SM Langdistanz, 08.09.2019

Sort by red column. Update every 2 minutes.

Zielzeit Anmeldungen: 1620 open new window

Kat Rg Name Vorname Jg Club Start Radio1 Radio2 Ziel +
HE  Howald Florian 1991 OLG Herzogenbuchsee13:18:001:34:2015:03:48 +6:20
HE  Kyburz Andreas 1988 OLK Fricktal13:14:001:36:5415:02:47 +9:19
HE  11 Hellmüller Sven 1995 OLG Welsikon12:58:001:39:3414:49:33 +12:05
HE  Hubmann Daniel 1983 OL Regio Wil13:10:001:28:5414:49:28 +0:00
HE  Hadorn Joey 1997 ol norska13:02:001:31:0714:43:59 +2:31
HE  Hubmann Martin 1989 OL Regio Wil12:54:001:38:0614:43:48 +10:20
D60  16 Daniel Edit 1958 HSE Budapest13:24:0014:37:55 +28:40
HAL  16 Renevey Stéphane 1989 CA Rosé12:57:0017:501:22:5414:36:22 +14:47
HE  Schneider Florian 1993 ol norska12:46:001:37:5714:35:43 +10:15
HE  Meier Christoph 1993 OLV Baselland12:50:001:32:1414:33:57 +4:29
HAL  Brechbühl Nico 1994 OLG Stäfa13:03:0018:271:14:1714:32:43 +5:08
HAL  14 Franssen Tim 1997 OLV Luzern12:51:0018:1319:2814:29:14 +13:39
DE  Roos Elena 1991 O-92 Piano di Magadino12:56:0015:251:18:4614:29:03 +16:24
H45  Tschopp Marcel 1974 OLG Dachsen13:22:0021:5514:29:01 +3:25
HE  13 Buchs Pascal 1997 ANCO12:34:001:40:1414:26:38 +13:10
HE  Zbinden Noah 1996 OLV Baselland12:38:001:36:2114:26:22 +8:54
H45  10 Mohn-Lagler Peter 1971 OLC Kapreolo13:18:0021:2914:26:13 +4:37
H45  16 Grendelmeier Peter 1974 OLV Baselland13:14:0020:3014:25:16 +7:40
H18  Freuler Florian 2002 thurgorienta / Glarner OLG13:16:0014:5154:1014:24:19 +1:12
DAL  Bättig Ariane 1994 OLG Weisslingen13:11:0024:3253:5314:22:56 +6:46
HE  15 Ruch Remo 1995 OLG Skandia12:26:001:41:5914:20:28 +15:00
H55  14 Curiger Andreas 1964 OLC Kapreolo13:07:0022:1854:3014:20:28 +11:56
H45  27 Aeschlimann Christoph 1970 ol norska12:58:0021:5514:20:17 +18:41
DAM  35 Nembrini Nina 1992 C.O. Aget Lugano12:33:001:06:5614:20:15 +56:57
H18  10 Schacher Dominic 2002 OLK Argus13:04:0015:0516:5714:19:49 +8:42
H55  Flühmann Tino 1963 thurgorienta13:10:0019:1553:0714:19:40 +8:08
D40  20 Mumprecht Sabine 1976 OLV Hindelbank12:54:0031:541:03:1314:18:26 +28:02
HAL  Hümbelin Christoph 1989 OL Regio Olten12:45:0017:361:16:4914:18:06 +8:31
HE    Egger Jonas 1994 OLV Hindelbank12:42:0014:17:33
HE  17 Werren Ueli 1994 ol norska / OLG Bern12:22:001:42:3014:17:20 +15:52
H45  Mohn Christian 1974 OLC Kapreolo13:10:0020:4714:17:15 +3:39
H18  Ren Manuele 2001 ASCO Lugano13:10:0015:2453:4614:17:07 +0:00
H60  10 Ammann Mario 1956 OLG St. Gallen/App.13:01:0025:2457:2414:16:26 +9:48
D75  Huggler Erica 1941 OLG Stäfa13:05:0014:15:36 +19:28
HE  Pezzati Tobia 1996 SCOM Mendrisio12:30:001:34:1714:15:21 +5:53
D45  Gründler Mirjam 1970 OLG Pfäffikon13:10:0024:3214:15:07 +4:41
H18  12 Wey Sven 2001 OLG Goldau12:58:0016:401:02:2114:14:39 +9:32
HE  18 Rüedlinger Andreas 1985 OLK Rafzerfeld12:18:001:43:4214:13:54 +16:26
H60  15 Hertner Thomas 1955 OLV Baselland12:53:0030:121:01:0314:13:02 +14:24
HAL  Bleiker Julian 1998 OL Regio Wil12:41:4117:171:15:1314:12:54 +6:38
DAL  Schärer Sandra 1985 ol norska13:03:0024:1753:5614:12:50 +4:40
DAL  20 Keller Lea 1994 OLG Stäfa12:31:0037:531:14:1714:12:44 +36:34
H70  Wyss Franz 1948 OL Regio Olten13:04:0035:2614:12:28 +3:47
H70  11 Baumann Ernst 1945 OL Regio Wil13:00:0039:2814:12:17 +7:36
H55  Brügger Joseph 1962 OLC Omström Sense13:04:0018:4548:3514:12:02 +6:30
HAM  25 Tschopp Marcel 1981 OLG Hondrich12:44:0025:471:03:4814:12:00 +24:16
DAK  Gisler Belinda 2000 OLG KTV Altdorf13:16:0014:11:38 +8:22
H60  Köstli Michael 1959 OL Hornbach12:57:0026:1956:1414:11:02 +8:24
H55  Meister Roland 1963 OLG Dachsen13:01:0020:3350:3814:10:48 +8:16
D60  Piguet Arlette 1957 OL Zimmerberg13:06:0014:10:34 +19:19
H45  Berger Alain 1970 ANCO13:06:0018:3314:10:02 +0:26
H45  Roulier Gilbert 1972 ol norska13:02:0019:0214:09:06 +3:30
D40  Flühmann-Widler Susanne 1976 OLG Pfäffikon/Weisslingen13:06:0025:0145:5114:08:18 +5:54
D45  Oehy Ursula 1965 OLC Winterthur13:02:0024:5814:08:07 +5:41
H75  15 Meier Karl 1943 ol.biel.seeland12:47:0014:08:01 +31:09
DE  Hauswirth Sabine 1987 ol norska12:48:0015:151:05:0014:06:36 +1:57
D40  Wipfli - Schuler Anita 1977 OLG Goldau13:00:0024:5848:5114:06:34 +10:10
D45  Widler Käthi 1973 OLG Weisslingen13:06:0023:4325:0514:06:26 +0:00
HE  24 Curiger Thomas 1996 OLC Kapreolo12:06:001:47:0814:06:23 +20:55
HE  19 Aschwanden Sven 1992 OLG Goldau12:10:001:42:5014:06:04 +16:36
DE  Aebersold Simona 1998 ol.biel.seeland12:40:0015:231:09:3114:04:35 +7:56
HAL  13 Mathys Raffael 1994 OLG Bern / ol.biel.seeland12:27:0019:331:20:3814:04:22 +12:47
HB  Schneiter Bruno 1962 OLC Winterthur12:16:0056:1414:04:10 +54:20
HAL  Altorfer Stefan 1981 OLG Cordoba12:39:0016:361:09:3914:03:35 +0:00
DAL  10 Geissbühler Karin 1990 OLG Bern12:47:0026:4158:5214:03:34 +11:24
D45  10 Sieber Mireille 1974 OLC Winterthur12:54:0027:3614:03:34 +9:08
H55  12 Schütz Roland 1962 OLG Bern12:52:0019:4951:4614:03:28 +9:56
HE  26 Baumann Sebastian 1996 OLC Kapreolo12:02:001:48:5114:03:25 +21:57
