SPM 2019, 01.09.2019

Sort by red column. Update every 2 minutes.

Zielzeit Anmeldungen: 1845 open new window

Kat Rg Name Vorname Jg Club Start Radio1 Radio2 Ziel +
D50    Wirz Claudia 1967 OLV Baselland11:36:0007:1814:21:02
H16    Cernin Adrian 2004 OLG Säuliamt13:29:0013:54:39
H16  60 Moret Jonathan 2004 CA Rosé13:17:0017:2713:46:55 +16:19
HE  Hubmann Daniel 1983 OL Regio Wil13:30:0014:0413:46:10 +0:00
D65  25 Wiget Cornelia 1954 OLV Luzern13:12:0014:4730:1213:45:05 +17:55
H16  Waeber Tibor 2003 ANCO13:30:0008:0513:44:54 +1:18
HE  Hubmann Martin 1989 OL Regio Wil13:28:0008:4414:3013:44:39 +0:29
HE  Howald Florian 1991 OLG Herzogenbuchsee13:27:0008:4814:4213:43:54 +0:44
D45    Kim Sunghee 1970 OLG Chur13:11:0019:3931:0213:43:34
HE  Kyburz Andreas 1988 OLK Fricktal13:26:0009:1115:0613:43:19 +1:09
H16    Zölly Silvan 2004 OLG Stäfa13:23:0011:3518:5113:43:14
H16  56 Challandes Emilien 2003 ANCO13:21:0012:2013:43:01 +8:25
H16  13 Humbel Simon 2004 OLG Cordoba13:27:0013:42:26 +1:50
HE  Hadorn Joey 1997 ol norska13:25:0015:0013:42:22 +1:12
H16  Köhle Martin 2003 O-Motion13:28:0013:42:00 +0:24
H16  18 Ghirlanda Silvan 2004 OL Zimmerberg13:26:0008:2613:41:51 +2:15
HE  Egger Jonas 1994 OLV Hindelbank13:24:0009:0914:5613:41:04 +0:54
D45  36 Scherrer Käthi 1971 OLG Chur13:19:0011:2420:2113:40:49 +6:20
H16  15 Messerli Joël 2004 OLG Thun13:25:0008:1613:40:39 +2:03
HE  15 Schneider Florian 1993 ol norska13:23:0009:2215:2613:40:38 +1:28
HE    Curiger Thomas 1996 OLC Kapreolo13:21:0015:4513:39:02
HE  31 Rüedlinger Andreas 1985 OLK Rafzerfeld13:20:0009:4916:3013:38:56 +2:46
HE  Meier Christoph 1993 OLV Baselland13:22:0014:4113:38:53 +0:43
D65  12 Zürcher Beatrice 1952 ANCO13:18:0008:5618:0213:38:04 +4:54
H16  41 Nussbaum Simon 2003 ol.biel.seeland13:20:0009:3713:37:57 +4:21
D45  20 Pfister Hohl Rahel 1972 OLG Weisslingen13:18:0010:2017:5513:37:16 +3:47
HE  22 Schönleber Jannis 1996 OLV Baselland/Kakowa13:19:0015:4413:37:02 +1:52
D65  22 Schanz Frieda 1954 OLG Stäfa13:08:0012:4425:5113:37:00 +13:50
D65  21 Wyss Ursula 1952 OL Regio Olten13:10:0015:1825:3813:36:59 +11:49
D45  24 Kurzen Christine 1971 OLG Huttwil13:17:0010:4618:3513:36:55 +4:26
H55  64 Brühwiler Urs 1960 OLG Chur13:14:0013:5213:36:50 +8:04
D45  32 Frei Petra 1974 OLG Dachsen13:16:0010:4219:2013:36:48 +5:19
D45  41 Barca Sandra 1972 GOV13:14:0011:3821:3013:36:44 +7:15
D45  35 Bühlmann Simone 1974 OLV Luzern13:15:0011:4820:1613:36:43 +6:14
H16    Müller Gian-Andri 2003 OLG Galgenen/Goldau13:22:0013:36:30
H16  33 Tissot Paul 2003 ANCO13:19:0008:5013:36:11 +3:35
H16    Di Stefano Marco Anselmo 2004 ASCO Lugano13:18:0009:5213:36:03
HE  17 Rauturier Maxime 1994 Angelniemen Ankkuri13:18:0009:2315:2813:35:42 +1:32
DE  Wyder Judith 1988 OLG Thun13:20:0006:2413:1013:35:27 +0:00
D65  23 Zwahlen Madlen 1951 ol.biel.seeland13:05:0010:1626:5113:35:17 +15:07
D65  24 Reber Lu 1951 OLV Luzern13:03:0012:2330:2013:35:04 +16:54
H55  67 Bösch Ruedi 1960 OLG Biberist SO13:12:0012:1813:35:02 +8:16
D45  47 Jenzer Martina 1970 OLG Suhr13:10:0014:0322:5513:34:58 +9:29
DE  Roos Elena 1991 O-92 Piano di Magadino13:19:0006:3213:2913:34:53 +0:26
DE  Hauswirth Sabine 1987 ol norska13:18:0006:3613:5213:34:26 +0:59
D65  Hofer Margrith 1954 OLG Kakowa13:17:0008:4816:0013:34:22 +2:12
D65  Bonafini Monika 1953 OLG Bern13:19:0006:5413:5313:34:10 +0:00
H55    Steinmann Hans-Ulrich 1962 OLG Stäfa13:08:0015:1913:34:07
HE  23 Capbern Loïc 1993 TOAC13:16:0009:2815:4313:34:04 +1:54
HE  Pezzati Tobia 1996 SCOM Mendrisio13:17:0008:4414:3313:33:43 +0:33
DE  Jakob Julia 1991 OL Zimmerberg13:17:0014:0013:33:31 +1:04
D55  39 Baumann Heidi 1963 OLG Goldau12:59:0014:3213:33:14 +17:36
D45    Steingruber Sandra 1970 CO UTOE Bellinzona13:05:0015:2226:1913:33:05
D45    Waldner Nathalie 1970 OLG Pfäffikon13:12:0010:1419:4513:33:05
H55    Wälter Erwin 1962 OLG St. Gallen/App.13:10:0013:2113:32:55
HE  30 von Arx Philipp 1992 OL Regio Olten13:14:0016:1613:32:33 +2:23
HE  12 Ruch Remo 1995 OLG Skandia13:15:0009:1415:1713:32:28 +1:18
H16  27 Ren Elia 2004 ASCO Lugano13:16:0008:4413:32:25 +2:49
DE  11 Ruch Martina 1994 OLG Skandia / ol norska13:15:0007:1414:4613:32:23 +1:56
DE  Aebersold Simona 1998 ol.biel.seeland13:16:0006:3313:2713:32:01 +0:34
D65  20 Trunz Beatrice 1954 OL Amriswil13:07:0010:1822:5313:32:00 +9:50
D65  Wyss Margrit 1951 OLG Chur13:14:0008:4916:4413:31:59 +2:49
H16  43 Mächler Lukas 2003 OLG Galgenen/Goldau13:14:0013:31:58 +4:22
D65  10 Oswald Brigit 1951 OLK Piz Hasi13:13:0008:2617:2013:31:56 +3:46
D65  Michel Margrit 1952 OLG Welsikon13:15:0007:4415:3713:31:54 +1:44
D45  48 Kim Irene 1972 OLG Stäfa13:06:0014:0724:2913:31:53 +10:24
H55  31 Baumann Walter 1964 OLG KTV Altdorf13:13:0010:3913:31:49 +4:03
H55  62 Kraus Bret 1961 OLC Winterthur13:09:0012:2013:31:28 +7:42
H55  70 Leutwiler Markus 1960 OLG Rymenzburg13:07:0014:2413:31:21 +9:35
HE  25 Perrin Arnaud 1996 NOSE13:13:0009:3215:5513:31:14 +2:04
DE  Jenzer Sarina 1991 ol norska / OLG Huttwil13:14:0007:0714:3013:31:00 +1:33
H16  16 Nagel Tobias 2004 OLG Murten13:15:0008:2013:30:45 +2:09
D45  50 Pavanello Gabi 1971 OLG Kakowa13:04:0014:2924:5013:30:39 +11:10
H55  35 Minotti Olivier 1960 O-92 Piano di Magadino13:11:0010:4713:30:20 +4:34
D45  Good Andrea 1974 thurgorienta13:13:0016:0813:30:19 +1:50
H70  48 Kienholz Hans 1946 OLG Bern12:55:0017:3313:30:03 +19:09
H16  58 Frauchiger Nils 2003 OLG Pfäffikon13:05:0014:3513:29:51 +11:15
DE  Gross Paula 1996 OL Zimmerberg13:13:0014:1213:29:37 +1:10
D65  13 Frutig Susanne 1953 ol norska13:09:0009:2718:3413:29:33 +5:23
DE  12 Aebischer Valerie 1997 ol norska/ OLC Omström Sen13:12:0006:5214:4513:29:30 +2:03
HE  11 Rancan Riccardo 1996 OLG Pfäffikon13:12:0009:0515:1913:29:27 +1:17
D65  Nussbaum Marietta 1952 OLG Suhr13:11:0008:2416:0813:28:29 +2:19
HE  12 Zbinden Noah 1996 OLV Baselland13:11:0015:1313:28:28 +1:18
H16  45 Ulrich Simon 2004 OLG Stäfa13:10:0013:28:27 +4:51
D45  21 Spinelli Tulla 1970 SCOM Mendrisio13:09:0010:1118:0913:28:23 +3:54
H16  24 Giannini Siro 2003 OLG Stäfa13:12:0008:4613:28:21 +2:45
H16  10 Gattoni Giovanni 2004 C.O. Aget Lugano13:13:0013:28:21 +1:45
H16  34 Hofer Tim 2004 OLV Langenthal13:11:0009:4813:28:16 +3:40
HE  45 Aschwanden Sven 1992 OLG Goldau13:08:0011:2117:4413:28:04 +3:54
HE  35 Risse Térence 1993 CA Rosé13:09:0016:4213:28:03 +2:53
DE  26 Donadini Eleonora 1995 Polisportiva Besanese13:08:0016:4913:27:58 +4:31
DE  Stadler Deborah 1997 OLG KTV Altdorf13:11:0014:1313:27:52 +1:25
HE  18 Rauturier Quentin 1996 GO7813:10:0009:2315:3113:27:48 +1:38
H70  46 Keller Moritz 1946 OLV Zug12:56:0017:2413:27:39 +15:45
DE  Bachmann Sofie 1997 OLV Baselland13:10:0007:0414:3313:27:07 +1:40
H55  76 Greb Jörg 1962 12:58:0017:3213:26:24 +13:38
DE  10 Holer Lisa 1994 OLK Fricktal13:09:0014:2813:26:19 +1:52
H16  51 Sulzer Cyrill 2004 OLG Stäfa13:06:0010:5413:25:44 +6:08
D65  11 Caluori Doris 1952 OLC Kapreolo13:06:0007:3916:5513:25:34 +4:24
H16    Züger Yoric 2003 OLG Thun13:02:0012:4321:0013:25:28
DE  16 Roggo Andrea 1995 OLG Kakowa13:07:0007:1715:3913:25:23 +2:56
H16  21 Peter Marius 2004 ol.biel.seeland13:09:0009:0913:25:13 +2:37
DE  17 Brunner Anina 1993 bussola ok13:06:0007:5115:4713:24:30 +3:03
HE  10 Hellmüller Sven 1995 OLG Welsikon13:07:0009:0815:1213:24:24 +1:14
HE  37 Blaise Mathias 1998 CA Rosé13:05:0010:2516:5613:24:23 +3:13
D55  38 Gygax Corinne 1960 OLG Herzogenbuchsee12:57:0009:5313:24:13 +10:35
HE  21 Gebert Nick 1997 OLK Wiggertal13:06:0015:4013:23:58 +1:48
H55  77 Oppliger Martin 1962 OLG Cordoba12:51:0019:0413:23:53 +18:07
D65  19 Hofmann Käthe 1950 OLG Oberwil12:59:0011:4022:5313:23:50 +9:40
D45  40 Erne-Hotz Martina 1970 OLG Cordoba13:01:0013:4321:2113:23:30 +7:01
HE    Poltéra Flavio 1985 Quack OK13:04:0017:0013:23:25
H16  24 Röhrl Silas 2003 OL Amriswil13:07:0008:5913:23:21 +2:45
H45  50 Hess Stefan 1970 OLV Zug12:58:0010:2022:5013:23:14 +9:18
H45  35 Cernin Zbynek 1969 OLG Säuliamt13:02:0009:5619:0813:23:14 +5:18
H16  Maurer Laurin 2004 OLC Kapreolo13:08:0007:5713:23:13 +1:37
H16  53 Hugelshofer Yanik 2003 OLC Kapreolo13:03:0013:23:10 +6:34
DE  13 Tommer Sina 1994 OLG Welsikon13:05:0007:1015:0813:22:56 +2:29
DE  15 Schubnell Lisa 1995 OLC Winterthur13:04:0007:1615:3013:22:22 +2:55
D65  Baumann Silvia 1950 OL Zimmerberg13:04:0009:0116:5913:22:21 +3:11
H70  44 Leumann Georg 1948 OL Amriswil12:54:0013:4313:22:09 +12:15
H55  10 Hellmüller Jürg 1960 OLG St. Gallen/App.13:05:0010:0513:22:05 +2:19
D45  26 Müller Karin 1971 OLV Zug13:02:0011:1718:5213:22:04 +4:35
DE  27 Müller Sandrine 1995 OLV Zug / OLK Argus13:02:0007:5717:0113:21:59 +4:32
D45  49 Zoss-Probst Nicole 1972 OLG Bern12:56:0014:5624:2313:21:55 +10:26
HAL  26 Seitz Chris 1997 OL Zimmerberg13:02:0011:1917:5713:21:51 +3:11
HAL  29 Kappenberger Andrin 1983 Ski-O Swiss13:01:0012:1018:3213:21:23 +3:43
DE  31 Wälti Joana 1996 ol.biel.seeland13:00:0008:1817:5313:20:56 +5:29
H16  29 Züblin Yorick 2004 OLG Thun13:04:0008:5613:20:32 +2:56
HE  Denzler Alain 1992 OLG Welsikon13:03:0014:4613:20:18 +1:08
D45  Bertozzi Elena 1974 GOLD Savosa13:03:0008:5715:4213:20:10 +1:41
H55  68 Klein Peter 1963 OLG Pfäffikon12:57:0013:5013:20:09 +8:23
D55  27 Büttiker Irene 1963 OLC Kapreolo / OLG Chur12:58:0009:4213:20:04 +5:26
HE  20 Buchs Pascal 1997 ANCO13:02:0009:2215:3913:19:55 +1:45
DE  18 Hotz Marita 1997 OLK Argus13:01:0008:0616:1213:19:54 +3:27
D55  40 Köpfli Susanne 1960 OLV Luzern12:37:0014:2713:19:34 +25:56
D65  Brander Maria 1951 OL Regio Wil13:02:0008:0416:1313:19:28 +2:18
H55  11 Egger Thomas 1964 ol norska/ol.biel.seeland13:02:0010:5813:19:21 +2:35
D65  18 Krummenacher Monika 1951 OLG Oberwil12:57:0019:5413:19:20 +7:10
H55  Baumann Jörg 1963 OLC Kapreolo13:03:0009:5013:19:19 +1:33
H55  Müller Reto 1961 OLG Galgenen13:04:0008:4813:19:19 +0:33
D65  16 Wyder Rita 1951 OLG Thun12:58:0009:3518:5113:19:14 +6:04
H16  50 Knupfer Kilian 2003 ASCO Lugano12:59:0010:3713:18:39 +6:03
DE  22 Ruppenthal Véronique 1993 OLG Chur12:59:0016:4013:18:37 +4:10
HE  14 Attinger Florian 1997 OLG Chur/OL Zimmerberg13:01:0009:2215:1813:18:36 +1:26
H45  51 Pillat Martin 1973 OLG Goldau12:53:0010:0122:2513:18:27 +9:31
D65  Wolf Ursula 1954 OLG Säuliamt13:00:0008:2616:4213:18:16 +3:06
D55  32 Zemp Campana Silvia 1961 ASCO Lugano12:55:0006:5413:18:14 +6:36
H55  25 Schulthess Thomas 1961 OLK Argus13:00:0010:3413:18:05 +3:19
HAL  19 Walti Benjamin 1997 OLK Argus12:59:0010:5817:0313:17:57 +2:17
HAL  Brütsch Jonas 1998 OLG Schaffhausen13:00:0010:3416:1613:17:57 +1:17
H55  Brügger Joseph 1962 OLC Omström Sense13:01:0009:0113:17:52 +2:06
H45  19 Strasser Patrick 1971 OLG Schaffhausen12:59:0008:4717:0013:17:51 +2:55
DE  23 Haefeli Tanja 1997 OLG Huttwil12:58:0007:3516:5813:17:45 +4:18
HE  40 Hertner Fabian 1985 OLV Baselland12:58:0017:1113:17:43 +3:33
H45  Bruggmann Philip 1971 OL Amriswil13:01:0007:2114:5813:17:41 +0:45
DE  30 Roth Merline 1994 OLV Baselland12:57:0017:3013:17:32 +5:05
H45  Huber Thomas 1970 OLG Cordoba13:00:0007:5515:4213:17:29 +1:33
H70    Oesch Beat 1947 OLG Bern12:57:0010:4513:17:28
HE  26 Werren Ueli 1994 ol norska / OLG Bern12:59:0009:3016:0613:17:26 +2:16
H70    Luder Res 1947 OLV Hindelbank12:58:0009:4813:17:24
H70    Rahm Walter 1948 OLG Pfäffikon12:59:0007:5413:17:18
D45  Frei Sandra 1970 OLV Baselland13:00:0009:2016:0013:17:11 +1:42
D65  15 Graf Marianne 1953 OLG Pfäffikon12:56:0008:3319:3313:17:08 +5:58
D45  19 Gisler-Musch Cornelia 1970 OLG KTV Altdorf12:58:0010:2517:5113:17:06 +3:37
H45  34 Horrach Javier 1973 OLG Dachsen12:56:0009:3219:0013:17:04 +5:08
D65  Müller-Bucher Irene 1953 bussola ok13:01:0007:1314:2113:16:58 +0:48
H70  42 Winteler Pietro 1948 OLG Welsikon12:50:0013:5713:16:33 +10:39
D55  33 Klein Yvonne 1963 OLG Pfäffikon12:53:0008:2813:16:32 +6:54
D45    Utelli Maurer Eva-Christina 1972 OLG Welsikon12:53:0012:2222:0313:16:28
H55    Curiger Andreas 1964 OLC Kapreolo12:59:0010:2513:16:22
H16  19 Labourey Stewen 2003 ANCO13:00:0008:3613:16:07 +2:31
D65  14 Nembrini Lidia 1952 C.O. Aget Lugano12:55:0008:5818:5813:16:03 +5:53
H45  21 Eberli Christian 1971 ASCO Lugano12:57:0008:3517:0113:15:56 +3:00
D55  18 Knöpfli Esther 1961 OLG Welsikon12:56:0007:5413:15:53 +3:15
D65  17 Schenkel Bernadette 1954 OLG Suhr12:54:0010:3320:1013:15:51 +6:41
D45    Gasser Anita 1974 OL Zimmerberg12:55:0011:2219:0813:15:38
HAL  14 Odermatt Brian 1997 OLG Basel12:57:0010:3716:4213:15:34 +1:54
DE  20 Diener Laura 1995 OLG Bern12:56:0007:4316:2413:15:19 +3:52
D60  28 Khlebnikova Vera 1958 ANCO12:48:0016:4425:5213:15:18 +14:13
HE  36 Keller Samuel 1992 bussola ok12:56:0016:4613:15:12 +3:02
D45  Grüniger Huber Brigitte 1974 OLV Zug12:59:0008:2715:0213:15:08 +0:39
D45  33 Kehrle Claudia 1971 OLG Säuliamt12:54:0012:4619:4713:15:01 +5:32
H55    Kottmann Peter 1960 OLV Zug12:53:0013:1813:15:01
D60  31 Wassmer Margrit 1947 OLG Suhr12:40:0014:4131:3813:14:48 +21:43
D45  13 Gründler Mirjam 1970 OLG Pfäffikon12:57:0009:0016:3613:14:48 +2:19
HAL  Schalbetter Adrian 1994 OLG Nidwalden+Obwalden12:58:0009:2915:1113:14:42 +0:02
HE  16 Suter Timo 1998 OLG Cordoba12:57:0009:0315:1913:14:40 +1:30
H16  Schärer Pascal 2003 OLG Pfäffikon13:01:0007:1913:14:36 +0:00
D45  43 Maibach Susanne 1963 ol norska12:51:0012:5621:5013:14:30 +8:01
H55  73 Beltraminelli Paolo 1961 ASCO Lugano12:48:0013:14:25 +11:39
DE  21 Mürner Marcia 1998 OL Regio Wil12:55:0007:5416:1913:14:21 +3:54
DE  28 Meier Franziska 1991 OLG Welsikon12:54:0009:0517:2513:14:21 +4:54
HE  46 Gründler Andrin 1998 OLG Pfäffikon12:54:0010:4317:2313:14:05 +3:55
DAL  23 Köpfli Eliana 1986 OLV Luzern12:53:0011:0513:14:03 +4:58
H16  31 Moser Noé 2003 ASCO Lugano12:57:0008:5013:13:48 +3:12
H45  17 Kim Chris 1972 OLG Chur12:55:0008:4817:0313:13:45 +2:49
H55  21 Schütz Roland 1962 OLG Bern12:56:0010:1513:13:45 +2:59
H45  52 Scherrer Benno 1970 OLG Chur12:48:0011:0622:2413:13:44 +9:48
D60  26 Bolis Carla 1959 O-92 Piano di Magadino12:50:0009:5121:3913:13:44 +10:39
HE  29 Bucher Cyril 1997 OLV Hindelbank12:55:0009:4816:0813:13:30 +2:20
H45  40 Romagna Ygor 1973 GOLD Savosa12:51:0010:0919:4113:13:30 +6:34
D45  52 Mauri Deborah 1972 C.O. Aget Lugano12:43:0013:1128:4713:13:17 +14:48
HAL  12 Mathys Raffael 1994 OLG Bern / ol.biel.seeland12:55:0016:3413:13:15 +1:35
H16  44 Schnyder Flurin 2003 OLC Omström Sense12:55:0013:13:02 +4:26
D55  12 Feer Rosmarie 1963 OLG Goldau12:54:0009:0513:12:55 +2:17
H70  35 Pittet Errol 1946 OLG Kakowa12:49:0012:0313:12:54 +8:00
H16  57 Wüst Roman 2004 OLC Kapreolo12:49:0012:4813:12:43 +10:07
H45  16 Roulier Gilbert 1972 ol norska12:54:0008:1216:0713:12:39 +2:43
DE  36 Weber-Schweizer Noemi 1992 OLV Baselland12:42:0012:5526:0813:12:29 +15:02
H16  Wey Benjamin 2003 OLG Zürich12:58:0013:12:24 +0:48
H55  13 Truttmann Markus 1963 OLG Goldau12:55:0010:2913:12:24 +2:38
H16    Burkhardt Jan 2003 OLV Luzern12:56:0008:4613:12:14
H45  26 Lehmann Michael 1974 OLC Winterthur12:52:0008:4917:3713:12:02 +4:06
DAL  22 Khlebnikova Alexandra 1985 ANCO12:51:0011:1413:12:02 +4:57
HAL  Spinatsch Corsin 1980 thurgorienta12:54:0016:1613:11:54 +1:14
H70  14 Kellenberger Ruedi 1945 OLG St. Gallen/App.12:53:0009:3413:11:51 +2:57
H70    Strauss André 1945 OLG Thun12:48:0011:0913:11:19
HE  24 Ullmann Silvan 1998 ol.biel.seeland12:53:0009:3215:4813:11:13 +2:03
H70  21 Pauli Walter 1945 CO Lausanne-Jorat12:51:0010:1413:11:11 +4:17
H70  15 Fahrer Heinz 1946 OLG Bern12:52:0009:0713:11:06 +3:12
H55  30 Bucher Theophil 1962 OLV Hindelbank12:52:0011:0413:10:48 +4:02
H45  32 Fuhrer Andreas 1970 OLG Stäfa12:50:0009:0418:3913:10:43 +4:47
HAL  35 Schaad Gian-Reto 1977 OLG Chur12:49:0019:4113:10:42 +5:02
DE    Niggli Simone 1978 OLV Hindelbank/ol norska12:53:0007:1814:5613:10:37
