54
CS  5034 21 Bisang Ines 1978 SUI-10:29:0548:0211:17:41 +19:47
HE  2463 30 Bachmann Adrian 1984 SUI-Havanna OK9:28:0059:471:33:031:49:0911:17:40 +34:56
H60  3296 69 Igarashi Norihito 1957 JPN-Yokohama OL Club9:38:001:38:5111:17:39 +52:07
D18  1240 28 Smedegaard Madsen Mathilde 2001 DEN-Søllerød OK10:08:001:09:0811:17:37 +30:35
H12  2163 10 Neuenschwander Andreas 2008 SUI-OLG Huttwil10:55:0021:5811:17:29 +5:08
H70  3454 29 Moosberger Kurt 1947 SUI-OLV Zug10:19:0057:4511:17:28 +18:59
H70  3453 16 Sigrist Erich 1949 SUI-OLV Zug10:24:0052:4111:17:27 +13:58
D70  2063 25 Thisted Ellen 1946 DEN-Søllerød OK9:53:001:22:5711:17:23 +56:00
H60  3288 36 Spring Willi 1958 SUI-thurgorienta10:02:001:14:3511:17:20 +27:48
HAM  2587 27 Forrer Daniel 1980 SUI-Rüebliland OK10:16:001:00:5311:17:19 +19:20
CM  5221 16 Månsson Göran 1961 SWE-Stigmännen Karlshamns 10:32:0444:2211:17:05 +15:18
HAK  2674 39 Lassen Mads 1997 DEN-Søllerød OK10:19:0039:4857:1711:16:55 +22:46
H55K  3178 23 Moser Markus 1964 SUI-OLG Welsikon10:03:001:13:1511:16:54 +32:36
H45  2872 29 Mccomb Jon 1970 AUS-Australopers Tasmania10:10:0049:521:06:1911:16:51 +20:22
H45  2866 48 Nielsen Niels-Peter 1973 DEN-Allerød OK10:02:0059:491:14:0511:16:41 +28:12
H65  3376 24 Hofmann Markus 1954 SUI-10:07:0052:371:08:4811:16:31 +23:33
H75  3515 19 Searle Peter 1943 AUS-Bendigo Orienteers10:18:0036:1957:2711:16:27 +22:56
D16  1186 41 Gisler Mireille 2003 SUI-OLG KTV Altdorf10:06:001:09:3811:16:25 +33:00
H60  3287 31 Däppen Jürg 1955 SUI-OLG Thun10:04:001:11:4411:16:21 +24:49
H12  2165 25 Saranen Mikael 2007 FIN-Helsingin Suunnistajat10:51:0024:4011:16:16 +7:55
D65  2022 31 Lukina Nadezda 1954 RUS-10:02:001:12:5811:16:07 +44:04
D12  1061 17 Treier Noée 2008 SUI-bussola ok10:54:0021:1111:15:45 +5:05
DAM  1386 Pel Céline 1999 SUI-OLK Wiggertal10:23:0038:2052:1311:15:44 +9:44
CS  7130 18 Mürner Daniel 2007 SUI-OLG Skandia10:30:0845:0311:15:44 +16:47
DAK  1455 46 Pauli Muriel 1990 SUI-OLV Zug10:17:0057:4311:15:43 +31:33
CS  7132 16 Mürner Alexandra 2004 SUI-OLG Skandia10:31:0444:0511:15:41 +15:48
HS  5170   Rechberger Nora 2010 SUI-10:25:0449:3911:15:31 +30:53
H10  2088 Kuntze Moritz 2010 GER-USV Jena11:00:0314:5011:15:31 +2:27
H20  2434 12 Spiess Silvan 2000 SUI-ol.biel.seeland9:33:001:41:5811:15:25 +37:26
D14  1122 48 Emmenegger Sofia 2006 SUI-OLK Wiggertal10:09:001:05:2511:15:06 +36:18
D55K  1896 Haflan Anne Karine 1962 NOR-Nydalens SK10:30:0044:1611:14:56 +3:20
H16  2353 23 Tryner Euan 2004 GBR-SYO10:32:0042:2711:14:56 +9:25
D16  1179 Hubmann Lisa 2004 SUI-OL Regio Wil10:34:0040:1911:14:47 +3:22
D65  2016 Müller-Bucher Irene 1953 SUI-bussola ok10:37:0036:5111:14:39 +7:36
H45K  2930 10 Frischknecht Peter 1966 SUI-OLK Rafzerfeld10:12:001:01:5511:14:29 +16:20
H20B  2446 Dauwalder Tim 2002 SUI-OLG Cordoba10:29:0044:5911:14:26 +9:34
H70  3462 46 Sands Tim 1949 GBR-SOC Wanderers10:03:001:09:5811:14:22 +31:53
D10  1010 11 Suwald Anna 2009 SUI-OLG Cordoba10:54:0319:1911:14:11 +5:33
HAL  2532 19 Østergaard Rune 1998 DEN-Søllerød OK9:56:001:17:4511:14:09 +14:42
HAM  2586 28 Meier Patrik 1976 SUI-OLG Thun10:12:001:01:4111:14:07 +20:08
HAM  2588 39 Monai Simon 1997 SUI-thurgorienta10:04:001:09:4211:14:07 +28:08
H70  3460 51 Rothweiler Kurt 1947 SUI-O-92 Piano di Magadino9:58:001:15:1111:14:06 +36:37
D45  1675 35 Kailbauer Eva 1972 AUT-OC Fürstenfeld10:05:001:08:2911:14:05 +32:14
H70  3461 49 Fransson Jörgen 1947 SWE-Emmaboda Verda OK10:00:001:13:0511:13:57 +34:28
D60  1960 35 Waldmann Esther 1958 SUI-OLV Zug10:15:0058:0811:13:51 +27:37
HL  5202   Studiger Susanne + Manuel + Simon 0 SUI-OLG Rymenzburg10:30:1042:5411:13:46 +10:56
D60  1949 Kohler Käthi 1959 SUI-OLG Dachsen10:39:0034:0611:13:41 +3:27
H45K  2932 17 Züllig Marco 1967 SUI-10:07:001:05:3511:13:16 +20:07
D14  1116 13 Fritz Marlene 2005 GER-OL-Team Filder10:37:0035:2511:13:00 +6:12
H60  3293 32 Waldmann Res 1957 SUI-OLV Zug10:00:001:12:0011:12:47 +25:15
HB  2729 14 Egli Christian 1972 SUI-OLG Säuliamt10:24:0048:1411:12:46 +15:02
HAL  2544 41 Torgau Moritz 1987 GER-TV Oberbexbach9:21:001:51:1911:12:45 +48:18
D18  1235 20 Moeri Serafine 2001 SUI-OLV Zug10:13:0059:1111:12:44 +20:42
D45K  1722 Kehrle Claudia 1971 SUI-OLG Säuliamt10:33:0039:0411:12:39 +7:28
D45K  1724 Gisler-Musch Cornelia 1970 SUI-OLG KTV Altdorf10:28:0044:0211:12:37 +12:26
H60  3281 12 Derebrant P-O 1959 SWE-SOK Aneby10:12:0059:5611:12:35 +13:03
H14  2243 25 Nussbaum Omri 2005 ISR-HASHRON10:30:0042:0511:12:32 +13:52
CM  5120 53 Grassow Thomas 1967 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin10:02:031:09:5011:12:29 +40:43
HE  2468 13 Frattari Giacomo 1992 DEN-OK Pan AArhus9:44:0049:311:15:321:27:5711:12:21 +13:37
HAL  2539 27 Röhnert Max 1989 GER-Post SV Dresden9:46:001:25:4811:12:19 +22:52
DAM  1390 21 Hitz Nicole 1993 SUI-OLK Argus10:12:0045:1559:1611:11:50 +16:50
D45  1677 31 Rasmussen Angélique Grønborg 1972 DEN-Allerød OK10:09:001:02:1911:11:50 +25:59
D45  1669 10 Weber Monika 1972 SUI-OLV Zug10:25:0046:0611:11:41 +9:50
D65  2019 21 Roeling Monica 1952 NED-KOVZ10:17:0053:3511:11:37 +24:34
H75  3521 33 Wigh Jørn 1940 DEN-Søllerød OK9:58:0042:051:12:3311:11:33 +38:02
DB  1542 26 Werder Sarah 1972 SUI-OLV Zug10:21:0049:2511:11:18 +20:42
DB  1537 12 Weber Susanne 1969 SUI-OLV Baselland10:30:0040:2111:11:11 +11:35
HAK  2667 17 Herzog Andreas 1984 SUI-OLG Schaffhausen10:24:0031:4146:2711:11:05 +11:56
D14  1114 20 Fritz Julia 2005 GER-OL-Team Filder10:29:0041:2011:10:55 +12:07
D18  1243 31 Juhl Camille 2002 DEN-Søllerød OK9:58:001:12:0511:10:42 +33:40
D55  1867 34 Klusackova Jitka 1961 CZE-OOB Trebic10:00:001:09:5311:10:41 +37:01
H35  2762 Stalder Andreas 1980 SUI-OLG Säuliamt / OLV Luz10:17:0023:2452:4711:10:14 +0:00
H16  2324 37 Nielsen Hans Grønborg 2003 DEN-Allerød OK10:20:0049:4511:10:10 +16:39
HAK  2660 Hofer Michael 1981 SUI-10:35:0024:1034:4011:10:09 +0:00
H18  2400 15 Borg David 2002 SWE-Södertälje-Nykvarn Ori10:09:0033:2448:211:00:3211:10:01 +13:10
HAK  2672 42 Oscarsson Andreas 2001 DEN-Søllerød OK10:11:0037:5358:3011:09:59 +23:50
D50  1803 33 Ruch Ruth 1967 SUI-OLG Skandia10:02:001:07:2011:09:54 +26:20
DAK  1460 16 Kissling Xenia 1995 SUI-OLG Schaffhausen10:29:0040:0811:09:42 +13:32
D55  1858 Müller Cornelia 1964 SUI-OLV Zug10:36:0033:1011:09:40 +0:00
DAK  1457 32 Herzog Annika 1987 SUI-OLG Schaffhausen10:20:0048:4511:09:35 +22:25
D65  1989 Gipsle Inara 1952 GBR-TVOC10:28:0440:4811:09:32 +11:25
H75  3514 Meili Hanspeter 1943 SUI-OLG Oberwil10:28:0026:0140:4811:09:27 +5:56
DAK  1458 20 Müller Geraldine 1993 SUI-OLV Zug10:26:0042:3411:09:24 +16:14
D60  1959 16 Abola Alida 1954 LAT-Ozons10:24:0044:3711:09:22 +14:08
H55K  3187 24 Kündig Christoph 1960 SUI-OLK Argus9:51:001:17:2411:09:20 +37:02
D60  1966 38 Ziegerhofer Anneliese 1956 AUT-TVN-Linz10:06:001:02:1211:09:17 +32:03
D60  1968 47 Saner Ursula 1955 SUI-OLG Herzogenbuchsee10:00:001:08:2011:09:17 +38:03
DB  1540   Olsen Kirsti Naess 1972 NOR-OL Trollelg10:27:0041:2611:09:01
D55K  1899 12 Kissling Lilian 1964 SUI-OLG Schaffhausen10:00:001:08:1411:08:58 +27:22
HS  5156   Plattner Laurianne + Farrer Annica 0 SUI-OLG Basel10:41:0427:1811:08:57 +8:19
H40  2797 19 Hamel David 1975 SUI-ANCO9:45:0035:491:23:0611:08:35 +38:49
H45K  2929 Simonsen Bo 1965 DEN-OLV Baselland10:22:0046:0111:08:29 +0:20
H55K  3177 Pel Christoph 1961 SUI-OLK Wiggertal10:27:0040:4211:08:18 +0:00
HAM  2594 45 Forrai Miklós 1979 HUN-HOD-mentor SE9:48:001:19:2611:08:07 +38:08
H16  2326 20 Brabek Peter 2003 AUT-OC Fürstenfeld10:26:0041:3911:08:06 +8:35
H20  2431 Egger Reto 1999 SUI-OLK Rafzerfeld10:03:001:04:3811:07:59 +0:00
HAL  2540 33 Peltola Janne 1986 FIN-Bemböle OK9:36:001:31:3111:07:59 +28:32
H45  2875 43 Zejdlik Michal 1970 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:54:0058:061:13:2811:07:54 +27:25
DE  1287 17 Leake Alice 1991 GBR-AIRE9:38:0048:241:16:121:29:2511:07:54 +25:13
D45K  1725 21 Ushakova Elena 1972 RUS-Sosnovy Bor10:13:0053:5811:07:51 +22:40
H75  3518 28 Pletscher Ruedi 1943 SUI-OLV Zürich10:03:0044:341:03:4811:07:50 +29:19
D40  1623 19 Lostakova Ivana 1977 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl10:05:001:02:0411:07:42 +21:54