H40  20 Meier Tobias 1979 OLC Winterthur12:31:0030:241:10:3114:03:19 +29:33
D35  Rotzler Mirjam 1978 12:40:0026:121:00:0814:03:08 +16:13
H18  Schmid Pascal 2001 OLG Galgenen/Goldau12:52:0015:3456:5814:03:07 +4:00
D45  16 Sannwald-Frei Claudia 1971 OLG Stäfa12:46:0030:2414:02:46 +16:20
DAL  Beeler Nadja 1990 OLG Goldau12:55:0022:5751:2014:02:45 +2:35
H55  Ulrich Kornel 1962 OLG Goldau12:58:0019:1447:4714:02:25 +2:53
H45  21 Merkli Matthias 1972 OLV Luzern12:46:0021:1814:02:12 +12:36
H45  18 Vieser Pascal 1974 OLC Kapreolo BT12:50:0023:1814:02:02 +8:26
D60  Neukom Regina 1959 OL Zimmerberg12:57:0014:01:59 +19:44
H60  17 Bischof Urs 1958 OLC Winterthur12:41:0031:431:02:2114:01:51 +15:13
DAK  Rigamonti-Ammann Tiziana 1990 OL Zimmerberg13:11:0014:01:40 +3:24
H70  12 Fahrer Beat 1949 OLG Oberwil12:48:0034:1714:01:04 +8:23
H18  Hamel Simon 2002 ANCO12:46:0015:1716:2314:01:01 +7:54
H45  Vogel Roger 1971 OLC Omström Sense12:54:0020:0014:00:29 +2:53
H70  Schlatter Hansruedi 1947 OLK Wiggertal12:52:0029:3814:00:16 +3:35
DAK  14 Sutter Stefanie 1998 OLG St. Gallen/App.13:01:0013:59:24 +11:08
D35  Wyss-Streuli Bettina 1980 OL Regio Olten12:52:0025:1747:3513:59:10 +0:15
D45    Romanens Marie-Luce 1973 CA Rosé13:14:0013:59:06
DAK  Würsten Sonja 1997 OLG KTV Altdorf13:06:0013:57:56 +4:40
H55  Müller Reto 1961 OLG Galgenen12:55:0018:4445:3413:57:51 +1:19
H40  Treier Reto 1976 bussola ok12:55:0019:2146:5313:57:46 +0:00
H60  Müller Willi 1955 bussola ok12:45:0025:0255:0313:57:40 +7:02
H35  13 Brunner Jan 1981 OLG Basel12:11:0035:031:23:1513:57:09 +39:23
H55  Egger Thomas 1964 ol norska/ol.biel.seeland12:49:0019:5649:0913:56:50 +6:18
H55  10 Bieri Alex 1964 OLV Luzern12:46:0022:5452:0413:56:46 +9:14
D60  11 Ammann Monika 1959 OLG St. Gallen/App.12:48:0013:56:43 +23:28
H55  15 Hellmüller Jürg 1960 OLG St. Gallen/App.12:43:0025:5055:1113:56:40 +12:08
H45  25 Baumgartner Laurent 1972 UBOL12:38:0023:2213:56:38 +15:02
DE  Jenzer Sarina 1991 ol norska / OLG Huttwil12:32:0016:481:09:4213:56:31 +7:52
D45  17 Riediker Monika 1971 thurgorienta12:38:0033:5213:56:30 +18:04
DE  13 Bachmann Sofie 1997 OLV Baselland12:16:0021:331:22:0213:55:54 +23:15
D35  Wyss Ursula 1980 OLV Hindelbank12:16:0040:501:08:4013:55:48 +32:53
H18  20 Rüegg Simon 2002 OLG Chur12:34:0017:311:05:1513:55:23 +14:16
HE    Risse Térence 1993 CA Rosé11:58:001:45:5113:55:18
D20  Deininger Eliane 2000 OLG St. Gallen/App.12:52:0019:1449:0613:55:16 +3:29
H60  Sacher Martin 1959 bussola ok12:49:0021:3848:2313:54:38 +0:00
D40  11 Ruppenthal Ursi 1971 OLG Chur12:42:0027:3648:0813:54:26 +16:02
H16  20 Schafer Elias 2004 OLC Omström Sense12:43:0025:1113:54:23 +16:08
H70    Trunz Ernst 1947 OL Amriswil12:40:0035:0013:54:22
HE    Blaise Mathias 1998 CA Rosé11:34:0013:54:21
D40  Mangiarratti Cornelia 1976 OLV Hindelbank12:48:0021:3046:5013:54:19 +9:55
HE  29 Dubach Simon 1996 ol norska11:50:001:51:2213:54:07 +24:39
H40    Grimm Oliver 1975 OLK Argus12:39:0023:2655:0913:53:34
H16  Schärer Pascal 2003 OLG Pfäffikon12:55:0016:0413:53:06 +2:51
D45  Grüniger Huber Brigitte 1974 OLV Zug12:50:0025:0213:52:51 +2:25
H40  19 Hamel David 1975 ANCO12:23:0028:241:06:3913:52:45 +26:59
D16  Gasser Anna 2004 O-Motion13:00:0025:1035:5013:52:39 +6:20
D16  Bieri Rosa 2004 OLG Suhr12:56:0025:0139:1113:52:37 +10:18
HAM  14 Bucher Thomas 1987 OLG Biberist SO12:36:0026:1358:2913:52:04 +12:20
HAM  Uhr Markus 1981 OLG Pfäffikon12:40:0022:1754:3113:52:03 +8:19
H55  46 Diener Marco 1963 OLG Bern12:10:0031:311:19:0913:52:01 +40:29
D50  Graf Heidi 1968 OL Regio Wil12:50:0026:5713:51:55 +8:19
D45  19 Gisler-Musch Cornelia 1970 OLG KTV Altdorf12:30:0030:4813:51:50 +21:24
D45  10 Lüthi-Probst Mirjam 1972 OLG Biberist SO12:42:0026:0513:51:34 +9:08
H75  Baumgartner Edi 1944 OLV Hindelbank12:52:0013:51:21 +9:29
H40  Winteler Renato 1978 OLG Welsikon12:47:0018:1447:1413:51:19 +1:33
DAK  Grendelmeier Ineke 1971 OLV Baselland12:56:0013:51:05 +7:49
D16  Radzikowski Paulina 2004 O-Motion12:52:0023:2041:0913:50:53 +12:34
H75  Huber Kurt 1944 OLG Zürinord 0412:57:0013:50:51 +3:59
D70  Wydenkeller Ruth 1949 OLG Welsikon13:04:0013:50:49 +6:57
H60  12 Rhyn Guido 1957 OLG Herzogenbuchsee12:33:0028:0059:2713:50:44 +12:06
D16  Berger Inès 2003 ANCO13:04:0021:0231:4913:50:41 +0:22
H18  Hutzli Janis 2002 OL Regio Wil12:40:0015:1656:3613:50:36 +3:29
HAM  16 Studer Nico 1991 12:32:0023:0258:3313:50:29 +14:45
H45  30 Schnyder Adrian 1971 OLC Omström Sense12:26:0024:5113:50:22 +20:46
H16  Schmid Joschi 2004 OL Regio Wil12:46:0018:2713:50:18 +9:03
HAL  10 Zbinden Tobias 1994 OLG St. Gallen/App.12:15:0018:021:17:3613:50:11 +10:36
HAL  27 Odermatt Brian 1997 OLG Basel12:03:0021:231:30:1913:50:00 +22:25
H20  Zbinden Chamuel 1999 OLV Baselland12:32:0016:181:06:0513:49:16 +3:14
H60  Gloor Markus 1957 OLV Zug12:37:0026:3654:4513:49:12 +6:34
DAM  Borner Giulia 1995 OL Zimmerberg12:49:0038:4113:49:06 +9:48
H55  26 Lais Peter 1960 OLG Suhr12:25:0024:111:01:5513:49:00 +22:28