H16  28 Matthäus Kaspar 2004 OLG Bern12:54:0009:0613:10:26 +2:50
HAL  30 Caduff Luzian 1987 OLC Winterthur12:50:0011:5018:3313:10:26 +3:46
D60  24 Wehrli Christina 1955 OLG Chur12:47:0011:2721:3213:10:19 +10:14
D45  16 Sannwald-Frei Claudia 1971 OLG Stäfa12:52:0010:0217:0913:10:17 +2:48
DE  35 Wenger Fabienne 1993 OLG Bern12:47:0010:0219:5013:10:11 +7:44
HAL  Meili Coni 1996 OLG Chur12:52:0016:2513:10:04 +1:24
DE  14 Kyburz Martina 1989 thurgorienta12:52:0007:2015:1613:10:03 +2:36
DAL  12 Arpagaus Arianna 1997 C.O. Aget Lugano12:52:0009:0813:09:58 +1:53
DE  24 Gygax Katja 1992 OLG Herzogenbuchsee12:50:0007:5016:4613:09:46 +4:19
H55  48 Stamm Martin 1961 OLG St. Gallen/App.12:49:0012:0913:09:45 +5:59
DE  33 Müller Regula 1987 bussola ok12:48:0008:4318:1613:09:37 +6:10
H45  44 Zürcher Bernhard 1971 OLV Hindelbank12:46:0010:0520:3513:09:28 +7:32
D45  39 Schafer Peggy 1971 CA Rosé12:47:0011:3320:4913:09:24 +6:55
H16  26 Ehrler Flavio 2004 OLV Luzern12:53:0008:4213:09:23 +2:47
HE  18 Huber Svensson Raffael 1988 OLG Säuliamt12:51:0009:2615:3213:08:48 +1:38
HAL  Beck Alessandro 1989 OLK Argus12:51:0010:2416:0213:08:42 +1:02
D55  29 Bossi Oppliger Andrea 1963 OLG Cordoba12:46:0009:0813:08:42 +6:04
D55  Gautschi Priska 1961 OLK Fricktal12:51:0006:1113:08:40 +1:02
D55  22 Lehmann-Jordi Barbara 1961 OLG Skandia/Hondrich12:48:0008:0313:08:37 +3:59
H16  61 Rüegg Thomas 2003 OLG Chur12:38:0021:1613:08:37 +17:01
DE    Cerny Noëmi 1984 OLK Argus / SCOM Mendrisio12:49:0008:1316:2213:08:25
H16  22 Baur Manuel 2004 OLC Kapreolo12:52:0008:5313:08:18 +2:42
D55  Jenzer Christine 1962 OLG Huttwil12:50:0007:1413:07:56 +1:18
D45  51 Hotz-Capeder Pamela 1973 OL Zimmerberg12:39:0019:3027:3613:07:54 +13:25
DAL  17 Müller Annina 1995 OLG Thun12:49:0009:3613:07:38 +2:33
DAL  20 Köhle Katharina 1992 OLG Stäfa12:48:0011:0313:07:31 +3:26
H45  47 Egli Christian 1972 OLG Säuliamt12:43:0010:3322:1213:07:30 +8:34
H45  15 Birrer Stefan 1973 OLG Galgenen12:49:0008:1016:3613:07:23 +2:27
HAL  27 Funk Lukas 1985 OLG Säuliamt12:47:0011:2718:1013:07:17 +3:37
HAL  20 Frei Lukas 1993 OLK Argus12:48:0011:2017:0813:07:12 +2:32
H16  19 Cotting Lukas 2004 OLG Stäfa12:51:0013:07:07 +2:31
H16  32 Weber Dominic 2004 OLV Baselland12:50:0013:07:07 +3:31
D55  Lienhart Renate 1961 OLG Welsikon12:49:0007:4613:07:03 +1:25
D45  37 Lüthi-Probst Mirjam 1972 OLG Biberist SO12:45:0010:0220:2213:06:54 +6:25
D45  Riediker Monika 1971 thurgorienta12:50:0015:1713:06:51 +1:22
D60  12 Arn Bea 1957 SCOM Mendrisio12:49:0007:3115:5313:06:40 +4:35
H70  19 Fahrer Beat 1949 OLG Oberwil12:47:0009:3413:06:33 +3:39
HE  38 Diener Lukas 1992 OLG Bern / ol norska12:47:0010:4117:0713:06:32 +3:22
HE  27 Baumann Sebastian 1996 OLC Kapreolo12:48:0016:0413:06:27 +2:17
H70  37 Kneisl Vinzenz 1946 12:42:0012:0413:06:12 +8:18
DAL  Geissbühler Karin 1990 OLG Bern12:50:0007:5713:06:05 +0:00
H55    Jenzer Lukas 1961 OLG Huttwil/OLV Hindelbank12:50:0009:4413:06:01
D45  Romanens Marie-Luce 1973 CA Rosé12:49:0009:0015:5113:05:58 +1:29
D55  13 Hammel Bolliger Sabine 1964 OLV Baselland12:47:0006:4713:05:56 +2:18
DAL  18 Leuenberger Lea 1998 ol norska12:47:0009:5113:05:42 +2:37
D12  54 Merkli Sonja 2008 OLV Luzern12:12:0018:1013:05:42 +40:44
DE  29 Bertschinger Thalia 1993 OLG Thun12:45:0008:0717:2813:05:25 +4:58
HAL  21 Neukom Raphael 1979 OL Zimmerberg12:46:0017:2313:05:13 +2:33
H55  66 Zumsteg Michael 1961 OLK Piz Hasi12:42:0013:5313:05:01 +8:15
HE  32 Wenger Simon 1994 OLG Bern / ol norska12:46:0009:5216:2913:04:58 +2:48
H55  24 Anuchkin Oleg 1962 C.O. Aget Lugano12:47:0010:4613:04:56 +3:10
H45  12 Vogel Roger 1971 OLC Omström Sense12:47:0007:3716:0413:04:51 +1:55
H55  29 Jörger Klemens 1960 TV Kippenheim /D12:46:0011:1313:04:46 +4:00
H55    Frauchiger Peter 1963 OLG Pfäffikon12:54:0013:04:36
DAL  16 Pauli Carole 1988 OLC Kapreolo12:46:0013:04:34 +2:29
H70  23 Greminger Heiri 1947 thurgorienta12:44:0009:5713:04:33 +4:39
H16  49 Kurzen Jan 2004 OLG Huttwil12:45:0011:1813:04:30 +5:54
H16  36 Kessler Sébastien 2003 CA Rosé12:47:0009:1713:04:20 +3:44
H55  34 Berger Magnus 1961 ASOPE Erstein12:45:0011:0313:04:17 +4:31
D60  23 Graf Verena 1956 OLG Oberwil12:41:0012:1821:4113:04:11 +10:06
HE  33 Soguel Archibald 1996 ANCO12:45:0010:0216:3913:03:59 +2:49
H55  42 Strazzarino Stefan 1960 OLK Argus12:44:0011:5013:03:56 +5:10
D55  35 Mühlemann Rosmarie 1960 OLK Rafzerfeld12:40:0011:0313:03:54 +7:16
HE  53 Alfieri Fabio 1984 SCOM Mendrisio12:43:0010:4518:0413:03:53 +4:43
DE  24 Bucher Dominique 1991 OLV Hindelbank12:44:0008:1016:4813:03:46 +4:19
D55    Wyss Andrea 1961 OLG Nidwalden+Obwalden12:45:0007:3513:03:45
HAL  18 Reichmuth Lukas 1985 OLC Winterthur12:45:0010:3917:0113:03:41 +2:01
H55  47 Di Stefano Gianluca 1963 ASCO Lugano12:43:0010:3913:03:40 +5:54
H70  13 Wolf Dieter 1949 OLG Säuliamt12:45:0008:1113:03:40 +2:46
D45  Widler Käthi 1973 OLG Weisslingen12:48:0008:1014:2413:03:29 +0:00
H70  Wyder Gregor 1947 OLG Thun12:46:0009:1513:03:28 +1:34
H16  11 Nagel Florian 2004 OLG Murten12:48:0008:3213:03:22 +1:46
D45  38 Berlinger Nathalie 1971 OL Regio Wil12:41:0012:5720:5413:03:06 +6:37
H45  42 Gysin Christian 1974 thurgorienta12:40:0009:2920:3213:02:55 +6:59
D45  Maddalena Caia 1974 O-92 Piano di Magadino12:46:0009:0415:4713:02:51 +1:22
H70  47 Hirt Chris 1945 OLG Welsikon12:31:0016:2713:02:42 +15:48
H16  54 Sommer Damian 2004 OLG Suhr12:42:0010:5613:02:36 +7:00
HE  49 Röthlisberger Christof 1987 OLG Skandia12:42:0018:1213:02:35 +4:25
H16  30 Polsini Pablo 2003 OLV Baselland12:46:0008:5013:02:34 +2:58
H45  Mohn-Lagler Peter 1971 OLC Kapreolo12:45:0015:4913:02:34 +1:38
HE  28 Mertenat Quentin 1995 CA Rosé12:44:0009:3616:1113:02:29 +2:19
DE  32 Buchs Florence 1998 ANCO12:41:0008:4217:5613:02:27 +6:00
H55  59 Naceur Ibrahim 1962 CO Lausanne-Jorat12:40:0013:0813:02:19 +7:33
H70  30 Zaugg Hannes 1949 OLG Säuliamt12:40:0010:2313:02:11 +6:17
HE  54 Nembrini Luca 1995 C.O. Aget Lugano12:41:0010:4218:0013:01:58 +4:48
DE  19 Weber Salome 1993 OLV Langenthal12:43:0007:4115:5913:01:55 +3:28
D60    Widmer Margrit 1957 OLG Oberwil12:46:0007:0014:3113:01:55
D55  24 Schmid Kathrin 1960 12:41:0008:4613:01:48 +4:10
DE  34 Schweizer Salome 1994 OLV Baselland12:40:0008:3218:2413:01:47 +6:20
D45  44 Sterchi Katrin 1973 ol norska12:38:0012:1721:4513:01:38 +8:09
HAL  Ringli Fabian 1989 OLG Schaffhausen12:44:0010:0715:5213:01:38 +0:58
D45  10 Grüniger Doris 1971 OLV Zug/UBOL12:44:0008:5516:2113:01:34 +2:05
DAL  Köpfli Amanda 1993 OLV Luzern12:44:0008:4113:01:30 +1:25
H70  40 Krummenacher Kurt 1949 OLG Oberwil12:36:0013:3913:01:26 +9:32
HE  56 Meyer Gil 1986 OLG Zürich12:40:0018:2513:01:22 +5:12
D60  11 Wild Maja 1955 OLK Argus12:44:0007:4715:4913:01:21 +4:16
DAL  Hächler Laetitia 1988 OLG Chur12:45:0013:01:18 +0:13
D55  Wenk Susanne 1964 thurgorienta12:44:0007:0813:01:16 +0:38
H45  27 Merkli Matthias 1972 OLV Luzern12:41:0008:2818:0813:01:05 +4:09
D60  29 Roggo Barbara 1959 OLG Kakowa12:33:0011:5526:1713:00:52 +14:47
H45  48 Deluigi Roberto 1973 ASCO Lugano12:36:0011:0722:3613:00:46 +8:50
H45  37 Studiger Tobias 1972 OLG Rymenzburg12:39:0009:4919:2913:00:44 +5:48
D55  36 Aebi Monika 1961 OLG Herzogenbuchsee12:36:0009:3913:00:42 +8:04
D55  Müller Cornelia 1964 OLV Zug12:43:0007:5513:00:32 +0:54
H45  40 Sterchi Samuel 1971 ol norska12:38:0010:2920:1913:00:30 +6:34
H70  16 Keller Werner 1946 OLV Zug12:41:0009:0013:00:16 +3:22
H16    Niederhauser Linus 2004 OLG Thun12:43:0009:4613:00:13
H16    Kuznetsov Victor 2003 CO Lausanne-Jorat12:44:0008:4313:00:11
DAL  24 Walter-Spirgi Stefanie 1979 OLV Zug12:35:0012:3113:00:09 +9:04
H45  14 Helg René 1971 OL Amriswil12:42:0008:3216:1713:00:05 +2:09
HAL  Hofer Lukas 1996 OLG Thun12:42:0016:1613:00:04 +1:24
D60  19 Wüest Ruth 1955 OLG St. Gallen/App./OLV Ba12:39:0008:5919:0813:00:00 +7:55
HE  66 Howald Severin 1989 OLG Herzogenbuchsee12:35:0013:2521:4112:59:56 +8:46
DAL  Husner Eveline 1997 OLK Wiggertal12:43:0008:5012:59:54 +0:49
H70  25 Streuli Willi 1947 OLG St. Gallen/App.12:39:0009:4312:59:44 +4:50
H55  41 Vock René 1960 OLG Säuliamt12:39:0011:4212:58:53 +5:07
D60  Piguet Arlette 1957 OL Zimmerberg12:45:0006:2612:4412:58:48 +0:43
H16  48 Romagna Sebastiano 2004 GOLD Savosa12:40:0010:3412:58:44 +5:08
D55  Wehrli Joli 1963 OLG Bern/OLG Murten12:42:0006:2712:58:38 +0:00
DAL  Hebeisen Nadine 1990 thurgorienta12:41:0012:58:30 +1:25
H16  38 Seiz Andri 2003 OLV Baselland12:41:0009:3609:4112:58:27 +3:51
HAL  Franssen Tim 1997 OLV Luzern12:41:0015:3912:58:18 +0:38
HAL  22 Kuster Simon 1992 OLG Stäfa12:39:0011:0417:0812:58:14 +2:34
HAL  11 Widmer Lars 1997 OLG Zürich12:40:0016:1612:58:13 +1:33
HE  33 Jakob Simon 1991 OLK Rafzerfeld12:39:0009:5716:2712:57:59 +2:49
D45  14 Renaud Humbel Véronique 1970 OLG Cordoba12:40:0010:0116:4812:57:53 +2:24
D55  34 Bisceglia-Sarinelli Anna 1962 C.O. Aget Lugano12:34:0010:5012:57:52 +7:14
D55  16 Haas Doris 1962 OLG Schaffhausen12:38:0007:1212:57:43 +3:05
D60  Bucher Annelise 1955 OLG Biberist SO12:42:0014:0912:57:41 +2:36
H16    Schwammberger Daniel 2003 OLG Suhr12:36:0011:4212:57:36
H55  54 Hug Roland 1962 thurgorienta12:36:0011:4612:57:34 +6:48
HE    Bleiker Julian 1998 OL Regio Wil12:38:0010:1416:5712:57:32
HAL  24 Walthert Florian 1997 OLG Thun12:38:0011:1117:1612:57:31 +2:51
D60  Cejka Kati 1958 OLC SKOG Fribourg12:43:0006:3913:1112:57:28 +1:23
DAL  13 Widmer Valerie 1997 OL Regio Wil12:39:0009:4312:57:13 +2:08
D45  27 Grogg Diana 1972 OLG Galgenen12:37:0010:4118:4612:57:12 +4:43
D60  20 Greminger Helene 1955 thurgorienta12:35:0010:1119:3012:57:07 +9:02
D60  18 Plüss Brigitta 1956 OLG Rymenzburg12:36:0010:0119:0912:56:54 +7:49
D60  14 Schärer-Bärlocher Claudia 1957 OLG Pfäffikon12:37:0008:5616:5312:56:51 +6:46
H45  45 Klockar Oskar 1971 OLG Cordoba12:33:0011:5320:4812:56:43 +7:47
D55    Hellmüller Isabelle 1962 OLG St. Gallen/App.12:39:0006:3412:56:39
DAL  Beeler Nadja 1990 OLG Goldau12:40:0008:2912:56:38 +0:33
HE  39 von Arx David 1994 OL Regio Olten12:37:0010:0916:5612:56:34 +3:24
DAL  19 Beilstein Annabarbara 1991 OLV Baselland12:37:0009:5112:56:25 +3:20
HAL  28 Gasser Michael 1974 OL Zimmerberg12:36:0018:3112:56:19 +3:39
D60    Akeret Vroni 1958 thurgorienta12:38:0007:5912:56:16
D45  45 Ankli Franziska 1972 OLG Basel12:32:0012:5722:3712:56:09 +8:40
H70  Trunz Ernst 1947 OL Amriswil12:38:0009:0212:56:04 +2:10
H70  43 Broggia Ruedi 1946 OLG Welsikon12:29:0014:2512:56:03 +11:09
H55  51 Schafer Leonard 1961 OLC Omström Sense12:35:0012:0312:55:59 +6:13
HE    Klein Sven 1993 OLG Pfäffikon12:36:0010:2317:0312:55:46
H10  17 Bonini Federico 2009 ASCO Lugano12:42:0003:4812:55:46 +3:34
HAL  15 Zbinden Tobias 1994 OLG St. Gallen/App.12:37:0010:4516:3612:55:37 +1:57
HE  57 Fluckiger Paul 1997 ANCO12:34:0018:0812:55:33 +5:23
HAL  32 Schalbetter Dominik 1997 OLG Nidwalden+Obwalden12:35:0018:2712:55:31 +3:51
H55  27 Aebersold Christian 1962 ol.biel.seeland12:37:0010:1712:55:31 +3:45
D45  22 Schärer Claudia 1971 OLG Pfäffikon12:36:0010:5418:1412:55:30 +4:01
H10  32 Kehrle Jan 2009 OLG Säuliamt12:36:0007:4612:55:24 +9:12
H70  12 Moosberger Max 1946 OL Regio Olten12:37:0008:4812:55:22 +2:28
H70  22 Schnüriger Walter 1945 OLV Zug12:35:0010:5012:55:21 +4:27
H10  22 Klauser Gian 2010 OLG Rymenzburg12:40:0006:0812:55:19 +5:07
H10  26 Treier Timo 2010 bussola ok12:39:0006:4312:55:16 +6:04
D55  19 Diener-Morscher Esther 1963 OLG Bern12:35:0007:5812:55:16 +3:38
H10  28 Teuffer Lian 2009 OLV Luzern12:38:0007:4412:55:15 +7:03
H70  27 Roth André 1947 OLG Cordoba12:34:0010:0712:55:04 +5:10
DAL  Merkli Dorothea 1989 OLG Cordoba12:38:0008:2712:55:02 +0:57
H45  13 Hotz Markus 1972 OL Zimmerberg12:37:0008:0016:0912:55:01 +2:05
D45  53 Schletti Elisabeth 1972 OLV Hindelbank12:22:0019:3231:0612:55:00 +17:31
D20  14 Stalder Kaja 1999 OLV Hindelbank/OLV Langent12:34:0008:3417:4012:54:47 +3:59
H45  29 Waldmann Jan 1970 OL Zimmerberg12:34:0008:4518:0312:54:36 +4:40
D60  30 Bosshard Marianne 1958 OLG Pfäffikon12:25:0014:1527:0512:54:35 +16:30
DAL  15 Gürtler Julia 1994 OLG Kakowa12:36:0009:3512:54:30 +2:25
H70  45 Rothweiler Kurt 1947 thurgorienta12:24:0015:0312:54:20 +14:26
H70  38 Siegenthaler Fritz 1946 OLG Skandia12:30:0012:2612:54:20 +8:26
H16  Pünter Rico 2004 OLG Stäfa12:39:0008:4012:54:16 +1:40
HE  60 Wälti Romain 1998 ANCO12:32:0019:0312:54:16 +6:06
H16  55 Gisler Sven 2004 OLG KTV Altdorf12:33:0012:1512:54:02 +7:26
D55  25 Kissling Lilian 1964 OLG Schaffhausen12:33:0008:2812:53:58 +4:20
D45  25 Suter-Schadegg Judith 1970 OLG Cordoba12:34:0011:0118:3912:53:58 +4:29
H70    Waser Franz 1947 OLK Rafzerfeld12:33:0008:4212:53:55
D45  18 Birrer Beatrice 1973 OLG Galgenen12:35:0010:2017:3712:53:53 +3:24
H45  38 Geiger Patrick 1970 OL Regio Wil12:32:0019:3812:53:49 +5:53
D20  Nyfeler Siri 1999 OLG Thun / ol norska12:36:0007:1415:0412:53:45 +0:57
H55  Flühmann Tino 1963 thurgorienta12:38:0009:1412:53:39 +0:53
HAL  33 Köpfli Damian 1991 OLV Luzern / OL Zimmerberg12:33:0011:4618:3412:53:32 +3:52
H10  10 Flühmann Ilian 2010 OLG Pfäffikon/Weisslingen12:41:0004:4412:53:30 +2:18
H16  45 Wylenmann Aurel 2004 OLG Pfäffikon12:35:0010:4012:53:27 +4:51
HE  47 Röthlisberger Thomas 1988 OLG Skandia12:33:0017:4612:53:09 +3:59
H55  45 Clerici Peter 1961 OLV Zug12:33:0011:4112:53:05 +5:19
HAL  13 Brechbühl Nico 1994 OLG Stäfa12:34:0010:2516:3712:52:20 +1:40
H16  Wolfensberger Simon 2004 OLC Winterthur12:37:0008:1012:52:07 +1:31
DAL  21 Friesch Nadja 1992 OLG Stäfa12:32:0010:2312:52:00 +3:55
H45  Hodel Thomas 1972 OLV Baselland12:35:0007:2815:0412:51:50 +0:54
DAL  Keller Lea 1994 OLG Stäfa12:34:0008:4912:51:08 +1:03
D60  15 Riva Anna 1958 Polisportiva Besanese12:31:0009:2818:3312:51:02 +6:57
H16  52 Baiardi Marco 2003 ASCO Lugano12:31:0010:2412:50:58 +6:22
HE  42 Gerber Csaba 1998 bussola ok12:31:0010:3817:2912:50:46 +3:36
D12  53 Rasscevska Estere 2008 OL Zimmerberg12:08:0023:5812:50:46 +29:48
HAL  34 Misteli Benjamin 1992 OLG Kakowa12:30:0011:4718:3112:50:43 +4:03
H55  Oehy Peter 1964 OLC Winterthur12:34:0009:4412:50:43 +1:57
H55    Kohler Peter 1961 OLG Dachsen12:31:0012:4812:50:42
DAL  11 Schärer Sandra 1985 ol norska12:33:0009:2712:50:41 +1:36
D45  46 Pünter Regula 1973 OLG Stäfa12:26:0012:4723:1612:50:39 +9:10
HAL  15 Röthlisberger Michael 1991 OLG Suhr12:32:0010:5016:5412:50:37 +1:57
HAL  25 Mazuez Mathieu 1986 OLG Bern / UBOL12:31:0011:3117:5012:50:36 +2:56
D55  15 Rudolf Rosmarie 1962 OLG Rymenzburg/OLK Wiggert12:31:0008:2012:50:34 +2:56
H45  24 Grendelmeier Peter 1974 OLV Baselland12:31:0008:4417:2412:50:33 +3:37
D20  13 Hadorn Kim 1999 ol norska12:30:0017:3712:50:31 +3:43
H16  47 Roos Luzi 2003 OLC Kapreolo12:32:0010:1212:50:28 +4:52
H70  39 Wehrli Peter 1948 OLK Argus12:26:0013:5312:50:27 +8:33
D60  22 Duppenthaler Susi 1958 OLV Hindelbank12:28:0010:1220:3912:50:26 +9:21
D55  21 Arm Annegret 1962 OLG Herzogenbuchsee12:30:0008:5112:50:25 +3:47
H45  43 Häcki Roland 1974 OLV Luzern12:27:0009:1918:5212:50:21 +7:25
H16  23 Infanger Nicolò 2004 OLG Chur12:34:0009:0112:50:19 +2:43
HE  48 Schalbetter Raphael 1993 OLG Nidwalden+Obwalden12:30:0017:4812:50:14 +4:04
D45  28 Schaniel Evelyn 1970 bussola ok12:30:0010:5719:0112:50:14 +4:45
H16  59 Lehmann Cordian 2004 OLG Murten12:25:0012:4212:50:11 +11:35
D45  42 Deininger Rita 1970 OLG St. Gallen/App.12:27:0010:2520:4912:50:07 +7:38
H70  Kläy Ernst 1948 OLG Huttwil12:32:0008:2912:50:06 +2:12
D55  10 Howald Brigitte 1961 OLG Herzogenbuchsee12:32:0007:1612:50:05 +1:27
D60  Neukom Regina 1959 OL Zimmerberg12:34:0007:5014:5212:50:03 +2:58
D55  30 Stamm Jeanette 1962 OLG St. Gallen/App.12:27:0009:0212:49:54 +6:16
H10  33 Wagner Miro 2010 OLG Thun12:29:0009:1712:49:48 +10:36