DAL  1333 17 Kovarova Lenka 1997 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl10:01:001:05:4611:07:32 +17:32
HE  2472 32 Hengartner Pascal 1983 SUI-Havanna OK9:12:001:02:251:36:371:54:4411:07:25 +40:41
H55  3151 58 Diener Marco 1963 SUI-OLG Bern9:44:001:22:5011:07:24 +32:25
D12  1063 22 Wagner Andina 2008 SUI-OLG Thun10:44:0022:5511:07:23 +6:43
HE  2461 28 Spörri Thomas 1982 SUI-Havanna OK9:20:0057:181:29:491:46:2511:06:55 +32:11
H50  3054 84 Mieske Frank 1967 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin9:20:0039:571:33:381:46:1611:06:52 +56:01
H60  3291 23 Lukin Mikhail 1955 RUS-9:58:001:08:0511:06:51 +21:19
D50  1795 Novotna Petra 1966 CZE-OK99 Hradec Kralove10:23:0043:1911:06:48 +2:14
H14  2197 35 Leutert Jérôme 2006 SUI-OLG Säuliamt10:21:0045:1311:06:45 +17:05
HB  2732 20 Rentsch Peter 1956 SUI-OLG Murten10:09:0056:4711:06:44 +24:00
CS  5007 25 Rohr Lukas + Cornelia 0 SUI-OLG Kakowa10:15:0450:3911:06:39 +22:46
H55  3136 28 Proske Herwig 1960 AUT-OC Fürstenfeld9:58:001:08:0611:06:38 +17:39
H14  2253 58 Wittwer Cédric 2006 SUI-OLG Oberwil10:03:001:02:5211:06:36 +34:56
D10  1018 Grendelmeier Marit 2010 SUI-OLV Baselland10:49:0516:5111:06:34 +2:54
H16  2328 35 Prutsch Joel 2004 AUT-OC Fürstenfeld10:17:0049:1011:06:33 +16:02
D10  1013 16 Pusterla Sophie 2010 SUI-OLG Basel10:40:0425:4911:06:24 +11:45
H10  2119 24 Wagner Miro 2010 SUI-OLG Thun10:44:0321:4611:06:21 +9:17
D14  1121 25 Riediker Melina 2006 SUI-thurgorienta10:21:0044:3111:06:12 +15:24
D16  1185 Ekström Lotte-Line 2004 FIN-MS Parma10:26:0039:4211:06:08 +2:43
D16  1180 13 Habegger Anna 2003 SUI-OLG Rymenzburg10:22:0043:3711:06:00 +6:35
DAM  1391 47 Bucher Romea 1994 SUI-OL Regio Olten9:47:0059:231:18:2011:05:59 +35:59
H10  2118 29 Treier Timo 2010 SUI-bussola ok10:42:0223:1011:05:50 +10:47
H70  3456 11 Fahrer Beat 1949 SUI-OLG Oberwil10:16:0049:0911:05:46 +10:17
D16  1189 29 Gisler Isabelle 2004 SUI-OLG KTV Altdorf10:14:0051:0611:05:41 +14:16
D45  1674 17 Mccomb Cathy 1970 AUS-Australopers Tasmania10:13:0052:0411:05:41 +15:50
D10  1020 12 Grendelmeier Sanna 2009 SUI-OLV Baselland10:44:0420:5711:05:36 +6:57
H10  2109 14 Studer Lukas 2009 SUI-OLG Basel10:45:0919:5111:05:35 +7:25
H50  2944 92 Rieder Claude 1968 SUI-ol.biel.seeland9:12:0052:561:39:281:52:5411:05:32 +62:41
H70  3465 50 Siegenthaler Fritz 1946 SUI-OLG Skandia9:50:001:14:1511:05:24 +35:55
D14  1118 19 Meier Samira 2006 SUI-OLG Thun10:25:0039:5111:05:22 +10:34
H45  2873 17 Puustinen Terho 1970 FIN-Rasti Piikkiö10:05:0047:1459:4911:05:19 +13:50
H45  2892 46 Schnyder Adrian 1971 SUI-OLC Omström Sense9:51:0056:351:13:3411:05:13 +27:44
D18  1236   Dolejsi Katerina 2001 CZE-Stadion Novy Bor10:03:001:01:2811:05:09
D45K  1726 24 Meier Natascha 1974 SUI-OLG Thun10:08:0056:2511:04:59 +24:48
D20  1269 Simonsen Annika 2000 DEN-OLV Baselland10:07:0020:2057:2311:04:56 +6:32
HAK  2679 46 Habermacher Heini 1967 SUI-OLK Argus10:03:0042:121:01:0411:04:43 +26:34
D12  1069 43 Liang Miaoqi 2009 CHN-Chu Jiao O Club10:14:0049:3911:04:41 +34:01
H45K  2935 21 Juhl Troels 1971 DEN-Søllerød OK9:52:001:12:0611:04:33 +26:24
D18  1245 30 Hofer Carol 2001 SUI-ol norska9:53:001:10:5811:04:27 +32:25
D40  1620 Lang-Gysin Katrin 1975 SUI-ol norska10:10:0053:4311:04:16 +13:28
D14  1124 45 Olsen Selma Schytte 2006 DEN-Søllerød OK10:05:0058:2611:04:04 +29:16
D35  1565 16 Csécs Kinga 1982 HUN-OLG Bern9:28:0036:291:35:2711:04:03 +53:08
H65  3388 55 Kruithof Egbert 1949 SUI-CO Lausanne-Jorat9:16:001:19:381:47:0011:04:02 +62:04
H50  3046   Pavel Petr 1968 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:36:0037:521:12:411:27:2911:03:59
H14  2245 Kehrle Sven 2005 SUI-OLG Säuliamt10:33:0030:3011:03:52 +2:12
H55  3139 32 Laasonen Mauri 1963 FIN-Tampereen Pyrintö9:52:001:11:1411:03:49 +20:50
H60  3295 33 Svoboda Slavomir 1958 CZE-OK99 Hradec Kralove9:50:001:13:0711:03:45 +26:13
H12  2170 20 Riediker Jannis 2008 SUI-thurgorienta10:39:0023:3611:03:06 +6:45
DAK  1461 51 Wespi Niggi 1971 SUI-OLG Herzogenbuchsee9:59:001:03:2811:03:03 +36:53
HAM  2590 37 Haberthür Marc-André 1992 SUI-OLG Welsikon9:56:001:06:2311:02:50 +24:51
H45  2874 Schilter Christoph 1974 SUI-JCK OK10:13:0037:5649:0811:02:35 +3:06
HB  2734 22 Pulver Marc 1966 SUI-10:04:0057:2711:02:27 +24:43
HS  7011   Greminger Helene 1955 SUI-thurgorienta10:20:0740:4911:02:20 +22:39
DE  1280 23 Bergander Cecilia 1987 SWE-Eksjö SOK9:22:0053:181:23:421:39:4111:02:13 +35:32
H12  2167 Meier Andrin 2008 SUI-OLG Thun10:43:0018:4211:02:11 +1:50
HS  5189   Hansen Anne Dorthe 1962 DEN-Søllerød OK10:00:101:00:1511:02:07 +42:23
DAK  1454 27 Ringli Corina 1991 SUI-OLG Schaffhausen10:14:0047:1211:02:00 +20:50
D50  1817   Blahova Marketa 1969 CZE-Ekonom Praha9:20:001:40:4711:02:00
HAK  2617 68 Clavadetscher Diego 1965 SUI-OLV Langenthal9:07:001:22:101:53:2811:01:52 +79:43
H65  3382 35 Kühni Beat 1954 SUI-OLG Skandia/OLV Hindel9:43:001:00:061:18:0511:01:45 +32:47
HL  5206   Maier Thomas 1975 SUI-10:20:1440:4111:01:42 +8:48
H65  3380 32 Ziegerhofer Othmar 1950 AUT-TVN-Linz9:46:0052:471:15:0111:01:39 +29:41
H50  3043 59 Bily Petr 1968 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:40:0031:281:07:031:20:5711:01:36 +30:45
H12  2169 32 Slavins Kriss 2008 LAT-Ozons10:35:0025:3711:01:10 +8:49
H45K  2936 22 Munktved Lars 1969 DEN-Allerød OK9:47:001:13:1511:00:58 +27:49
D35  1581 17 Ebert Josephine 1982 GER-TSV Jetzendorf9:16:001:44:1211:00:56 +62:01
H12  2171 42 Nagel Maximilian 2008 GER-OLG Murten10:27:0033:0711:00:50 +16:29
D40  1618 Haefeli Brigitte 1978 SUI-OL Regio Olten10:20:0040:2111:00:48 +0:00
D65  2017 Nurminen Arja 1952 FIN-Valkeakosken Haka10:22:0038:0511:00:46 +8:43
H50  3039 32 Liggins Paul 1967 AUS-Australopers Tasmania9:52:0026:271:08:0611:00:37 +17:46
H12  2166 38 Rechberger Mike 2007 SUI-thurgorienta10:31:0029:0011:00:33 +12:12
D18  1204 40 Hegi Kaja 2002 SUI-ol.biel.seeland9:03:001:56:2111:00:30 +78:28
H55K  3180 Willimann Beat 1961 SUI-OLK Wiggertal10:15:0044:5411:00:28 +4:10
H70  3463   Mcgrail Ron 1948 DEN-Søllerød OK9:55:001:04:2811:00:22
H14  2247 Leisinger Jan 2005 SUI-OLG Säuliamt10:27:0032:5511:00:22 +4:42
D45  1672 Lüscher-Suter Eva 1971 SUI-OLK Argus10:17:0042:4011:00:08 +6:17
H50  3032 13 Kobel Matthias 1965 SUI-OLG Skandia10:00:0023:5948:5959:3611:00:03 +9:12
H45  2870 10 Schmid Kurt 1972 SUI-JCK OK10:07:0040:1152:2210:59:51 +6:22
DE  1288 16 Diener Laura 1995 SUI-OLG Bern9:30:0046:451:15:031:29:0810:59:41 +25:00
CS  5051 36 Ferchow Anne 1964 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin10:03:0455:2010:59:36 +27:43
HAK  2677 52 Ruch Stefan 1967 SUI-OLG Skandia9:50:0049:051:08:5310:59:33 +34:24
D55K  1898 Akeret Vroni 1958 SUI-thurgorienta10:10:0048:4010:59:31 +7:55
D55  1872 40 Kovarova Alena 1961 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:40:001:18:2610:59:29 +45:49
H60  3310 70 Peguiron Pierre 1956 SUI-CO Lausanne-Jorat9:18:001:40:2810:59:08 +53:36
HS  5178   Lenherr Therese 1963 SUI-10:03:0753:5610:58:55 +36:14
CS  5049 37 Grassow Petra 1970 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin10:02:0656:0610:58:52 +27:57
DE  1276 Fast Sanna 1998 SWE-Eksjö SOK9:54:0031:2153:101:04:1810:58:41 +0:00
H45K  2933 Hess Stefan 1970 SUI-OLV Zug10:02:0056:1410:58:38 +10:29
CM  5105   Lütolf Béatrice 1950 SUI-OLG Welsikon9:44:181:13:1210:58:21
HAL  2534 Hübscher Rico 1994 SUI-OLK Argus9:51:001:06:5510:58:18 +3:51
D40  1624 31 Wolff Charlotta 1976 FIN-OK Raseborg9:40:001:17:0710:57:47 +36:59
H20  2436 Boranek Michal 2000 CZE-Czech Trimtex team9:23:001:34:0410:57:36 +29:37
D35  1578 Pauli Isabelle 1981 SUI-10:04:0052:4910:57:22 +10:27
D45  1681 41 Riby Katerina 1972 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:41:001:15:3710:57:22 +39:31
H50  3030 16 Wildi Koni 1965 SUI-OLK Argus9:56:0025:1850:501:00:5510:57:20 +10:29
H55  3144 55 Bergman Jan-Olov 1960 SWE-IF THOR/Västerås SOK9:36:001:20:3210:57:07 +30:08
DAL  1307 13 Leuenberger Lea 1998 SUI-ol norska9:54:001:02:3410:57:07 +14:07
D50  1778 53 Hertin Anna 1966 SWE-IK Hakarpspojkarna9:14:001:41:5610:57:06 +61:32