H70  Guyot Jean-Claude 1949 ANCO12:44:0029:5413:48:58 +0:17
HAL  30 Gasser Michael 1974 OL Zimmerberg11:57:0022:321:33:3813:48:41 +27:06
DB  Tantanini Rahel 1970 OLC Kapreolo12:54:0013:48:22 +12:53
H16  Wey Benjamin 2003 OLG Zürich12:52:0016:4013:48:16 +1:01
HAL  Hübscher Rico 1994 OLK Argus12:21:0016:381:12:2313:48:01 +2:26
D45  22 Schafer Peggy 1971 CA Rosé12:26:0030:5013:47:58 +21:32
H18  14 Bloch Florian 2001 OL Regio Olten12:28:0017:311:02:2713:47:48 +12:41
DB  11 Wyrsch Frédérique 1969 ANCO12:48:0013:47:29 +18:00
H50  Wylenmann Peter 1969 OLG Pfäffikon12:37:0017:0813:47:22 +8:39
DAK  18 Ceppi Agar 1971 GOLD Savosa12:41:0013:46:53 +18:37
DAK  Lütolf Fritschi Cécile 1976 OLG Welsikon12:51:0013:46:52 +8:36
DAM  11 Burkart Käthi 1994 OLG Nidwalden+Obwalden12:41:0042:2513:46:36 +15:18
HAM  33 Zanelli Sergio 1975 OL Zimmerberg/Pfäffikon12:04:0030:091:16:0413:46:35 +38:51
DAM  Julmy Nathalie 1990 OLC Omström Sense12:45:0038:1013:46:18 +11:00
DAL  Cerny Noëmi 1984 OLK Argus / SCOM Mendrisio12:39:0025:2251:4413:46:13 +2:03
D55  14 Wenk Susanne 1964 thurgorienta12:29:0051:5513:46:07 +22:22
D50  Vinnytska Nina 1968 O-Motion12:46:0028:2513:45:52 +6:16
H55  36 Baumann Jörg 1963 OLC Kapreolo12:16:0023:211:00:3413:45:47 +28:15
H16  12 Maurer Laurin 2004 OLC Kapreolo12:40:0017:4213:45:41 +10:26
H45  Lauenstein Stefan 1974 ANCO12:42:0019:0413:45:36 +0:00
HE  10 Hägler Kaspar 1988 OLV Baselland11:54:001:39:151:39:1613:45:19 +11:51
HE  32 Schweizer Timon 1996 OLV Baselland11:38:001:55:2413:45:17 +27:49
H60  21 Steinegger Bruno 1957 OLC Kapreolo12:21:0030:411:03:3013:45:14 +18:36
D16  Habegger Anna 2003 OLG Rymenzburg12:48:0026:3140:3113:44:26 +10:07
H16  Müller Dominic 2003 OLG Thun12:49:0016:0213:44:15 +0:00
D16  14 Hubmann Lisa 2004 OL Regio Wil12:40:0032:2948:2913:43:57 +17:38
H50  Müller Dominique 1968 OLG Dachsen12:35:0020:2213:43:54 +7:11
H50  15 Schaffner Martin 1966 OLK Piz Hasi12:31:0018:5713:43:50 +11:07
H50  10 Wildi Koni 1965 OLK Argus12:33:0020:1113:43:46 +9:03
D45  Moser Ruth 1970 thurgorienta/OLC Winterthu12:34:0028:5013:43:30 +9:04
HAL  Zwicky Lukas 1983 OLG Cordoba12:09:0018:131:18:0113:43:09 +9:34
H16  11 Ren Elia 2004 ASCO Lugano12:37:0017:0313:42:35 +10:20
H55  Hubmann Jörg 1964 OL Regio Wil12:37:0019:2448:0413:42:09 +3:37
HAM  22 Hintermann Markus 1985 OLG Rymenzburg12:16:0024:511:02:2513:41:57 +22:13
H55  Buholzer Oli 1964 OLV Zug12:34:0020:3250:4913:41:52 +6:20
H55  Bolliger Stefan 1961 OLV Baselland/OLK Wiggerta12:40:0019:5844:4713:41:32 +0:00
H55  20 Kobel Daniel 1961 OLG Bern12:22:0022:1457:5713:41:32 +18:00
D75  Mulder Liz 1943 OLG Goldau12:50:0013:41:08 +0:00
H60  20 Meier Mario 1957 OLG Welsikon12:17:0030:421:03:5613:41:00 +18:22
H70  Kläy Ernst 1948 OLG Huttwil12:32:0031:2313:40:59 +4:18
D65  Hofer Margrith 1954 OLG Kakowa12:29:0013:40:57 +18:17
D50  23 Wälti Petra 1969 ol.biel.seeland/OLG Bern12:18:0037:3413:40:56 +29:20
HE  16 Attinger Florian 1997 OLG Chur/OL Zimmerberg11:46:001:43:1713:40:50 +15:22
D40  Mohn-Lagler Marianne 1977 OLC Kapreolo12:30:0027:2252:2413:40:46 +14:22
H45  14 Häne Philipp 1972 OLG Galgenen12:30:0023:5213:40:45 +7:09
D50  10 Hindermann Kathrin 1969 OLG Stäfa12:34:0032:0813:40:45 +13:09
D40  Schulthess Barbara 1976 OLC Kapreolo12:36:0024:4746:2113:40:45 +8:21
H70  Amsler Max 1949 OLG Welsikon12:36:0034:1913:40:41 +0:00
DE  Wyder Judith 1988 OLG Thun12:24:0014:421:02:3713:40:39 +0:00
D50  Curiger Priska 1965 OLC Kapreolo12:42:0028:2113:40:38 +5:02
H80  14 Hutzli Martin 1932 ol.biel.seeland12:33:0013:40:15 +23:40
H20  Egger Reto 1999 OLK Rafzerfeld12:20:0015:571:08:3913:40:13 +6:11
H20  Polsini Tino 1999 OLV Baselland12:26:0013:501:02:3613:40:02 +0:00
H65  18 Ott Karl 1953 OLG Welsikon12:14:0030:1659:4013:40:01 +24:20
H55  11 Hitz Markus 1964 OLK Argus12:28:0019:4351:5113:39:22 +9:50
HAL  31 Lehner Timo 1995 OLG Skandia11:39:0022:131:43:2813:39:21 +35:46
H75  Baumann Hans 1940 OLK Wiggertal12:37:0013:38:17 +11:25
HB  Zaugg Andreas M. 1976 OLV Hindelbank12:40:0031:4913:38:09 +4:19
H75  12 Bürli Heinz 1941 OLG Bern12:22:0013:38:08 +26:16
D16  12 Sterchi Leonie 2004 ol norska12:36:0030:0845:4113:38:03 +15:44
DB  13 Gygax Siri 2002 OLG Biberist SO12:30:0013:37:55 +26:26
DB  15 Thür Monika 1967 OLV Zug12:24:0013:37:54 +32:25
HE  40 Schwab Alexander 1988 OL Regio Olten11:18:002:01:3413:37:54 +40:26
DAK  16 Bühlmann Simone 1974 OLV Luzern12:36:0013:37:51 +14:35
H65  Juan Alain 1953 ANCO12:29:0025:4148:0113:37:50 +7:09
H60  Wyder Rudolf 1958 OLC Kapreolo12:25:0027:2955:0113:37:46 +7:08
H18  Mennet Robin 2001 OLG Cordoba12:22:0015:301:00:1313:37:37 +8:30
H50  25 Dubach Res 1966 ol norska12:19:0023:5913:37:25 +16:42
H70  20 Zingg Fritz 1949 ol norska12:16:0046:0313:37:23 +16:42
H70  14 Moosberger Max 1946 OL Regio Olten12:20:0036:2313:37:07 +12:26
H16  13 Pünter Rico 2004 OLG Stäfa12:31:0016:5413:37:01 +10:46
D55  Hellmüller Isabelle 1962 OLG St. Gallen/App.12:41:0035:4213:36:40 +0:55
HAM    Fuger Denis 1991 OL Zimmerberg10:56:0047:202:05:0713:36:24