H45  33 Gmür Martin 1974 OL Regio Olten12:29:0009:1618:3512:49:44 +4:48
H55  19 Grote Andreas 1964 OLC SKOG Fribourg12:32:0010:3612:49:44 +2:58
H10  31 Niederhauser Meo Giuli 2009 OLG Thun12:31:0011:2412:49:40 +8:28
D45  31 Monnier Isabelle 1974 ANCO12:29:0011:1919:2812:49:39 +5:10
DAL    Horisberger Simea 1995 OLG Herzogenbuchsee12:28:0010:0812:49:10
H10  Graber Kasimir 2010 OLG Suhr12:37:0004:2812:48:57 +1:45
D20  Pezzati Elena 1999 SCOM Mendrisio12:32:0007:0414:1712:48:55 +0:07
D55  17 Badertscher Priska 1964 OL Zimmerberg12:29:0007:3912:48:49 +3:11
H45  18 Spirgi Stefan 1972 OLV Zug12:30:0008:0816:4212:48:48 +2:52
HE  64 Weber Michael 1992 OLG Säuliamt12:24:0012:5821:0812:48:44 +8:34
HE  40 Schweizer Timon 1996 OLV Baselland12:29:0010:3917:0512:48:43 +3:33
D45  12 Sieber Mireille 1974 OLC Winterthur12:31:0016:0412:48:41 +2:12
H55  56 Koch Frido 1961 OL Zimmerberg12:27:0012:2712:48:40 +6:54
DAL  14 Bättig Ariane 1994 OLG Weisslingen12:30:0012:48:27 +2:22
HE  61 Wyrsch Guillaume 1998 ANCO12:26:0012:1919:2412:48:21 +6:11
HAL  23 Spiess Silvan 2000 ol.biel.seeland12:29:0011:1117:1912:48:17 +2:37
D60  21 Hänni Heidi 1959 OLV Langenthal12:26:0008:4720:3712:48:09 +9:04
H45  28 Schmidli Richard 1974 OLC Winterthur12:28:0008:5917:4212:48:06 +4:10
HE  44 Röthlisberger Ismael 1993 OLG Suhr12:28:0010:2017:3312:48:00 +3:50
H55  23 Walti Otto 1962 OLK Argus12:30:0010:0912:47:52 +3:06
D20  10 Graber Sophie 1999 OLG Suhr12:28:0007:5116:4812:47:50 +3:02
D55  26 Egger-Zulauf Barbara 1963 OLV Hindelbank12:26:0008:1212:47:44 +5:06
H16  37 Lauenstein Jan 2004 ANCO12:30:0009:2012:47:26 +3:50
HE    Boos Noel 1997 OLV Luzern12:27:0010:5117:5212:47:26
DAL  Pfister Mirjam 1991 OLC Kapreolo12:31:0008:0412:47:23 +0:18
D60  27 Bohrer Brogli Esther 1957 OLV Baselland12:22:0013:0823:4012:47:18 +12:13
H45    Burkhardt Marcel 1971 OLV Luzern12:25:0020:2012:47:18
H10  Bieri Bernhard 2009 OLG Suhr12:35:0004:2312:46:55 +1:43
H70  29 Kehrer Martin 1947 OLG Säuliamt12:25:0011:0812:46:49 +5:55
D55  36 Gafner Heidi 1963 OLK Wiggertal12:22:0012:4512:46:42 +8:04
H55  17 Buholzer Oli 1964 OLV Zug12:29:0010:4812:46:35 +2:49
DAL  10 Müller Andrea 1974 thurgorienta12:29:0009:1312:46:32 +1:27
D55  11 Frey Silvia 1960 OLC Winterthur12:28:0006:5012:46:29 +1:51
HAL  30 Käser Jérôme 1987 bussola ok12:26:0012:0318:3112:46:26 +3:46
HE    Gemperli Elias 1995 thurgorienta12:25:0011:0918:2912:46:21
H16  35 Schmutz Pascal 2004 Bucheggberger OL12:29:0012:46:18 +3:42
HAL  Renevey Stéphane 1989 CA Rosé12:28:0010:0716:2312:46:04 +1:24
H45  49 Klauser Roman 1974 OLG Rymenzburg12:21:0009:3022:2012:46:02 +9:06
H16  41 Klauser Joel 2003 OLG Rymenzburg12:28:0009:4312:45:57 +4:21
D20  20 Abeni Michelle 1999 OLG Chur12:24:0008:4318:4512:45:56 +5:08
D20  10 Probst Anja 2000 OLG Bern / ol norska12:26:0008:1116:4012:45:50 +3:02
D45  11 Oehy Ursula 1965 OLC Winterthur12:28:0009:2316:2912:45:37 +2:08
H55  14 Hubmann Jörg 1964 OL Regio Wil12:28:0009:4812:45:28 +2:42
H55  36 Zihlmann Höck 1962 OLK Piz Hasi12:26:0011:5112:45:27 +4:41
H10  Steiner Lukas 2009 OLG Galgenen12:33:0005:3012:45:15 +2:03
H10  Frei Luc 2010 OLG Dachsen12:34:0004:2812:44:57 +0:45
H55  65 Ehrler Juerg 1960 OLV Luzern12:22:0013:3012:44:56 +8:10
D55  23 Laager Marlies 1960 OL Zimmerberg12:24:0007:4712:44:46 +4:08
D45  23 Schmidli Diana 1971 OLC Winterthur12:25:0018:2412:44:41 +4:12
H70  Suter Hansjörg 1946 CA Rosé12:28:0008:1012:44:41 +0:47
D55  14 Lüscher Barbara 1960 OLC Kapreolo12:25:0008:4612:44:18 +2:40
D12  45 Weyermann Valerie 2007 OLG Kakowa12:21:0012:44:13 +10:15
H70  28 Amsler Max 1949 OLG Welsikon12:23:0009:3112:44:12 +5:18
D60  Kohler Käthi 1959 OLG Dachsen12:30:0006:3112:5712:44:12 +1:07
D16  45 Häcki Amina 2003 OLV Luzern12:23:0009:2812:44:11 +6:00
H55  33 Ruesch Christoph 1961 OLK Wiggertal12:25:0011:3012:44:07 +4:21
H55  42 Koster Martin 1962 OL Regio Wil12:24:0011:0312:43:56 +5:10
D16  53 Ingrisani Mona 2003 OL Regio Olten12:18:0012:1612:43:56 +10:45
HE  52 Schellenberg Christian 1997 OLK Rafzerfeld12:23:0010:3318:0212:43:52 +4:42
HE  67 Benini Jacopo 1990 Polisportiva Besanese12:16:0014:5923:5712:43:41 +11:31
HAL  Schilter Thomas 1990 OLG Goldau12:27:0009:2115:0412:43:40 +0:00
HAL  17 Würsten Marcel 1995 OLG KTV Altdorf12:25:0016:5012:43:38 +1:58
H60    Müller Peter 1957 OLV Zug10:43:001:49:381:59:0412:43:38
H10  11 Müller Max 2009 OLG Dachsen12:30:0012:43:35 +3:23
D16  32 Maurer Nora 2004 OLC Kapreolo12:24:0009:1212:43:09 +3:58
H45  Berger Alain 1970 ANCO12:26:0007:3915:2212:43:07 +1:11
H70  34 Säuberli Walter 1948 OLG Suhr12:20:0011:1112:43:04 +7:10
H70  Guyot Jean-Claude 1949 ANCO12:27:0012:43:03 +0:09
H75  31 Mulder Pieter 1940 OLG Goldau12:06:0011:2034:5912:42:59 +21:47
H10  23 Wegmüller Andrin 2010 OLG Thun12:27:0006:1512:42:53 +5:41
H10  30 Bieri Samuel 2011 OLG Suhr12:25:0009:1012:42:42 +7:30
D60  25 Marti Rita 1956 OLG Skandia12:19:0008:5022:1812:42:42 +10:37
D16  15 Habegger Anna 2003 OLG Rymenzburg12:25:0008:1012:42:30 +2:19
H45  46 Weyermann Philipp 1971 OLG Kakowa12:18:0011:0221:5812:42:27 +8:31
D60  Ammann Monika 1959 OLG St. Gallen/App.12:29:0012:1612:42:26 +0:21
H16  12 Schmid Joschi 2004 OL Regio Wil12:27:0012:42:25 +1:49
HAL    Widmer Lorenz 1995 bussola ok12:24:0010:3516:2012:42:16
H10  Romagna Giulio 2009 GOLD Savosa12:32:0003:4512:42:12 +0:00
D45  15 Gygax-Högger Regula 1970 OLG Biberist SO12:24:0009:5417:0412:42:11 +2:42
H10    Frank Florian 2009 OLC Kapreolo12:23:0008:3512:42:03
HE  59 Anderes Sandro 1997 OL Regio Olten12:20:0011:4519:1812:41:58 +5:48
HE  43 Meier Lukas 1995 OLC Kapreolo12:22:0010:1917:2312:41:53 +3:43
D20  19 Meister Joëlle 2000 OLG Dachsen12:20:0009:2318:2912:41:51 +5:03
D60  17 Spycher Ursula 1955 ol.biel.seeland12:21:0009:3919:0812:41:48 +7:43
HE  51 Köpfli Adrian 1997 OLV Luzern / OL Zimmerberg12:21:0010:4717:5612:41:47 +4:37
H45  10 Wüstenhagen Rolf 1970 OLG St. Gallen/App.12:24:0007:4615:3812:41:38 +1:42
D45  30 Neuenschwander Barbara 1971 OLG Thun12:21:0011:2919:0512:41:23 +4:54
D45  17 Spinelli Flavia 1970 ASCO Lugano12:23:0009:3217:1012:41:21 +2:52
D55  19 Binzegger Sylvia 1961 OLV Zug12:21:0007:5512:41:16 +3:38
D55  28 Streich Monica 1962 SCOM Mendrisio12:19:0008:5412:41:08 +5:30
D16  31 Fadel Alina 2003 OLG Biberist SO12:22:0008:2612:41:07 +3:56
H16  Schafer Elias 2004 OLC Omström Sense12:26:0012:40:59 +1:23
D55  31 Ullmann-Kurzo Heidi 1962 ol.biel.seeland12:18:0008:4912:40:56 +6:18
H45  53 Hächler Romeo 1970 OLK Argus12:12:0012:0925:4712:40:52 +12:56
D16    Vecsey Alina 2004 O-92 Piano di Magadino12:21:0009:2412:40:49
D20    Scherrer Anja 1999 OLG Chur12:12:0011:0224:3012:40:47
D20  Suter Siri 2000 OLG Cordoba12:22:0007:2416:0312:40:46 +1:58
D55  Egger Keller Barbara 1960 ol.biel.seeland12:23:0007:0212:40:44 +1:06
D60  13 Siegrist Margrit 1956 OLG Goldau12:23:0007:4616:1212:40:43 +4:38
HE  62 Maddalena Gioele 1996 GOV12:18:0012:0319:4412:40:32 +6:22
H55  69 Lattmann Peter 1964 TV Seen12:16:0014:2612:40:18 +9:32
D45  29 Steiner Yvonne 1974 OLG Rymenzburg/Galgenen12:20:0010:5319:0012:40:18 +4:49
D45  34 Rüegg Anita 1973 OL Regio Wil12:19:0011:5019:5812:40:15 +5:46
D60  Kuhn Lisbeth 1957 OL Regio Wil12:24:0007:4914:5512:40:12 +3:07
H70  41 Portmann Richard 1947 OLV Luzern12:14:0014:0212:40:04 +10:10
H55  39 Rudolf Stephan 1961 OLG Rymenzburg/OLK Wiggert12:20:0011:4812:39:50 +5:04
H16  39 Corsi Febo 2004 GOLD Savosa12:22:0009:2012:39:49 +4:13
HE  50 Borner Joel 1994 OLV Zug12:19:0011:1018:0312:39:40 +4:30
H10  15 Niggli Lars 2011 ol norska12:26:0005:1712:39:39 +3:27
H45  23 Schneider Arno 1972 OLG Cordoba12:20:0008:1617:1112:39:30 +3:34
D45    Saameli Züblin Karin 1974 OLG Thun12:17:0012:0420:5912:39:29
H10  Gysin Linus 2009 thurgorienta12:28:0004:0112:39:22 +1:10
H70  11 Hauswirth Ueli 1947 ol norska12:21:0009:3712:39:12 +2:18
D12  38 Köhle Alexandra 2008 OLG Stäfa12:19:0008:3212:39:07 +7:09
D20  16 Stäuble Lea 1999 OLG Galgenen/Goldau12:18:0008:3017:4712:39:06 +4:18
H55  Meister Roland 1963 OLG Dachsen12:23:0009:4212:39:04 +1:18
H70  Baumann Ernst 1945 OL Regio Wil12:22:0008:3512:39:02 +1:08
D16  28 Meyerhans Daniela 2003 OL Regio Wil12:20:0008:1612:39:00 +3:49
H55  39 Hofer Urs 1962 OLV Baselland12:19:0011:2312:38:50 +5:04
H70  26 Scholl Thomas 1949 OLG/CO Wallis/Valais12:18:0009:5312:38:49 +4:55
H45  Tschopp Marcel 1974 OLG Dachsen12:22:0015:0512:38:48 +0:52
D60  16 Bütikofer Regula 1958 OLV Hindelbank12:18:0010:1319:1512:38:37 +7:32
H16  14 Schilter Joschua 2003 OLG St. Gallen/App.12:23:0007:5912:38:36 +2:00
H55  71 Pezzati Filippo 1960 SCOM Mendrisio12:14:0013:1912:38:32 +9:46
H55  46 Gründler Markus 1964 OLG Pfäffikon12:18:0012:3012:38:32 +5:46
H45  39 Egger Jürg 1970 OLK Rafzerfeld12:16:0010:1320:2712:38:23 +6:27
H10  27 Heilmeier Nils 2010 OLC Winterthur12:22:0007:4612:38:18 +6:06
HE  55 Birrer Mathias 1990 OLV Baselland12:17:0011:1418:3712:38:17 +5:07
H10  29 Zurich Andrin 2009 OLV Zug12:21:0008:4512:38:16 +7:04
H45  22 Tschumi Felix 1971 OLG Chur12:19:0007:4717:1212:38:07 +3:11
D60    Meier Esther 1954 OLG Welsikon12:20:0006:0416:3112:37:59
HE  65 Saianda David 1991 12:13:0012:5521:5312:37:54 +8:44
H10  15 Zaugg Julian B. 2009 OLV Hindelbank12:24:0006:3612:37:39 +3:27
H10  34 Eberli Diego 2010 ASCO Lugano12:14:0006:4910:5312:37:34 +13:22
HE  63 Meyer Olivier 1998 OLG Murten12:15:0011:5019:4412:37:33 +6:23
D14  58 Klauser Nadja 2006 OLG Rymenzburg12:12:0012:0312:37:31 +12:41
H75  30 Degen Peter 1942 12:07:0015:5528:1312:37:11 +14:59
D16  40 Wyder Aline 2003 OLC Kapreolo12:17:0009:3612:37:08 +4:57
D16  20 Maddalena Giulia 2004 O-92 Piano di Magadino12:19:0007:4412:37:00 +2:49
H55  Lepori Domenico 1964 CARE Vevey12:21:0008:5812:36:51 +1:05
D55  Husner Lily 1961 OLK Wiggertal12:20:0012:36:44 +0:06
H70  Frei Albert 1948 OLG Dachsen12:19:0008:5512:36:40 +1:46
D12  29 Erne Mara 2007 OLG Cordoba12:18:0008:4312:36:39 +5:41
D12    Klauser Alena 2007 OLG Rymenzburg12:10:0013:0412:36:33
D12    Lerjen Magdalena 2008 UBOL12:16:0007:0412:36:31
H70  17 Buchwalder Kurt 1949 OLK Wiggertal12:17:0008:5112:36:17 +3:23
HE  58 Krähenbühl Patrick 1995 OLG Herzogenbuchsee12:14:0011:2018:5612:35:56 +5:46
H16  40 Grossen Remo 2004 OLG Thun12:18:0009:5712:35:54 +4:18
H10  23 Bazzocco Damiano 2009 SCOM Mendrisio12:20:0004:3112:35:53 +5:41
D50    Schmuki Katharina 1966 ol.biel.seeland12:08:0013:3812:35:24
H70  31 Steiner Beat 1949 OLG Cordoba12:13:0011:0512:35:22 +6:28
D12  10 Gasser Fiona 2008 O-Motion12:20:0005:5212:35:11 +2:13
D16  49 Züblin Riona 2004 OLG Thun12:13:0010:1512:34:54 +6:43
H16  Müller Dominic 2003 OLG Thun12:20:0007:4212:34:47 +1:11
H16  16 Schulthess Tobias 2003 OLC Kapreolo12:19:0008:1612:34:45 +2:09
H45  30 Polsini Franco 1972 OLV Baselland12:14:0018:1412:34:37 +4:41
D45  Lüscher-Suter Eva 1971 OLK Argus12:18:0009:0115:2412:34:28 +0:59
D16  52 Glavieux Julia 2004 ASCO Lugano12:11:0009:4812:34:28 +8:17
D14  35 Dotti Elodie 2006 SCOM Mendrisio12:16:0007:2512:34:27 +5:37
D14  44 Baur Ladina 2006 OLC Kapreolo12:15:0012:34:23 +6:33
D60  10 Haberstich Elisabeth 1955 OLK Wiggertal12:17:0015:1012:34:16 +4:11
D55  Borner Kathrin 1964 OLV Zug12:17:0006:4812:33:59 +0:21
H70  33 Heggli Oscar 1945 OLG Rymenzburg12:11:0012:4112:33:58 +7:04
D50  46 Wetzstein Claudia 1967 OLG Chur12:10:0009:1812:33:33 +9:09
H70  Wyss Franz 1948 OL Regio Olten12:16:0007:4012:33:02 +1:08
D12    Weber Lina 2008 OLG Nidwalden+Obwalden12:13:0008:5212:32:57
H45  Mohn Christian 1974 OLC Kapreolo12:17:0014:0712:32:56 +0:00
H55  49 Müller Beat 1962 CO Lausanne-Jorat12:12:0012:0412:32:48 +6:02
D14  38 Fomasi Julie 2006 SCOM Mendrisio12:14:0007:4012:32:45 +5:55
D20  21 Weber Karina 1999 OLV Baselland12:10:0010:3119:1912:32:45 +5:57
D18  11 Rizzi Martina 2002 ASCO Lugano12:15:0008:5812:32:39 +2:10
H10  11 Kraus Mark 2009 OLC Winterthur12:19:0005:0012:32:35 +3:23
D16  24 Ruchel Isabel 2003 OLV Baselland12:14:0008:3812:32:30 +3:19
D12  11 Treier Noée 2008 bussola ok12:17:0006:0912:32:26 +2:28
H45  Häne Philipp 1972 OLG Galgenen12:15:0007:3715:0712:32:19 +1:23
D16  42 Stöcklin Lea 2004 OLC Kapreolo12:12:0009:0412:32:17 +5:06
D16  12 Mathis Aline 2003 OLG Nidwalden+Obwalden12:15:0012:32:15 +2:04
D16  Sieber Patrizia 2003 OLC Winterthur12:16:0007:1012:32:14 +1:03
D60    Brodmann Ruth 1956 OLG Basel12:16:0007:0012:32:09
D60  Daniel Edit 1958 HSE Budapest12:15:0007:5815:4612:32:05 +4:00
H70  36 Gasser Hansjörg 1948 OL Zimmerberg12:08:0011:3812:31:58 +8:04
H55  Bolliger Stefan 1961 OLV Baselland/OLK Wiggerta12:17:0008:2112:31:46 +0:00
H70  32 Oswald Hanspeter 1947 OLK Piz Hasi12:09:0010:2712:31:37 +6:43
H20  24 Stern Christopher 1999 OLG Kakowa12:09:0012:1919:4112:31:25 +5:02
D16  56 Balmelli Gaia 2004 SCOM Mendrisio11:59:0016:0812:31:16 +17:05
D40  22 Vogel Rahel 1977 OLG Schaffhausen12:12:0018:0112:31:11 +3:34
H75  17 Grabherr Rolf 1944 OL Zimmerberg12:09:0010:2420:1012:31:08 +6:56
H55  44 Neu Urs 1963 STB LA12:11:0012:2812:31:00 +5:14
D50  36 Brechbühl Cristina 1967 OLG Stäfa12:11:0007:5212:30:57 +5:33
H70  Schlatter Hansruedi 1947 OLK Wiggertal12:15:0007:4212:30:54 +0:00
D20  Gemperle Eline 2000 OLK Argus12:14:0006:5414:1812:30:48 +0:00
H45  11 Aeschlimann Christoph 1970 ol norska12:13:0007:5415:5712:30:42 +1:46
H65  37 Brogli Thomas 1954 OLV Baselland11:58:0016:1012:30:33 +18:51
H10  19 Chiodoni Giulio 2009 ASCO Lugano12:16:0005:2212:30:12 +4:00
D40  12 Grimm Susanne 1976 OLK Argus12:13:0009:0116:0712:30:12 +1:35
H55  Baumgartner Rolf 1964 OLG Welsikon12:13:0010:1912:30:04 +2:18
H45  20 Vieser Pascal 1974 OLC Kapreolo BT12:11:0008:3516:5812:29:53 +2:57
H45  25 Schnyder Adrian 1971 OLC Omström Sense12:10:0008:5617:5112:29:52 +3:56
H45  31 Chiodoni Andrea 1970 ASCO Lugano12:09:0010:0318:4412:29:39 +4:43
H75  16 Bieri Walter 1943 OLV Zug12:08:0009:5918:3312:29:37 +6:25
H45  36 Stüdeli Thomas 1971 OLG Säuliamt/OLG Goldau12:08:0019:1012:29:29 +5:33
H70  18 Albisser Peter 1948 OLV Luzern12:10:0009:4412:29:23 +3:29
D40  18 Mohn Monika 1977 OLC Kapreolo12:11:0009:3817:0012:29:16 +2:39
D12  Koch Alvina 2008 OLV Baselland12:15:0005:5012:29:14 +1:16
H55  75 Gafner Martin 1962 OLK Wiggertal12:01:0016:5712:29:08 +13:22
H18  25 Birrer Fabio 2001 OLG Galgenen/Goldau12:10:0011:1816:5712:29:05 +3:09
H10  Bertschi Maxim 2009 OLK Wiggertal12:18:0012:29:04 +0:52
D16  29 Hofer Céline 2004 OLG Thun12:10:0008:4912:29:03 +3:52
D18  28 Gisler Lara 2002 OLG KTV Altdorf12:09:0010:4512:29:03 +4:34
D50  53 Nyfeler Barbara 1968 OLG Thun / OL Regio Olten11:58:0014:1412:29:01 +16:37
H70    Rufer Fritz 1948 bussola ok12:07:0012:2212:28:59
D18  16 Züllig Sarina 2001 OLG Thun/OLV Baselland12:11:0009:3712:28:47 +2:18
D40  27 Wagner Regula 1976 OLG Thun12:08:0011:3118:5212:28:43 +5:06
H10  14 Good Janik 2010 thurgorienta12:15:0005:0412:28:38 +3:26
D16  34 Uhlmann Noemi 2003 OLG Biberist SO12:09:0008:4412:28:38 +4:27
D12  20 Knupfer Caroline 2007 ASCO Lugano12:11:0008:3412:28:17 +4:19
D14  34 Hotz Andrina 2006 OL Zimmerberg12:10:0006:5312:28:13 +5:23
D12  Di Stefano Silvia 2008 ASCO Lugano12:14:0005:4912:28:13 +1:15
H10  Tiemann Janis 2009 OLG Stäfa12:17:0004:0712:28:11 +0:59
D14  16 Haldimann Salome 2005 OL Regio Wil12:13:0006:3812:28:10 +2:20
H75  Wegmüller Heinz 1942 OLG Bern12:10:0008:2816:2412:28:09 +2:57
H18    Alabor Janosch 2002 OLV Baselland/Kakowa12:08:0018:1412:28:00
H75  24 Corthay René 1941 OL Zimmerberg12:03:0009:3521:5912:27:57 +9:45
D40    Bazzocco Sarah 1975 SCOM Mendrisio12:06:0012:3120:3012:27:47
H10  20 Müller Timo 2010 OL Amriswil12:13:0005:3312:27:35 +4:23
D40  26 Bühlmann Lerjen Eva 1979 UBOL12:07:0012:2819:1312:27:30 +4:53
D40  20 Auer Beatrice 1975 OLG Chur12:09:0010:2517:1812:27:29 +2:52
H55  12 Hitz Markus 1964 OLK Argus12:10:0009:5812:27:23 +2:37