DAM  1394 28 Kaszás Szilvia 1985 HUN-BSC9:54:0046:271:02:2210:57:05 +20:05
CM  5102 48 Lütolf Urs 1945 SUI-OLG Welsikon9:49:041:07:0310:57:04 +38:17
H60  3301   Klusacek Martin 1956 CZE-OOB Trebic9:46:001:10:1810:57:01
HAK  2693 60 Zoss Daniel 1971 SUI-OLG Bern9:36:0058:041:20:0810:56:43 +45:34
CS  5040 35 Becker Fiona 1968 DEN-Søllerød OK10:00:0755:4610:56:38 +27:42
H40  2802 28 Ebert Roger 1975 GER-TSV Jetzendorf9:03:0057:311:52:5210:56:32 +68:46
HE  2485 29 Lindstam Jacob 1987 SWE-OK Ravinen9:08:0057:581:32:361:47:5910:56:31 +33:47
DB  1543 Maier Lucie 1978 SUI-10:24:0031:3810:56:19 +2:43
DB  1545 25 Vujevic Manuela 1978 SUI-OLG Welsikon10:06:0049:2410:56:16 +20:40
H10  2112 18 Pusterla Linus 2010 SUI-OLG Basel10:35:0420:2010:56:04 +7:59
D12  1065 Good Rahel 2007 SUI-thurgorienta10:39:0016:2910:55:58 +0:18
H14  2250 37 Vuorela Leo 2005 FIN-Espoon Akilles10:09:0046:3010:55:56 +18:16
D12  1064 19 Koch Alvina 2008 SUI-OLV Baselland10:34:0021:2710:55:54 +5:14
D40  1632 24 Bühlmann Lerjen Eva 1979 SUI-UBOL9:50:001:05:1510:55:53 +25:05
D45K  1734 35 Langrová Monika 1972 CZE-Slavia Hradec Kralove9:38:001:16:0910:55:35 +45:24
HB  2736 25 Treibmann Peter 1959 GER-OK Leipzig9:54:001:00:5610:55:30 +27:46
H18  2404 22 Bily Jakub 2001 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:45:0038:5857:081:09:5210:55:24 +22:33
HAM  2591 Schenkel Philippe 1989 SUI-Rüebliland OK10:08:0046:5110:55:17 +5:18
D40  1621 12 Hamel Sophie 1978 BEL-ANCO10:00:0054:4310:55:11 +14:23
H18  2402 19 Schmuki Jan 2002 SUI-ol.biel.seeland9:49:0037:3454:441:05:4010:55:09 +18:18
DAM  1388 30 Käser Johanna 1994 SUI-OLK Argus9:50:0046:341:04:2410:55:04 +22:04
H12  2172 40 Vuorela Samu 2007 FIN-Espoon Akilles10:23:0031:1210:54:49 +14:28
H50  3044 34 Hofer Franz 1968 SUI-ol norska9:46:0028:0656:311:08:1310:54:42 +17:51
D20  1271 13 Riby Rose 2000 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:37:0025:051:17:0910:54:41 +26:17
D16  1188 15 Sax Livia 2003 SUI-bussola ok10:10:0043:5910:54:28 +7:03
HE  2488 Geissbühler Jonas 1987 SUI-OK Rougemont9:36:0043:071:06:481:18:0410:54:28 +3:44
H75  3520 23 Haldemann Heinz 1941 SUI-ol norska9:53:0043:4644:031:00:3010:54:18 +25:47
CS  5025 11 Ehrler Andrea 1976 SUI-OLG Galgenen10:13:0540:0510:53:57 +12:03
CS  5033 Sievi Marco 1963 SUI-OLK Wiggertal10:18:0335:0010:53:55 +7:03
H18  2412 31 Baud Loïc 2002 SUI-CO Lausanne-Jorat9:29:0044:571:07:211:24:1110:53:45 +36:54
H45K  2939 25 Myhre Roar 1968 NOR-Kristiansand OK9:37:001:16:0310:53:43 +30:34
H40  2803 21 Ingold Christophe 1979 SUI-CO Lausanne-Jorat9:24:0040:261:28:5710:53:33 +44:47
HB  2742 29 Jeannet Blaise 1979 SUI-ANCO9:24:001:28:1610:53:31 +55:47
H70  3477 47 Eyer Camille 1946 SUI-ol.biel.seeland9:42:001:10:3910:53:26 +31:57
DAM  1393 40 Laasonen Sonja 1998 FIN-Tampereen Pyrintö9:43:0052:021:09:5410:53:23 +27:23
D50  1798 25 Maag Iben 1966 DEN-Søllerød OK9:53:0059:4910:53:20 +18:46
CM  7202 13 Knupp Pascal 2005 SUI-OLC Omström Sense10:10:0242:5010:53:15 +13:30
HB  2733 Lenherr Peter 1962 SUI-OLK Rafzerfeld10:14:0038:4210:53:14 +5:30
H55  3066 43 Sutter Stefan 1962 SUI-OLG Bern9:39:001:13:4310:53:12 +23:13
H60  3290 Gloor Markus 1957 SUI-OLV Zug9:56:0056:3310:53:05 +9:33
D20  1270 Gemperle Eline 2000 SUI-OLK Argus9:47:0025:021:05:3910:53:05 +14:41
HL  7846   Zingg Andrea 1984 SUI-9:58:0554:1510:52:53 +22:08
H45  2876 13 Renaud Gilles 1972 SUI-ANCO9:57:0044:4155:2110:52:45 +9:16
H16  2338 51 Kaufmann Nils 2004 SUI-OLG Bern9:47:001:05:2010:52:44 +32:13
D60  1962 11 Widmer Margrit 1957 SUI-OLG Oberwil10:09:0043:0110:52:43 +12:29
H55  3147 60 Naceur Ibrahim 1962 SUI-CO Lausanne-Jorat9:28:001:23:4010:52:34 +33:35
HS  7201   Knupp-Ruch Alissa 2007 SUI-OLC Omström Sense10:09:0642:3810:52:24 +23:44
HAL  2538 10 Anderes Sandro 1997 SUI-OL Regio Olten9:41:001:10:4810:52:11 +7:44
H35  2768 19 Gäumann Christoph 1982 SUI-9:23:0036:281:28:3910:52:11 +35:57
H60  3297 25 Falk Torbjörn 1958 SWE-Vimmerby OK9:42:001:09:2110:51:56 +22:24
D65  2027 20 Hofmann Käthe 1950 SUI-OLG Oberwil9:57:0053:4910:51:36 +24:33
D45K  1727 27 Grendelmeier Ineke 1971 SUI-OLV Baselland9:48:001:02:5210:51:31 +31:20
D14  1132 49 Bütikofer Fia 2006 SUI-ol.biel.seeland9:41:001:10:0210:51:30 +40:42
H35  2766 15 Doetsch Jakob 1983 GER-OLV Steinberg9:32:0035:161:19:0610:51:27 +26:13
H45  2882 51 Haikonen Jyrki 1971 FIN-Ulvilan Ura9:35:0059:001:15:5410:51:27 +29:58
HAK  2682   Lang Reto 1972 SUI-ol norska9:47:0045:041:03:3810:51:13
D70  2057 Wydenkeller Ruth 1949 SUI-OLG Welsikon10:21:0029:2710:51:02 +1:39
D60  1978 46 Leake Janet 1959 GBR-AIRE9:42:001:08:1310:50:59 +37:45
H55  3094 70 Kraus Bret 1961 SUI-OLC Winterthur9:02:001:48:2010:50:59 +58:00
H40  2795 Horst Ingo 1976 GER-SC Königstein9:59:0024:3851:2710:50:51 +7:05
H65  3387 50 Bonafini Marco 1951 SUI-OLG Bern9:19:001:05:151:31:0910:50:51 +45:53
H65  3390 46 Galli Hans 1951 SUI-OLG Bern9:25:001:03:181:24:5810:50:44 +39:46
H16  2331 22 Peter Marius 2004 SUI-ol.biel.seeland10:08:0042:1210:50:40 +9:09
HAK  2694   Salzmann Martin 1986 SUI-OLG Skandia9:58:0032:4710:50:38
H45  2883 40 Boranek Petr 1970 CZE-Czech Trimtex team9:38:0055:491:11:4710:50:29 +26:00
H16  2327 13 Schilter Joschua 2003 SUI-JCK OK10:11:0038:5510:50:18 +5:47
H45K  2934 Rykart Beat 1973 SUI-TV Gebenstorf9:57:0052:4210:50:14 +7:05
CM  5093 70 Niemi Tiia 1982 FIN-muurahaiskeko OK9:10:061:38:5010:50:11 +70:22
HAK  2683 40 Meier Dominic 1988 SUI-OLK Argus9:52:0037:3357:3310:50:02 +22:53
H80  3555 Slavins Rodrigo 1939 LAT-Ozons10:12:0036:5510:49:35 +0:00
D45K  1733 32 Spirgi Silvia 1970 SUI-OLV Zug9:43:001:05:1110:49:26 +34:15
D55  1878 16 Egger Keller Barbara 1960 SUI-ol.biel.seeland9:56:0052:4210:49:25 +19:45
D12  1067 24 Huber Mirja 2008 SUI-OLV Zug10:24:0024:3710:49:13 +8:33
D45K  1731 22 Thöni Marianne 1970 SUI-OLV Zug9:53:0055:0710:48:59 +23:48
H35  2767 Häne Thomas 1980 SUI-OLG Galgenen9:41:0027:221:07:2310:48:51 +14:37
D45  1683 38 Myhre Siri Thortveit 1970 NOR-Kristiansand OK9:37:001:10:5710:48:39 +34:48
D16  1191 37 Sestakova Marie 2004 CZE-Slavia Liberec Oriente9:50:0057:5710:48:22 +20:57
H60  3202 73 Kenneth Pettersson 1957 SWE-Järfälla OK9:02:001:45:2510:48:12 +58:40
H45  2879 15 Baumgartner Laurent 1972 SUI-UBOL9:49:0046:2258:3010:48:04 +12:35
H14  2258 52 Becker Vincent 2006 DEN-Søllerød OK9:54:0053:3710:48:01 +25:21
CL  5130 23 Harms Christian 1967 GER-WOLF9:28:011:19:1910:47:59 +41:58
D12  1066 Bolliger Sara 2007 SUI-OLG Kölliken10:29:0018:2110:47:52 +2:12
D75  2080 Pletscher Elisabeth 1944 SUI-OLV Zürich10:15:0032:0010:47:48 +2:28
DB  1538 von Schultz Sofia 1992 SWE-10:18:0029:0410:47:36 +0:00
H75  3523 21 Thisted Jens Aaris 1944 DEN-Søllerød OK9:48:0038:3958:2310:47:33 +24:02
HE  2451 Aschwanden Yves 1994 SUI-OLG Goldau9:24:0045:071:11:051:23:0710:47:30 +8:46
H60  3200 58 Aschwanden-Lichti Stefan 1955 SUI-OLG Goldau9:20:001:26:3410:47:20 +39:48
DAK  1464 13 Kulikova Anastasiia 1985 RUS-Kuzmolovo 11010:08:0038:4410:47:18 +12:08
D12  1068 27 Emmenegger Julia 2008 SUI-OLK Wiggertal10:19:0027:2410:47:05 +11:25
H60  3302 20 Gyssler Roland 1956 SUI-OLK Argus9:40:001:06:2310:47:01 +19:29
D60  1969 24 Wild Maja 1955 SUI-OLK Argus9:57:0048:5010:46:54 +18:40
H40  2801 24 de Simone Vincenzo 1977 SUI-CO Lausanne-Jorat9:10:0049:3849:541:36:2410:46:53 +52:07
H60  3298 13 Gullikstad Petter 1959 NOR-Röros IL9:44:001:02:1610:46:51 +15:19
HE  2459 26 Krähenbühl Patrick 1995 SUI-OLG Herzogenbuchsee9:04:0057:561:28:131:42:1510:46:43 +27:59
H50  2963 75 Jäggi Thomas 1967 SUI-OLG Biberist SO9:10:0041:141:21:471:36:0310:46:31 +45:40
HAM  2589 18 Ott Simon 1982 SUI-Rüebliland OK9:52:0053:4610:46:13 +12:14
HAM  2548 48 Leu Tim 1985 SUI-OLG Bern9:24:001:21:3310:46:10 +40:11
H55  3138 Brügger Joseph 1962 SUI-OLC Omström Sense9:50:0055:4110:46:08 +5:09
H60  3306 52 Burnett Ross 1959 CAN-VICO9:24:001:20:5210:45:59 +34:27
DE  1275 18 Weber Salome 1993 SUI-OLV Langenthal9:14:0049:221:17:051:31:1710:45:57 +27:16
D16  1190 20 Rastegaeva Sofya 2003 RUS-Vladimir9:58:0047:2110:45:51 +10:26
H55K  3186 22 Kobel Stefan 1960 SUI-OLG Bern9:33:001:11:5010:45:48 +31:30