H35  Hofer Michael 1981 12:19:0024:5657:3613:36:24 +10:38
H45  24 Schneider Arno 1972 OLG Cordoba12:18:0022:5513:36:24 +14:48
H12  20 Zaugg Timon J. 2007 OLV Hindelbank12:51:0013:36:22 +12:09
H50  Hanselmann Daniel 1965 OLV Baselland12:29:0018:0213:36:21 +5:38
D50  14 Godel Anne 1968 CA Rosé12:22:0039:4613:36:18 +20:42
H65  Wild Beat 1954 OLK Argus12:23:0025:1152:1513:36:18 +11:37
H50  19 Frei Thomas 1968 OLG Zürich12:21:0018:2213:36:17 +13:34
H35  Brauchli Stefan 1984 OLG St. Gallen/App./OLG Ba12:27:0020:0750:0513:35:57 +2:11
H70  Frei Albert 1948 OLG Dachsen12:24:0038:0413:35:56 +7:15
D20  Pezzati Elena 1999 SCOM Mendrisio12:36:0017:2546:1813:35:47 +0:00
H60  19 Däppen Jürg 1955 OLG Thun12:13:0030:361:03:1713:35:43 +17:05
D50  Aebersold-Schütz Gaby 1965 ol.biel.seeland12:38:0028:0313:35:36 +4:00
H60  Kimmig Emil 1957 OLV Luzern12:29:0023:2650:3813:35:12 +0:34
D35  Stalder Christine 1980 OLG Skandia12:28:0025:3747:5913:34:55 +0:00
H16  14 Waeber Tibor 2003 ANCO12:28:0019:4313:34:28 +11:13
H80  Rüfenacht Bruno 1938 OLV Baselland12:38:0013:34:17 +12:42
H75  13 Keller Heinz 1942 ol.biel.seeland12:17:0013:33:59 +27:07
H70  Fuchs Sepp 1948 OLG Galgenen12:28:0033:4513:33:56 +1:15
H45  26 Wagenführ Thomas 1971 OLG Davos12:14:0022:3713:33:54 +16:18
D70  Hasler Lucia 1947 OLG Säuliamt12:54:0013:33:52 +0:00
HAM  Bucher Fabian 1991 OLG Biberist SO12:20:0022:2655:3613:33:48 +10:04
D12  Waldner Coralie 2007 OLG Pfäffikon13:05:0013:33:48 +0:24
H55  30 Würsten Daniel 1961 OLG KTV Altdorf12:07:0023:351:02:3913:33:47 +25:15
H65  Kohler Hansruedi 1954 OLG Dachsen12:32:0024:2043:4113:33:41 +0:00
H50  Probst Marc 1969 OLG Bern / ol norska12:27:0016:5113:33:26 +4:43
DE  Holer Lisa 1994 OLK Fricktal12:00:0017:401:17:0313:33:05 +16:26
H75  30 Bossert Hans 1941 OL Zimmerberg11:22:0013:33:00 +81:08
D18  10 Moser Vera 2002 ol norska12:32:0021:3943:3513:32:56 +7:02
H45  15 Birrer Stefan 1973 OLG Galgenen12:22:0023:2113:32:49 +7:13
D65  Michel Margrit 1952 OLG Welsikon12:39:0013:32:40 +0:00
H50  47 Jakob Beat 1967 Bucheggberger OL11:55:0023:3913:32:36 +35:53
D20  Nyfeler Siri 1999 OLG Thun / ol norska12:28:0018:5050:1013:32:33 +4:46
D70  Zaugg Yvette 1949 OLG Säuliamt/O-92 Piano di12:44:0013:32:15 +8:23
H16  15 Nagel Tobias 2004 OLG Murten12:25:0018:1713:32:14 +11:59
H12  Mohn Nicolas 2007 OLC Kapreolo12:59:0013:32:13 +0:00
D70  10 Waser Renate 1949 OLK Rafzerfeld12:14:0013:32:09 +38:17
H70  18 Buchwalder Kurt 1949 OLK Wiggertal12:12:0037:0913:32:05 +15:24
D50  18 Ruch Ruth 1967 OLG Skandia12:14:0036:3613:31:56 +24:20
D16  33 Hofer Céline 2004 OLG Thun12:08:0044:111:04:0113:31:54 +37:35
H75  Brand Hansruedi 1941 OLG Bern12:42:0013:31:52 +0:00
HAM  Rohr Daniel 1990 OL Zimmerberg12:28:0019:5548:0013:31:44 +0:00
D16  13 Hohl Annina 2003 OLG Weisslingen12:28:0026:0043:4013:31:39 +17:20
HAK  20 Salzmann Martin 1986 OLG Skandia12:37:0013:31:26 +14:22
H20  Aebersold Fabian 2000 ol.biel.seeland12:14:0014:251:05:0813:31:25 +3:23
H12  Widler Yannick 2008 OLG Weisslingen12:55:0013:31:17 +3:04
H70  29 Wegmüller Peter 1947 OLV Hindelbank12:00:0033:3913:31:04 +26:23
DAK  29 Wüthrich Nicole 1999 OLG Skandia12:16:0013:31:03 +27:47
D60  Cejka Kati 1958 OLC SKOG Fribourg12:39:0013:31:00 +6:45
H18  18 Birrer Fabio 2001 OLG Galgenen/Goldau12:10:0017:041:05:1213:30:57 +13:50
HAM  Martin Ciro 1995 OLG Nidwalden+Obwalden12:24:0021:2650:5813:30:49 +3:05
D16  Buri Leonie 2003 OLV Hindelbank12:32:0024:2539:4913:30:45 +12:26
D16  Hubmann Nina 2003 OL Regio Wil12:44:0022:0632:4913:30:45 +0:26
D12  Köhle Verena 2007 O-Motion13:01:0013:30:41 +1:17
H55  35 Ruesch Christoph 1961 OLK Wiggertal12:01:0023:451:03:2713:30:27 +27:55
H55  41 Mächler Patrik 1962 OLV Luzern11:55:0028:101:07:5113:30:25 +33:53
D55  Egger Keller Barbara 1960 ol.biel.seeland12:23:0042:5313:30:21 +12:36
H16  17 Seiz Andri 2003 OLV Baselland12:22:0019:0713:30:15 +13:00
H60  22 Lyrenmann Peter 1957 OLV Hindelbank12:05:0033:271:08:1713:30:07 +19:29
D55  Müller Cornelia 1964 OLV Zug12:35:0035:2313:29:45 +0:00
HAM  27 Rykart Beat 1973 TV Gebenstorf12:00:0023:291:07:4013:29:42 +25:58
H18  22 Sterchi Tobias 2002 ol norska12:04:0017:311:11:0913:29:30 +18:23
H18  Tantanini Timo 2001 OLK Rafzerfeld / OLC Kapre12:16:0017:0559:0813:29:20 +6:13
H65  Kurmann Joe 1953 OLV Luzern12:20:0026:3349:3313:29:15 +7:34
H80  Huggler Klaus 1938 OLG Stäfa12:28:0013:29:11 +17:36
HAK  35 Fritschi Stefan 1972 OLG Welsikon12:27:0013:29:02 +21:58
HE  22 Suter Timo 1998 OLG Cordoba11:30:001:43:4613:28:57 +19:29
DAK    Tschamper Annika 1996 OLG Stäfa12:46:0013:28:57
D75  Merz Dorly 1943 OLG Kakowa12:35:0013:28:51 +2:43
H16  19 Schulthess Tobias 2003 OLC Kapreolo12:19:0021:4113:28:47 +14:32
DAK  13 Meier Natascha 1974 OLG Thun12:31:0013:28:42 +10:26
DE  Gross Paula 1996 OL Zimmerberg12:08:0016:021:06:0213:28:42 +4:03
H20  Soldini Jonas 2000 CA Rosé12:08:0015:261:08:1713:28:34 +6:32
D40  Tschopp Sabin 1975 OLG Dachsen12:18:0023:2852:2313:28:25 +14:01