D18  43 Steiner Tabea 2001 OLG Hondrich11:59:0014:5312:27:06 +12:37
D60  Humbel Näf Ruth 1957 OLG Cordoba12:14:0005:4712:0512:27:05 +0:00
D16  39 Nyfeler Lena 2003 OLG Thun / OL Regio Olten12:07:0008:0812:27:02 +4:51
H20  13 Hutzli Silas 2000 OL Regio Wil12:07:0017:2612:26:53 +2:30
D16  48 Waldner Nadia 2004 OLG Pfäffikon12:05:0009:0512:26:47 +6:36
H55  19 Auf der Maur Benno 1962 OLG KTV Altdorf12:09:0010:2312:26:44 +2:58
D40  10 Mumprecht Sabine 1976 OLV Hindelbank12:10:0008:3515:1412:26:24 +0:47
H18  33 Robinson Marius 2001 OLG Chur12:02:0014:1321:3812:26:16 +8:20
D14  30 Challandes Louane 2006 ANCO12:09:0006:4912:26:11 +4:21
D16  37 Hofer Anic 2004 OLV Luzern12:06:0009:3612:25:59 +4:48
D40  34 Klockar Christine 1977 OLG Cordoba12:04:0013:1020:4212:25:55 +6:18
H55  50 Dätwyler Urs 1964 OLG Hondrich12:05:0012:25:50 +6:04
D40  36 Niederhauser Mirjam 1977 OLG Thun12:03:0014:0221:3412:25:44 +7:07
D20  Jakob Fabienne 2000 Bucheggberger OL12:06:0016:4212:25:39 +2:51
D20  Brütsch Katja 2000 OLG Schaffhausen12:08:0014:4812:25:35 +0:47
D16  16 Gasser Anna 2004 O-Motion12:08:0008:1812:25:34 +2:23
D12  28 Nyfeler Sophie 2007 OLG Thun / OL Regio Olten12:07:0007:4112:25:33 +5:35
H55  15 Diener Marco 1963 OLG Bern12:08:0009:5312:25:31 +2:45
H55  52 Keller Daniel 1962 OLG Stäfa12:04:0012:1912:25:27 +6:41
D14  Sannwald Seline 2005 OLG Stäfa12:11:0012:25:24 +1:34
D18  29 Rettich Lea 2002 OL Zimmerberg12:05:0011:1612:25:16 +4:47
D20  17 Bucher Mirjam 2000 OLV Hindelbank12:04:0008:2217:4412:25:08 +4:20
D12  14 Gasser Graf Sina 2007 OL Regio Wil12:09:0012:25:04 +3:06
H75  11 Baumgartner Heinz 1942 OLG Bern12:04:0009:0819:1912:25:02 +5:50
D14  29 Fäh Sokoloff Manon 2005 OLC Kapreolo12:08:0006:3212:25:02 +4:12
H70  20 Steiner Fritz 1948 bussola ok12:05:0009:3812:25:01 +4:07
H10  25 Nadler Björn 2009 OLG Goldau12:09:0006:2412:25:00 +5:48
H55  32 Ryser Ueli 1963 OLV Langenthal12:06:0011:1212:24:55 +4:09
D50  31 Boos-Braun Sibylle 1966 OLV Luzern12:06:0008:0912:24:49 +4:25
H10  11 Wilhelm Matti 2009 OLG Chur12:11:0003:5212:24:35 +3:23
D50  19 Hotz-Baumberger Therese 1966 OLK Argus12:07:0006:4912:24:34 +3:10
D14  53 Franssen Lieve 2006 OLV Luzern12:04:0009:0512:24:30 +7:40
D50  Graf Heidi 1968 OL Regio Wil12:09:0006:2112:24:29 +1:05
D16  47 Teoldi Nora 2003 SCOM Mendrisio12:03:0009:0712:24:25 +6:14
H55  60 Eggimann Peter 1962 ol norska12:02:0013:1612:24:20 +7:34
H20  27 Ryhiner Timo 2000 OLG Weisslingen12:01:0011:5820:0612:24:07 +5:44
H75  25 Schanz Ferdinand 1944 OLG Stäfa11:59:0010:0523:1712:24:02 +9:50
D50  43 Stutz Sarah 1967 OLG Suhr12:02:0008:4612:23:53 +7:29
H55    Ulrich Kornel 1962 OLG Goldau12:07:0010:0812:23:47
H20  16 Imhof Laurin 2000 OL Regio Wil12:03:0017:3912:23:36 +3:13
H45  Ren Michele 1972 ASCO Lugano12:06:0007:2515:3512:23:36 +1:40
H10  Mohn Jorin 2009 OLC Kapreolo12:12:0004:2012:23:22 +1:10
D18  Hotz Sanna 2002 OLK Argus12:07:0008:4312:23:13 +0:44
H14  53 Krügel David 2006 OLG Weisslingen12:01:0010:4212:23:07 +9:29
H75  12 Frigo Markus 1943 OLV Zug12:02:0008:4819:1112:23:03 +5:51
H10  21 Schweizer Alexej 2009 OL Regio Wil12:08:0006:0612:22:59 +4:47
D40  15 Eglin Irène 1975 bussola ok12:05:0009:3016:5512:22:55 +2:18
H10    Steiner Florian 2011 OLG Galgenen12:07:0006:3012:22:52
D50  32 Baumann-Zurfluh Irène 1967 OLG KTV Altdorf12:04:0007:0412:22:51 +4:27
D12  31 Romagna Alice 2007 GOLD Savosa12:04:0008:1812:22:41 +5:43
H70  24 Eggli Roland 1945 OLG Basel12:02:0009:1612:22:37 +4:43
D40  33 Moreni Camilla 1976 SCOM Mendrisio12:01:0020:1412:22:35 +5:58
D40  35 Müller Isabella 1979 OL Amriswil12:00:0012:2921:1312:22:31 +6:54
H20  Zbinden Chamuel 1999 OLV Baselland12:05:0015:1912:22:30 +0:07
D14  59 Hofer Yara 2006 OLV Luzern11:53:0016:0212:22:28 +16:38
H75  Blankenhorn Max 1944 bussola ok12:05:0008:0915:5512:22:27 +2:15
D12  35 Tiemann Laura 2007 OLG Stäfa12:03:0008:0612:22:27 +6:29
H75  13 Isler Ruedi 1944 OLV Baselland/OLG Basel12:01:0009:4219:4112:22:26 +6:14
H55  61 Locher Hansueli 1960 OLG Bern12:00:0013:2512:22:23 +7:37
D14  55 Röthlisberger Aline 2006 OLG Huttwil12:01:0008:4712:22:21 +8:31
D14  18 Küng Fadrina 2005 OLV Zug / björnbär ok12:07:0006:0112:22:17 +2:27
H70  10 Wegmüller Peter 1947 OLV Hindelbank12:04:0008:3212:22:10 +2:16
H10    Asmus John 2009 GOLD Savosa12:10:0004:3712:22:05
D40  25 Gmür Wanda 1976 OL Regio Olten12:02:0011:4318:4212:21:53 +4:16
D12  13 Foletti Nora 2008 C.O. Aget Lugano12:06:0006:4912:21:48 +2:50
D20  18 Schwammberger Jasmin 1999 OLG Suhr12:00:0008:3618:1812:21:39 +4:51
H75  22 Ackermann Walter 1940 11:57:0014:3623:1812:21:38 +9:26
D16  33 Weber Nina 2004 OLG Biberist SO12:02:0008:5312:21:23 +4:12
D50  Hofer Judith 1968 OLG Thun/OLV Baselland12:05:0006:2312:21:22 +1:58
H55  74 Müller Urs Snoopy 1962 OLK Argus11:54:0015:1112:21:08 +12:22
H55    Besomi Matteo 1960 ASCO Lugano11:58:0011:4712:21:06
H20  22 Schaniel Ricardo 2000 bussola ok11:59:0011:2619:1912:21:03 +4:40
D12    Ren Aline 2007 ASCO Lugano12:00:0009:0412:20:58
H55  22 Schmid Gregor 1964 OLV Luzern12:03:0010:3712:20:50 +3:04
D18  14 Maddalena Alice 2002 O-92 Piano di Magadino12:03:0009:3512:20:45 +2:16
H65  36 Meister Roland 1950 OLG Davos11:55:0009:4112:20:44 +12:02
D12  49 Bührer Charlotte 2008 CA Rosé11:56:0009:0512:20:42 +11:44
H75  18 Habegger Peter 1944 OLK Piz Hasi11:58:0011:1321:0412:20:37 +7:25
D12  12 Gartmann Luisa 2007 OLG Chur12:05:0012:20:31 +2:33
H75  26 Tschumi Walter 1941 OLG Thun11:55:0009:0023:3512:20:27 +10:15
H20  28 Wyrsch Maxime 1999 ANCO11:57:0012:4320:3212:20:19 +5:56
H10  18 Gisler Fabian 2009 OLG KTV Altdorf12:06:0004:5812:20:11 +3:59
D14  14 Kocsis Emma 2005 ASCO Lugano12:05:0006:1312:20:07 +2:17
H70    Troxler Markus 1949 ol norska12:03:0007:5612:20:03
D20  Bertozzi Elisa 2000 GOLD Savosa12:02:0007:1315:2012:20:01 +1:13
D12  25 Baumgartner Lucia 2007 SCOM Mendrisio12:02:0006:5112:19:59 +5:01
H18  Hamel Simon 2002 ANCO12:04:0008:5814:1512:19:56 +0:00
H55  72 Schneider Roland 1964 OLG Biberist SO11:55:0014:5312:19:47 +10:01
H75  20 Ebi Rolf 1943 OLV Luzern11:56:0010:1621:5212:19:45 +8:33
D16  Radzikowski Paulina 2004 O-Motion12:04:0006:5312:19:42 +0:31
D12  41 Wagner Andina 2008 OLG Thun11:59:0009:4512:19:40 +7:42
D50  34 Jordi Silvia 1968 OLG Hondrich12:00:0008:4612:19:22 +4:58
D16  50 Schneider Thabita 2003 OLG Huttwil11:57:0010:1512:19:17 +7:06
H75  Bürli Heinz 1941 OLG Bern12:00:0009:2518:0012:19:14 +4:02
D18  19 Wellenreiter Celine 2001 OLG Thun12:01:0009:5712:19:08 +2:39
D16  30 Chiodoni Sofia 2003 ASCO Lugano12:00:0008:4112:19:06 +3:55
H55  58 Attinger Thomas 1962 OL Zimmerberg11:57:0012:2212:19:02 +7:16
D14  49 Gubelmann Lia 2005 OLC Winterthur11:59:0012:19:02 +7:12
D18  37 Vecsey Selina 2002 O-92 Piano di Magadino11:57:0012:18:59 +6:30
H18  29 Scherrer Christian 2002 OLG Chur11:58:0012:1518:5912:18:55 +4:59
D14  Hamel Justine 2005 ANCO12:06:0005:1112:18:50 +0:00
H55  38 Züger Stephan 1964 OLG Thun11:59:0012:0112:18:47 +5:01
H40  10 Bergmann Beat 1978 ol norska12:01:0008:4415:5612:18:40 +2:02
H40  Steinlin Gaudenz 1975 UBOL / OLG Bern12:02:0007:4214:5312:18:36 +0:58
D12  23 Wipfli Laura 2007 OLG Goldau12:01:0007:5312:18:33 +4:35
D16  14 Sterchi Leonie 2004 ol norska12:01:0007:2712:18:19 +2:08
H14  48 Joller Tim 2005 OLG Nidwalden+Obwalden11:58:0009:1412:18:18 +7:40
D16  54 Filiberti Sara 2004 OLG Goldau11:51:0012:5612:18:17 +12:06
D50  13 Curiger Priska 1965 OLC Kapreolo12:01:0006:4912:17:54 +2:30
D40  28 Steiner Isa 1976 OLG Galgenen11:57:0019:3312:17:46 +5:09
D14  22 Rasscevska Felicita 2005 OL Zimmerberg12:02:0006:5112:17:45 +2:55
D14  10 Röhrl Leony 2005 OL Amriswil12:03:0012:17:37 +1:47
H40  21 Senn Philipp 1977 OLV Baselland11:56:0009:4519:4112:17:33 +5:55
D14  56 Schwank Marta 2005 ASCO Lugano11:55:0010:2112:17:18 +9:28
D14  51 Vaccaro Chiara 2006 SCOM Mendrisio11:57:0008:4212:17:18 +7:28
D20  Bieri Flurina 2000 OLG Pfäffikon11:58:0016:1712:17:13 +2:25
D12  51 Farrér Annica 2007 OLV Baselland11:51:0013:1212:17:10 +13:12
D20  15 Wälti Jael 1999 ol.biel.seeland/OLG Bern11:56:0008:0917:3712:16:55 +4:07
H18  Ren Manuele 2001 ASCO Lugano12:00:0009:4215:0612:16:35 +0:39
H65  32 Huwiler Peter 1951 OLV Luzern11:54:0010:2712:16:31 +8:49
H10    Okle Nils 2010 OLG Cordoba12:05:0004:3112:16:24
H40  19 Meier Cyrill 1977 OL Amriswil11:57:0017:1012:16:16 +3:38
D40  32 Horrach Mirjam 1975 OLG Dachsen11:55:0011:1919:4612:16:12 +5:35
H14  Kehrle Sven 2005 OLG Säuliamt12:02:0006:0412:15:53 +1:15
D12  32 Geiger Mona 2008 OL Regio Wil11:57:0012:15:50 +5:52
H40  26 Ingold Christophe 1979 CO Lausanne-Jorat11:52:0010:2320:3412:15:40 +8:02
D50  49 Tschumi Annelies 1967 OLG Thun11:51:0008:5512:15:40 +10:16
H40  Steiner Armin 1979 OLG Cordoba12:00:0006:5914:0712:15:38 +0:00
D14  45 Dähler Sabrina 2006 OLG Biberist SO11:56:0007:4112:15:37 +6:47
H75  15 Walder Arnold 1941 OLC Kapreolo11:54:0010:0119:3312:15:34 +6:22
H75  27 Haldemann Heinz 1941 ol norska11:50:0013:5823:3412:15:32 +10:20
H40  Castelli Stefano 1975 ASCO Lugano11:58:0015:2812:15:27 +1:49
D40  23 Rettich Katrin 1977 OL Zimmerberg11:56:0010:2618:1512:15:26 +3:49
D18  32 Schwarz Lia 2001 ol.biel.seeland11:55:0012:1612:15:25 +4:56
D40  Mohn-Lagler Marianne 1977 OLC Kapreolo11:59:0008:4015:1812:15:21 +0:44
D16  11 Sax Livia 2003 bussola ok11:58:0007:3412:15:10 +1:59
H14  41 Bonini Samuele 2006 ASCO Lugano11:56:0008:3312:14:56 +6:18
H55  57 Wenger Hermann 1961 OLG Bern11:53:0011:3112:14:56 +7:10
D16  35 Lüthi Malin 2004 OLG Biberist SO11:55:0012:14:53 +4:42
H40  Winteler Renato 1978 OLG Welsikon11:59:0006:4514:1012:14:52 +0:14
H20  30 Bena Pierre 1999 ANCO11:51:0012:3720:5112:14:50 +6:27
D50  35 Zürcher Judith 1968 OLV Hindelbank11:55:0007:1212:14:43 +5:19
H65  20 Hartmann Jürg 1951 OLV Luzern11:56:0008:3912:14:25 +4:43
D20  12 Lehmann Flavia 1999 OLG Murten11:54:0008:1317:2212:14:25 +3:37
H18  31 Gysel Dominik 2001 OLC Kapreolo11:52:0012:3719:3712:14:24 +6:28
H14  18 Schweizer Joel 2006 OL Regio Wil11:59:0006:3612:14:22 +2:44
D12  33 Plattner Laurianne 2007 OLG Basel11:55:0009:1112:14:20 +6:22
H20  21 Egli Roman 1999 OLC Kapreolo11:53:0018:3412:14:19 +3:56
D50  Müller-Hotz Franziska 1968 OLG Galgenen11:59:0006:1812:14:14 +0:50
D50    Weber Rosmarie 1966 OLV Langenthal11:49:0012:14:10
D16  41 Coppini Iara 2004 GOV11:54:0009:0412:14:10 +4:59
D50  41 Burkhardt Jacqueline 1969 OLV Luzern11:53:0008:1412:14:01 +6:37
D40  Flühmann-Widler Susanne 1976 OLG Pfäffikon/Weisslingen11:58:0008:4314:5912:13:57 +0:20
H75    Jeanrichard Heinz 1943 OL Amriswil11:51:0011:5321:2112:13:43
H55  18 Bieri Alex 1964 OLV Luzern11:56:0012:13:42 +2:56
H75  29 Baumann Hans 1940 OLK Wiggertal11:47:0015:0825:1412:13:42 +11:30
H55  63 Vogel Koni 1961 OLG St. Gallen/App.11:51:0013:3412:13:31 +7:45
D14  Hotz Kati 2005 OLK Argus12:00:0005:2512:13:24 +0:34
D16  46 Bretscher Julia 2004 OLC Kapreolo11:52:0010:3712:13:24 +6:13
D16    Rettich Anna 2004 OL Zimmerberg11:56:0007:5012:13:17
H20  31 Aegler Timon 1999 OL Regio Wil11:49:0012:4220:5512:12:54 +6:31
H18  Wey Sven 2001 OLG Goldau11:56:0015:1312:12:50 +0:54
H20  Egger Reto 1999 OLK Rafzerfeld11:55:0015:3912:12:50 +0:27
H40  12 Vassalli Silvio 1977 ASCO Lugano11:55:0008:1516:0912:12:49 +2:11
H65  Cuche Denis 1954 CA Rosé11:57:0007:3012:12:47 +2:05
D14  11 Grimm Sarina 2006 OLK Argus11:58:0006:1812:12:47 +1:57
D14  39 Flühmann Jorina 2006 OLG Pfäffikon11:54:0008:0912:12:46 +5:56
H14  20 Schletti Silvan 2005 OLV Hindelbank11:57:0006:5812:12:40 +3:02
H14  Gartmann Elia 2005 OLG Chur12:00:0005:1412:12:38 +0:00
D12  37 Vassalli Kim 2008 GOLD Savosa11:53:0009:3012:12:38 +6:40
D40    Maier Lucie 1978 11:47:0013:0724:0112:12:37
D12  27 Schweizer Malu 2007 OLG Stäfa11:54:0008:2112:12:31 +5:33
D50  29 Stäuble Corinne 1969 OL Regio Olten/ OLG Galgen11:54:0006:2512:12:30 +4:06
H40  16 Klauser Adrian 1976 OLG Rymenzburg11:54:0008:0616:2412:12:22 +2:44
H75  10 Spirgi Ernst 1943 OLV Zug11:52:0008:4118:4512:12:16 +5:04
D12  Lüthi Lotta Marit 2008 OLG Biberist SO11:58:0005:5212:12:16 +1:18
D50  38 Schlatter Evi 1967 OLC Kapreolo11:52:0007:4512:12:14 +5:50
H18    Rüegg Simon 2002 OLG Chur11:54:0010:3816:2712:12:11
D40  31 Grossen Nicole 1977 OLG Thun11:51:0010:4619:0112:12:08 +5:31
D14  50 Schorno Nora 2006 OLG Cordoba11:52:0010:0012:12:05 +7:15
H40  24 Wagner Reto 1976 OL Regio Olten / OLG Thun11:49:0010:4220:4312:11:59 +7:21
H55  37 Streit Marc 1962 OLG Herzogenbuchsee11:52:0011:4712:11:44 +4:58
D50  Kunz Maja 1968 OLG St. Gallen/App.11:57:0005:4112:11:24 +0:00
D16  22 Wälti Julie 2003 ANCO11:53:0007:5812:11:11 +3:00
H75  28 Föllmi Stephan 1942 OLC Kapreolo11:45:0023:3512:10:48 +10:36
H75  23 Sprenger Ueli 1943 OLG Welsikon11:46:0011:4622:4612:10:44 +9:32
H40  20 Hamel David 1975 ANCO11:51:0008:5917:5212:10:43 +4:05
H18  34 Dauwalder Tim 2002 OLG Cordoba11:46:0022:3012:10:42 +8:46
D40  39 Truttmann Miriam 1979 OLV Luzern11:46:0012:3821:4512:10:38 +9:01
D16  38 Koch Lena 2003 OLV Baselland11:50:0012:10:00 +4:49
H65  26 Caluori Claudio 1950 OLG Chur11:50:0009:5412:09:51 +6:09
H65  Müller Jean-Pierre 1953 OL Zimmerberg11:53:0008:0712:09:40 +2:58
H55  55 Nilsson Klas 1964 OL Regio Olten11:48:0013:1812:09:36 +6:50
H65  12 Wehrli Werner 1952 OLG Chur11:52:0009:0112:09:29 +3:47
D40  24 Schulze Eija 1978 Gundelfinger TS11:50:0010:0418:0512:09:29 +3:52
H65  17 Engeler Felix 1952 OL Amriswil11:51:0010:0012:09:12 +4:30
D20  Deininger Eliane 2000 OLG St. Gallen/App.11:50:0007:3316:1112:09:10 +2:22
H14  25 Zölly Stefan 2006 OLG Stäfa11:53:0008:0412:09:04 +3:26
H40  Zwiker Daniel 1979 OLG Galgenen11:53:0007:0514:2312:09:01 +0:23
H14  14 Niederhauser Laurin 2006 OLG Thun11:54:0006:2112:09:00 +2:22
D18  Moser Vera 2002 ol norska11:53:0008:3812:08:58 +0:29
H14  Gloor Aurel 2006 OLG Pfäffikon11:55:0005:5112:08:57 +1:19
D12  18 Peter Tanja 2007 OLG Stäfa11:52:0006:5812:08:48 +3:50
H75  Huber Kurt 1944 OLG Zürinord 0411:53:0006:4514:0712:08:46 +0:34
D40  Ruppenthal Ursi 1971 OLG Chur11:53:0014:3012:08:42 +0:05
D14  37 Sommer Michèle 2006 OLG Suhr11:50:0007:4012:08:39 +5:49
H55  28 Wälchli Jürg 1962 OLG Skandia11:50:0010:5212:08:37 +3:51
H18    Krähenbühl Enea 2002 OLG Nidwalden+Obwalden11:44:0013:2121:5412:08:29
D12  36 Cotting Rachel 2007 OLG Stäfa11:49:0008:4312:08:28 +6:30
D40  Tschopp Sabin 1975 OLG Dachsen11:52:0008:3714:5212:07:57 +0:20
H40  23 Mangiarratti Lorenzo 1976 OLV Hindelbank11:46:0050:1419:1012:07:49 +6:11
D12  52 Delbò Lisa 2008 SCOM Mendrisio11:40:0012:1112:07:48 +14:50
D12  46 Okle Sarina 2007 OLG Cordoba11:44:0010:4612:07:44 +10:46
D14  27 Pünter Corina 2006 OLG Stäfa11:51:0012:07:41 +3:51
H18  36 Haumüller Fynn 2002 OLK Rafzerfeld11:42:0014:0223:2212:07:39 +9:43
H18  28 Wey Florin 2002 OLG Goldau11:48:0011:3517:4412:07:28 +3:32
H55  52 Jäckle Werner 1960 thurgorienta11:46:0012:1312:07:27 +6:41
D18  Senn Siana 2001 O-Motion11:51:0008:5612:07:27 +0:58
H55  26 Würsten Daniel 1961 OLG KTV Altdorf11:49:0012:07:21 +3:35
D12    Bonini Ambra 2007 ASCO Lugano11:50:0007:4112:07:17
H18  11 Degiorgi Nicola 2001 GOLD Savosa11:50:0009:4915:3212:07:09 +1:13
H40  18 Müller Lukas 1977 OLG Huttwil/Säuliamt11:48:0008:3116:4012:07:03 +3:25
D18  17 Ott Noemi 2002 OL Regio Wil11:49:0012:06:54 +2:25
D20    Erne Lilly 1999 OLG Cordoba11:48:0015:5612:06:43 +1:55
H14  21 Dauwalder Dario 2006 OLG Cordoba11:51:0006:3912:06:42 +3:04
D16  18 Clavadetscher Annika 2003 OLV Langenthal11:49:0007:2512:06:42 +2:31
D18  24 Ulrich Anja 2002 OLG Stäfa11:47:0010:4412:06:38 +4:09
H14  55 Studiger Manuel 2006 OLG Rymenzburg11:42:0011:1912:06:34 +11:56
H20  32 Bena Grégoire 1999 ANCO11:41:0012:2522:2912:06:34 +8:11
H20  10 Birrer Marco 1999 OLG Galgenen/Goldau11:47:0010:1116:5512:06:28 +2:05
D12  34 Maurer Elena 2007 OLG Welsikon11:47:0008:3612:06:26 +6:28