HAM  2593 Zwicky Lukas 1983 SUI-Rüebliland OK10:00:0045:2210:45:47 +3:48
HS  5173   Ehrler Sven 2009 SUI-OLG Galgenen10:10:0535:0510:45:44 +16:05
HL  5207   Olsen Maja Schytte 2002 DEN-Søllerød OK9:45:0659:2810:45:22 +27:36
DAM  1397 35 Spiess Leonie 2002 SUI-ol.biel.seeland9:36:0051:441:08:4210:45:12 +26:12
DB  1552 31 Folke Helle 1980 DEN-Søllerød OK9:48:0056:0010:45:12 +27:36
H55K  3188 16 Marti Laurent 1956 SUI-OLG Bern9:45:0059:2610:45:01 +18:43
H12  2173 29 Huber Tim 2008 SUI-OLV Zug10:19:0025:1310:44:44 +8:23
H60  3304 34 Bryner Armin 1957 SUI-OLK Argus9:30:001:14:0310:44:36 +27:04
H20B  2447 Sax Manuel 2000 SUI-bussola ok10:05:0039:1010:44:35 +3:43
D45  1680 16 Grüniger Doris 1971 SUI-UBOL9:53:0050:5310:44:30 +14:39
D14  1126 31 Hagedorn Frida 2005 DEN-Søllerød OK9:57:0046:4010:44:20 +17:32
H70  3472 55 Borger Åke 1945 SWE-Ankarsrums OK9:18:001:25:0410:43:52 +46:23
D55K  1903 15 Kloos Barbara 1962 GER-TV Oberbexbach9:20:001:23:1110:43:49 +42:13
D70  2062 23 Haldemann Margrit 1946 SUI-ol norska9:32:001:10:2010:43:45 +43:22
H65  3378 van Geldermalsen Ted 1954 AUS-Yarra Valley OC9:49:0040:3154:1310:43:44 +8:46
D20  1273 16 Lerf Rosa 2000 SUI-OLG Bern9:17:0030:041:26:0410:43:42 +35:18
HAM  2595 26 Partti Jussi 1990 FIN-Navi9:44:0058:5710:43:28 +17:29
D55  1877 46 Naceur Najla 1964 SUI-CO Lausanne-Jorat9:08:001:34:3610:43:26 +61:46
H16  2332 Schafer Elias 2004 SUI-OLC Omström Sense10:05:0037:5410:43:18 +4:47
H55  3153 56 Locher Hansueli 1960 SUI-OLG Bern9:20:001:22:4010:43:14 +32:15
H45K  2940 24 Raaij Eelco Van 1972 NOR-Hedrum O-lag9:27:001:15:3410:43:12 +30:03
H14  2260 47 Schacher Jonathan 2005 SUI-OLK Argus9:51:0051:0710:42:34 +22:54
H16  2337 45 Haikonen Ilmo 2004 FIN-Ulvilan Ura9:44:0058:1010:42:32 +25:01
H14  2254 24 Fritschi Valentin 2005 SUI-OLG Welsikon10:00:0041:4310:42:09 +13:29
H50  3048 39 Althaus Daniel 1968 SUI-OK Zimmerbern9:30:0029:3358:431:11:2210:41:50 +20:59
H14  2256 34 Dolejsi Jan 2006 CZE-Stadion Novy Bor9:57:0044:1010:41:39 +15:59
D35  1580 Fritschi Astrid 1979 SUI-OLG Welsikon9:52:0048:5710:41:32 +6:37
H60  3307 37 Pierlot André 1959 BEL-CO LIEGE9:26:001:14:4310:41:21 +27:49
D14  1128 17 Habermacher Samira 2005 SUI-OLK Argus10:01:0039:5110:41:17 +10:29
DAK  1467 24 Zavadilova Bara 1994 CZE-OK Kamenice9:56:0044:2410:41:02 +17:52
H45  2886 45 Pillat Martin 1973 SUI-OLG Goldau9:27:0055:171:13:3210:40:59 +27:30
CM  5122 71 Feldmann André 1965 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin9:00:051:40:0310:40:58 +71:10
CM  7018 34 Zejdlikova Eliska 2003 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:47:0253:0910:40:52 +24:07
D70  2060 Fransson Gun-Britt 1948 SWE-Emmaboda Verda OK10:00:0039:5810:40:38 +12:15
H50  2946   Peter Luzius 1964 SUI-ol.biel.seeland9:08:0039:261:20:071:32:0010:40:35
CM  5103 15 Häuptli Yvonne 1966 SUI-9:56:0743:3510:40:22 +14:32
D50  1809 19 Nussbaumer Nicole 1967 SUI-OLG Bern9:44:0055:4010:40:20 +14:46
H65  3386 29 Karrer Franz 1952 SUI-OLG Laufental-Thierste9:28:0051:131:11:3710:40:16 +26:18
H16  2317 25 Züblin Yorick 2004 SUI-OLG Thun9:56:0243:5310:40:13 +10:40
D18  1247 26 Hofer Lena 2001 SUI-ol norska9:33:001:06:3810:40:08 +28:06
D65  2026 24 Sands Carol 1951 GBR-SOC Wanderers9:42:0057:1310:40:02 +27:59
D55K  1900 Husner Lily 1961 SUI-OLK Wiggertal9:50:0048:5410:39:36 +8:00
D10  1024 24 Schödler Enya 2009 SUI-OLK Argus9:58:0340:5410:39:30 +26:52
HAK  2632 64 Bornhauser Beat 1970 SUI-OLG Weisslingen9:12:0057:111:26:4010:39:27 +52:18
DAL  1336 16 Fankhauser Simone 1998 SUI-OLG Goldau9:33:001:05:4510:39:15 +17:15
HAK  2630 63 Olsen Anders 1967 SUI-OLG Biberist SO9:14:0259:121:24:1910:39:05 +49:54
CM  5106 32 Wittwer René 1974 SUI-OLG Oberwil9:46:0352:2110:38:57 +23:11
HAK  2689 36 Stähli Romano 1990 SUI-OLG Bern9:42:0038:0156:1810:38:53 +21:44
H16  2333 Waeber Tibor 2003 SUI-ANCO10:02:0036:3110:38:50 +3:19
D20  1254 17 Saier Mila 1999 SUI-ol norska9:07:0035:381:30:5310:38:33 +40:09
H70  3474 45 Tissot Michel 1947 SUI-GCO Gruyère9:28:001:09:3310:38:27 +30:58
D18  1250 35 Blahova Pavla 2001 CZE-Ekonom Praha9:13:001:24:4310:38:24 +46:22
CS  5003 40 Köchle Noëlle 1967 SUI-OLG Zürich9:33:041:04:0610:38:15 +36:22
D16  1193 14 Koch Lena 2003 SUI-OLV Baselland9:54:0043:3410:38:07 +6:42
DAL  1332 Kopp Nicole 1990 SUI-OK Rougemont9:40:0057:2510:37:52 +8:52
CM  7268 58 Röthlisberger Christine 1962 SUI-OLG Suhr9:21:041:15:5110:37:51 +47:04
H80  3532 14 Röthlin Eugen 1934 SUI-OLV Langenthal9:08:001:28:3210:37:50 +52:15
H70  3466 13 Moosberger Max 1946 SUI-OL Regio Olten9:47:0050:1610:37:49 +11:20
D50  1816 45 Krasilnikova Ekaterina 1969 RUS-NORD WEST9:17:001:20:1110:37:49 +39:15
H50  3045 10 Jungo Daniel 1965 SUI-OLC Omström Sense9:38:0024:0749:0958:5710:37:25 +8:34
H16  2330   Klein Martin 2004 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:53:0043:4810:37:12
H55K  3185 15 Lüscher Mathias 1963 SUI-OLK Argus9:39:0057:2010:37:10 +16:52
H16  2336 33 Tissot Paul 2003 SUI-ANCO9:50:0046:4410:37:07 +13:36
H55  3072 63 Lind Carsten 1963 DEN-OK Fros9:07:001:29:1210:36:48 +38:49
H65  3389 44 Marti Walter 1951 SUI-OLG Skandia9:13:001:02:491:22:5110:36:42 +37:44
H35  2753 20 Aho Markus 1980 FIN-Beach Boys9:06:1037:301:29:4810:36:29 +37:05
D45  1676 Undstad Ingrid 1971 NOR-Larvik OK9:57:0039:0010:36:27 +2:36
H10  2114 13 Kehrle Jan 2009 SUI-OLG Säuliamt10:16:0319:3010:36:08 +7:04
H45  2877 11 Vogel Roger 1971 SUI-OLC Omström Sense9:43:0041:0152:3810:36:06 +6:37
H12  2174 Fritschi Lorenz 2007 SUI-OLG Welsikon10:15:0020:3410:36:01 +3:40
H12  2175 24 Wittwer Jann 2008 SUI-OLG Oberwil10:11:0024:3010:35:59 +7:38
D50  1745 49 Bergander Carina 1967 SWE-Eksjö SOK9:08:001:26:5510:35:58 +46:24
D55  1874 35 Diener-Morscher Esther 1963 SUI-OLG Bern9:24:001:10:3910:35:16 +37:36
D65  2032 35 Kruithof Dorien 1949 SUI-CO Lausanne-Jorat9:07:001:26:1210:35:04 +58:01
D18  1238 Kaae-Nielsen Alberte Marie 2001 DEN-Søllerød OK9:48:0046:1510:34:45 +7:43
H65  3384 17 Büchi Jakob 1952 SUI-ANCO9:31:0044:541:03:0810:34:40 +17:42
HAL  2543 20 Müller Markus 1979 GER-OSC Kassel9:16:001:18:1010:34:34 +15:07
D14  1131 27 Ringheim Iril 2005 NOR-Larvik OK9:49:0044:5910:34:30 +15:42
D18  1246 25 Pavlova Martina 2001 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:28:001:05:5710:34:28 +27:26
H50  3053 47 Wetzel Hendryk 1969 GER-SV Robotron Dresden9:18:0031:461:03:581:15:5510:34:25 +25:34
H55  3149 18 Schütz Roland 1962 SUI-OLG Bern9:31:001:03:0010:34:25 +12:26
HAL  2542 Arfwedson Rasmus 1997 SWE-Göteborg-Majorna OK9:26:001:07:5810:34:22 +4:55
D45  1689   Beranova Ivana 1971 CZE-USK Praha9:21:001:12:2610:34:07
D45K  1732 25 Brütsch Anja 1967 SUI-OLG Schaffhausen9:33:001:00:3110:34:07 +28:56
H80  3556 Grüniger August 1935 SUI-OLV Zug / OLG Säuliamt9:48:0045:0410:33:57 +8:22
H14  2271 61 Leutert Simon 2006 SUI-OLG Bern9:24:001:07:5910:33:43 +41:03
D50  1811 22 Pilloud Elisabeth 1965 SUI-CO Lausanne-Jorat9:35:0058:0610:33:40 +17:06
HL  5208   Kleinová Petra 1975 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:47:0645:5010:33:31 +13:45
H50  2952 65 Nordgren Lars 1967 SWE-Eksjö SOK9:06:0035:591:12:581:26:4910:33:28 +36:37
HAM  2598 35 Amport Hannes 1992 SUI-OL Regio Olten9:28:001:04:5910:33:27 +23:28
D65  2023 23 Schaller Brigitte 1952 SUI-OLG Oberwil9:37:0055:3310:33:25 +26:22
H18  2406 12 Raaij Viljan Van 2002 NOR-Hedrum O-lag9:33:0032:4949:0759:5310:33:17 +12:26
H18  2408 24 Wichoud Jérémie 2001 SUI-CO Lausanne-Jorat9:21:0044:131:01:441:11:4810:33:12 +24:21
H12  2181 53 Lang Fabio 2007 SUI-ol norska9:51:0041:4110:33:08 +24:47
H10  2122 10 Meier Lino 2010 SUI-OLG Thun10:14:0318:4010:33:07 +6:03
CS  5219 Niedermann Jonas 2007 SUI-OL Regio Wil10:04:0228:2110:32:51 +0:00
H70  3403 54 Heri Hanspeter 1945 SUI-OLG Bern9:07:001:24:5710:32:50 +46:21
CL  6118 20 Hofer Matthias 2002 SUI-ol norska9:20:011:12:1310:32:46 +34:45
D70  2061 19 Stepputat Jette 1948 DEN-Søllerød OK9:39:0052:4710:32:45 +25:22
CM  5119 60 Müller Cécile 1996 SUI-CO Lausanne-Jorat9:13:041:18:4710:32:41 +49:54
DAM  1399 41 Hillebrand Uta 1993 GER-Turn-Klubb zu Hannover9:21:0056:521:11:0910:32:38 +28:38