D12  Wälti Emma 2007 thurgorienta/OLC Winterthu12:57:0013:28:24 +3:00
D20  Brütsch Katja 2000 OLG Schaffhausen12:20:0019:4753:0813:28:18 +8:31
DAL  Cattin Anaïs 1993 ANCO12:23:0021:4248:0613:28:10 +0:00
D65  Oswald Brigit 1951 OLK Piz Hasi12:19:0013:28:10 +15:30
H40  23 Schneebeli Christian 1975 OLG Zürich11:43:0029:061:17:5513:27:54 +42:08
H45  32 Züblin Reto 1972 OLG Thun12:02:0025:4026:5213:27:43 +22:07
DB  18 Vock Myrta 1961 OLG Säuliamt12:06:0013:27:40 +40:11
H70  23 Heggli Oscar 1945 OLG Rymenzburg12:04:0036:4413:27:37 +18:56
H12  19 Riediker Jannis 2008 thurgorienta12:43:0013:27:31 +11:18
HE  27 Poltéra Flavio 1985 Quack OK11:26:001:47:4713:27:31 +22:03
H50  13 Ruppenthal Marcel 1965 OLG Chur12:15:0019:3713:27:05 +10:22
H60  13 Kumschick Beat 1959 OLG Herzogenbuchsee12:09:0026:3057:4813:26:54 +12:16
D40  14 Schödler Gisela 1975 OLK Argus12:12:0029:0853:0213:26:53 +18:29
H18  23 Schmuki Jan 2002 ol.biel.seeland11:58:0019:361:12:0513:26:49 +21:42
D45  Lüscher-Suter Eva 1971 OLK Argus12:18:0025:5613:26:34 +8:08
H20  Gründler Mattia 2000 OLG Pfäffikon12:02:0015:281:11:5013:26:30 +10:28
D60  Widmer Margrit 1957 OLG Oberwil12:21:0013:26:28 +20:13
H65  19 Schilliger Elmar 1954 OLV Luzern11:59:0030:471:02:3313:26:27 +25:46
DB  Dauwalder Denise 1976 OLG Cordoba12:36:0013:26:27 +8:58
H65  Cuche Denis 1954 CA Rosé12:17:0027:0649:0813:26:16 +7:35
H50  34 Wälti André 1965 ol.biel.seeland/OLG Bern12:03:0027:4013:25:55 +21:12
H50  18 Erne Lukas 1969 OLG Cordoba12:11:0019:1813:25:43 +13:00
HAL  Frei Lukas 1993 OLK Argus11:51:0019:581:18:1213:25:42 +10:07
HB  Hess Markus 1966 OLG Thun12:28:0033:1313:25:39 +3:49
H50  Hutzli Christoph 1966 OL Regio Wil12:17:0017:3813:25:38 +6:55
H65  10 Ramstein Reto 1952 OLV Baselland12:08:0029:3653:5313:25:38 +15:57
D12  Gartmann Luisa 2007 OLG Chur12:53:0013:25:34 +4:10
D45  27 Schaniel Evelyn 1970 bussola ok11:58:0036:1313:25:32 +27:06
D16  17 Gisler Isabelle 2004 OLG KTV Altdorf12:20:0031:0646:4513:25:23 +19:04
H50  14 Frei Christoph 1969 OLG Dachsen12:13:0018:3013:25:11 +10:28
H45  50 Weyermann Philipp 1971 OLG Kakowa11:22:0036:1313:25:01 +59:25
H50  Hotz Daniel 1967 OLK Argus12:23:0016:2813:25:00 +0:17
D16  Sieber Patrizia 2003 OLC Winterthur12:24:0027:5843:5113:24:43 +14:24
HAM  Scheurer Michael 1991 12:12:0020:1653:0013:24:41 +8:57
H55  50 Clerici Peter 1961 OLV Zug11:37:0031:431:19:3813:24:39 +46:07
HE  35 Wenger Simon 1994 OLG Bern / ol norska11:14:001:57:1813:24:23 +30:55
H55  21 Zihlmann Höck 1962 OLK Piz Hasi12:04:0025:0359:0913:24:11 +18:39
H20  Corsi Siro 1999 GOLD Savosa11:56:0016:411:15:1513:24:10 +14:08
HAM  12 Scherer Thomas 1984 OLG Säuliamt12:08:0024:1157:2813:23:48 +12:04
D50  Meister Sabrina 1966 OLG Dachsen12:30:0024:4513:23:36 +0:00
H12  Neuenschwander Nils 2007 OLG Thun12:47:0013:23:22 +3:09
H75  19 Jeanrichard Heinz 1943 OL Amriswil11:47:0013:23:21 +46:29
H75  17 Ackermann Walter 1940 11:57:0013:23:19 +36:27
H60  26 Eichenberger Dieter 1955 OLG Suhr11:49:0039:521:12:1513:23:02 +28:24
D45  18 Hofer Susann 1971 ol.biel.seeland12:02:0032:1613:22:56 +20:30
H35  Grossenbacher Patrik 1982 OLG Huttwil12:03:0024:1913:22:35 +12:49
DAM  Suter Liliane 1998 OL Zimmerberg12:29:0032:1113:22:30 +3:12
H55  42 Strazzarino Stefan 1960 OLK Argus11:46:0032:021:13:5313:22:28 +34:56
D60  18 Bucher Annelise 1955 OLG Biberist SO12:03:0013:22:21 +34:06
HAM  29 Köhle Urs 1954 O-Motion11:48:0030:111:12:5013:22:13 +30:29
HAM  28 Monai Simon 1997 thurgorienta11:52:0026:561:09:0413:21:58 +26:14
H14  Gasser Lukas 2006 OL Zimmerberg12:40:0013:21:53 +0:08
H55  51 Bleiker Heinz 1964 OL Regio Wil11:34:0031:291:23:1313:21:41 +46:09
H55  22 Hofer Urs 1962 OLV Baselland11:58:0025:101:01:0713:21:25 +21:53
D16  20 Suwald Lina 2004 OLG Cordoba12:12:0033:3749:4113:21:22 +23:03
DE  12 Stadler Deborah 1997 OLG KTV Altdorf11:44:0015:511:21:3213:21:20 +20:41
D55  Gautschi Priska 1961 OLK Fricktal12:17:0040:3013:21:19 +9:34
H14  Leisinger Jan 2005 OLG Säuliamt12:34:0013:21:04 +5:19
DAM  Pel Céline 1999 OLK Wiggertal12:25:0035:2013:21:04 +5:46
HAK  13 Wälter Raphael 1994 OLG St. Gallen/App.12:31:0013:20:56 +9:52
HAL  11 Lais Adrian 1992 OLG Suhr11:45:0020:331:18:2413:20:54 +11:19
D18  Graber Lilly 2002 OLG Suhr12:27:0020:2839:1313:20:54 +0:00
DE  Ruch Martina 1994 OLG Skandia / ol norska11:52:0017:531:13:5313:20:52 +12:13
H16  16 Schilter Joschua 2003 OLG St. Gallen/App.12:13:0019:1813:20:49 +12:34
H50  29 Tschumi Jürg 1967 OLG Thun11:59:0022:4913:20:45 +20:02
H45  28 Spiess Lukas 1970 ol.biel.seeland11:58:0023:4225:4913:20:41 +19:05
H50  54 Marion Jean-Claude 1965 CA Rosé11:37:0029:1313:20:36 +41:53
H40  Zwiker Daniel 1979 OLG Galgenen12:15:0020:5348:4313:20:31 +2:45
H50  12 Flühmann Beat 1965 OLG Weisslingen12:09:0018:4713:20:30 +9:47
D40  Aeschlimann Beatrice 1976 ol norska12:24:0018:5439:4913:20:24 +0:00
H70  10 Streuli Willi 1947 OLG St. Gallen/App.12:08:0034:2113:20:09 +7:28
D20  Bertozzi Elisa 2000 GOLD Savosa12:12:0020:5953:4313:20:00 +8:13