H65  35 Mischler Ernst 1953 OLG Hondrich11:43:0010:2712:06:25 +9:43
D14  32 Gerber Joëlle 2005 OLG Huttwil11:49:0007:3812:06:23 +4:33
H65  19 Uhr Hanspeter 1954 OLG Pfäffikon11:48:0008:3612:06:17 +4:35
H14  47 Alabor Finn 2006 OLG Kakowa11:46:0009:1312:06:14 +7:36
D16  23 Buri Leonie 2003 OLV Hindelbank11:48:0008:2212:06:13 +3:02
D40  17 Mangiarratti Cornelia 1976 OLV Hindelbank11:48:0010:1716:5712:06:13 +2:36
H75  19 Hasler Markus 1942 OLG Säuliamt11:43:0010:0120:3212:05:49 +7:37
D50  Vinnytska Nina 1968 O-Motion11:50:0006:2612:05:45 +1:21
D50  40 Aegler Susanne 1966 OL Regio Wil11:45:0007:1712:05:38 +6:14
H75  21 Bossert Hans 1941 OL Zimmerberg11:41:0008:5022:2912:05:35 +9:23
D40  11 Gathercole Christine 1978 OLV Luzern11:49:0008:4515:1812:05:33 +0:56
D50  24 Probst Irène 1969 OLG Bern11:47:0007:5312:05:19 +3:55
D50  14 Tschamper Brigitte 1967 OLG Stäfa11:48:0006:5112:05:17 +2:53
H14  Gasser Lukas 2006 OL Zimmerberg11:52:0005:3012:05:14 +0:36
D16  21 Portmann Sara 2003 OLV Luzern11:47:0007:3412:05:08 +2:57
H80  23 Hotz Hans 1936 OLK Argus11:34:0009:2812:05:06 +15:39
D16  43 Consani Sira 2003 OLC Kapreolo11:44:0009:2312:04:42 +5:31
D12  17 Niggli Malin 2008 ol norska11:48:0007:2812:04:37 +3:39
H75  Baumgartner Edi 1944 OLV Hindelbank11:48:0007:0714:5112:04:35 +1:23
H14    Baumberger David 2005 OLG Zürich11:50:0012:04:23
D14  31 Bühlmann Rahel 2005 OLG Nidwalden+Obwalden11:47:0007:0612:04:17 +4:27
D50  23 Merz Jeannette 1968 OLG Kakowa11:46:0007:2012:04:14 +3:50
D50  48 Bucher-König Barbara 1965 OLV Hindelbank11:40:0010:4312:04:12 +9:48
H75  Meier Karl 1943 ol.biel.seeland11:44:0009:3818:3212:04:00 +4:48
H14  46 Meyerhans Dominik 2006 OL Regio Wil11:44:0012:03:48 +7:10
H40  Altorfer Urs 1975 OLG Pfäffikon11:47:0007:2614:5412:03:48 +1:10
H14  31 Ott Florin 2005 OL Regio Wil11:47:0007:4912:03:47 +4:09
H14  22 Lunghini Mattia 2005 GOLD Savosa11:48:0006:3412:03:45 +3:07
D12  40 Grimm Lenia 2008 OLK Argus11:43:0009:3112:03:39 +7:41
D12  24 Zinniker Annalena 2008 OLK Wiggertal11:46:0012:03:38 +4:40
H50  73 Hirt Urs 1968 OLG Rymenzburg11:37:0013:2612:03:37 +12:23
H40  21 Schneebeli Christian 1975 OLG Zürich11:42:0019:1112:03:33 +5:55
H40    Wermelinger Rolf 1979 ol norska11:45:0008:4516:3512:03:19
D18  20 Hess Andrea 2002 OLV Zug11:45:0009:4212:03:17 +2:48
H20  Soldini Jonas 2000 CA Rosé11:45:0009:3715:4712:03:13 +0:50
H14  52 Ehrensberger Simon 2006 OLG Welsikon11:41:0010:5612:02:59 +9:21
H65  14 Nussbaum Urs 1951 OLG Suhr11:45:0009:1812:02:51 +4:09
D16  Richner Céline 2003 OLG Suhr11:46:0012:02:50 +1:39
H65  Bretscher Ueli 1951 OLC Kapreolo11:46:0008:1612:02:47 +3:05
H20  11 Corsi Siro 1999 GOLD Savosa11:43:0010:0817:1112:02:42 +2:19
H65  Kohler Hansruedi 1954 OLG Dachsen11:49:0006:5812:02:42 +0:00
D12  42 Brand Mette 2007 OLG Bern11:41:0008:2212:02:40 +8:42
H35  17 Lienhard Gustav 1955 11:28:0014:4230:3212:02:35 +18:47
H55  16 Kobel Daniel 1961 OLG Bern11:45:0010:2112:02:33 +2:47
H80  27 Etzweiler Richard 1929 OLV Hindelbank11:19:0020:0912:02:32 +28:05
H80  25 Killeen Nigel 1932 ROC / South Afrika11:29:0012:1612:02:31 +18:04
H14    Chiodoni Gioele 2005 ASCO Lugano11:49:0005:4112:02:25
D50  25 Brütsch Anja 1967 OLG Schaffhausen11:44:0006:4412:02:21 +3:57
H14  56 Gerber Bastien 2005 ANCO11:31:0017:4212:02:19 +18:41
H65  Juan Alain 1953 ANCO11:47:0007:1512:02:16 +1:34
D40  13 High Alison 1977 CA Rosé11:45:0008:5815:5812:02:14 +1:37
H40  25 Nussbaumer Rolf 1978 OLK Piz Hasi11:39:0011:1520:1412:02:07 +7:29
H65  27 Bonafini Marco 1951 OLG Bern11:42:0009:5212:01:53 +6:11
H40  11 Hartmann Manuel 1977 OLV Luzern11:44:0015:5512:01:45 +2:07
D12  16 Küng Mareia 2007 OLV Zug / björnbär ok11:45:0006:4612:01:33 +3:35
H14  28 Böhi Gratian 2006 OL Zimmerberg11:45:0006:5312:01:31 +3:53
D14  Radzikowski Henriette 2006 O-Motion11:48:0005:3912:01:31 +0:41
H20    Giezendanner Reto 2000 OLV Hindelbank11:39:0011:3519:1712:01:03
H40  14 Cortellazzi Edoardo 1977 OLV Zug11:43:0007:4516:1912:01:02 +2:24
D12  47 Zeller Nadja 2007 OLK Wiggertal11:37:0011:1112:01:00 +11:02
D14  57 Gygax Meret 2006 OLG Biberist SO11:36:0012:3212:00:55 +12:05
D14  11 Habermacher Samira 2005 OLK Argus11:46:0006:1212:00:47 +1:57
D18  24 Geiger Ladina 2002 OL Regio Wil11:41:0012:00:38 +4:09
D50    Vassileva Tzvetanka 1967 ASCO Lugano11:42:0007:4312:00:38
D40  37 Buholzer Barbara 1976 OLV Zug11:37:0014:0322:1212:00:36 +7:59
H40  27 Gaspari Fabio 1974 CO UTOE Bellinzona11:36:0010:2021:4412:00:21 +8:43
D14  26 Schödler Anouk 2005 OLK Argus11:44:0006:4912:00:19 +3:29
D16  55 Haumüller Lill 2004 OLK Rafzerfeld11:30:0014:3712:00:12 +15:01
H65  30 Stucki Hans 1954 OLG Oberwil11:39:0010:3412:00:11 +7:29
D16  Hubmann Nina 2003 OL Regio Wil11:45:0007:0612:00:11 +0:00
H75  Keller Heinz 1942 ol.biel.seeland11:42:0008:1116:3012:00:09 +2:57
D14  14 Benz Leonie 2005 OLG St. Gallen/App.11:45:0006:4812:00:07 +2:17
D40  Aeschlimann Beatrice 1976 ol norska11:44:0008:5215:0112:00:04 +0:27
D50  42 Mächler-Häne Claudia 1969 OLG Galgenen11:39:0009:0012:00:03 +6:39
D16  10 Bertozzi Giulia 2003 GOLD Savosa11:43:0007:3612:00:01 +1:50
D14  42 High Heather 2006 CA Rosé11:41:0007:4511:59:56 +6:06
D40  38 Vassalli Cuki 1979 ASCO Lugano11:36:0012:3021:5011:59:41 +8:04
D12  22 Castelli Larissa 2007 ASCO Lugano11:42:0006:5011:59:27 +4:29
D12  39 Ghiggia Emma 2007 ASCO Lugano11:39:0008:1311:59:26 +7:28
H40  17 Bieri Christian 1977 OLG Suhr11:41:0016:3611:59:24 +2:46
D40  40 Baumgartner Sabine 1975 OLG Bern11:33:0013:3824:1711:59:13 +10:36
D12  48 Bisang Judith 2008 OLV Zug11:35:0013:0611:59:12 +11:14
D40  16 Schefer Andrea 1975 OLC Winterthur11:41:0009:3317:0411:59:10 +2:33
D40  Sieber Annemarie 1975 OLG Weisslingen11:43:0008:1515:0211:59:10 +0:33
H18  35 Stalder Cedric 2001 OLV Hindelbank/OLV Langent11:34:0015:4722:5011:59:09 +9:13
D12    Holzer Meret 2007 OLG Herzogenbuchsee11:27:0013:4911:58:56
D16  Bieri Rosa 2004 OLG Suhr11:42:0007:3611:58:53 +1:42
D40  30 Schödler Gisela 1975 OLK Argus11:38:0011:3819:3311:58:52 +5:15
H75  Schaffner Erich 1943 OLG Cordoba11:39:0008:0018:1911:58:41 +4:29
D50  51 Keller Silvia 1965 OLG Stäfa11:32:0009:5711:58:33 +12:09
H75  14 Santschi Max 1942 OLG Bern11:37:0009:4819:3211:58:27 +6:15
H75    Pletscher Ruedi 1943 OLV Zürich11:38:0009:1618:3811:58:17
H14  43 Nussbaum Tobias 2006 ol.biel.seeland11:39:0008:4511:58:14 +6:36
H65  11 Keller Adrian 1952 OLG Davos11:41:0011:58:05 +3:23
H80    Rüegsegger Peter 1939 OLK Rafzerfeld11:24:0021:5511:58:02
D14  13 Mathis Leonie 2006 OLG Nidwalden+Obwalden11:43:0006:1311:58:02 +2:12
D14  40 Klauser Rahel 2005 OLG Rymenzburg11:39:0007:3711:57:50 +6:00
H20  26 Gafner Christian 2000 OLK Wiggertal11:35:0011:5420:0011:57:48 +5:25
D16  Hohl Annina 2003 OLG Weisslingen11:41:0011:57:44 +1:33
D40  Zwiker Katja 1978 OLG Galgenen11:42:0008:3214:2911:57:37 +0:00
D50  10 Attinger Judith 1967 OL Zimmerberg11:41:0006:5211:57:36 +2:12
D50  Purrer Johanna 1966 OLG Cordoba/ OLG Basel11:43:0005:4811:57:36 +0:12
H14  11 Fritschi Valentin 2005 OLG Welsikon11:43:0011:57:36 +1:58
H18  15 Weber Marc 2002 OLV Baselland11:40:0015:4511:57:32 +1:36
H14  34 Zoss Yanick 2005 OLG Bern11:40:0007:3211:57:28 +4:50
H20  15 Boos Corsin 2000 OLV Luzern11:37:0010:3917:4611:57:28 +3:05
H65  31 Schönenberger Thomas 1954 OL Regio Wil11:36:0011:2611:57:23 +7:41
H65  25 Schenkel Reinhard 1954 OLG Suhr11:38:0011:57:23 +5:41
D18  42 Gaberell Aline 2001 O-92 Piano di Magadino11:31:0013:3011:57:20 +10:51
H40  Treier Reto 1976 bussola ok11:40:0007:5515:1611:57:18 +1:40
H65  10 Hunziker Roland 1950 OLG Cordoba11:40:0008:3311:57:03 +3:21
D50  52 Giannini Barbara 1969 OLG Stäfa11:30:0011:0611:56:59 +12:35
D16  27 Guglielmini Maira 2003 ASCO Lugano11:38:0008:3111:56:57 +3:46
D16  36 Rey Olivia 2003 OLK Rafzerfeld11:37:0010:0311:56:56 +4:45
D16  19 Cudré-Mauroux Laurine 2004 CA Rosé11:39:0011:56:54 +2:43
D16  Suwald Lina 2004 OLG Cordoba11:40:0007:2911:56:54 +1:43
D14  41 Plattner Charlotte 2006 OLG Basel11:38:0007:2511:56:53 +6:03
D40  14 Schulthess Barbara 1976 OLC Kapreolo11:39:0016:1411:56:31 +1:54
H65  34 Widmer Hans 1954 OLG Oberwil11:33:0011:2011:56:21 +9:39
H35  16 Herzig Markus 1962 OLG Herzogenbuchsee11:27:0012:3223:4911:56:19 +13:31
D14  24 Quadri Valentina 2005 ASCO Lugano11:40:0006:3411:56:14 +3:24
H14  38 Lavezzo Diego 2006 SCOM Mendrisio11:38:0009:1611:56:12 +5:34
D18  22 van Oordt Sara 2001 OLG Stäfa11:37:0010:0911:55:52 +3:23
D40  29 Hubmann Fränzi 1975 OL Regio Wil11:35:0012:0819:3411:55:50 +5:13
D18  Wey Hanna 2001 OLG Zürich11:39:0008:3011:55:48 +1:19
D40  Wipfli - Schuler Anita 1977 OLG Goldau11:40:0008:1614:3411:55:47 +0:10
H50  32 Donadini Fabrizio 1965 SCOM Mendrisio11:38:0010:4211:55:39 +3:25
D14  Schmuki Aline 2005 ol.biel.seeland11:42:0011:55:39 +0:49
H50  19 Hutzli Christoph 1966 OL Regio Wil11:39:0009:4111:55:38 +2:24
H65  21 Graf Hansjörg 1953 OLG Pfäffikon11:37:0008:2511:55:31 +4:49
D50  26 Schaffner Pia 1969 OLG Cordoba11:37:0007:0511:55:23 +3:59
H40  15 Klauser Hubert 1978 OLG Rymenzburg11:37:0007:5316:2111:55:21 +2:43
H18    Schacher Dominic 2002 OLK Argus11:38:0009:4215:3911:55:13
H75  Brand Hansruedi 1941 OLG Bern11:40:0013:5111:55:12 +0:00
H80  26 Keller Franz 1939 OLV Zug11:21:0010:5211:55:06 +18:39
D14  33 Rüegg Fiona 2006 OL Regio Wil11:37:0007:0911:55:06 +5:16
H35  15 Wettstein Rolf 1962 OL Zimmerberg11:29:0023:2211:54:56 +10:08
D50  12 Freuler Liselotte 1966 thurgorienta11:38:0007:0111:54:51 +2:27
H50    Furrer Robert 1965 OLG St. Gallen/App.11:36:0011:1011:54:42
D50    Tagwerker Gloor Frizzi 1967 OLG Pfäffikon11:35:0008:2311:54:39
H18  32 Mächler Tobias 2001 OLG Galgenen/Goldau11:32:0020:0811:54:33 +6:37
D14  54 Hugelshofer Sina 2005 OLC Kapreolo11:34:0008:3211:54:31 +7:41
D18  23 Schafer Loriane 2001 CA Rosé11:35:0011:54:09 +3:40
DB    Sanvito Anna Maria 1963 ASCO Lugano10:20:001:15:1111:53:48
D12  50 Mohn Lilianne 2007 OLC Kapreolo11:29:0009:1311:53:43 +11:45
H18  14 Bloch Florian 2001 OL Regio Olten11:36:0015:5111:53:28 +1:32
H65  24 Ott Karl 1953 OLG Welsikon11:34:0008:1511:53:21 +5:39
H80  17 Huggler Klaus 1938 OLG Stäfa11:31:0009:4111:53:16 +6:49
H50  67 Drapp Axel 1965 OLG Bern11:30:0014:3411:53:13 +8:59
D40  21 Tunesi Schwank Barbara 1975 ASCO Lugano11:34:0009:3517:5711:53:08 +3:31
H80  24 Röthlin Eugen 1934 OLV Langenthal11:20:0013:3311:53:01 +17:34
H65  15 Zwahlen Robert 1950 11:35:0008:5811:52:59 +4:17
D14  48 Deluigi Arianna 2006 ASCO Lugano11:33:0007:4711:52:59 +7:09
H50  35 Nagel Siegfried 1968 OLG Murten11:35:0010:3011:52:56 +3:42
H80    Näf Viktor 1939 OLV Langenthal11:32:0007:5811:52:55
H14    Vogel Jonas 2006 OLC Omström Sense11:37:0006:4411:52:51
H50  68 Bader Urs 1965 bussola ok11:29:0013:0311:52:44 +9:30
H14  29 Keller Thomas 2005 thurgorienta11:36:0007:0511:52:40 +4:02
H14  49 Rossi Enea 2006 SCOM Mendrisio11:32:0011:0411:52:26 +7:48
D16  51 Schafer Fiona 2004 CA Rosé11:29:0009:5711:52:17 +8:06
D16  13 Gasser Lena 2003 OL Zimmerberg11:35:0007:3111:52:16 +2:05
H65  33 Marty Matthias 1951 OLG Goldau11:29:0008:1911:52:02 +9:20
H14  29 Castelli Martino 2005 ASCO Lugano11:35:0006:5311:51:40 +4:02
D16  17 van der Burgt Anouk 2003 CA Rosé11:34:0011:51:40 +2:29
D12  Köhle Verena 2007 O-Motion11:38:0005:2411:51:36 +0:38
H20  23 Bolliger Till 1999 OLV Baselland11:29:0011:4619:2911:51:21 +4:58
D50  39 Wälti Petra 1969 ol.biel.seeland/OLG Bern11:31:0008:3411:51:18 +5:54
D12  Schiller Nesa 2007 OLG St. Gallen/App.11:36:0006:2811:51:07 +2:09
H40  Müller Urs 1976 OL Amriswil11:34:0008:0515:2311:51:06 +1:28
H40  Steinemann Denis 1977 OLG Säuliamt11:35:0007:0314:2111:51:04 +0:26
H40  13 Gantenbein Martin 1976 OLG Rymenzburg11:33:0015:5711:50:55 +2:17
D14  23 Wilhelm Gina 2006 OLG Chur11:35:0011:50:50 +3:00
D50  20 Pfyl Anna 1967 OLG Goldau11:33:0011:50:47 +3:23
D18  13 Liechti Jasmin 2002 OLV Hindelbank11:33:0009:3211:50:44 +2:15
D50  11 Hindermann Kathrin 1969 OLG Stäfa11:34:0006:5311:50:43 +2:19
D50  54 Schwammberger Priska 1966 OLG Suhr11:18:0012:4911:50:42 +18:18
D14  45 Auer Eliane 2006 OLG Chur11:31:0008:3011:50:37 +6:47
H20  29 Stoyer Ben 2000 OLG Stäfa11:27:0012:0820:3111:50:32 +6:09
H20  Polsini Tino 1999 OLV Baselland11:33:0015:1111:50:23 +0:00
D35    Bianchi Michela 1980 ASCO Lugano11:27:0012:2721:5311:50:03
H50  10 Erne Lukas 1969 OLG Cordoba11:34:0009:1111:50:00 +1:46
H80  Steiner Alfred 1939 OLC Kapreolo11:33:0007:3411:49:58 +1:31
H50  48 Frischknecht Peter 1966 OLK Rafzerfeld11:31:0011:1011:49:49 +4:35
D16  26 Wilhelm Lynn 2004 OLG Chur11:31:0009:1611:49:47 +3:36
D16  Gisler Isabelle 2004 OLG KTV Altdorf11:33:0007:1811:49:46 +1:35
H20  Aebersold Fabian 2000 ol.biel.seeland11:31:0009:4516:0611:49:25 +1:02
D40  19 Hamel Sophie 1978 ANCO11:31:0009:4617:0211:49:24 +2:47
D18  30 Humbel Lea 2002 OLG Cordoba11:29:0011:2511:49:21 +4:52
D12  44 Klockar Sophie 2008 OLG Cordoba11:26:0009:5111:48:45 +9:47
D16  44 Gisler Mireille 2003 OLG KTV Altdorf11:28:0009:2411:48:43 +5:32
H50  Widler Urs 1962 OLK Rafzerfeld11:33:0011:48:37 +1:23
D12  15 Schödler Jael 2007 OLK Argus11:32:0011:48:27 +3:29
D12  21 Kitsis Robina 2007 OLV Baselland11:31:0007:5811:48:24 +4:26
D14  24 Riediker Melina 2006 thurgorienta11:32:0006:4911:48:14 +3:24
H80  Tettamanti Giorgio 1939 SCOM Mendrisio11:30:0006:3311:48:05 +2:38
H14  Lützelschwab Yanis 2005 OLG Cordoba11:34:0006:1211:48:04 +1:26
H50  12 Frei Christoph 1969 OLG Dachsen11:32:0009:5711:48:04 +1:50
D50  44 Hüni Christine 1967 OLG Thun11:26:0009:0411:47:55 +7:31
D40  Haefeli Brigitte 1978 OL Regio Olten / OLG Thun11:32:0008:1014:4411:47:53 +0:16
H50  66 Wyrsch Pierre 1967 ANCO11:25:0011:4811:47:49 +8:35
D16  Hubmann Lisa 2004 OL Regio Wil11:32:0007:2411:47:44 +0:33
H14  10 Bertschi Joschka 2006 OLK Wiggertal11:33:0011:47:27 +1:49
H65    Müller Alfred 1953 OLG Thun11:26:0010:4711:47:13
H14  36 Brenn Flurin 2006 OLG Chur11:29:0007:5111:47:10 +5:32
D12  43 Bieri Alina 2008 OLV Luzern11:25:0010:0611:47:06 +9:08
D14  43 Ballerini Clara 2005 ASCO Lugano11:28:0011:47:02 +6:12
D12  Wälti Emma 2007 thurgorienta/OLC Winterthu11:33:0005:5311:47:00 +1:02
D50  21 Ruch Ruth 1967 OLG Skandia11:29:0007:1611:47:00 +3:36
HB    Markovnin Pavel 1988 10:41:0054:4811:47:00
D12  Röhrl Malin 2007 OL Amriswil11:34:0011:46:58 +0:00
H18  Hutzli Janis 2002 OL Regio Wil11:30:0009:3215:2011:46:57 +1:01
H65  Lais Ruedi 1953 OLC Kapreolo11:31:0007:3411:46:50 +2:08
D12    Pillat Svenja 2007 OLG Goldau11:21:0011:0111:46:40
D12  29 Emmenegger Julia 2008 OLK Wiggertal11:28:0007:4611:46:39 +5:41
H50  45 Schüssler Thomas 1967 Gundelfinger Turnerschaft11:28:0010:5511:46:37 +4:23
H50  71 Foletti Alfredo 1969 C.O. Aget Lugano11:21:0014:3611:46:27 +11:13
H35  12 Wegmüller Flurin 1982 OLG Thun11:26:0008:4818:0111:46:19 +4:31
H18  21 Sterchi Tobias 2002 ol norska11:28:0010:3516:3011:46:09 +2:13
H80  15 Schwarzenbach Walter 1939 OLG Säuliamt11:26:0006:3711:46:06 +4:39
H80  Bickel Walter 1933 OLV Zug / OLG Säuliamt11:28:0008:1611:46:04 +2:37
H80  10 Thoma Josef 1939 OL Regio Wil11:27:0006:1311:46:03 +3:36
H14  23 Kitsis Alec 2005 OLV Baselland11:30:0011:45:52 +3:14
H20  17 Wyder Corino 2000 OLC Kapreolo11:25:0010:5818:0811:45:43 +3:20
H50  59 Mächler Roland 1968 OLG Galgenen11:24:0012:2911:45:41 +7:27
HAK  61 Huber Rico 1960 OL Zimmerberg11:04:0025:2711:45:40 +25:51
D16  25 Fuhrer Sina 2004 OLG Stäfa11:27:0011:45:39 +3:28
HAK  55 Cotting Rene 1970 OLG Stäfa11:17:0015:0511:45:27 +12:38
D35  10 Wenk-Schaad Annetta 1982 OLG Chur11:26:0010:0218:0011:45:18 +3:44
H18  26 Besomi Tommaso 2002 ASCO Lugano11:26:0011:1617:3211:45:12 +3:16
H65  16 Mühlemann Hansueli 1953 OLK Rafzerfeld11:27:0009:2411:45:11 +4:29
H80  14 Moser Markus 1936 TSV Deitingen11:25:0005:4811:45:05 +4:38