HAK  2684 48 Kropf Stefan 1967 SUI-UBOL9:28:0042:411:03:5210:32:30 +29:21
H40  2799 11 Tissot André 1975 SUI-ANCO9:31:0028:211:01:0210:32:26 +16:40
H14  2262 33 Nielsen Erik Grønborg 2006 DEN-Allerød OK9:48:0043:4810:32:22 +15:42
D60  1976 30 Andersson Maria 1958 SWE-Bredaryds SOK9:36:0055:3110:32:13 +24:59
H55  3145 42 Müller Beat 1962 SUI-CO Lausanne-Jorat9:18:001:13:3710:32:08 +23:09
H18  2411 25 Janovsky Tomas 2001 CZE-MFP9:17:0038:501:00:381:14:1910:32:03 +27:12
D55K  1881 14 Bergander Susanne 1964 SWE-Eksjö SOK9:10:001:21:0010:31:59 +40:23
H45  2891 42 Blaha Ondrej 1970 CZE-Ekonom Praha9:19:0057:181:12:0510:31:54 +26:25
H75  3524 27 Kisslig Kurt 1941 SWE-Waxholm OK9:28:0039:321:02:4610:31:44 +28:13
D60  1972 11 Laasonen Kirsi 1959 FIN-Tampereen Pyrintö9:48:0043:0810:31:43 +12:29
D70  2034 14 Fritschy Franziska 1949 SUI-ol norska9:46:0045:0310:31:42 +17:19
H65  3381 Wild Beat 1954 SUI-OLK Argus9:40:0036:4451:1110:31:41 +5:43
H50  3052 45 Brettschneider Uwe 1968 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin9:16:0032:081:03:541:15:0910:31:39 +24:48
D55  1876 23 Eronen Jaana 1963 FIN-OLG Bern9:32:0058:5310:31:34 +25:54
D16  1198 38 Mccomb Zali 2004 AUS-Australopers Tasmania9:30:001:00:5010:31:30 +24:05
HAK  2688 37 Schönbächler Guido 1972 SUI-OLG Goldau9:34:0038:2156:4810:31:19 +22:10
H50  3055 50 Lexen Gert 1968 GER-TSV Jetzendorf9:14:0033:371:04:381:16:3410:31:08 +26:17
DAK  1406 22 Schmied Eyer Manuela 1975 SUI-UBOL9:47:0043:3210:31:05 +16:55
CS  5002 20 Dalgren Julia 1985 SWE-Centrum OK9:45:0345:1510:31:00 +17:08
HAK  2628 12 Hohl Michael 1971 SUI-OLG Weisslingen9:45:0031:0445:2710:30:54 +10:45
D60  1911 48 Hünig Elsbeth 1956 SUI-OLV Langenthal9:21:001:09:1510:30:54 +38:40
D60  1979 40 Siegrist Margrit 1956 SUI-OLG Goldau9:27:001:02:5610:30:37 +32:23
H60  3209 48 Högstrand Carl Johan 1956 SWE-Markbygdens OK9:10:001:19:4710:30:29 +32:57
D14  1139 50 Raaij Annika Van 2006 NOR-Hedrum O-lag9:17:001:12:4210:30:15 +43:27
D45K  1738 33 Backiene Rima 1972 LTU-Igtisa9:23:001:05:5510:29:37 +34:26
D12  1082 12 Tryner Freya 2007 GBR-SYO10:09:0020:0810:29:36 +3:56
DAM  1396 Dubach Daniela 1994 SUI-ol norska9:39:0037:1050:0110:29:24 +7:24
D50  1786 48 Freyland Karin 1966 SWE-SOK Aneby9:02:001:26:2510:29:15 +45:41
H45  2887 50 Siegl Roman 1967 CZE-MFP9:14:0058:411:14:4110:29:14 +28:45
DB  1564 36 Mutti Isabel 1975 SUI-ol norska9:27:001:01:1010:29:05 +32:29
H18  2405 Hamel Simon 2002 SUI-ANCO9:41:0026:0439:3047:3210:28:51 +0:00
H14  2263 29 Mccomb Jett 2005 AUS-Australopers Tasmania9:45:0043:1310:28:41 +15:01
D12  1070 23 Schödler Jael 2007 SUI-OLK Argus10:04:0024:0710:28:33 +7:53
H60  3216 49 Wetzstein Claudio 1959 SUI-OLG Chur9:08:001:19:3710:28:31 +32:59
H60  3195 57 Hünig Stefan 1955 SUI-OLV Langenthal9:04:001:23:4410:28:21 +36:49
H45K  2938 17 Nurmiainen Jouko 1972 FIN-OK Raseborg9:22:001:05:4110:28:16 +20:07
H50  3051 29 Wipfli Kaspi 1968 SUI-OLG Goldau9:22:0025:0154:391:05:4610:28:13 +15:22
DB  1547 10 Treibmann Bettina 1961 GER-OK Leipzig9:51:0036:3210:28:03 +7:27
D14  1130 Schödler Anouk 2005 SUI-OLK Argus9:53:0034:3810:28:01 +5:13
H45  2881 12 Backys Rolandas 1970 LTU-Igtisa9:33:0042:5554:3110:27:59 +8:30
H60  3311 40 Mäder Martin 1955 SUI-ol norska9:12:001:15:2810:27:57 +28:25
HB  2744 28 Hügli Sandro 1990 SUI-OLG Laufental-Thierste9:14:001:13:1310:27:55 +40:11
HAM  2597 11 Lustenberger Florian 1992 SUI-OLK Argus9:36:0051:1710:27:45 +9:46
D50  1812 Pfyl Anna 1967 SUI-OLG Goldau9:38:0049:1410:27:45 +8:11
CM  5118 42 Wachter This 1966 SUI-OLG Bern9:28:0259:0010:27:41 +29:56
D40  1628 18 Wetzel Annegret 1976 GER-SV Robotron Dresden9:25:001:01:5710:27:36 +21:48
D45  1692 43 Prusova Marketa 1972 CZE-USK Praha9:09:001:17:5210:27:34 +41:43
D55  1868 Borg Katarina 1964 SWE-Södertälje-Nykvarn Ori9:52:0034:5910:27:28 +1:48
D35  1584 14 Wyss Ursula 1980 SUI-OLV Hindelbank9:04:001:22:3710:27:15 +40:20
D75  2083 Nilsen Anne-Britt 1941 NOR-Kjelsaas IL9:39:0047:2110:27:15 +17:55
H12  2135 19 Wegmann Gaël 2007 SUI-ol.biel.seeland10:03:0023:2710:26:53 +6:32
H14  2272   Baath Ole 2006 GER-TSV Jetzendorf9:15:001:10:4910:26:52
CS  5039 Edelhaeuser Frank 1967 GER-Post SV Dresden9:47:0739:0410:26:52 +10:56
H40  2796 Mjøsund Asgeir 1975 FIN-Bemböle OK9:38:0021:1348:1410:26:47 +4:01
D16  1195 Simonsen Siri 2003 DEN-OLV Baselland9:46:0040:1210:26:43 +3:18
H10  2123 19 Good Janik 2010 SUI-thurgorienta10:05:0720:5310:26:36 +8:28
H65  3344 37 Skullman Pelle 1952 SWE-Linköpings OK9:07:0057:511:18:5410:26:32 +33:34
H16  2276 28 Matthäus Kaspar 2004 SUI-OLG Bern9:41:0045:0610:26:30 +11:59
H12  2178 34 Weinert Tim 2008 GER-Post SV Dresden9:59:0026:5410:26:28 +10:07
H65  3391 41 Liechti Markus 1950 SUI-OLG Skandia9:04:0055:431:21:3410:26:16 +36:18
D65  2028 18 Damsgaard Lisbeth 1950 DEN-Søllerød OK9:32:0053:0610:25:54 +23:51
H55  3148 16 Truttmann Markus 1963 SUI-OLG Goldau9:23:001:02:2310:25:50 +11:51
D12  1081 31 Lerjen Magdalena 2008 SUI-UBOL9:54:0031:1010:25:49 +15:09
HB  2741 10 Harmath Dávid 1998 HUN-BSC9:39:0046:1710:25:44 +13:00
D40  1592 30 Westbom Caroline 1979 SWE-OK Österåker9:10:001:14:5510:25:35 +34:47
D16  1165 42 Fadel Alina 2003 SUI-OLG Biberist SO9:14:001:10:3810:25:04 +33:39
H65  3393 Juan Alain 1953 SUI-ANCO9:37:0034:1447:3210:25:03 +2:05
D55  1880 12 Baumgartner Barbara 1963 SUI-ol.biel.seeland9:36:0048:2310:25:02 +15:22
HS  5161   Harms Matthias 2008 GER-WOLF9:40:0943:4010:24:55 +25:12
CL  6088 Bergmann Beat 1978 SUI-ol norska9:40:0344:2110:24:51 +6:48
H45K  2899 29 Häcki Roland 1974 SUI-OLV Luzern9:02:001:22:1910:24:50 +36:41
H14  2264 35 Hebeisen Florian 2005 SUI-ol.biel.seeland9:39:0045:2010:24:45 +17:05
D40  1627 11 Simsova Jana 1976 CZE-MFP9:30:0054:1310:24:43 +13:55
D45  1682 Mjøsund Katja 1971 FIN-Bemböle OK9:45:0039:0210:24:38 +2:47
H55  3069 12 Kobel Daniel 1961 SUI-OLG Bern9:26:0057:5610:24:28 +7:29
DAM  1402 12 Julmy Nathalie 1990 SUI-OLC Omström Sense9:28:0041:3755:5410:24:26 +13:26
DAL  1338 Geissbühler Karin 1990 SUI-OK Rougemont9:26:0057:5210:24:21 +9:21
D20  1252 Hadorn Kim 1999 SUI-ol norska9:27:0019:5356:5010:24:17 +5:53
HE  2479   Simakov Maxim 1984 RUS-Omega9:16:001:07:4110:24:17
D50  1818 27 Nemeckova Jarmila 1966 CZE-USK Praha9:23:001:00:2210:24:05 +19:31
HB  2740 15 Ringheim Inge 1964 NOR-Larvik OK9:34:0049:1410:23:41 +15:57
D18  1244 Safkova Sofie 2001 CZE-OK Kamenice9:38:0045:1510:23:39 +6:37
D14  1129 16 Borg Lovisa 2006 SWE-Södertälje-Nykvarn Ori9:45:0037:5310:23:24 +8:36
HL  7231   Winterberger Natalia 1982 SUI-9:43:0539:4410:23:24 +7:39
HAM  2603 33 Wittwer Claudio 1991 SUI-Bucheggberger OL9:20:001:02:5210:23:23 +21:24
DAK  1474 18 Saramäki Sara 1990 FIN-Lynx9:41:0041:3910:23:15 +15:05
D40  1626 Wipfli - Schuler Anita 1977 SUI-OLG Goldau9:35:0047:4910:23:15 +7:27
HAL  2502 17 Nilsson Simon 1986 SWE-Eksjö SOK9:06:001:16:4610:23:13 +13:46
H18  2409 10 Wey Sven 2001 SUI-OLG Goldau9:25:0033:0147:4657:5110:23:11 +10:20
D45  1686 27 Wey Ursula 1971 SUI-OLG Goldau9:25:0057:2710:22:55 +21:04
DAM  1342 34 Berger Jennifer 1996 SUI-OLV Langenthal9:14:0049:561:08:1710:22:51 +25:51
D55K  1902 Falk Ann-Sofie 1962 SWE-Vimmerby OK9:30:0051:5410:22:40 +11:04
H50  3049   Nilsen Espen Fyhn 1968 NOR-Stavanger OK9:28:0053:0510:22:40
H75  3528 Mutti Hans Ulrich 1944 SUI-ol norska/ol.biel.seel9:43:0024:4539:0210:22:39 +4:08
H50  2948 57 Hegi Robert 1965 SUI-ol.biel.seeland9:02:0032:381:06:391:19:4310:22:21 +29:30
H10  2087 Wegmann Sébastien 2009 SUI-ol.biel.seeland10:03:0318:2910:22:00 +5:56
HAM  2592 Øie Marius 1990 NOR-Løten OL9:40:0041:3610:21:59 +0:00
CS  5211 13 Hugi Beat 1949 SUI-OLG Oberwil9:40:1140:3410:21:34 +12:34
D60  1980 39 Poole Phillippa 1958 NZL-NORD WEST9:18:001:02:5210:21:34 +32:20
HAK  2687 24 Grossenbacher Philipp 1993 SUI-OLG Bern9:31:0035:2150:0410:21:30 +15:21
D10  1026 14 Lostakova Ela 2009 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:57:0223:4810:21:21 +9:44
H12  2182 44 Bütikofer Arik 2008 SUI-ol.biel.seeland9:47:0033:5210:21:19 +16:58
DAL  1335 19 Krasilnikova Daria 1995 RUS-NORD WEST9:05:001:15:5310:21:17 +27:17
HS  5190   Niggli Anja + Lars 0 SUI-ol norska10:01:0519:0210:20:39