H16  Nagel Florian 2004 OLG Murten12:16:0018:0513:19:51 +8:36
H50  43 Rubitschon Urs 1965 OLV Zug11:45:0026:0613:19:43 +33:00
DAK  21 Rahn Barbara 1996 OLG Suhr12:11:0013:19:40 +21:24
H70  22 Waser Franz 1947 OLK Rafzerfeld11:56:0039:4613:19:21 +18:40
H35  15 Herzig Markus 1962 OLG Herzogenbuchsee11:31:0040:101:23:5413:19:17 +41:31
H45  11 Huber Thomas 1970 OLG Cordoba12:10:0019:4113:19:15 +5:39
D45  28 Kurzen Christine 1971 OLG Huttwil11:50:0033:3813:19:09 +28:43
HAK  19 Viola Reto 1976 12:25:0013:19:08 +14:04
D65  Pfister-Bieri Judith 1952 OLG Rymenzburg12:09:0013:18:56 +16:16
H14  20 Kehrle Sven 2005 OLG Säuliamt12:25:0013:18:46 +12:01
H14  Wylenmann Leander 2005 OLG Pfäffikon12:37:0013:18:45 +0:00
H75  Mutti Hansueli 1944 ol.biel.seeland12:27:0013:18:45 +1:53
D55  10 Husner Lily 1961 OLK Wiggertal12:11:0044:2813:18:44 +12:59
D45  Good Andrea 1974 thurgorienta12:10:0029:0313:18:44 +8:18
D45  14 Berlinger Nathalie 1971 OL Regio Wil12:06:0032:5913:18:42 +12:16
DAK  10 Bischof Monika 1985 OLC Winterthur12:21:0013:18:20 +10:04
HB  Dinner Jürg 1966 OLG Zürich12:04:0040:5013:18:07 +20:17
DAL  18 Pauli Carole 1988 OLC Kapreolo11:43:0035:401:16:0013:18:02 +29:52
HAK  25 Hofer René 1970 OLV Luzern12:21:0013:18:00 +16:56
HAK  Wirz André 1963 OLV Baselland/OLG Basel12:29:0013:17:51 +8:47
H20  Müller Nicola 1999 OLG Galgenen/Goldau11:50:0018:081:14:0813:17:42 +13:40
DAL  Schoch Livia 1979 OLG Stäfa/UBOL12:07:0025:3953:0513:17:36 +5:26
H35  11 Lienhard Daniel 1983 11:47:0026:541:09:3613:17:32 +23:46
H50  Koenig Thomas 1967 OLG Bern12:07:0019:5713:17:29 +8:46
H65  Guglielmetti Francesco 1954 GOLD Savosa12:11:0026:2948:4813:17:29 +4:48
H50  21 Stäuble Christoph 1966 OLG Galgenen12:01:0020:2413:17:28 +14:45
D12  Lüthi Lotta Marit 2008 OLG Biberist SO12:49:0013:17:24 +0:00
DE    Tommer Sina 1994 OLG Welsikon11:36:0019:361:22:0813:16:53
D18  Hotz Sanna 2002 OLK Argus12:22:0020:1640:2413:16:50 +0:56
HAM  37 Müller Rainer 1976 OLG St. Gallen/App.11:28:0031:401:25:0213:16:45 +45:01
D75  Ammann Maria 1943 OLC Omström Sense12:05:0013:16:29 +20:21
H70  24 Greminger Heiri 1947 thurgorienta11:52:0038:1513:16:09 +19:28
H12  Müller Lavio 2007 OLG Galgenen/Goldau12:39:0013:16:03 +3:50
DB  22 Köpfli Susanne 1960 OLV Luzern11:06:0013:16:01 +88:32
D12  Niggli Malin 2008 ol norska12:45:0013:15:59 +2:35
D18  Hüni Corina 2001 OLG Thun12:17:0021:3142:4713:15:53 +4:59
D45  29 Steiner Yvonne 1974 OLG Rymenzburg/Galgenen11:46:0035:5113:15:47 +29:21
H45  13 Hotz Markus 1972 OL Zimmerberg12:06:0021:2313:15:40 +6:04
H60  39 Holdener Peter 1959 OLV Zug10:49:0046:081:58:5213:15:39 +81:01
DAM  23 Accola Ursina 1980 11:57:0048:4413:15:38 +28:20
D35  Oswald Monika 1978 OLK Piz Hasi12:04:0025:3950:3713:15:38 +4:43
H65  Freuler Jakob 1952 ol.biel.seeland12:02:0034:0754:1213:15:35 +11:54
H60  38 Köpfli Urs 1959 OLV Luzern11:05:0049:131:38:4513:15:23 +64:45
D12  10 Gasser Fiona 2008 O-Motion12:41:0013:15:23 +5:59
DAM  Hitz Nicole 1993 OLK Argus12:21:0035:0713:15:23 +4:05
D12  23 Nyfeler Sophie 2007 OLG Thun / OL Regio Olten12:37:0013:15:22 +9:58
D12  27 Gasser Graf Sina 2007 OL Regio Wil12:33:0013:15:20 +13:56
DB  21 Etter Monika 1964 OLG Thun11:30:0013:15:16 +63:47
D60  Humbel Näf Ruth 1957 OLG Cordoba12:30:0013:15:15 +0:00
H14  Gartmann Elia 2005 OLG Chur12:31:0013:15:13 +2:28
HAK  Brühwiler Rolf 1968 OLG Thun12:33:0013:15:12 +2:08
H80  Koradi Adolf 1938 OLC Kapreolo12:18:0013:15:10 +13:35
H50  37 Peter Kaspar 1966 OLG Welsikon11:51:0019:5813:15:07 +22:24
HAK  Märk Urs 1970 OLG Stäfa12:35:0013:15:04 +0:00
DAK  22 Portmann Karin 1975 OLV Luzern12:06:0013:15:01 +21:45
H80  Schrago Roger 1939 CA Rosé12:23:0013:14:55 +8:20
D75  Pletscher Elisabeth 1944 OLV Zürich12:20:0013:14:52 +3:44
D60  Marti Rita 1956 OLG Skandia12:12:0013:14:31 +17:16
H55  38 Koster Martin 1962 OL Regio Wil11:43:0024:151:04:5813:14:30 +29:58
DAM  18 Frank Aline 1986 OLG Skandia12:01:0049:5813:14:24 +23:06
DB  Schmid Annette 1970 OLV Luzern12:18:0013:14:22 +14:53
HAK  29 Tantanini Ueli 1968 OLC Kapreolo / OLK Rafzerf12:15:0013:14:08 +19:04
HE  12 Gebert Nick 1997 OLK Wiggertal11:22:001:39:1113:14:05 +12:37
H65  12 Andres Peter 1954 11:53:0032:3257:4213:13:36 +18:55
HE  43 Alfieri Fabio 1984 SCOM Mendrisio10:50:002:07:3013:13:32 +44:04
H40  11 Gantenbein Martin 1976 OLG Rymenzburg11:59:0023:0056:0213:13:26 +11:40
H16  Wolfensberger Simon 2004 OLC Winterthur12:10:0017:5813:13:19 +8:04
DAK  Polsini Chiara 2000 OLV Baselland12:26:0013:13:19 +0:03
H16  23 Burkhardt Jan 2003 OLV Luzern11:58:0030:4813:13:17 +20:02
DAM  24 Knöpfli Tabea 1994 OLG Welsikon11:53:0049:1513:13:16 +29:58
DAM  14 Hardegger Selma 1996 OLC Winterthur12:05:0041:3313:13:13 +17:55
H40  Steiner Armin 1979 OLG Cordoba12:07:0018:2548:0313:13:03 +3:17
H20  12 Boos Corsin 2000 OLV Luzern11:38:0019:021:22:1013:12:53 +20:51
D50  13 Müller-Hotz Franziska 1968 OLG Galgenen12:02:0034:3813:12:52 +17:16
HAM  26 Rea Erich 1998 OLG Rymenzburg11:44:0028:031:08:0513:12:50 +25:06