H65  28 Marti Christian 1954 OL Amriswil11:25:0010:0511:45:00 +6:18
H65    Guglielmetti Francesco 1954 GOLD Savosa11:32:0006:0111:45:00
D35  14 Hugelshofer Barbara 1965 OLG Weisslingen11:25:0010:2618:3111:44:48 +4:14
D14  47 Gathercole Hanna 2006 OLV Luzern11:25:0009:4911:44:42 +6:52
D14  21 Bieri Elisabeth 2006 OLG Suhr11:29:0006:3011:44:42 +2:52
D14  36 Wirz Annika 2005 OLV Baselland11:26:0007:3811:44:37 +5:47
H65  Wild Beat 1954 OLK Argus11:30:0007:1411:44:31 +0:49
H14  50 Meili Florentin 2006 OLG Chur11:24:0011:44:29 +7:51
D50  18 Büchler Silvia 1969 OLG St. Gallen/App.11:27:0006:5711:44:27 +3:03
H50  63 Boos Matthias 1965 OLV Luzern11:22:0013:0011:44:24 +8:10
H50  27 Brambilla Stefano 1967 ASCO Lugano11:27:0009:0316:2211:44:24 +3:10
D50  Aebersold-Schütz Gaby 1965 ol.biel.seeland11:28:0006:4111:44:22 +1:58
D14  Seiz Viviane 2005 O-Motion/OL Zimmerberg11:30:0011:44:21 +1:31
H14  44 Merkli Martin 2006 OLV Luzern11:25:0008:0811:44:20 +6:42
H20  20 Hotz Silas 1999 OLK Argus11:23:0010:5118:1711:44:16 +3:53
H35  10 Lienhard Daniel 1983 11:25:0009:3617:2111:44:16 +3:28
D35  Büchli Marion 1978 OLG Suhr11:28:0008:2614:4611:44:04 +0:30
H14  51 Elsener Silas 2006 OLG Goldau11:22:0010:3711:43:43 +9:05
H50  55 Gerlach Christian 1966 thurgorienta11:23:0011:4711:43:35 +6:21
D50  30 Zinniker-Birrer Barbara 1968 OLK Wiggertal11:25:0007:4411:43:34 +4:10
H18  27 Wild Yannic 2001 OLG Weisslingen11:24:0010:5817:1511:43:23 +3:27
D12  Waldner Coralie 2007 OLG Pfäffikon11:30:0005:3011:43:10 +0:12
H65  29 Benini Ivano 1954 Polisportiva Besanese11:22:0010:2811:43:05 +7:23
H65    Ramstein Reto 1952 OLV Baselland11:28:0007:4411:42:58
D18  Graber Lilly 2002 OLG Suhr11:27:0008:2911:42:58 +0:29
H35  14 Tsitovich Aliaksei 1982 C.O. Aget Lugano11:21:0009:3619:1011:42:41 +5:53
D12  26 Lunghini Linda 2008 GOLD Savosa11:24:0007:2211:42:29 +5:31
D14    Barmettler Irina 2006 OLG Nidwalden+Obwalden11:24:0007:1911:42:18
D10  29 Bianchi Maya 2009 ASCO Lugano10:57:0021:0711:42:17 +33:53
H14  54 Rüegg Michael 2005 OLG Chur11:20:0010:2411:42:16 +9:38
D18  10 Hüni Corina 2001 OLG Thun11:25:0009:1811:42:09 +1:40
H50  11 Wildi Koni 1965 OLK Argus11:26:0009:3911:42:02 +1:48
D18  40 Klauser Sarah 2001 OLG Rymenzburg11:17:0013:1111:41:43 +9:14
H14  19 Hebeisen Florian 2005 ol.biel.seeland11:26:0011:41:36 +2:58
H35  Grossenbacher Patrik 1982 OLG Huttwil11:23:0016:2511:41:35 +2:47
D18  32 Mombelli Gaia 2002 SCOM Mendrisio11:21:0010:2311:41:25 +4:56
D50  27 Wey Lena 1969 OLG Zürich11:23:0007:1811:41:25 +4:01
H80  Koradi Adolf 1938 OLC Kapreolo11:23:0007:2811:41:24 +2:57
D50  15 Quadri Kocsis Graziella 1965 ASCO Lugano11:24:0007:1811:41:23 +2:59
H20  33 Stalder Livio 2000 OLG Goldau11:15:0013:3022:4111:41:21 +8:58
H65  18 Fischer Kurt 1951 OLG Pfäffikon11:23:0008:1811:41:16 +4:34
H14  Müller Corsin 2005 OLG Galgenen/Goldau11:28:0005:4011:41:12 +0:34
H14  Bertozzi Matteo 2005 GOLD Savosa11:27:0006:1211:41:11 +1:33
D35  Rotzler Mirjam 1978 11:23:0009:0217:0011:41:10 +2:36
D35  Furrer Susann 1981 OLV Hindelbank11:24:0008:5715:1711:40:59 +1:25
D35  17 Bächi Ursina 1980 thurgorienta11:19:0010:3920:3311:40:54 +6:20
D35  Giuganino Barbara 1981 ASCO Lugano11:22:0010:3917:2811:40:43 +3:09
H35  Asmus Manuel 1983 GOLD Savosa11:24:0014:5811:40:32 +0:44
H50  58 Ehrensberger Hannes 1966 OLG Welsikon11:19:0012:1311:40:30 +7:16
H80  18 Maurer Fritz 1935 OLC Kapreolo11:18:0007:5511:40:21 +6:54
H65  23 Schilliger Isidor 1952 OLG Rymenzburg11:21:0008:4611:40:17 +5:35
D14  Gasser Ladina 2006 O-Motion11:27:0005:3111:40:15 +0:25
D50  22 Godel Anne 1968 CA Rosé11:22:0011:40:11 +3:47
H50  72 Weber Markus 1967 OLG Hondrich11:14:0014:5711:40:07 +11:53
D50  37 Welten Monique 1967 OLV Luzern11:20:0007:3311:40:03 +5:39
D18  34 Depedrini Laura 2001 O-92 Piano di Magadino11:19:0011:0111:39:57 +5:28
D35  18 Wegmüller Ariane 1981 OLG Thun11:17:0011:3221:1111:39:56 +7:22
D12  19 Good Rahel 2007 thurgorienta11:23:0006:1911:39:53 +3:55
H20  Gründler Mattia 2000 OLG Pfäffikon11:21:0010:1316:3311:39:50 +1:27
H65  Strub Silvio 1951 OLG Huttwil11:24:0007:3011:39:44 +2:02
D18  Meister Annick 2002 OLG Dachsen11:23:0011:39:21 +0:52
H14    Wirz Fabian 2005 OLV Baselland11:15:0011:39:08
DAK  43 Okle Cornelia 1971 OLG Cordoba / OLK Piz Hasi10:59:0028:5711:38:58 +25:40
HAK  15 Maurer Michael 1972 OLG Welsikon/OLC Kapreolo11:20:0009:3611:38:52 +3:03
H18  Suter Jari 2002 OLG Cordoba11:22:0015:1411:38:49 +0:53
HB  18 Kläfiger Marcel 1968 OLG Huttwil10:55:0019:4211:38:42 +26:29
HAK  Zurich Pascal 1977 OLV Zug11:22:0008:3511:38:35 +0:46
D50  50 Tantanini Janine 1969 OLC Kapreolo / OLK Rafzerf11:12:0011:1011:38:30 +12:06
H35  13 Ott Simon 1982 11:18:0009:2318:3111:38:27 +4:39
D50  16 Arnet Mirjam 1968 OLC Kapreolo11:21:0007:1711:38:25 +3:01
D14  52 Emmenegger Sofia 2006 OLK Wiggertal11:18:0007:3711:38:20 +7:30
D14  17 Senn Minna 2006 O-Motion11:23:0006:2111:38:15 +2:25
H14  15 Berger Loïc 2006 ANCO11:23:0006:2211:38:07 +2:29
H35  Wenk Markus 1980 OLG Chur11:20:0008:1416:1611:37:58 +2:10
H35  Stalder Andreas 1980 OLG Säuliamt / OLV Luzern11:22:0007:1914:2311:37:58 +0:10
H80  20 Althaus Otto 1938 OLG Bern11:13:0010:1911:37:57 +9:30
H18  17 Weibel Nathan 2002 ANCO11:20:0010:4316:1311:37:53 +1:57
HAK  16 Arnold Markus 1961 OLG Goldau11:19:0009:1911:37:53 +3:04
D35  Wyss-Streuli Bettina 1980 OL Regio Olten11:20:0009:1116:3711:37:49 +2:15
H50  60 Rahn Michael 1967 OLG Suhr11:16:0011:3211:37:45 +7:31
D35  Oswald Nussbaumer Jeanine 1980 OLK Piz Hasi11:21:0008:4215:3211:37:41 +1:07
HAK  Wälter Raphael 1994 OLG St. Gallen/App.11:21:0008:0811:37:28 +0:39
H80  Schrago Roger 1939 CA Rosé11:22:0006:0411:37:27 +0:00
H20  Müller Nicola 1999 OLG Galgenen/Goldau11:19:0009:4516:0411:37:26 +1:03
D50  27 Huber Bernadette 1966 OL Zimmerberg11:19:0007:3411:37:25 +4:01
D75  18 Gaupp Inge 1937 OLV Hindelbank10:59:0016:4311:37:24 +23:43
D50  45 Senti Brigitte 1968 OLG Welsikon11:15:0010:1211:37:22 +7:58
HAK  20 Fritschi Stefan 1972 OLG Welsikon11:18:0009:5111:37:22 +3:33
H35  Eyer Thomas 1981 OLV Hindelbank11:19:0008:2416:2111:37:07 +2:19
D35  16 Schärer Manuela 1983 ol norska11:16:0010:4419:2511:36:54 +5:20
H60  43 Küng Markus 1959 OLV Zug / björnbär ok11:03:0019:1632:5711:36:52 +18:12
D12  Schweizer Lena 2007 OL Regio Wil11:22:0011:36:42 +1:44
D14  28 Jakob Jana 2005 Bucheggberger OL11:20:0007:5811:36:42 +3:52
D14  20 Schweizer Darina 2005 OLG Stäfa11:21:0006:4911:36:39 +2:49
H65  22 Schilliger Elmar 1954 OLV Luzern11:18:0008:3011:36:36 +4:54
H50  70 Heiner Stephan 1967 OLK Piz Hasi11:12:0013:5411:36:34 +10:20
H80  19 Humbel Valentin 1931 OLG Cordoba11:14:0010:2111:36:33 +7:06
H65  13 Josi Urs 1953 OLG Herzogenbuchsee11:19:0008:3711:36:30 +3:48
H80  16 Rüfenacht Bruno 1938 OLV Baselland11:15:0011:0311:36:24 +5:57
H80  11 Sauter Othmar 1933 OL Regio Wil11:17:0005:5911:36:24 +3:57
D14  Stüdeli Anna 2005 OLG Säuliamt/OLG Goldau11:22:0005:4511:36:24 +1:34
H65  Kurmann Joe 1953 OLV Luzern11:20:0008:0911:36:23 +2:41
H20  Bolliger Elio 2000 OLV Baselland11:17:0010:0716:5211:36:17 +1:54
H14  11 Leisinger Jan 2005 OLG Säuliamt11:21:0006:3511:35:36 +1:58
H50  44 Baur Matthias 1966 OLC Kapreolo11:17:0010:5011:35:34 +4:20
H50  29 Oklé Martin 1966 OLG Cordoba / OLK Piz Hasi11:18:0010:2011:35:29 +3:15
HAK  20 Hofer René 1970 OLV Luzern11:16:0010:1011:35:22 +3:33
H35  Baumgartner Andreas 1983 OLV Hindelbank11:17:0008:3716:1711:35:08 +2:20
H14  42 Lüdtke Julian 2005 ol norska11:16:0011:35:01 +6:23
D50  47 Giopelli Claudia 1966 C.O. Aget Lugano11:11:0009:1111:34:44 +9:20
H18  Schmid Pascal 2001 OLG Galgenen/Goldau11:18:0009:2515:0011:34:33 +0:37
H80  21 Sprecher Heinrich 1936 OLK Rafzerfeld11:09:0013:2311:34:30 +10:03
D35  Stalder Christine 1980 OLG Skandia11:18:0008:3815:0311:34:22 +0:48
H80  22 Egli Walter 1939 OLC Kapreolo11:08:0010:4711:34:13 +10:46
H14  26 Schnyder Elia 2005 OLC Omström Sense11:18:0006:5711:34:10 +3:32
H35  11 Forrer Daniel 1980 OLG Suhr11:14:0017:5111:33:45 +3:57
D18  21 Probst Nina 2002 OLG Bern / ol norska11:15:0011:33:44 +3:15
HAK  44 Emmenegger Thomas 1974 OLV Luzern11:09:0010:3011:33:33 +8:44
H14  Talbot Jann 2006 OLG Stäfa11:19:0011:33:24 +1:46
D14  Neuenschwander Elin 2005 OLG Thun11:19:0011:33:24 +1:34
D35  11 Lauenstein Sandra 1981 ANCO11:14:0009:0518:1511:33:23 +3:49
D35  Oswald Monika 1978 OLK Piz Hasi11:15:0009:3217:1311:33:20 +2:46
D10  26 Lerjen Ruth 2011 UBOL11:10:0010:4411:33:20 +11:56
D50  Beltraminelli Marzia 1965 ASCO Lugano11:17:0006:4311:33:10 +1:46
H50  39 Rubitschon Urs 1965 OLV Zug11:15:0011:1911:33:09 +3:55
H18  10 Benz Andrin 2001 OLG St. Gallen/App.11:16:0009:5215:2311:33:08 +1:12
DAK  29 Herzog Annika 1987 OLG Schaffhausen11:12:0010:3111:32:54 +6:36
D35  15 Bergmann Johanna 1980 ol norska11:13:0010:3718:2411:32:53 +4:19
H50  61 Marion Jean-Claude 1965 CA Rosé11:11:0011:32:51 +7:37
H12  41 Rüegg Simon 2007 OLG Goldau11:10:0011:4211:32:49 +10:35
H35  Brauchli Stefan 1984 OLG St. Gallen/App./OLG Ba11:16:0007:3314:5011:32:47 +0:59
D18  27 Christen Lara 2002 OLG KTV Altdorf11:13:0010:3811:32:47 +4:18
H50    Wenk Martin 1966 thurgorienta11:03:0015:3711:32:40
HAK  46 Marti Laurent 1956 OLG Bern11:08:0012:5011:32:37 +8:48
D14  19 Grossi Laura 2006 O-92 Piano di Magadino11:17:0006:1211:32:30 +2:40
D18  35 Cammarata Clarissa 2002 ASCO Lugano11:11:0011:4411:32:25 +5:56
HAK  Reichmuth Alex 1968 OLG Basel11:15:0008:4611:32:23 +1:34
HAK  19 Seiterle Sebastian 1999 thurgorienta11:13:0011:1511:32:15 +3:26
H80  Hutzli Martin 1932 ol.biel.seeland11:16:0006:0411:32:06 +0:39
H14  13 Ziegler Micha 2005 OL Regio Wil11:17:0011:31:58 +2:20
D50  33 Anuchkina Larisa 1968 C.O. Aget Lugano11:13:0007:5511:31:52 +4:28
H80  12 Regli Hans 1937 OLG Stäfa11:12:0007:2311:31:48 +4:21
D35  13 Friedrich Winteler Andrea 1981 OLG Welsikon11:12:0010:2617:0811:31:43 +4:09
D50  16 Zehnder-Gilgen Eva 1968 OLG Huttwil11:14:0007:2411:31:25 +3:01
H20  Kaiser Marius 1999 OL Regio Olten11:13:0015:5911:31:20 +0:57
H14  35 Kasper Aurelius 2006 OL Zimmerberg11:13:0008:1811:31:07 +5:29
D50  Meister Sabrina 1966 OLG Dachsen11:16:0006:0211:30:52 +0:28
H20  12 Eyer Nils 1999 ol.biel.seeland / UBOL11:11:0017:2211:30:49 +2:26
H35  Lauenstein Marc 1980 ANCO11:15:0007:0014:0711:30:48 +0:00
D10  18 Pillat Linda 2009 OLG Goldau11:14:0005:4211:30:48 +5:24
HAK  23 Merk Marcel 1973 OLV Hindelbank11:11:0009:5511:30:46 +3:57
HAK  28 Suwald Michael 1974 OLG Cordoba11:10:0011:0011:30:38 +4:49
D35  12 Csécs Kinga 1982 OLG Bern11:11:0010:1818:1611:30:26 +3:52
DAK  38 Rüegg Sofie 2003 OL Regio Wil11:07:0011:30:23 +9:05
H35    Hofer Michael 1981 11:13:0007:4715:3611:30:18
H14  27 Astori Mattia 2005 O-92 Piano di Magadino11:14:0007:0111:30:16 +3:38
H20  19 Rizzi Luca 1999 ASCO Lugano11:09:0018:3611:30:12 +3:49
HAK  Wüst Thomas 2002 OLC Kapreolo11:12:0008:4811:29:57 +2:08
HAK  Brühwiler Rolf 1968 OLG Thun11:14:0008:1811:29:49 +0:00
D10  20 Cortat Kim 2009 ANCO11:11:0007:0711:29:36 +7:12
D10  16 Tschopp Nora 2009 OLG Dachsen11:13:0007:3911:29:35 +5:11
D10  23 Pusterla Sophie 2010 OLG Basel11:09:0011:4011:29:33 +9:09
H12  21 de Stefani Giona 2007 GOLD Savosa11:14:0006:0411:29:32 +3:18
H12  16 Wyss Dominic 2007 OLV Langenthal11:15:0011:29:31 +2:17
H20  25 Gray Daniel 2000 ANCO11:07:0011:2919:5311:29:28 +5:05
H18  13 Corsi Reto 2001 GOLD Savosa11:12:0010:1515:5111:29:27 +1:31
H12  40 Baruffaldi Nathan 2007 ASCO Lugano11:08:0010:2511:29:02 +8:48
D10  Bieri Tirza 2009 OLG Suhr11:15:0004:3711:28:39 +2:15
HB    Depedrini Reto 1967 O-92 Piano di Magadino10:53:0017:3711:28:29
H12    Schnyder Timo 2008 OLC Omström Sense11:11:0007:2311:28:28
H12  23 Gasser Manuel 2008 OL Zimmerberg11:12:0007:3811:28:00 +3:46
H50  Maddalena Stefano 1968 O-92 Piano di Magadino11:13:0008:5611:27:56 +0:42
DAK  23 Dätwyler Andrea 1998 OLG Hondrich11:08:0009:2011:27:48 +5:30
D75  15 Harzenmoser Verena 1930 OLG St. Gallen/App.10:58:0007:1011:27:39 +14:58
H35  Salzmann Daniel 1982 OLG Skandia11:11:0007:2714:5311:27:39 +0:51
H80  Moos Ernst 1936 OLV Zug11:11:0006:2911:27:33 +1:06
H80  Schlumpf Paul 1939 OLV Baselland11:10:0007:2411:27:32 +2:05
DAK  11 Siegrist Chantal 1994 OLG Goldau11:10:0008:3011:27:31 +3:13
DAK  16 Gisler Belinda 2000 OLG KTV Altdorf11:09:0011:27:23 +4:05
HAK  49 Ghiggia Franco 1970 CO UTOE Bellinzona11:02:0013:2311:27:21 +9:32
DAK  Sutter Stefanie 1998 OLG St. Gallen/App.11:11:0007:3311:27:11 +1:53
H12  11 Frei Tim 2007 OLG Dachsen11:13:0011:27:04 +1:50
H14  33 Schacher Jonathan 2005 OLK Argus11:10:0011:27:04 +4:26
H14  24 Mauri Mattia 2006 C.O. Aget Lugano11:11:0007:1511:26:59 +3:21
HAK  24 Grätzer Tobias 1996 OLG Galgenen11:07:0010:4111:26:54 +4:05
H50  33 Jakob Beat 1967 Bucheggberger OL11:09:0010:1911:26:47 +3:33
H50  13 Frei Thomas 1968 OLG Zürich11:10:0009:1611:26:09 +1:55
HAM  26 Indergand Sales 1999 OLG Nidwalden+Obwalden11:05:0009:2918:4311:26:07 +4:05
D18  Erne Elin 2002 OLG Cordoba11:09:0011:26:06 +1:37
H20  18 Wey Andrin 1999 OLG Zürich11:05:0018:1411:25:59 +3:36
D10  Mohn Jonna 2009 OLC Kapreolo11:12:0005:4111:25:59 +2:35
H80  13 Fiechter Christian 1938 OLC Kapreolo11:06:0006:1711:25:56 +4:29
H14  32 Wittenberg Andrin 2006 OL Regio Wil11:09:0011:25:48 +4:10
D35  Wolleb Eyer Franziska 1982 OLV Hindelbank11:10:0014:3211:25:34 +0:00
H14  45 Richard Nathan 2005 OLG Thun11:06:0009:2511:25:31 +6:53
DAK  34 Hodel Estella 1981 OLV Baselland11:03:0011:3411:25:28 +8:10
H18  12 Tantanini Timo 2001 OLK Rafzerfeld / OLC Kapre11:08:0015:4411:25:20 +1:24
H12  25 Fäh Sokoloff Loïc 2008 OLC Kapreolo11:09:0008:0011:25:19 +4:05
H12  32 Böhi Romeo 2008 OL Zimmerberg11:07:0010:0111:25:18 +6:04
H60  36 Khlebnikov Anton 1958 ANCO11:02:0012:0120:4811:25:12 +7:32
HAM  32 Tschopp Marcel 1981 OLG Hondrich11:02:0020:5111:25:02 +6:00
HAK  22 Seiterle Beat 1960 thurgorienta11:05:0009:5511:24:42 +3:53
H50  46 Kunz Patrick 1965 OLG St. Gallen/App.11:06:0011:0411:24:38 +4:24
HAK  31 Müller René 1973 thurgorienta11:03:0012:3611:24:29 +5:40
H50  28 Stalder Ueli 1966 OLV Hindelbank/OLV Langent11:07:0010:0211:24:26 +3:12
H50    Utzinger Urs 1965 OL Zimmerberg11:08:0009:5611:24:26
D75  17 Godel Thérèse 1939 CA Rosé10:51:0008:5411:24:03 +18:22
H18  18 Mayer Simon 2002 OLV Langenthal11:06:0016:1111:24:01 +2:05
HAK  Viola Reto 1976 11:06:0009:1311:24:01 +2:12
DAK  18 Jüni Evi 1984 OLG Hondrich11:05:0009:2211:24:00 +4:42
H50    Grossi Mauro 1968 O-92 Piano di Magadino11:05:0011:0311:23:59
D18  Oettli Ledna 2001 OLG Stäfa11:07:0011:23:54 +1:25
H60  11 Schoch Peter 1956 thurgorienta11:05:0009:4617:3411:23:52 +3:12
H14  40 Teoldi Ivan 2005 SCOM Mendrisio11:05:0008:4611:23:22 +5:44
H20  14 Schmid Sandro 1999 OLG Galgenen/Goldau11:03:0017:4611:23:19 +2:56
DAK  19 Petrini Kleiner Claudia 1975 GOLD Savosa11:04:0009:2111:23:16 +4:58
D10  25 Maurer Kira 2011 OLG Welsikon11:02:0006:3511:23:15 +9:51
DAK  Lütolf Fritschi Cécile 1976 OLG Welsikon11:06:0008:4511:23:11 +2:53
DAM  38 Rahn Franziska 1992 OLG Suhr11:02:0009:4411:23:09 +6:41
D10  12 Knobel Aaliyah 2009 OLV Baselland11:07:0011:23:06 +4:42
H12  29 Mckenna Aidan 2008 OLG Nidwalden+Obwalden11:06:0006:4411:23:05 +4:51
D18  18 Niggli Alina 2003 ANCO11:05:0008:5211:23:02 +2:33
H14    Beretta Valerio 2005 GOV11:08:0006:2611:22:50
H18  24 Mennet Robin 2001 OLG Cordoba11:04:0017:0311:22:42 +2:46
HAM  Lubasch Noah 2000 OLV Hindelbank11:04:0008:1716:4011:22:25 +1:23
HAM  13 Hodler Samuel 1985 OLG KTV Altdorf11:03:0017:2011:22:24 +2:22
D10  14 Klockar Freja 2010 OLG Cordoba11:06:0005:5211:22:20 +4:56
H14  39 Depedrini Elia 2006 O-92 Piano di Magadino11:04:0007:5011:22:15 +5:37
H14  17 Bührer Matthieu 2006 CA Rosé11:07:0006:2711:22:13 +2:35
HAM  41 Scheurer Elias 1997 10:56:0012:3223:2011:22:10 +9:08