D16  1144 44 Okle Lia 2004 SUI-OLG Bern9:02:001:17:4410:20:34 +41:09
D10  1027 24 Lerjen Ruth 2011 SUI-UBOL9:39:0440:4910:20:31 +26:52
D10  1030 22 Dick Amelie 2010 SUI-UBOL9:40:0339:2910:20:04 +25:26
DAM  1346 38 Bergander Sara 1990 SWE-Eksjö SOK9:10:0054:151:09:2210:19:56 +26:56
DAM  1340   Steinauer Fabienne 1997 SUI-ol.biel.seeland9:06:0010:19:54
D55K  1886 11 Rancan Barbara 1964 SUI-OLG Pfäffikon9:16:031:02:5010:19:47 +22:08
D12  1073 34 Nurmiainen Elsa 2008 FIN-OK Raseborg9:44:0034:5010:19:35 +18:55
H70  3401 38 Scala Renato 1945 SUI-OLG Bern9:15:001:03:1610:19:03 +24:34
D16  1201 35 Beranova Hana 2004 CZE-USK Praha9:22:0056:2110:18:50 +19:25
H45K  2897 19 Bühlmann Oliver 1974 SUI-OLV Luzern9:12:001:06:2410:18:46 +20:37
CS  5019 43 Niemi Toni + Titta + Timi 0 FIN-muurahaiskeko OK9:10:071:08:1110:18:42 +39:46
D60  1975 22 Meriheinä Maire 1958 FIN-Pihkaniskat9:30:0047:5910:18:38 +17:24
H35  2747 Räss Simon 1980 SUI-OLG Bern9:14:0028:011:04:0710:18:32 +11:18
H70  3471 Peltola Timo 1946 FIN-Bemböle OK9:31:0047:0010:18:30 +8:01
H70  3469 Guyot Jean-Claude 1949 SUI-ANCO9:34:0043:5910:18:29 +5:00
H12  2180 14 Anker Mani 2007 SUI-ol.biel.seeland9:55:0023:0210:18:26 +6:05
CM  5104 35 Wittwer Silvia 1979 SUI-OLG Oberwil9:24:0353:4210:18:21 +24:35
H35  2770 11 Prusa Michal 1973 CZE-USK Praha9:05:0031:511:12:4310:18:12 +19:58
H55  3106 41 Hertin Michael 1964 SWE-IK Hakarpspojkarna9:04:001:13:2910:18:02 +23:03
D18  1248 13 Haikonen Sanni 2001 FIN-Ulvilan Ura9:23:0054:3010:17:54 +15:52
HAL  2545 Schilter Thomas 1990 SUI-OLG Goldau9:11:001:06:3310:17:52 +3:25
D12  1071 Niggli Malin 2008 SUI-ol norska9:59:0018:1410:17:42 +2:02
D14  1135 51 Dewald Anouk 2005 SUI-UBOL9:01:001:16:1310:17:42 +46:54
HAK  2613 25 Mettler Thomas 1966 SUI-OLV Hindelbank9:26:0032:5051:1010:17:41 +16:32
HS  7840   Lüscher Laura 2000 SUI-OLK Argus9:28:0548:2210:17:36 +29:57
D12  1077 35 Leutert Julia 2007 SUI-OLG Bern9:39:0037:5710:17:33 +21:53
H20B  2440 Schiess Paul 2002 SUI-Buchsee OL9:17:0059:5310:17:30 +24:38
H14  2270 39 Mjøsund Linus 2006 FIN-Bemböle OK9:30:0046:5810:17:27 +18:47
DAK  1470 23 von Niederhäusern Ruth 1977 SUI-UBOL9:33:0343:5110:17:25 +17:12
H16  2344 21 Schulthess Tobias 2003 SUI-Züri039:35:0041:5910:17:20 +8:49
DB  1555 13 Kruysse Katrin 1968 SUI-OLK Argus9:36:0040:3610:17:19 +11:43
H45K  2941 Wehrli Michael 1972 SUI-OLG Bern / UBOL9:17:0059:4210:17:16 +14:07
H16  2348 27 Prusa Dominik 2004 CZE-USK Praha9:32:0044:4910:17:15 +11:44
CL  6096 21 Oesch Leonhard 1974 SUI-OLG Bern9:00:011:16:3510:17:09 +39:08
H65  3315 21 Kurmann Joe 1953 SUI-OLV Luzern9:10:0051:031:06:1710:16:50 +20:52
D55  1873 11 Spillmann Dorothe 1962 SUI-IF THOR/Västerås SOK9:28:0048:1110:16:47 +15:07
H14  2266 30 Nussbaum Tobias 2006 SUI-ol.biel.seeland9:33:0043:1210:16:44 +15:04
D40  1630 16 Lorenz-Baath Katrin 1978 GER-TSV Jetzendorf9:15:001:01:0810:16:42 +20:54
D65  2029 19 Zürcher Beatrice 1952 SUI-ANCO9:22:0053:3110:16:25 +24:22
HAK  2615 30 Weber Pascal 1998 SUI-OLV Langenthal9:23:0038:1052:4610:16:10 +18:01
CS  5042 24 Waeber Sylvie 1974 SUI-ANCO9:26:1049:2010:16:10 +21:11
H75  3530 18 Bürli Heinz 1941 SUI-OLG Bern9:18:0040:1457:0810:15:47 +22:16
D70  2064 16 Peltola Katariina 1947 FIN-Bemböle OK9:25:0049:2910:15:22 +21:59
CM  5076   Thorsen Lene 1957 DEN-OK West9:35:0239:5110:15:21
H55  3071 24 Andersson Niclas 1964 SWE-Markbygdens OK9:10:001:04:3710:15:12 +14:13
H12  2186 47 Peltola Otto 2007 FIN-Bemböle OK9:39:0035:3310:15:03 +18:42
D45  1690 26 Janovska Petra 1973 CZE-MFP9:17:0057:1057:1310:14:46 +20:55
CS  5037 15 Krummenacher Kurt 1949 SUI-OLG Oberwil9:30:0343:3310:14:28 +15:36
H12  2189 51 Renaud Rémi 2008 SUI-ANCO9:35:0038:5810:14:21 +22:00
D16  1197 Borg Klara 2004 SWE-Södertälje-Nykvarn Ori9:34:0039:1710:13:42 +2:17
DB  1556 11 Ala-Nissilä Tiina 1969 FIN-MS Parma9:33:0039:5010:13:29 +10:53
CS  5036 46 Kennedy Elise 1974 AUS-Bennelong Northside Or9:01:071:10:5810:13:27 +43:31
DB  1485 29 Brand Alexandra 1968 SUI-OLG Bern9:18:0054:4510:13:26 +25:50
H14  2268 14 Peltola Emil 2005 FIN-Bemböle OK9:36:0036:5410:13:20 +8:40
D45K  1699 30 Andersson Helena 1966 SWE-Markbygdens OK9:08:001:04:1710:13:05 +32:54
H55K  3190 Arnold Markus 1961 SUI-OLG Goldau9:27:0045:2310:12:51 +4:33
DAK  1477 31 Siegrist Chantal 1994 SUI-OLG Goldau9:23:0049:0010:12:25 +22:15
H10  2134 39 Leutert Theo 2010 SUI-OLG Bern9:25:0246:4010:12:20 +34:17
D55  1879 15 Feer Rosmarie 1963 SUI-OLG Goldau9:20:0051:2910:12:03 +18:23
DB  1560 24 Anker Myrja 1973 SUI-ol.biel.seeland9:24:0047:3010:11:59 +18:23
DAK  1430 40 Kraus Karla 2002 SUI-OLC Winterthur9:17:0054:1310:11:48 +27:38
DAK  1473 Meriheinä Sabrina 1989 FIN-Pihkaniskat9:38:0010:11:33 +6:23
DAL  1337 Hochuli Tamara 1992 SUI-Havanna OK9:12:0058:5710:11:29 +10:29
H75  3484 Brand Hansruedi 1941 SUI-OLG Bern9:33:0024:4937:5410:11:24 +2:53
D14  1138 15 Tissot Margaux 2006 SUI-ANCO9:33:0037:4110:11:06 +8:18
DAK  1471 12 Schneider Nadine 1995 SUI-OLG Laufental-Thierste9:32:0038:3310:11:00 +11:50
D45K  1693 31 Weber Rosmarie 1966 SUI-OLV Langenthal9:03:001:05:2310:09:04 +33:53
HAK  2612 49 Hofer René 1970 SUI-OLV Luzern9:04:0047:581:04:3510:08:59 +29:50
D50  1741 28 Rieder Claudia 1968 SUI-ol.biel.seeland9:05:001:03:0510:08:40 +22:06
H14  2265 21 Schnyder Elia 2005 SUI-OLC Omström Sense9:27:0040:5310:08:20 +12:40
H55  3150 Nemecek Jan 1962 CZE-USK Praha9:12:0055:4810:08:15 +5:16
H55  3146 Ulrich Kornel 1962 SUI-OLG Goldau9:15:0052:4510:08:11 +2:12
D18  1207 21 Bergander Wilma 2001 SWE-Eksjö SOK9:08:0059:2210:07:52 +20:50
D12  1075 36 Brand Mette 2007 SUI-OLG Bern9:29:0038:0510:07:44 +22:04
HB  2745 23 Stuber Matthias 1965 SUI-CO Lausanne-Jorat9:09:0057:5810:07:29 +24:45
CM  13338 38 Rey Res 1954 SUI-OLG Kakowa9:11:0755:4510:07:26 +26:36
H40  2800 Peltola Juha 1975 FIN-Bemböle OK9:17:0022:5449:4910:07:09 +5:23
H14  2269 43 Zoss Yanick 2005 SUI-OLG Bern9:18:0048:3910:07:04 +20:24
DAK  1405 49 Portmann Karin 1975 SUI-OLV Luzern9:05:001:01:0710:06:48 +34:38
HAK  2609 21 Ledermann Lino 2002 SUI-OLV Langenthal9:18:0033:4248:2410:06:47 +13:38
H14  2209 53 Brenn Flurin 2006 SUI-OLG Chur9:12:0053:5810:06:32 +25:52
D60  1970 29 Schlatter Susi 1956 SUI-OLG Skandia9:12:0053:2410:06:17 +23:03
D60  1912 33 Henriksson Monica 1959 SWE-Eksjö SOK9:09:0056:1610:05:55 +25:41
CL  6092 Gilgien Matthias 1975 SUI-OLG Thun9:18:0147:2510:05:54 +9:53
HAM  2605 17 Wittwer Matthias 1987 SUI-Bucheggberger OL9:12:0053:2310:05:49 +11:50
H45  2809 22 Schneider Arno 1972 SUI-OLG Cordoba9:01:0050:141:04:1010:05:40 +18:11
HS  5185   Folke Asger 2011 DEN-Søllerød OK9:03:071:00:5610:05:16 +42:35
HAL  2547 Röthlisberger Thomas 1988 SUI-OLG Skandia9:01:001:03:2210:04:40 +0:13
D14  1134 10 Schmuki Aline 2005 SUI-ol.biel.seeland9:29:0034:5310:04:16 +5:28
H16  2343 Blaha Michal 2004 CZE-Ekonom Praha9:26:0037:5510:04:16 +4:45
D14  1137 23 Lostakova Sara 2006 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:21:0042:2810:04:00 +13:12
D12  1080 39 Baath Lena 2008 GER-TSV Jetzendorf9:19:0044:2710:03:58 +28:18
D55  1824 14 Lichti Aschwanden Nora 1959 SUI-OLG Goldau9:12:0051:1910:03:53 +18:13
H10  2127 40 Morris Samuel 2009 AUS-Bennelong Northside Or9:00:041:02:5610:03:38 +50:33
D55  1875 Wehrli Joli 1963 SUI-OLG Bern/OLG Murten9:16:0046:4410:03:21 +13:41
H12  2188 46 Riby Philip 2007 CZE-OOB TJ Lokomotiva Tepl9:27:0035:3110:03:01 +18:40
D16  1143 32 Clavadetscher Annika 2003 SUI-OLV Langenthal9:10:0052:2710:02:57 +15:32
D60  1910 34 Rufer Annemarie 1955 SUI-OLG Oberwil9:06:0056:1410:02:56 +25:42
H55K  3191 Baath Veikko 1964 GER-TSV Jetzendorf9:15:0047:1210:02:42 +6:24
H16  2342 Wey Benjamin 2003 SUI-Züri039:29:0033:1510:02:35 +0:04
DAM  1344 20 Weber Claudine 1996 SUI-OLV Langenthal9:03:0044:0659:0110:02:34 +16:34
DB  1561 14 Cosandey Tissot Marjorie 1972 SUI-ANCO9:21:0040:4510:02:23 +11:47
D45  1687 25 Sieglova Dagmar 1970 CZE-MFP9:05:0056:4810:02:17 +20:26
DB  1557 Moser Miriam 2002 SUI-ol.biel.seeland9:30:0031:4710:02:16 +2:40
D45K  1695 Zoss-Probst Nicole 1972 SUI-OLG Bern9:18:0043:2910:02:12 +12:01
DAK  1472 Iso-Markku Paula 1986 FIN-Lynx9:35:0026:4110:02:10 +0:00