H75  10 Tschumi Walter 1941 OLG Thun12:02:0013:12:47 +20:55
D50  22 Tagwerker Gloor Frizzi 1967 OLG Pfäffikon11:50:0047:1613:12:46 +29:10
H14  Gloor Aurel 2006 OLG Pfäffikon12:28:0013:12:39 +2:54
H12  Meier Andrin 2008 OLG Thun12:35:0013:12:38 +4:25
H65  Bretscher Ueli 1951 OLC Kapreolo11:56:0029:4753:3713:12:26 +14:45
H65  17 Wehrli Werner 1952 OLG Chur11:47:0035:491:01:2213:12:15 +23:34
H20  Kaiser Marius 1999 OL Regio Olten11:44:0015:191:15:3613:12:10 +14:08
H14  24 Ziegler Micha 2005 OL Regio Wil12:16:0013:11:55 +14:10
HAK  10 Reichmuth Alex 1968 OLG Basel12:23:0013:11:53 +8:49
H60  24 Poltéra Gila 1956 Quack OK11:41:0032:041:10:0513:11:53 +25:15
HAK  58 Bütikofer Valentin 1991 OLV Hindelbank11:37:0013:11:50 +54:46
H75  Bucher Eric 1939 CO Lausanne-Jorat12:12:0013:11:49 +9:57
H18  13 Weber Marc 2002 OLV Baselland11:52:0017:401:04:1513:11:47 +12:40
H65  32 Fischer Kurt 1951 OLG Pfäffikon11:23:0045:391:17:3813:11:47 +47:06
H40  15 Fleischmann Sascha 1976 OLG Galgenen11:51:0027:081:00:3413:11:44 +17:58
H14  12 Baumberger David 2005 OLG Zürich12:22:0013:11:40 +7:55
D50  Zinniker-Birrer Barbara 1968 OLK Wiggertal12:06:0031:0813:11:38 +12:02
H50  69 Arrigoni Andreas 1966 10:43:0034:4313:11:37 +86:54
H65  23 Graf Hansjörg 1953 OLG Pfäffikon11:38:0035:161:04:5813:11:03 +31:22
HAL  28 Meier Michael 1989 OLK Rafzerfeld11:21:0022:511:31:3813:10:54 +25:19
D55  Lienhart Renate 1961 OLG Welsikon12:05:0042:4613:10:52 +11:07
H20  16 Hutzli Silas 2000 OL Regio Wil11:26:0017:111:27:5913:10:48 +30:46
D50  32 Schaffner Pia 1969 OLG Cordoba11:38:0044:5513:10:42 +39:06
DAL  Kyburz Martina 1989 thurgorienta11:59:0026:2354:2413:10:24 +6:14
H55  18 Truttmann Markus 1963 OLG Goldau11:52:0023:1858:3113:10:23 +16:51
D45  15 Schneider-Schiess Silvia 1965 11:54:0030:3044:0713:10:22 +15:56
D70  Meyer Uschi 1949 OLG Zürich12:24:0013:10:17 +6:25
H16  23 Nussbaum Simon 2003 ol.biel.seeland11:55:0022:4313:10:17 +20:02
HAM  10 Wälti Romain 1998 ANCO11:56:0026:4958:3413:10:12 +10:28
H60  28 Rutz Hansjörg 1958 OLG Pfäffikon11:33:0031:481:12:0113:10:06 +31:28
HAL  19 Khlebnikov Philipp 1995 ANCO11:27:0020:221:25:0913:10:00 +18:25
D55  12 Eronen Jaana 1963 OLG Bern11:59:0044:4513:09:53 +16:08
D40  15 Hubmann Fränzi 1975 OL Regio Wil11:54:0033:0455:5513:09:47 +19:23
D45  36 Sterchi Katrin 1973 ol norska11:26:0043:0813:09:40 +43:14
D18  Wey Hanna 2001 OLG Zürich12:12:0020:3141:2613:09:40 +3:46
DAM  Birrer Mirjam 1986 OLG Herzogenbuchsee12:09:0037:0013:09:30 +10:12
H16  18 Schmutz Pascal 2004 Bucheggberger OL12:01:0019:1913:09:17 +13:02
DB  Gisler Alexandra 1969 OLG KTV Altdorf12:12:0013:08:52 +15:23
D16  16 Bertozzi Giulia 2003 GOLD Savosa12:04:0032:2846:0013:08:50 +18:31
D20  Probst Anja 2000 OLG Bern / ol norska12:04:0018:4649:5413:08:49 +5:02
D50  15 Wey Lena 1969 OLG Zürich11:54:0031:3113:08:43 +21:07
H50  65 Wenk Martin 1966 thurgorienta11:03:0035:3513:08:36 +63:53
HE  42 Diener Lukas 1992 OLG Bern / ol norska10:46:002:04:4413:08:35 +43:07
H12  Frei Tim 2007 OLG Dachsen12:31:0013:08:29 +4:16
H16  Peter Marius 2004 ol.biel.seeland12:07:0017:3613:08:26 +6:11
H14  23 Lützelschwab Yanis 2005 OLG Cordoba12:13:0013:08:18 +13:33
H50  11 Okle Beat 1969 OLC Winterthur11:57:0019:1613:08:12 +9:29
D40  Eglin Irène 1975 bussola ok12:00:0024:0449:1313:08:12 +11:48
H35  Salzmann Daniel 1982 OLG Skandia11:55:0020:0456:5213:08:10 +6:24
D20  Gemperle Eline 2000 OLK Argus11:56:0023:0056:2013:08:10 +12:23
H16  Tantanini Janne 2003 OLK Rafzerfeld / OLC Kapre12:04:0020:3713:08:09 +8:54
H20  14 Bolliger Elio 2000 OLV Baselland11:32:0016:471:21:4613:08:09 +22:07
H45  33 Cernin Zbynek 1969 OLG Säuliamt11:42:0026:2013:07:52 +22:16
H55  31 Bucher Theophil 1962 OLV Hindelbank11:40:0022:071:05:0913:07:40 +26:08
D40  21 High Alison 1977 CA Rosé11:42:0023:151:04:0613:07:12 +28:48
H18  17 Benz Andrin 2001 OLG St. Gallen/App.11:46:0017:561:05:4813:06:54 +13:47
D18  Erne Elin 2002 OLG Cordoba12:07:0021:5442:5013:06:45 +5:51
HAK  Baur Cédric 1979 IG Uitikon12:19:0013:06:43 +7:39
H35  10 Müller Dominik 1984 OLG Basel11:39:0022:3958:4513:06:39 +20:53
H60  Hiltebrand Thomas 1955 C.O. Aget Lugano11:53:0025:0554:0913:06:33 +7:55
H14  Müller Corsin 2005 OLG Galgenen/Goldau12:19:0013:06:27 +5:42
H60  18 Peissard Bernard 1957 OLC SKOG Fribourg11:45:0030:421:01:5213:06:25 +15:47
D16  18 Portmann Sara 2003 OLV Luzern12:00:0028:4648:1213:06:20 +20:01
H16  34 Hofer Tim 2004 OLV Langenthal11:43:0023:1913:06:09 +27:54
H55  16 Vock René 1960 OLG Säuliamt11:49:0021:2655:3713:05:45 +15:13
D50  19 Pfyl Anna 1967 OLG Goldau11:46:0036:0713:05:43 +26:07
H55  40 Ryser Ueli 1963 OLV Langenthal11:31:0027:241:10:1213:05:37 +33:05
HE  23 Gründler Andrin 1998 OLG Pfäffikon11:06:001:46:4613:05:24 +19:56
H60  Bütikofer Klaus 1958 OLV Hindelbank11:57:0024:2451:3213:05:19 +2:41
H16  28 Messerli Joël 2004 OLG Thun11:49:0021:2913:05:15 +21:00
H45  52 Bienz Simon 1970 OLG Säuliamt10:58:0031:1813:05:15 +63:39
H16  21 Baur Manuel 2004 OLC Kapreolo11:52:0022:2313:05:04 +17:49