HAK  30 Gloor Thomas 1964 OLV Baselland11:01:0010:4511:22:07 +5:18
H60  Hertner Thomas 1955 OLV Baselland11:04:0009:2916:4211:22:07 +2:27
DAK  31 Meili Senn Claudia 1966 OLG Chur11:01:0010:2811:22:06 +6:48
HAK  37 Walker Philipp 1975 OLG KTV Altdorf11:00:0011:3211:22:02 +6:13
D10  17 Grendelmeier Marit 2010 OLV Baselland11:05:0005:0511:21:42 +5:18
D10  Ehrler Fiona 2009 OLV Luzern11:08:0011:21:42 +2:18
H12  38 Gathercole Marc 2008 OLV Luzern11:02:0009:1511:21:41 +7:27
DAM  22 Suter Magdalena 1990 OLG Cordoba11:04:0006:3911:21:21 +2:53
H60  25 Rutz Hansjörg 1958 OLG Pfäffikon11:01:0018:4211:21:18 +4:38
H60  27 Poggiati Roberto 1956 C.O. Aget Lugano11:00:0011:5919:4411:21:11 +5:31
H14  36 Bianchi Ian 2005 ASCO Lugano11:03:0007:2211:21:10 +5:32
H80  Grüniger August 1935 OLV Zug / OLG Säuliamt11:05:0005:3711:21:08 +0:41
DAM  Frank Aline 1986 OLG Skandia11:05:0006:1111:20:54 +1:26
H50  21 Gysel-Baur Gabriel 1969 OLC Kapreolo11:04:0011:20:50 +2:36
HB  14 Vienet Lionel 1968 ANCO10:54:0014:2311:20:42 +9:29
D18  12 Rüegg Michèle 2002 OLV Hindelbank11:03:0009:4311:20:42 +2:13
H12  38 Ehrensberger David 2008 OLG Welsikon11:01:0008:0611:20:41 +7:27
D18  41 Amacher Jana 2002 OLG Thun10:55:0013:5411:20:38 +10:09
H12  43 Wullschleger Dillon 2008 OLG Goldau10:34:0022:1911:20:37 +34:23
H18    Hutzli Till 2001 ol.biel.seeland11:00:0011:3817:5911:20:20
HAM  10 Uhr Markus 1981 OLG Pfäffikon11:01:0008:2316:5711:20:11 +2:09
HAM  34 Klaus Manuel 2000 OLV Luzern10:57:0010:1020:4611:20:10 +6:08
D75  Ammann Maria 1943 OLC Omström Sense11:01:0007:2111:20:10 +4:29
H18  20 Wepfer Jonas 2001 OLG Pfäffikon11:02:0016:2811:20:06 +2:10
H12  18 Neuenschwander Nils 2007 OLG Thun11:05:0006:4511:19:50 +2:36
H50  65 Schmuki Carlo 1969 ol.biel.seeland10:57:0012:3111:19:44 +8:30
D18    Schwammberger Carmen 2001 OLG Suhr11:01:0011:19:27
H60    Kocsis Antonio 1959 ASCO Lugano10:56:0012:1021:4011:19:21
H60  24 Meier Benno 1956 OLG Welsikon10:59:0010:5818:5411:19:14 +4:34
HAM  Giovanettina Brenno 1996 GOV11:00:0008:2117:0211:19:03 +2:01
H50  23 Flückiger Rolf 1968 OLV Hindelbank11:02:0009:3711:19:01 +2:47
DAM  Zürcher Rahel Judith 1997 OLV Hindelbank11:03:0011:18:52 +1:24
DAK  17 Ranft Marion 1978 OLV Baselland11:00:0011:18:43 +4:25
H60  29 Köstli Michael 1959 OL Hornbach10:57:0013:0820:3211:18:41 +6:01
HAK  33 Zehnder Tobias 1985 10:57:0011:5211:18:37 +5:48
HAK  44 Widmer Martin 1961 OLG Suhr10:54:0012:5011:18:33 +8:44
DB  27 Schüssler Ariane 1967 Gundelfinger Turnerschaft10:38:0023:1211:18:33 +20:57
D75  14 Schaffner Anna-Barbara 1936 OLG Zürich10:52:0010:2511:18:30 +11:49
HAM  12 Haberthür Marc-André 1992 OLG Welsikon10:59:0017:1911:18:20 +2:18
D10  Niederhauser Chiara 2009 OLG Thun11:04:0007:0611:18:20 +2:56
HAM  22 Fluri Roger 1992 OL Zimmerberg10:58:0009:3618:1811:18:19 +3:17
H60  23 Lustenberger Marcel 1958 OLK Argus10:58:0011:0218:4811:18:05 +4:25
D75  10 Haslinger Elsbeth 1942 BC Effretikon10:56:0007:4811:18:01 +7:20
H12    Bianchi Nathan 2007 ASCO Lugano10:57:0009:0411:17:46
H12  31 Schmid Bastian 2008 OL Regio Wil11:00:0011:17:46 +5:32
HAM  44 Mischler Andreas 1982 OLV Hindelbank10:48:0015:1927:3511:17:43 +12:41
HAM  35 Zemp Peter 1985 OLV Luzern10:54:0010:2121:2211:17:35 +6:33
HAK  32 Häfliger Christian 1967 OLG Suhr10:56:0010:5311:17:31 +5:42
HAK  40 Vecsey Georg 1971 O-92 Piano di Magadino10:55:0011:2511:17:26 +6:37
H50    van Oordt Christian 1969 OLG Stäfa10:55:0013:4921:2011:17:21
DAM  14 Rubitschon Milena 1994 OLV Zug11:01:0006:3111:17:17 +1:49
DAM  26 Scheidegger Corinne 1990 OLG Skandia10:59:0007:1811:16:58 +3:30
H12  10 Fritschi Lorenz 2007 OLG Welsikon11:03:0011:16:55 +1:41
DAM  33 Accola Ursina 1980 10:58:0007:4111:16:53 +4:25
D10  21 Tiemann Alina 2011 OLG Stäfa10:58:0009:0411:16:52 +7:28
DAM  16 Vogel Silja 2000 OLG St. Gallen/App.11:00:0006:3511:16:51 +2:23
H50  Ruppenthal Marcel 1965 OLG Chur11:01:0009:2511:16:48 +1:34
H60  33 Köhle Harry 1956 OLG Stäfa10:54:0013:1321:1511:16:46 +7:06
HB    Giger Hans 1954 OLV Zug10:37:0017:0211:16:46
D18  26 Meier Pierina 2002 OLK Argus10:57:0010:2511:16:45 +4:16
HAK  13 Baumgartner David 1970 OLC Winterthur10:58:0009:4611:16:43 +2:54
D75  Merz Dorly 1943 OLG Kakowa11:00:0006:2211:16:42 +2:01
HAK  Hürzeler Marius 1997 OLK Wiggertal10:59:0011:16:39 +1:50
DAK  21 Suter Rebekka 1984 OLG Cordoba10:57:0009:0811:16:38 +5:20
H12  Rettich Flurin 2007 OL Zimmerberg11:04:0011:16:31 +0:17
D10  15 Widler Seline 2011 OLG Weisslingen11:00:0007:0311:16:23 +4:59
H50  16 Aegler Mark 1965 OL Regio Wil11:00:0009:2511:16:18 +2:04
DAK  Schneiter Flavia 1997 OLG Bern11:02:0006:3611:16:18 +0:00
H60  40 Zihlmann Georg 1959 OLK Piz Hasi10:49:0014:4123:3411:15:41 +11:01
H50  74 Haumüller Markus 1969 OLK Rafzerfeld10:45:0020:4011:15:32 +16:18
HAK  58 Grüter Bruno 1963 OLG Cordoba10:46:0015:2511:15:17 +13:28
H14  16 Wyss Stephan 2005 OLV Langenthal11:00:0011:15:09 +2:31
H50  57 Wehrli Christian 1968 OLG Bern10:54:0012:3111:15:08 +6:54
H50    Stäuble Christoph 1966 OLG Galgenen10:58:0011:15:04
H14  Wylenmann Leander 2005 OLG Pfäffikon11:02:0011:14:56 +0:18
HAK  59 Zölly Kaspar 1961 OLG Stäfa10:43:0016:5611:14:53 +16:04
D10  27 Ghiggia Marta 2010 CO UTOE Bellinzona10:50:0008:2311:14:50 +13:26
HB  12 Schneebeli Daniel 1971 OLK Rafzerfeld10:52:0009:4111:14:48 +5:35
H18  Jordi Andri 2001 OLG Hondrich10:58:0009:4015:0811:14:46 +0:50
HAM  18 Blickle Pascal 1995 OLG Kakowa10:55:0009:0717:4411:14:45 +2:43
D10  28 Vassalli Joy 2011 GOLD Savosa10:47:0011:2411:14:44 +16:20
H60    Steinegger Bruno 1957 OLC Kapreolo10:55:0010:1118:2811:14:41
D18  39 Ehrler Laura 2002 OLV Luzern10:51:0012:1911:14:35 +8:06
D10  Gmür Lynn 2009 OL Regio Olten11:01:0005:2811:14:30 +2:06
D18  Berger Inès 2003 ANCO10:59:0011:14:29 +0:00
H18  22 Habermacher Joel 2002 OLK Argus10:56:0016:3611:14:26 +2:30
D10  Grendelmeier Sanna 2009 OLV Baselland11:03:0004:0511:14:24 +0:00
DAM  27 Hitz Nicole 1993 OLK Argus10:56:0008:2611:14:24 +3:56
DAK  27 Achermann-Aeberhard Therese 1971 OLK Piz Hasi / OLG Cordoba10:54:0009:5411:14:19 +6:01
D75  16 Grüniger Hilda 1942 OLV Zug10:43:0010:1411:14:06 +16:25
HAK  43 Uhr Thomas 1982 OLG Pfäffikon10:50:0012:1411:14:04 +8:15
HAK  29 Ott Jack 1971 OL Regio Wil10:53:0011:0111:14:03 +5:14
D18  44 Kraus Karla 2002 OLC Winterthur10:45:0014:5611:13:57 +13:28
DB  28 Weitnauer Antoinette 1962 10:31:0024:1011:13:57 +23:21
HAM  31 Brauchli Adrian 1985 OLG St. Gallen/App.10:51:0011:1520:5111:13:56 +5:54
HAK  56 Flückiger Nando 1999 OLG Huttwil10:45:0014:0411:13:39 +12:50
DAK  36 Ernst Kristina 1990 OLG Kölliken10:51:0009:5711:13:39 +8:21
D10  19 Auer Livia 2009 OLG Chur10:56:0005:5211:13:33 +6:09
HAK  50 Kleiner Hannes 1971 GOLD Savosa10:47:0013:4311:13:30 +10:41
DAM  15 Burkart Käthi 1994 OLG Nidwalden+Obwalden10:57:0011:13:19 +1:51
H50  26 Nyfeler Sämi 1967 OLG Thun / OL Regio Olten10:56:0010:0711:13:14 +3:00
HAK  39 Bertozzi Silvano 1968 GOLD Savosa10:51:0011:1811:13:06 +6:17
H18  29 Köhle Lorenz 2001 OLG Stäfa10:52:0011:4418:3411:12:55 +4:59
HB  11 Renggli Franz 1963 OLG Suhr10:50:0010:0511:12:46 +5:33
DAK    Forrer Ursula 1978 OLK Rafzerfeld10:58:0007:2911:12:44
D75  12 Tantanini Margrit 1943 OLC Kapreolo10:49:0008:5711:12:27 +8:46
H60  32 Bosshard Jürg 1958 OLG Pfäffikon10:50:0012:5421:1311:12:27 +6:47
D75  13 Gübeli Veronika 1939 thurgorienta10:48:0009:5011:12:23 +9:42
HB  15 Lunghini Enzo 1973 GOLD Savosa10:45:0013:2611:12:22 +10:09
HAM  23 Monai Simon 1997 thurgorienta10:52:0018:2011:12:20 +3:18
H12  24 Dauwalder Robin 2008 OLG Cordoba10:56:0011:12:15 +4:01
HB  Dotti Omar 1973 SCOM Mendrisio10:51:0008:2611:12:15 +4:02
D75  Huggler Erica 1941 OLG Stäfa10:55:0006:5011:12:11 +2:30
DAK  33 Hirt Beatrix 1975 OLG Rymenzburg10:50:0011:0611:12:05 +7:47
DAM  17 Schenkel Isabelle 1985 OLG Suhr10:55:0006:4611:11:53 +2:25
HAM  40 Portmann Joel 2000 OLV Luzern10:46:0013:2123:1611:11:51 +8:49
DAK  Zurich Simone 1978 OLV Zug10:56:0007:3711:11:50 +1:32
D10  22 Weber Enja 2010 OLG Nidwalden+Obwalden10:52:0006:2317:4811:11:49 +8:25
D10  24 Gmür Minna 2011 OL Regio Olten10:51:0007:2811:11:48 +9:24
H12  28 Tricarico Marco 2007 ASCO Lugano10:55:0007:2111:11:34 +4:20
H12  Hamel Jules 2008 ANCO10:59:0004:3411:11:14 +0:00
H12  Niedermann Jonas 2007 OL Regio Wil10:58:0005:0711:11:13 +0:59
D10  Bomio-Pacciorini Sara 2010 CO UTOE Bellinzona10:59:0004:1711:11:09 +0:45
HB  13 Schneiter Bruno 1962 OLC Winterthur10:46:0010:4511:11:07 +7:54
H18  Coolen Gian-Andrin 2001 OLV Baselland10:54:0009:3615:3111:11:07 +1:11
D18  15 Giezendanner Delia 2002 OLG Chur10:53:0009:1211:10:46 +2:17
D18  36 Troxler Lea 2001 OLG Hondrich10:49:0012:3111:10:44 +6:15
D75  Althaus Theres 1943 OLG Bern10:53:0006:3511:10:36 +2:55
DAK  13 Häusler Daniela 1983 OLG Huttwil10:52:0011:10:13 +3:55
DB  22 Angehrn Verena 1960 OL Regio Wil10:36:0015:5711:10:13 +14:37
H60  13 Kirk Steve 1956 OLG Cordoba10:51:0010:4518:0411:10:12 +3:32
DAK  Schneebeli Yvonne 1985 OLK Rafzerfeld10:53:0008:3211:10:11 +2:53
DB  17 Purtschert Monica 1970 OLV Luzern10:42:0011:5011:10:10 +8:34
HAK  62 Alabor Erik 1966 OLG Kakowa10:27:0020:4611:10:04 +27:15
HAK  10 Wälter Jonas 1994 OLG St. Gallen/App.10:52:0008:5011:10:03 +2:14
HAM  Grätzer Daniel 1998 OLG Galgenen10:53:0007:1915:1011:10:02 +0:00
DAM  34 Hodler Regula 1985 OLG KTV Altdorf10:51:0007:4011:09:55 +4:27
H50  61 Christan Roch 1963 CA Rosé10:48:0012:3311:09:51 +7:37
HB  16 Good Markus 1961 thurgorienta10:42:0011:3911:09:46 +10:33
H60  33 Howald Martin 1956 OLG Herzogenbuchsee10:47:0011:4621:1511:09:46 +7:06
H50  47 Wey Thomas 1968 OLG Goldau10:51:0011:0611:09:45 +4:31
H50  31 Koch Reto 1968 OLV Baselland10:52:0010:5011:09:32 +3:18
HAK  27 Sax Manuel 2000 bussola ok10:49:0010:3411:09:30 +4:41
H50  17 Stalder Paul 1967 OLG Goldau10:53:0009:1611:09:29 +2:15
D18  38 Widmer Julia 2002 OL Regio Wil10:47:0011:3111:09:06 +6:37
HB  Demeulemeester Luc 2002 10:49:0008:5611:09:02 +2:49
DB  21 Galli Renata 1974 SCOM Mendrisio10:37:0014:0111:08:58 +12:22
HAM  19 Scherer Thomas 1984 OLG Säuliamt10:49:0008:5517:5711:08:55 +2:53
D10  11 Suwald Anna 2009 OLG Cordoba10:53:0005:1311:08:53 +4:29
DAM  Kappenberger Carmen 1983 Ski-O Swiss10:53:0006:2911:08:50 +1:22
H12  22 Bomio-Pacciorini Aris 2008 CO UTOE Bellinzona10:53:0006:2711:08:48 +3:34
DAM  31 Bachmann Anik 1999 OL Zimmerberg10:50:0011:08:46 +4:18
D75  Schmid Pia 1943 OLV Luzern10:50:0007:2711:08:43 +4:02
DB  15 Auf der Maur Doris 1961 OLG KTV Altdorf10:41:0011:5711:08:42 +8:06
D75  Pletscher Elisabeth 1944 OLV Zürich10:54:0005:3011:08:41 +0:00
DAM  Suter Liliane 1998 OL Zimmerberg10:54:0005:4411:08:28 +0:00
H50  49 Giezendanner Jörg 1967 OLG Chur10:49:0011:08:28 +5:14
D10  Castelli Selina 2009 ASCO Lugano10:55:0005:3611:08:28 +2:04
H50  43 Tiemann Björn 1969 OLG Stäfa10:50:0010:2911:08:27 +4:13
HAK  26 Bär Daniel 1962 OLK Wiggertal10:48:0010:2911:08:24 +4:35
D10  Wälti Marlen 2009 thurgorienta/OLC Winterthu10:54:0006:3011:08:20 +2:56
HAM  33 Tschopp Patrick 1984 OLG Hondrich10:45:0010:4620:3411:08:09 +6:07
HAM  Küng Jann Andri 2000 OLV Zug / björnbär ok10:50:0016:2511:08:08 +1:06
DB  16 Bhend Lisy Patricia 1974 OLG Welsikon10:40:0009:5811:07:53 +8:17
DAM  31 Häfliger Michelle 1994 OLG Suhr10:49:0007:4211:07:46 +4:18
H60  Ammann Mario 1956 OLG St. Gallen/App.10:52:0008:0114:4011:07:40 +0:00
HB  17 Rossi Luca 1970 SCOM Mendrisio10:35:0015:0311:07:31 +15:18
H12  37 Bisang David 2008 OLV Zug10:48:0007:0711:07:23 +7:09
HAK  54 Zoss Daniel 1971 OLG Bern10:40:0014:0711:07:13 +11:24
DAK  25 Ceppi Agar 1971 GOLD Savosa10:47:0009:2711:06:58 +5:40
H60  30 Crivelli Raffaele 1955 SCOM Mendrisio10:45:0011:4220:0811:06:47 +6:07
DAM  Enz Maja 1989 OLK Rafzerfeld10:52:0005:5211:06:44 +0:16
HB  Stern Robert 1970 OLG Kakowa10:48:0008:4111:06:35 +1:22
H12  Mohn Nicolas 2007 OLC Kapreolo10:54:0004:5411:06:30 +0:16
H12  15 Gujan Andri 2007 OLG Chur10:52:0005:5311:06:28 +2:14
H18  Freuler Florian 2002 thurgorienta / Glarner OLG10:50:0009:3614:5711:06:27 +0:31
HB  Fayet Johan 1997 CA Rosé10:47:0008:5311:06:14 +2:01
DAK  Grendelmeier Ineke 1971 OLV Baselland10:49:0008:2811:06:05 +2:47
H18  18 Schmuki Jan 2002 ol.biel.seeland10:48:0010:2016:1811:06:01 +2:05
DAK  37 Bieri - Sulzer Esther 1980 OLV Luzern10:43:0012:0811:05:54 +8:36
DAM  35 Venema Juliana 1986 bussola ok10:46:0007:1611:05:50 +5:22
H12  34 Nagel Maximilian 2008 OLG Murten10:47:0008:2411:05:47 +6:33
HAK  34 Brütsch Oliver 1964 OLG Schaffhausen10:44:0011:0011:05:43 +5:54
H60  Sacher Martin 1959 bussola ok10:48:0008:5116:2611:05:38 +1:58
HAM  42 Erzinger Thomas 1972 10:39:0012:1923:5011:05:36 +9:34
H12  42 Suwald Jan 2007 OLG Cordoba10:40:0011:0411:05:35 +13:21
HAM  Sabato Gabriele 1997 SCOM Mendrisio10:47:0008:0816:3611:05:33 +1:31
HAM  43 Hafner Jan 1996 OL Regio Wil10:37:0014:4925:1311:05:31 +11:29
H60  41 Filiberti Bruno 1959 OLG Goldau10:37:0015:0426:1311:05:24 +12:44
DAM  27 Wild Sonja 1988 OLK Argus10:47:0006:1811:05:24 +3:56
DAM  19 Jakob Nadia 1998 Bucheggberger OL10:48:0006:2511:05:09 +2:41
DAK  30 Mennet Caroline 1972 OLG Cordoba10:44:0010:2111:05:05 +6:47
DAK  Rigamonti-Ammann Tiziana 1990 OL Zimmerberg10:48:0008:3311:04:52 +2:34
H12  35 Wittenberg Timo 2008 OL Regio Wil10:46:0008:4811:04:48 +6:34
HAK  42 Bolliger Tobias 2002 OLG Rymenzburg10:42:0011:5111:04:45 +6:56
DB    Gisler Alexandra 1969 OLG KTV Altdorf10:43:0008:5611:04:34
H12  17 Zoss Tobias 2008 OLG Bern10:50:0006:2011:04:33 +2:19
D75  Rüegsegger Emmi 1942 OLK Rafzerfeld10:46:0007:0811:04:31 +3:50
D75  11 Hotz Helen 1939 OLK Argus10:42:0011:1011:04:29 +7:48
D75  Koradi Jolanda 1938 OLC Kapreolo10:47:0006:0311:04:29 +2:48
DAK  41 Hofer Sandra 1968 OLV Luzern10:37:0012:2311:04:19 +13:01
D10  13 Niggli Anja 2011 ol norska10:48:0005:4106:2711:04:13 +4:49
H60  22 Müller Beat 1959 Kolbotn OK10:44:0009:2518:3811:03:57 +4:17
H12  Rettich Gian 2007 OL Zimmerberg10:51:0005:2111:03:55 +0:41
HAM  30 Fritz Maurin 1995 OLG Chur10:42:0009:1719:4611:03:38 +4:36
H18  15 Sutter Andrin 2002 OLG St. Gallen/App.10:46:0010:0315:5111:03:32 +1:36
HAM  24 Breitenmoser Marc 1999 OL Zimmerberg10:43:0018:2811:03:29 +3:27
D18  30 Giannini Lara 2001 OLG Stäfa10:43:0010:5111:03:21 +4:52
HAM  11 Bucher Fabian 1991 OLG Biberist SO10:44:0008:3516:5011:03:18 +2:16
HAK  47 Lüthi Markus 1969 OLG Biberist SO10:38:0013:5511:03:13 +9:24
DB  26 Teoldi Maria Teresa 1967 SCOM Mendrisio10:27:0015:1211:03:08 +16:32
DB  23 Wyrsch Frédérique 1969 ANCO10:28:0015:1611:03:03 +15:27
HAK  36 Purtschert Urs 1968 OLV Luzern10:41:0011:2811:03:00 +6:11
HB  Niederberger Walter 1963 OLG Nidwalden+Obwalden10:44:0008:4511:02:57 +1:44
D10  Hotz Bigna 2009 OL Zimmerberg10:49:0005:0411:02:49 +2:25
H50  20 Suter-Schadegg Nik 1965 OLG Cordoba10:46:0010:1011:02:46 +2:32
H50  Probst Marc 1969 OLG Bern / ol norska10:47:0009:0811:02:46 +1:32
DAM  24 Oppliger Chantal 1995 OLG Cordoba10:45:0006:1411:02:43 +3:15
DB  Rossi-Solcà Cristina 1973 SCOM Mendrisio10:39:0009:4711:02:38 +4:02
DAM  36 Häfliger Nicole 1993 OLG Suhr10:42:0009:1711:02:37 +6:09
H18  23 Rulka Miron 2001 OLG Biberist SO10:44:0016:2211:02:32 +2:36
DAK  10 Knupfer Céline 1971 ASCO Lugano10:45:0011:02:30 +3:12
DAK  40 Elsener Christine 1976 OLG Goldau10:36:0010:1711:02:24 +12:06
DAK  28 Romagna Sara 1977 GOLD Savosa10:42:0010:2811:02:22 +6:04
H60  42 Hiltebrand Thomas 1955 C.O. Aget Lugano10:30:0017:0229:5611:02:06 +16:26
H60  38 Suter Leonhard 1956 OLG Cordoba10:36:0011:2324:2011:01:46 +10:06
H12  Widler Yannick 2008 OLG Weisslingen10:49:0011:01:36 +0:22
DAM  39 Nembrini Nina 1992 C.O. Aget Lugano10:40:0008:1511:01:19 +6:51
H60  14 Eichenberger Dieter 1955 OLG Suhr10:42:0010:0118:0111:01:13 +3:33
HAM  20 Scheurer Michael 1991 10:41:0009:0418:0711:01:12 +3:10