HB  2701 21 Lundblad Joel 1989 SWE-Eksjö SOK9:04:0057:3110:01:59 +24:15
D45K  1698 15 Bühlmann Simone 1974 SUI-OLV Luzern9:13:0048:1910:01:49 +16:38
DAK  1408 34 Rentsch Deborah 1996 SUI-OLV Langenthal9:11:0050:0410:01:39 +23:29
D55  1827 21 Högstrand Marie 1962 SWE-Markbygdens OK9:04:0056:4110:01:14 +23:34
CM  7843 19 Bach Lukas 1986 SUI-9:15:0345:3410:01:02 +16:16
HAK  2685 43 Schnyder Stefan 1968 SUI-OLC Omström Sense9:02:0040:5158:2310:01:00 +23:51
CS  5046 22 Raaij Katrine Van 1970 NOR-Hedrum O-lag9:12:0847:4510:00:55 +19:58
H12  2187 Hamel Jules 2008 SUI-ANCO9:43:0016:5910:00:21 +0:00
H16  2289 44 Buchli Linus 2004 SUI-OLG Chur9:02:0057:5410:00:17 +24:46
H55K  3154 Schiess Marcel 1963 SUI-Buchsee OL9:09:0050:3510:00:14 +9:56
H12  2184 37 Schnyder Timo 2008 SUI-OLC Omström Sense9:31:0028:4010:00:08 +11:47
D10  1022 23 Renaud Jeanne 2010 SUI-ANCO9:20:0339:3610:00:07 +25:29
H10  2130 30 Mjøsund Rasmus 2009 FIN-Bemböle OK9:36:0223:309:59:55 +10:52
D45  1678   Hofer Susann 1971 SUI-ol.biel.seeland9:01:0057:279:59:04
H10  2128 22 Lang Lorin 2009 SUI-ol norska9:37:0321:179:58:53 +8:49
H45  2888 Gusev Ilya 1970 RUS-NORD WEST9:11:0037:2347:309:58:52 +1:23
H16  2349 Schärer Pascal 2003 SUI-Züri039:23:0035:219:58:40 +2:09
H14  2222 43 Albinsson Malte 2005 SWE-OK Österåker9:09:0048:319:58:04 +20:24
DAK  1478 21 Stalder Barbara 1986 SUI-OLG Skandia9:14:0043:199:57:53 +16:43
CM  5116 van Binsbergen Jürg 1972 SUI-UBOL9:19:0438:089:57:44 +8:57
H55K  3156 13 Weber Kurt 1960 SUI-OLV Langenthal9:03:0054:179:57:42 +13:24
H18  2355 Sterchi Tobias 2002 SUI-ol norska9:01:0031:3446:1156:219:57:41 +8:50
D65  1987 22 Henriksson Gun 1953 SWE-Eksjö SOK9:02:0054:569:57:35 +25:32
H16  2345 30 Blaha Jiri 2004 CZE-Ekonom Praha9:11:0046:159:57:34 +13:03
HAK  2698 Streit Simon 2000 SUI-OLG Skandia9:20:0025:4637:149:57:31 +2:22
CL  6066 14 Jordi Riina 1999 SUI-OLG Hondrich9:02:0054:429:57:11 +17:11
D60  1984 28 Marti Rita 1956 SUI-OLG Skandia9:03:0052:189:55:56 +21:42
H75  3529 Bucher Eric 1939 SUI-CO Lausanne-Jorat9:13:0028:5042:129:55:41 +7:10
H45  2808 Eyer Marc 1971 SUI-ol.biel.seeland / UBOL9:03:0040:3252:039:55:31 +6:02
D14  1136 Hamel Justine 2005 SUI-ANCO9:25:0030:089:55:30 +0:42
H14  2267 Vogel Jonas 2006 SUI-OLC Omström Sense9:21:0033:299:54:49 +5:09
D65  2030 Bonafini Monika 1953 SUI-OLG Bern9:17:0037:119:54:42 +7:39
HAM  2608 19 Kernen Adrian 1992 SUI-OLG Skandia9:00:0054:189:54:38 +12:39
D12  1074 11 Pierlot Elvire 2007 BEL-CO LIEGE9:34:0020:099:54:35 +3:55
D14  1084 35 Clavadetscher Claire 2006 SUI-OLV Langenthal9:05:0049:029:54:29 +19:41
DAK  1480 Lehmann Christine 1989 SUI-OLG Skandia9:20:0033:589:54:26 +7:16
HS  7844   Richter Jannik 1993 GER-Turn-Klubb zu Hannover9:06:0645:529:53:34 +27:54
H12  2185 52 Dewald Finn 2008 SUI-UBOL9:11:1241:099:53:07 +24:34
H14  2195 45 Lüdtke Julian 2005 SUI-ol norska9:03:0049:269:53:03 +21:23
H12  2190 50 Habermayr Carl 2008 SUI-OLG Bern9:15:0037:179:52:50 +20:29
H12  2183 41 van Binsbergen Simon 2008 SUI-UBOL9:19:0032:519:52:16 +15:55
H16  2346 Köhle Martin 2003 SUI-Züri039:14:0037:379:52:01 +4:30
CS  7021 14 Diesbach Nicolas 1998 SUI-9:08:0343:249:51:59 +15:07
H16  2341 Simsa Martin 2003 CZE-MFP9:17:0034:299:51:47 +1:16
HS  5182   Waeber Eric + Mathis + Arno 0 SUI-ANCO9:26:0325:089:51:37 +6:00
DAK  1422 29 Rüegg Medea 2002 SUI-OLG Weisslingen9:02:0048:169:50:43 +21:33
D16  1183   Hertin Eira 2003 SWE-IK Hakarpspojkarna9:06:0043:439:50:13
H14  2221 32 Bornhauser Niclas 2005 SUI-OLG Weisslingen9:06:0043:439:50:08 +15:28
D12  1076 32 Pillat Svenja 2007 SUI-OLG Goldau9:14:0034:489:49:17 +18:37
D12  1078 25 Wipfli Laura 2007 SUI-OLG Goldau9:24:0024:449:49:14 +8:34
H12  2192 31 Zoss Tobias 2008 SUI-OLG Bern9:23:0025:419:49:07 +8:46
D14  1141 12 Simsova Pavla 2005 CZE-MFP9:13:0035:149:48:42 +5:54
H16  2340 17 Tantanini Janne 2003 SUI-Züri039:08:0040:109:48:33 +7:02
HS  5175   Althaus Kristina Sarah + Sommer Heidi 0 SUI-OLV Langenthal9:05:5340:479:47:21 +21:54
D75  2086 Lemnitzer Erika 1942 GER-Kaulsdorfer OLV Berlin9:03:0043:109:47:18 +13:58
HS  5168   Althaus Julia + Marti Brigitte 0 SUI-OLV Langenthal9:05:5740:339:47:08 +21:37
D75  2085 Mulder Liz 1943 SUI-OLG Goldau9:15:0031:009:46:49 +1:29
HS  7220   Okle Ladina 2006 SUI-9:07:0337:399:45:17 +18:40
CM  5091 Bürgi Annina + Leo 0 SUI-muurahaiskeko OK9:04:0439:409:44:07 +10:20
CS  5041 10 Peter Carina + Hofer Zoe 0 SUI-ol.biel.seeland9:02:0340:059:42:40 +11:48
D70  2037 Lundmark Anne 1949 SWE-Järfälla OK9:04:0036:209:41:08 +8:45
CS  5020 11 Westbom Staffan 1950 SWE-Ockelbo OK9:00:0740:159:40:59 +12:03
HS  5155   Arfwedson Jessica 1972 SWE-Frolunda OL9:04:0934:249:39:29 +15:46
H10  2132 25 Okle Lars 2009 SUI-OLG Bern9:17:0321:489:39:24 +9:20
D10  1031 15 Pillat Linda 2009 SUI-OLG Goldau9:14:0224:519:39:23 +10:46
D12  1079 30 Baath Fina 2008 GER-TSV Jetzendorf9:09:0029:499:39:21 +13:41
DB  1563 Di Rocco Stefania 1984 SUI-Havanna OK9:03:0034:509:38:38 +6:02
H10  2107 35 Stene Oskar 2011 NOR-Nydalens SK9:06:0432:019:38:33 +19:28
HS  7346   Nussbaum Beat 1962 SUI-9:00:0936:069:37:03 +17:20
DB  1562 Pillat Gabriela 1978 SUI-OLG Goldau9:06:0029:599:36:29 +0:53
H12  2191 16 Wetzel Niklas 2007 GER-SV Robotron Dresden9:11:0023:189:34:48 +6:27
HS  5181   Folke Tobias 2006 DEN-Søllerød OK9:02:0529:109:31:47 +10:08
HS  5160   Kapanen Jukka + Satu + Anna + Emma 0 FIN-MS Parma9:01:1028:039:29:48 +9:04
D10  1033 Lexen Sina 2010 GER-TSV Jetzendorf9:11:0217:519:29:28 +3:51
D10  1032 Wetzel Emilia 2009 GER-SV Robotron Dresden9:13:0215:489:29:23 +1:46
D10  1034 Wetzel Jannika 2009 GER-SV Robotron Dresden9:12:0316:419:29:22 +2:44
H10  2113 33 Hertin Olof 2009 SWE-IK Hakarpspojkarna9:04:2723:499:28:52 +11:24
H10  2133 34 Ebert James 2011 GER-TSV Jetzendorf9:02:0224:549:27:37 +12:34
H12  2144 Gujan Andri 2007 SUI-OLG Chur9:07:0019:339:26:58 +2:37
H10  2103 26 Kraus Mark 2009 SUI-OLC Winterthur9:04:0722:169:26:55 +9:47
D12  1049 Skullman Ebba 2007 SWE-Linköpings OK9:04:0019:409:24:09 +3:29
H10  2089 Wilhelm Matti 2009 SUI-OLG Chur9:01:0315:129:16:39 +2:35
D10  1005   Kokkila Elli 2010 FIN-Beach Boysdns
D10  1006   Pieters Alice 2009 GBR-South Yorkshire Orientdns
D10  1007   Albinsson Signe 2009 SWE-OK Österåkerdns
D10  1014   Tschopp Nora 2009 SUI-OLG Dachsen10:30:05
D10  1025   Zbinden Nyla 2009 SUI-ol norskadns
D12  1045   Waldner Coralie 2007 SUI-OLG Pfäffikon12:04:00dns
D12  1072   Graasbøl Ødum Nora Sophie 2008 DEN-OK Øst Birkerød9:49:00dns
D14  1101   Pünter Corina 2006 SUI-OLG Stäfa11:45:00dns
D14  1110   Haldimann Salome 2005 SUI-OL Regio Wil10:45:00dns
D14  1112   Pieters Imogen 2005 GBR-South Yorkshire Orient10:57:00dns
D14  1113   Rüegg Fiona 2006 SUI-OL Regio Wil10:53:00
D14  1119   Müller Noelia 2006 SUI-thurgorienta10:13:00dns
D14  1120   Wirz Annika 2005 SUI-OLV Baselland10:17:00dns
D14  1123   Zahnd Anouk 2006 SUI-OLG Thun11:17:00dns
D14  1133   Zbinden Anna 2006 SUI-ol norska9:37:00dns
D14  1140   Guseva Sveta 2006 RUS-NORD WEST9:09:00dns
D16  1159   Richner Céline 2003 SUI-OLG Suhr11:54:00dns
D16  1161   Tamoseviciute Emilija 2003 LTU-DEVYNI - LABIRINTAS11:46:00dns
D16  1167   Martin Natalie 2003 GBR-Cleveland Orienteering11:30:00dns
D16  1181   Meyerhans Daniela 2003 SUI-OL Regio Wil10:42:00dns
D16  1187   Melender Emilia 2003 FIN-RAST-JUSSIT10:02:00dns
D16  1194   Blattner Tabea 2003 SUI-9:38:00dns
D16  1199   Drapp Mira 2003 SUI-OLG Bern9:26:00dns
D16  1200   Guseva Ekaterina 2004 RUS-NORD WEST9:18:00dns
D18  1225   Aegler Nora 2001 SUI-OL Regio Wil11:08:00dns
D18  1229   Ruokola Anna 2001 FIN-RAST-JUSSIT10:43:00dns
D18  1237   Wellenreiter Celine 2001 SUI-OLG Thun11:58:00
D18  1249   Wipfli Julia 2002 SUI-OLG Goldau9:18:00dns
D20  1258   Vogt Felicitas 2000 GER-Team Sachsen12:37:00dns
D20  1262   Dudout Loane 1999 FRA-COBS10:57:00dns
D20  1268   Zeiner Elena 2000 AUT-OLC Graz9:57:00dns
DE  1302   Brunner Anina 1993 SUI-bussola ok12:10:00dns
DAL  1289   S Bergander Gabriella 1998 SWE-Eksjö SOK9:53:00dns
DAL  1314   Thallinger Charlotte 1998 SUI-OLV Hindelbank12:21:00
DAL  1334   Schuler Andrea 1998 SUI-OLG Goldau9:19:00dns
DAM  1362   Juillerat Anaëlle 1990 SUI-CARE Vevey11:51:00dns
DAM  1365   Tsitovich Ina 1981 BLR-C.O. Aget Lugano11:40:00dns
DAM  1369   Müller Sonja 1987 SUI-OLG Basel11:18:00dns
DAM  1373   Zappa Eveline 1988 SUI-OLG Huttwil11:22:00dns
DAM  1376   Wirz Hannah 2000 SUI-OLV Baselland10:56:00dns
DAM  1389   Kovarova Lenka 1986 CZE-SJH Jindrichuv Hradec10:16:00dns
DAM  1392   Käser Sophie 1997 SUI-OLK Argus10:05:00dns
DAM  1398   Lehmuskoski Teija 1987 FIN-Bemböle OK9:25:00dns
DAM  1400   Såger Nelli 1984 FIN-Bemböle OK9:32:00dns
DAM  1401   Bigolin Anna 1989 SUI-Bucheggberger OL9:17:00dns
DAM  1403   Frank Aline 1986 SUI-OLG Skandia10:01:00dns
DAK  1423   Neukom Tanja 1978 SUI-OL Zimmerberg12:08:00dns
DAK  1431   Amstutz Sonja 1977 SUI-OLG Cordoba11:47:00dns
DAK  1433   Portmann Jasmin 1988 SUI-OL Regio Wil11:14:00dns
DAK  1446   Schweizer Barbara 1966 SUI-OLV Baselland10:56:00dns
DAK  1448   Lombriser Stefanie 1985 SUI-OLV Baselland10:50:00dns
DAK  1452   Kosack Janna 1968 SUI-OLG Kölliken10:47:00dns
DAK  1476   Skory Heidi 1951 SUI-CO Lausanne-Jorat9:29:00dns
DB  1487   Drapp Vreni 1966 SUI-OLG Bern9:09:00dns
DB  1490   Sokoloff Nathalie 1968 SUI-Stäfa-Kapreolo12:57:00dns
DB  1495   Friesch Doris 1966 SUI-OLG Stäfa12:36:00dns
DB  1502   Gasser Esther 1949 SUI-OL Zimmerberg12:30:00dns
DB  1503   Wolgensinger Vreni 1956 SUI-OLG St. Gallen/App.12:21:00dns
DB  1504   Hoyois Laure 1987 SUI-CARE Vevey12:00:00dns
DB  1507   Ballif Chantal 1956 SUI-CARE Vevey12:09:00dns
DB  1508   Humbel Brigit 1955 SUI-OLG Cordoba11:42:00dns
DB  1512   Deuber Yvonne 1978 SUI-OLC Winterthur11:54:00dns
DB  1514   Bricalli Corinna 1975 SUI-C.O. Aget Lugano11:33:00dns
DB  1515   Angehrn Verena 1960 SUI-OL Regio Wil11:18:00dns
DB  1516   Eppenberger Brigitte 1965 SUI-OLG Cordoba12:03:00dns
DB  1517   Schönenberger Verena 1957 SUI-OL Regio Wil11:30:00dns
DB  1520   Meyerhans Esther 1969 SUI-OL Regio Wil11:39:00dns
DB  1521   Kohler Marianne 1967 SUI-OLG Huttwil11:27:00dns
DB  1524   Zappa Heidi 1963 SUI-OLG Huttwil11:06:00dns
DB  1525   Gustavsen Anne Grethe 1963 NOR-Nittedal Orientering11:03:00dns
DB  1526   Neuenschwander Rebekka 1978 SUI-OLG Huttwil11:21:00dns
DB  1534   Etter Monika 1964 SUI-OLG Thun10:36:00dns
DB  1541   Schmutz Erika 1959 SUI-10:09:00dns
DB  1544   Stucki Elisabeth 1956 SUI-OLG Oberwil10:12:00dns
DB  1546   Ammann Ladina 1999 SUI-OLK Wiggertal10:03:00dns
DB  1548   Searle Dianne 1944 AUS-Bendigo Orienteers9:57:00dns
DB  1550   Schytte Louise 1967 DEN-Søllerød OK9:54:00
DB  1553   Bryner-Walser Monika 1960 SUI-OLK Argus9:42:00dns
DB  1554   Jensen Lisbeth Søgård 1961 DEN-Søllerød OK9:39:00dns
DB  1558   Schnyder Lucia 2002 SUI-OLC Omström Sense9:12:00dns
D35  1567   Koskenvuo Laura 1981 FIN-Beach Boys12:16:00dns
D40  1585   Anderson Maiya 1975 USA-RMOC Rocky Mountain12:55:00dns
D40  1607   Handschin Barbara 1977 SUI-OLV Baselland11:00:00dns
D40  1608   Milanova Jindriska 1974 CZE-KOS TESLA BRNO10:30:00dns
D40  1631   Sigrist Mirjam 1977 SUI-ol norska9:05:00dns
D45  1635   Bräuer Sabine 1971 GER-USV Jena12:33:00dns
D45  1638   Strobel Ursula 1970 GER-USV Jena12:49:00dns
D45  1641   Tulleneers Veerle 1972 BEL-Omega Belgium12:17:00dns
D45  1657   Berlinger Nathalie 1971 SUI-OL Regio Wil11:25:00dns
D45  1684   Kunitskaya Natalia 1970 RUS-Titan OK9:33:00dns
D45  1685   Steiger Bettina 1973 SUI-OLG Bern / OLV Basella9:29:00dns
D45K  1696   Boos-Braun Sibylle 1966 SUI-OLV Luzern12:53:00dns
D45K  1703   Schärer Claudia 1971 SUI-OLG Pfäffikon12:13:00dns
D45K  1706   Zürcher Manuela 1968 SUI-11:58:00dns
D45K  1709   Signer-Heim Daniela 1967 SUI-OLG St. Gallen/App.11:28:00dns
D45K  1720   Aegler Susanne 1966 SUI-OL Regio Wil10:43:00dns
D45K  1730   Wirz Claudia 1967 SUI-OLV Baselland9:58:00dns
D45K  1736   Althaus Anne 1973 SUI-OK Zimmerbern9:28:00dns
D50  1747   Duppenthaler Andrea 1967 SUI-OLV Hindelbank12:38:00dns
D50  1748   Wetzstein Claudia 1967 SUI-OLG Chur9:11:00dns
D50  1756   Thompson Karen 1968 GBR-Harlequins12:11:00dns
D50  1759   Arnet Mirjam 1968 SUI-OLC Kapreolo11:59:00dns
D50  1769   Giopelli Claudia 1966 SUI-C.O. Aget Lugano11:35:00dns
D50  1782   Paalanen Anne 1966 FIN-Rajamäen Rykmentti10:59:00dns
D50  1792   Schönenberger Christine 1969 SUI-OLV Baselland10:35:00dns
D50  1796   Smedegaard Eva 1966 DEN-Søllerød OK10:14:00dns
D50  1797   Ferrari Ehrensberger Ilaria 1969 SUI-OLG Welsikon10:17:00dns
D50  1806   Illum Marianne 1966 DEN-Søllerød OK9:59:00dns
D50  1810   Arnold Brigitte 1966 SUI-OLG Goldau9:32:00dns
D50  1814   Stalder Veronika 1968 SUI-OLG Goldau9:26:00dns
D50  1820   Mathys Priska 1968 SUI-OLV Hindelbank12:47:00dns
D55  1825   Wiedenfeld Ute 1962 GER-SSV Planeta Radebeul12:48:00dns
D55  1833   Fixdal Trude 1964 NOR-KOLL12:20:00dns
D55  1851   Koskela Sari 1964 FIN-RAST-JUSSIT11:08:00dns
D55  1852   Salmi Kirsti 1963 FIN-Rajamäen Rykmentti11:00:00
D55  1855   Schaltegger Margrit 1952 SUI-thurgorienta10:52:00dns
D55  1865   Gafner Heidi 1963 SUI-OLK Wiggertal10:08:00dns
D55  1869   Jungo Marie-Anne 1962 SUI-ol.biel.seeland9:48:00dns
D55K  1887   Bakken Tone Elisabeth 1964 NOR-Østmarka OK12:00:00
D55K  1897   Corrodi Heidy 1960 SUI-OLG Dachsen10:20:00dns
D60  1905   Hänni Heidi 1959 SUI-OLV Langenthal9:15:00dns
D60  1918   Janus Andrea 1955 GER-SSV Planeta Radebeul12:39:00dns
D60  1922   Andres Iris 1955 SUI-OLG Chur12:27:00dns
D60  1944   Silvi Simonne 1955 BEL-KOL-Flanders11:09:00dns
D60  1951   Plüss Brigitta 1956 SUI-OLG Rymenzburg10:45:00dns
D60  1957   Nordberg Liisa 1958 FIN-Helsingin Suunnistajat10:36:00dns
D60  1958   Rupp Marianne 1959 SUI-OLG Thun10:27:00dns
D60  1963   Hoem Caroline G. 1958 NOR-OLV Zug10:21:00dns
D60  1964   Graf Verena 1956 SUI-OLG Oberwil10:18:00dns
D60  1971   Steinlechner Elisabeth 1959 AUT-OC Fürstenfeld9:45:00dns
D60  1973   Moosberger Esther 1956 SUI-OL Regio Olten9:51:00dns
D60  1977   Friestad Liv Bente Hannevik 1959 NOR-Kristiansand OK9:33:00dns
D60  1983   Baumgartner Marlise 1959 SUI-ol.biel.seeland12:57:00dns
D65  1985   Eyer Beatrice 1951 SUI-ol.biel.seeland9:27:00dns
D65  1994   Wolfensberger Ursula 1952 SUI-OLG Pfäffikon12:27:00dns
D65  1996   Bombeli Beatrice 1954 SUI-OLG Pfäffikon12:07:00dns
D65  1999   Leumann Herta 1950 SUI-Allegra11:52:00dns
D65  2002   Stillhard Lis 1954 SUI-Allegra11:32:00dns
D65  2004   Wegmüller Doris 1951 SUI-Allegra11:42:00dns
D65  2013   Müller Rosmarie 1951 SUI-OLG Basel10:47:00dns
D65  2018   Määttä Lotta 1953 FIN-Kouvolan Suunnistajat10:27:00dns
D65  2020   Schmid Ruth 1952 NOR-OL Trollelg10:12:00dns
D65  2021   Krummenacher Monika 1951 SUI-OLG Oberwil9:47:00dns
D65  2024   Michel Margrit 1952 SUI-OLG Welsikon9:52:00dns
D65  2025   Schlup Doris 1951 SUI-OLG Oberwil10:07:00dns
D65  2031   Blank Carmen 1954 SUI-OLG Goldau9:12:00dns
D70  2033   Brand Edith 1945 SUI-OLG Bern9:18:00dns
D70  2035   Ziegler Claudia 1949 SUI-OLG Biberist SO12:27:00dns
D70  2047   Hurskainen Seija 1945 FIN-Valkeakosken Haka11:31:00dns
D70  2050   Hofer Elsbeth 1948 SUI-OLG Zürinord 0410:49:00dns
D70  2052   Dearman Margaret 1949 GBR-Moravian11:10:00dns
D70  2056   Moosberger Gerda 1946 SUI-OLV Zug10:14:00dns
D70  2059   Bøgevig Vibeke 1946 DEN-Søllerød OK10:07:00dns
D70  2065   Pauli Ginette 1949 SUI-CO Lausanne-Jorat9:11:00dns
D75  2067   Braun Christine 1943 SUI-OLV Luzern12:51:00dns
D75  2070   Merz Dorly 1943 SUI-OLG Kakowa12:15:00dns
D75  2074   Frei Elsbeth 1944 SUI-OLC Winterthur11:27:00dns
D75  2075   Hart Patricia 1943 GBR-SARUM9:51:00dns
D75  2077   Rüegsegger Emmi 1942 SUI-OLK Rafzerfeld10:39:00dns
D75  2079   Bickel Margrit 1940 SUI-OLV Zug / OLG Säuliamt10:27:00dns
D75  2082   Ammann Maria 1943 SUI-OLC Omström Sense10:03:00dns
D75  2084   Jansone Maija 1944 LAT-Seniors9:27:00dns
H10  2092   Kokkila Leo 2009 FIN-Beach Boysdns
H10  2108   Bricalli Noah 2009 SUI-C.O. Aget Luganodns
H10  2131   van Binsbergen Dario 2010 SUI-UBOLdns
H12  2168   Keller Raphael 2007 SUI-thurgorienta10:47:00dns
H12  2176   Ehrensberger David 2008 SUI-OLG Welsikon10:07:00dns
H14  2202   Bräuer Hans 2005 GER-USV Jena12:36:00dns