HAM  25 Rykart Beat 1973 TV Gebenstorf10:40:0018:4511:00:54 +3:52
H60  21 Gloor Markus 1957 OLV Zug10:41:0009:2518:4411:00:53 +4:13
HB  Veronesi Umberto 1962 OLG Säuliamt10:40:0008:3611:00:47 +3:34
H12  27 Stüdeli Aron 2007 OLG Säuliamt/OLG Goldau10:44:0005:5811:00:24 +4:10
H12  20 Voeste Noël 2008 OLG Basel10:45:0006:2211:00:17 +3:03
HB  Zaugg Andreas M. 1976 OLV Hindelbank10:43:0007:3511:00:13 +0:00
DAM  11 Steck Lena 1995 OLK Fricktal10:44:0006:2111:00:13 +1:45
H50  34 High Darrell 1968 CARE Vevey10:42:0010:1110:59:48 +3:34
DAM  37 Caluori Ursina 1985 OLC Kapreolo10:39:0007:5310:59:46 +6:18
H50  55 Steiner Erwin 1965 10:39:0010:4610:59:35 +6:21
HB  10 Vaccaro Pino 1968 SCOM Mendrisio10:38:0009:3910:59:30 +4:17
HB  Angehrn Bernhard 1957 OL Regio Wil10:39:0008:2510:59:30 +3:17
DAK    Portmann Karin 1975 OLV Luzern10:39:0010:1510:59:28
D70  21 Kehrer Berti 1947 OLG Säuliamt10:33:0008:2710:59:27 +13:33
H12  30 Lützelschwab Silas 2008 OLG Cordoba10:42:0007:2010:59:21 +5:07
H12  32 Mauri Davide 2008 C.O. Aget Lugano10:41:0008:2710:59:18 +6:04
DAK  15 Rahn Barbara 1996 OLG Suhr10:41:0008:1310:59:18 +4:00
D75  Mulder Liz 1943 OLG Goldau10:44:0006:0510:59:17 +0:36
H50  14 Hanselmann Daniel 1965 OLV Baselland10:43:0009:2410:59:14 +2:00
HAK  56 Schär Daniel 1981 10:30:0013:2410:58:39 +12:50
HAK  41 Ruch Stefan 1967 OLG Skandia10:36:0011:3910:58:38 +6:49
HAM  45 Fomasi Michele 1973 SCOM Mendrisio10:25:0015:2130:4210:58:36 +16:34
H60  18 Bischof Urs 1958 OLC Winterthur10:39:0011:1918:2410:58:34 +3:54
H60  Wyder Rudolf 1958 OLC Kapreolo10:40:0009:4017:2510:58:32 +2:52
DB  24 Flückiger Susanna 1968 OLG Huttwil10:23:0014:2410:58:17 +15:41
HAM  21 Lubasch Mischa 1997 OLV Hindelbank10:38:0009:2217:4010:58:14 +3:12
DAM  19 Egger Sara 1992 OLV Hindelbank10:41:0006:5810:58:09 +2:41
DAK  39 Weber Susanne 1969 OLV Baselland10:34:0011:1010:58:03 +9:45
HAK  60 Badertscher Peter 1966 OL Zimmerberg10:22:0022:3910:58:02 +20:13
D70  19 Näf Heidi 1945 OLV Langenthal10:36:0006:2910:57:50 +8:56
H60  20 Poltéra Gila 1956 Quack OK10:38:0009:1616:2910:57:49 +4:09
DAK  12 Würsten Sonja 1997 OLG KTV Altdorf10:40:0008:2810:57:44 +3:26
DB  Hauschild Martina 1966 10:35:0011:2110:57:37 +3:01
H50  30 Cantoreggi Sergio 1965 O-92 Piano di Magadino10:40:0009:4810:57:30 +3:16
DAK  20 Ott Ursi 1970 OL Regio Wil10:38:0009:1910:57:23 +5:05
DB  25 Schönenberger Verena 1957 OL Regio Wil10:22:0013:4410:57:20 +15:44
H12  14 Riediker Jannis 2008 thurgorienta10:43:0005:1910:57:18 +2:04
HAK  47 Grätzer Thomas 1963 OLG Galgenen/Kapreolo10:32:0013:0110:57:13 +9:24
HAK  38 Astori Alain 1975 O-92 Piano di Magadino10:35:0011:2710:57:03 +6:14
HAK  Salzmann Martin 1986 OLG Skandia10:39:0008:5710:57:02 +2:13
DB  Thür Monika 1967 OLV Zug10:34:0009:2910:56:15 +2:39
DB  11 Tantanini Rahel 1970 OLC Kapreolo10:32:0010:0410:56:11 +4:35
DB  18 Meyerhans Esther 1969 OL Regio Wil10:26:0017:2110:56:10 +10:34
DAK  42 Kohler Mirjam 1990 OLG Dachsen10:28:0013:2510:56:07 +13:49
DAM  40 Attinger Sophie 2000 OL Zimmerberg10:34:0010:56:00 +7:32
HAK  16 Gathercole Richard 1969 OLV Luzern10:37:0009:3510:55:53 +3:04
H50  Müller Dominique 1968 OLG Dachsen10:41:0010:55:52 +0:38
DAK  35 Ackeret Karin 1967 OLG Stäfa10:33:0010:4010:4210:55:30 +8:12
H50  63 Lützelschwab Dieter 1966 OLG Cordoba10:33:0012:3010:55:24 +8:10
HAM  39 Fuger Denis 1991 OL Zimmerberg10:30:0011:3122:2610:55:07 +8:05
HAK  51 Sommer Beat 1968 OLG Suhr10:28:0012:3310:54:47 +10:58
HAM  29 Müller Rainer 1976 OLG St. Gallen/App.10:33:0009:4419:0310:54:30 +4:28
HB  Rasscevskis Zigmars 1980 OL Zimmerberg10:36:0007:4110:54:25 +1:12
H60  35 Wiget Beat 1955 OLV Luzern10:31:0012:1421:4510:54:10 +7:30
H50  Schaffner Martin 1966 OLK Piz Hasi10:38:0010:53:52 +1:38
HAM  17 Egli Christoph 1988 bussola ok10:34:0017:4310:53:39 +2:37
HAM  Bühlmann Noah 1999 OLV Luzern10:36:0007:1815:5010:53:30 +0:28
DAM  29 Arnet Fiona 2001 OLC Kapreolo10:35:0007:4710:53:26 +3:58
HAK  25 Sax Simon 1973 bussola ok10:33:0010:1010:53:19 +4:30
DAM  Pel Céline 1999 OLK Wiggertal10:38:0006:0810:53:18 +0:50
DB  Gross Heidi 1961 OL Zimmerberg10:30:0009:5110:53:18 +3:42
HAM  28 Beck Severin 1987 OLG Zürich10:32:0009:0618:1410:53:14 +4:12
H60  15 Däppen Jürg 1955 OLG Thun10:34:0009:3517:5910:53:14 +3:34
DB  Dauwalder Denise 1976 OLG Cordoba10:33:0008:2610:52:57 +0:21
D70  16 Bieri Rös 1945 OLG Zürinord 0410:34:0007:1710:52:52 +5:58
HAK  35 Bütikofer Valentin 1991 OLV Hindelbank10:31:0010:2310:52:49 +6:00
H60  Rhyn Guido 1957 OLG Herzogenbuchsee10:35:0009:5616:3910:52:48 +2:08
H60  26 Ramseier Peter 1956 10:32:0011:1119:1410:52:36 +4:56
H50  41 Gygax Martin 1969 OLG Biberist SO10:34:0010:3810:52:18 +4:04
HAM  37 Zanelli Sergio 1975 OL Zimmerberg/Pfäffikon10:28:0010:0620:5910:52:17 +7:15
H50  14 Flühmann Beat 1965 OLG Weisslingen10:36:0009:2510:52:14 +2:00
DAM  11 Strässler Corina 1998 OLK Rafzerfeld10:36:0006:4610:52:13 +1:45
H50  24 Zimmermann Roger 1968 ANCO10:35:0010:52:11 +2:57
H12  36 Geiger Sven 2007 OL Regio Wil10:33:0009:0710:51:54 +6:40
DAM  Feucht Ladina 1992 OLG Schaffhausen10:37:0006:0810:51:44 +0:16
DAM  30 Bucher Romea 1994 OL Regio Olten10:33:0007:5610:51:39 +4:11
H50  Bührer Thomas 1968 CA Rosé10:37:0008:2810:51:25 +0:11
D70  Pauli Ginette 1949 CO Lausanne-Jorat10:35:0005:2010:51:06 +3:12
H12  12 Meier Eric 2007 OL Amriswil10:37:0005:4910:51:05 +1:51
DAK  Bischof Monika 1985 OLC Winterthur10:35:0008:0210:51:04 +1:46
HAK  52 Roos Philipp 1973 10:24:0015:3510:50:56 +11:07
H60  Arm Hanspeter 1959 OLG Herzogenbuchsee10:33:0009:3916:5210:50:56 +2:16
H12  Müller Lavio 2007 OLG Galgenen/Goldau10:38:0005:2810:50:54 +0:40
HAM  36 Näf Fabian 1994 OLG Cordoba10:27:0011:1721:3110:50:47 +6:45
DB  Liao Aijuan 1995 10:29:0008:3510:50:47 +2:11
HAK  Märk Urs 1970 OLG Stäfa10:34:0008:4210:50:38 +0:49
D70  20 Haldemann Margrit 1946 ol norska10:27:0008:2310:50:30 +10:36
HAM  15 Bucher Thomas 1987 OLG Biberist SO10:31:0008:3917:2210:50:26 +2:24
DAK  14 Ringli Corina 1991 OLG Schaffhausen10:32:0008:3410:50:17 +3:59
H12  13 Keller Raphael 2007 thurgorienta10:36:0005:3410:50:14 +2:00
HAK  53 Knobel Pascal 1978 OLV Baselland10:23:0013:4210:50:06 +11:17
DB  12 Fomasi Claudia 1974 SCOM Mendrisio10:25:0009:5310:49:32 +4:56
H50    Hammer Jost 1965 OLG Biberist SO10:32:0010:4110:49:16
DAK    Bänziger Susanne 1970 OLC Winterthur10:30:0009:0310:48:47
DAK  22 Schmitter-Grätzer Käthi 1966 OLG Galgenen10:29:0009:0110:48:47 +5:29
H60  37 Köpfli Urs 1959 OLV Luzern10:24:0013:0123:0010:48:33 +8:53
DAM  23 Puntschart Linda 1996 OLG Chur10:31:0006:4110:48:26 +2:58
HAM  14 Kleebauer Björn 1997 OLC Winterthur10:29:0008:3717:2910:48:25 +2:23
H12  26 Meier Luis 2007 OL Amriswil10:32:0008:1210:48:20 +4:06
H12  Zaugg Timon J. 2007 OLV Hindelbank10:35:0010:48:18 +1:04
H50  25 Tettamanti Roberto 1965 SCOM Mendrisio10:31:0010:48:13 +2:59
HAK  18 Zölly Adrian 2002 OLG Stäfa10:29:0010:4910:48:09 +3:20
H60  39 Zemp Othmar 1958 OLV Luzern10:22:0013:0624:1010:47:56 +10:16
H60  16 Gross Martin 1958 OL Zimmerberg10:28:0009:4618:0410:47:23 +3:43
D70  Santoro Claire 1948 OL Regio Wil10:32:0005:2810:47:10 +2:16
DAM  18 Lehmann Christine 1989 OLG Skandia10:30:0006:0710:47:06 +2:38
D70  Bieri Ruth 1947 OLV Zug10:31:0005:5010:47:05 +3:11
HAM  38 Cernin Ondrej 1996 OLG Säuliamt10:22:0010:4222:3210:47:05 +8:03
DAK  24 Rasscevska Madara 1981 OL Zimmerberg10:27:0010:1710:46:57 +5:39
DAM  Borner Giulia 1995 OL Zimmerberg10:32:0006:0210:46:45 +0:17
DAK  32 Merkli-Schläpfer Angelika 1971 OLV Luzern10:25:0010:3110:46:35 +7:17
H12  19 Wylenmann Lorenz 2007 OLG Pfäffikon10:31:0006:0310:46:08 +2:54
DAK  26 Wilhelm Sarah 1976 OLG Chur10:26:0010:0510:46:07 +5:49
DAK  Zaugg - Kläy Sandra 1978 OLV Hindelbank10:31:0007:1310:46:06 +0:48
DB  Steiner Isabelle 1981 OLG Cordoba10:24:0010:0010:46:02 +2:26
DB  20 Stadler Therese 1961 OLG KTV Altdorf10:14:0017:1210:45:43 +12:07
DB  19 Emmenegger Ruth 1968 OLK Wiggertal10:15:0016:2110:45:26 +10:50
DAM  10 Julmy Nathalie 1990 OLC Omström Sense10:29:0006:3210:45:09 +1:41
HAM  Kossert Miklas 1987 OLG St. Gallen/App.10:26:0008:1416:2610:45:02 +2:00
H50  52 Peter Luzius 1964 ol.biel.seeland10:25:0012:0210:45:00 +5:46
D70  Muggli Esther 1949 OLG Kakowa10:30:0006:2610:45:00 +2:06
D70  17 Ziegler Claudia 1949 OLG Biberist SO10:24:0007:5410:44:54 +8:00
HAK  14 Odermatt Thierry 2000 OLG Basel10:26:0009:0910:44:49 +3:00
D70  Schnüriger Anna 1946 OLV Zug10:29:0006:0510:44:31 +2:37
D70  12 Hasler Lucia 1947 OLG Säuliamt10:28:0008:1910:44:29 +3:35
H50  54 Wipfli Kaspi 1968 OLG Goldau10:24:0011:4210:44:29 +6:15
H50  Hotz Daniel 1967 OLK Argus10:30:0008:1610:44:14 +0:00
DAM  13 Jutzi Deborah 1992 OLV Hindelbank10:28:0006:1210:44:14 +1:46
DAM  21 Berger Anne-Lea 1991 10:27:0006:5710:44:11 +2:43
H50  40 Giannini Pascal 1969 OLG Stäfa10:26:0010:5710:44:11 +3:57
HAM  27 Hirt Severin 1997 OLG Rymenzburg10:23:0009:0219:0210:44:09 +4:07
H50  22 Wälti André 1965 ol.biel.seeland/OLG Bern10:27:0010:0510:43:58 +2:44
D70  22 Monnier Anne-Marie 1945 ANCO10:17:0013:1810:43:55 +14:01
H12  Malnati Liam 2007 C.O. Aget Lugano10:30:0005:3310:43:53 +1:39
H60  11 Ballif Philippe 1956 CARE Vevey10:25:0009:5117:2410:43:52 +3:12
DAM  25 Hardegger Selma 1996 OLC Winterthur10:26:0010:43:47 +3:19
HAM  16 Herzog Andreas 1984 OLG Schaffhausen10:24:0017:2910:43:37 +2:35
HAK  11 Vogel Jonas 1996 OLG St. Gallen/App.10:25:0009:3710:43:32 +2:43
DB  14 Tiemann Kristine 1976 OLG Stäfa10:16:0016:4510:43:22 +7:46
H60  Aebi Fritz 1957 OLG Herzogenbuchsee10:26:0009:3016:1010:43:15 +1:35
H60  Müller Willi 1955 bussola ok10:27:0008:2915:0810:43:14 +0:34
H50  Wylenmann Peter 1969 OLG Pfäffikon10:28:0009:0110:43:03 +0:49
H50  51 Tschamper Urs 1967 OLG Stäfa10:23:0010:42:48 +5:34
D70  18 Waser Renate 1949 OLK Rafzerfeld10:21:0009:0710:42:37 +8:43
D70  Luder Maria 1947 OLV Hindelbank10:26:0005:3510:42:06 +3:12
H50  53 Althaus Daniel 1968 OLG Bern10:22:0011:1810:42:05 +5:51
DB  13 Depedrini Michela 1970 O-92 Piano di Magadino10:17:0009:3610:41:57 +5:21
DB  10 Treier-Zehnder Cornelia 1977 bussola ok10:18:0009:5910:41:51 +4:15
DB  Althaus Anne 1973 OL Zimmerberg10:21:0009:5910:41:47 +1:11
H60  10 Meier Mario 1957 OLG Welsikon10:23:0009:4417:2210:41:41 +3:01
HAK    Ruetti Bens 1972 OLG Herzogenbuchsee10:20:0011:0010:41:40
H60  27 Gygax Res 1959 OLG Herzogenbuchsee10:20:0011:5819:5310:41:11 +5:31
DAM  Knöpfli Tabea 1994 OLG Welsikon10:25:0006:3510:40:54 +1:26
H60  19 Peissard Bernard 1957 OLC SKOG Fribourg10:21:0011:0018:1910:40:35 +3:55
D70  13 Meister Liana 1948 OLG Davos10:23:0005:3310:39:51 +3:57
HAM  Martin Ciro 1995 OLG Nidwalden+Obwalden10:21:0016:4910:39:38 +1:36
HAK  12 Lüchinger Michael 1985 OLC Winterthur10:21:0009:2510:39:38 +2:49
H50  50 Giezendanner Rolf 1965 OLV Hindelbank10:20:0011:0910:39:30 +5:16
H50  69 Schlatter Christoph 1965 OLC Kapreolo10:15:0013:5310:39:11 +9:57
H50  35 Jünger Stefan 1968 OL Amriswil10:21:0010:38:56 +3:42
HAM  Studer Nico 1991 10:20:0007:5616:2810:38:36 +1:34
DB  Gygax Siri 2002 OLG Biberist SO10:19:0008:0010:38:36 +0:00
H60  31 Lyrenmann Peter 1957 OLV Hindelbank10:16:0011:2120:0710:38:02 +6:22
D70  Meyer Uschi 1949 OLG Zürich10:22:0007:3610:38:00 +3:06
D70  Zaugg Yvette 1949 OLG Säuliamt10:25:0004:3310:37:54 +0:00
H50  37 Schweizer Markus 1965 OLV Baselland10:19:0010:4210:36:59 +3:45
H60  17 Bandixen Sönke 1957 OLG Pfäffikon10:17:0009:4018:0810:36:24 +3:44
H50  42 Tschumi Jürg 1967 OLG Thun10:18:0010:0110:36:21 +4:07
D70  11 Rahm Bea 1948 OLG Pfäffikon10:19:0005:4310:35:21 +3:27
D70  14 Brand Edith 1945 OLG Bern10:18:0006:3310:35:18 +4:24
H60  Bütikofer Klaus 1958 OLV Hindelbank10:19:0008:1314:4110:34:57 +0:17
H50  38 Dauwalder Peter 1967 OLG Cordoba10:16:0011:0310:34:00 +3:46
H50  18 Brand Christoph 1969 OLG Bern10:17:0010:33:34 +2:20
D70  15 Gasser Esther 1949 OL Zimmerberg10:15:0006:2210:33:30 +5:36
D70  Wydenkeller Ruth 1949 OLG Welsikon10:20:0004:4110:33:21 +0:27
D70  Hofer Elsbeth 1948 OLG Zürinord 0410:16:0005:2610:31:31 +2:37
DAK    Schmid Kathrin 1971 OL Regio Wil10:46:00dns
D45    Aas Eldrid Hågård 1973 OLG Cordoba12:42:00dns
D40    Suter Valérie 1976 CA Rosé11:54:00dns
D45    Koster Katja 1971 OL Regio Wil12:33:00dns
DAL    Köhle Barbara 1996 OLG Stäfa12:42:00dns
DE    Schweizer Romina 1998 OLV Baselland12:46:00dns
DE    Feer Isabelle 1990 OLG Goldau12:51:00dns
D40    Zuber Manuela 1978 OLG Chur12:14:00dns
D55    Brühwiler Sabine 1963 OLG Chur12:52:00dns
DAK    Schärer Ursina 1990 OLG Pfäffikon10:55:00dns
DAM    Straszewska Katarzyna 1984 OLG Basel10:43:00dns
D50    Schweizer Barbara 1966 OLV Baselland11:56:00
D50    Krähenbühl Monika 1968 OLV Hindelbank12:03:00dns
D45    Schoop Anatina 1970 OLV Zug / björnbär ok13:08:00dns
D45    Cerninova Dagmar 1971 OLG Säuliamt13:07:00dns
D55    Bärlocher Monika 1960 OLG St. Gallen/App.12:15:00dns
D75    Frei Elsbeth 1944 OLC Winterthur10:45:00dns
D55    Knecht Bühler Karin 1964 OLV Luzern12:16:00dns
D75    Grünenfelder Rita 1939 OLV Zug10:57:00dns
D60    Lüscher Susanne 1959 OLK Argus12:32:00dns
D60    Bandixen Marianne 1958 OLG Pfäffikon12:27:00dns
D65    Bombeli Beatrice 1954 OLG Pfäffikon13:16:00dns
H12    Kägi Severin 2007 OL Regio Wil10:39:00dns
H14    Müller Livio Matteo 2005 thurgorienta11:01:00dns
H14    Zehnder Cyrill 2005 11:12:00dns
H16    Troxler Tim 2003 OLG Hondrich12:21:00dns
H16    Tantanini Janne 2003 OLK Rafzerfeld / OLC Kapre12:24:00dns
H16    Küng Loris 2003 OLV Zug / björnbär ok13:24:00dns
H18    Cantoreggi Filippo 2001 O-92 Piano di Magadino11:10:00dns
H18    Rolle Bastien 2001 CA Rosé11:14:00dns
H18    Schmid Dominique 2002 OLG Galgenen/Goldau12:06:00dns
H20    Wepfer Florian 1999 OLG Pfäffikon11:01:00dns
HE    Kyburz Matthias 1990 OLK Fricktal13:29:00dns
HE    Morgenthaler Joël 1994 OLG Herzogenbuchsee13:00:00dns
HE    Dubach Simon 1996 ol norska12:52:0008:5414:56
HE    Bieri Andrin 1998 OLG Pfäffikon12:50:00dns
HE    Denzler Severin 1994 OLG Welsikon12:49:00dns
HAL    Brida Massimo 1987 OLC Winterthur12:43:00dns
HAL    Bryner Patrik 1990 OLK Argus12:53:00dns
HAL    Gander Demian 1995 OLG Pfäffikon12:56:00dns
HAM    Eisenring Andreas 1997 OLG Säuliamt10:35:00dns
H35    Brachetto Marcel 1979 OLG Kölliken11:12:00dns
H40    Grimm Oliver 1975 OLK Argus11:38:00dns
H40    Nager Yves 1976 RMOC Rocky Mountain11:50:00dns
H45    Bieri Stéphane 1971 OLG Suhr12:07:00dns
H45    Züblin Reto 1972 OLG Thun12:23:00dns
H45    Eglin Michael 1973 bussola ok12:44:00dns
H50    Schrago Grégoire 1966 CA Rosé10:29:00dns
H50    Humbel Dominik 1967 OLG Cordoba10:44:00dns
H50    Widmer Timo 1966 OLG Zürich10:59:00dns
H50    Senn Meili Claudio 1965 OLG Chur11:20:00dns
H55    Pel Christoph 1961 OLK Wiggertal11:47:00dns
H55    Ghezzi Gianni 1962 C.O. Aget Lugano12:15:00dns
H55    Schubnell Markus 1963 OLC Winterthur12:41:00dns
H55    Zehnder Edgar 1964 13:06:00dns
H60    Pedersen Lasse 1959 OLK Argus10:15:00dns
H60    Corrodi Paul 1959 OLG Dachsen10:18:00dns
H60    Kimmig Emil 1957 OLV Luzern10:29:00dns
H60    Bühl Herbert 1956 OLG Schaffhausen10:46:00dns
H65    Marti Pekka 1951 ol.biel.seeland11:44:00dns
H70    Knauer Guntram 1948 OLG Thun12:06:00dns
H70    Bhend Walter 1949 OLG Welsikon12:12:00dns
H70    Jäggi Walter 1949 OLG Kakowa12:43:00dns
H75    Frei Röbi 1940 OLC Winterthur11:49:00dns
H80    Harlacher Hans 1934 OLK Piz Hasi11:07:00dns
D16    Simonin Zoé 2003 ANCO11:36:00dns
D18    Radzikowski Amélie 2002 O-Motion10:41:00dns
D18    Würsten Mirjam 2002 OLG KTV Altdorf11:43:00dns
D18    Aegler Nora 2001 OL Regio Wil12:13:00dns
D20    Walti Claudia 2000 OLK Argus11:52:00dns
D20    Jordi Riina 1999 OLG Hondrich12:16:00dns
DE    Müller Katrin 1997 OLG Rymenzburg13:03:00dns



nach Club:



bei Problemen: picoevents@gmx.ch