H10  Frei Luc 2010 OLG Dachsen12:50:0013:05:03 +0:00
HAK  17 Bühlmann Oliver 1974 OLV Luzern12:11:0013:05:01 +13:57
D16  30 Lüthi Malin 2004 OLG Biberist SO11:44:0043:211:01:4813:04:55 +34:36
D65  Baumann Silvia 1950 OL Zimmerberg11:59:0013:04:48 +12:08
D14  10 Radzikowski Henriette 2006 O-Motion12:11:0013:04:40 +10:16
D14  Gasser Ladina 2006 O-Motion12:17:0013:04:38 +4:14
H12  Fritschi Lorenz 2007 OLG Welsikon12:27:0013:03:40 +3:27
H65  11 Uhr Hanspeter 1954 OLG Pfäffikon11:44:0029:4855:2913:03:35 +17:54
H50  32 Bächler Erich 1967 OLC OmströmSense/OL RegioO11:41:0023:3213:03:33 +20:50
H60  27 Ramseier Peter 1956 11:29:0037:221:12:5313:03:30 +28:52
D20    Bieri Flurina 2000 OLG Pfäffikon11:48:0022:411:00:4913:03:24
H65  21 Josi Urs 1953 OLG Herzogenbuchsee11:35:0036:061:05:5113:03:23 +26:42
H50  20 Suter-Schadegg Nik 1965 OLG Cordoba11:47:0020:0013:03:17 +14:34
H65  14 Schilliger Isidor 1952 OLG Rymenzburg11:41:0033:1657:4313:03:09 +20:28
H50  Widler Urs 1962 OLK Rafzerfeld11:53:0018:0613:03:07 +8:24
HE  33 Röthlisberger Ismael 1993 OLG Suhr10:54:001:56:3513:03:03 +29:35
HE  30 Röthlisberger Thomas 1988 OLG Skandia10:58:001:51:4913:03:00 +25:32
D10    Vassalli Joy 2011 GOLD Savosa10:53:0013:03:00
HE  25 Zingg Luca 1993 OL Amriswil11:02:001:47:4713:02:56 +21:28
D16  Niggli Alina 2003 ANCO12:16:0020:1931:0413:02:19 +0:00
H50  62 Gerlach Christian 1966 thurgorienta11:09:0036:1013:02:16 +51:33
D12  Schweizer Lena 2007 OL Regio Wil12:29:0013:02:10 +4:46
D14  Schmuki Aline 2005 ol.biel.seeland12:14:0013:02:05 +4:41
D18  14 Ulrich Anja 2002 OLG Stäfa11:57:0023:0425:4813:02:05 +11:11
D18  Maddalena Alice 2002 O-92 Piano di Magadino12:02:0021:5642:3313:02:04 +6:10
H16  32 Ghirlanda Silvan 2004 OL Zimmerberg11:40:0020:3921:4713:02:02 +26:47
H65  38 Widmer Hans 1954 OLG Oberwil10:35:0053:121:46:1913:02:00 +85:19
H45  17 Frei Stephan 1974 OLG Suhr11:50:0024:0213:01:53 +8:17
D45    Kehrle Claudia 1971 OLG Säuliamt11:42:0042:5213:01:46
H50  26 Stalder Paul 1967 OLG Goldau11:43:0022:1613:01:33 +16:50
HAM  21 Haberthür Marc-André 1992 OLG Welsikon11:36:0024:381:02:3813:01:12 +21:28
H10  Bieri Bernhard 2009 OLG Suhr12:44:0013:01:08 +2:05
H45  Eglin Michael 1973 bussola ok11:54:0020:0713:01:06 +3:30
H12  Hamel Jules 2008 ANCO12:23:0013:00:47 +4:34
HAK  26 Gürber Konstantin 1968 OLG Säuliamt12:03:0013:00:46 +17:42
H14  36 Niederhauser Laurin 2006 OLG Thun11:55:0012:59:57 +23:12
D16  19 Maddalena Giulia 2004 O-92 Piano di Magadino11:52:0032:0748:3212:59:53 +21:34
DB  12 Steinlin Nicole 1977 OLC Winterthur11:54:0012:59:48 +24:19
DAM  20 Berger Anne-Lea 1991 11:45:0048:5612:59:36 +24:18
D55  15 Binzegger Sylvia 1961 OLV Zug11:41:0050:3012:59:14 +23:29
H50  38 Wipfli Kaspi 1968 OLG Goldau11:35:0022:1812:59:12 +22:29
H65  28 Marti Walter 1951 OLG Skandia11:17:0039:151:14:1612:59:12 +40:31
HAK  Arnold Markus 1961 OLG Goldau12:13:0012:59:10 +6:06
HAK  14 Krayer Honegger Lukas 1973 OLG Cordoba12:09:0012:59:03 +9:59
H12  13 Gasser Manuel 2008 OL Zimmerberg12:19:0012:58:59 +6:46
H65  35 Müller Alfred 1953 OLG Thun10:59:0046:051:32:2512:58:52 +58:11
H70  17 Rufer Fritz 1948 bussola ok11:40:0041:0712:58:42 +14:01
H70  Oswald Hanspeter 1947 OLK Piz Hasi11:48:0034:3112:58:39 +5:58
H55    Gafner Martin 1962 OLK Wiggertal10:01:0047:051:45:1312:58:26
H70  13 Wyder Gregor 1947 OLG Thun11:44:0036:1812:58:14 +9:33
D12  17 Zinniker Annalena 2008 OLK Wiggertal12:21:0012:58:11 +8:47
D55  Wehrli Joli 1963 OLG Bern/OLG Murten11:53:0041:1212:58:10 +10:25
HAM  39 Hiestand Mario 1971 OL Zimmerberg10:52:0039:311:34:1612:58:08 +62:24
HAK  28 Suwald Michael 1974 OLG Cordoba11:59:0012:58:02 +18:58
DAM  34 Attinger Sophie 2000 OL Zimmerberg11:21:001:05:2312:57:51 +46:33
HAK  44 Burkhardt Marcel 1971 OLV Luzern11:53:0012:57:45 +24:41
D60  Bütikofer Regula 1958 OLV Hindelbank11:54:0012:57:45 +18:30
H70  31 Albisser Peter 1948 OLV Luzern11:24:0049:2012:57:44 +29:03
H16  51 Bienz Dani 2004 OLG Säuliamt10:34:0038:3812:57:41 +88:26
H80  Moos Ernst 1936 OLV Zug12:08:0012:57:26 +5:51
D40  17 Lauenstein Lucia 1976 ANCO11:36:0027:0359:4412:57:13 +24:49
D16  10 Ruchel Isabel 2003 OLV Baselland11:56:0024:4639:5812:57:11 +14:52
H80  11 Rüegsegger Peter 1939 OLK Rafzerfeld11:53:0012:57:09 +20:34
H50  24 Dauwalder Peter 1967 OLG Cordoba11:39:0022:1212:57:01 +16:18
H80  Bickel Walter 1933 OLV Zug / OLG Säuliamt11:58:0012:56:49 +15:14
H14  13 Schletti Silvan 2005 OLV Hindelbank12:07:0012:56:44 +7:59
H80  Schlumpf Paul 1939 OLV Baselland12:03:0012:56:41 +10:06
H14  Beretta Valerio 2005 GOV12:10:0012:56:37 +4:52
H80  Thoma Josef 1939 OL Regio Wil12:13:0012:56:35 +0:00
H65  29 Hunziker Roland 1950 OLG Cordoba11:14:0049:271:17:3412:56:29 +40:48
D12  Good Rahel 2007 thurgorienta12:25:0012:56:27 +3:03
D75  Haslinger Elsbeth 1942 BC Effretikon11:35:0012:56:13 +30:05
D20  10 Graber Sophie 1999 OLG Suhr11:40:0023:3858:2912:56:09 +16:22
H20  13 Eyer Nils 1999 ol.biel.seeland / UBOL11:20:0017:221:22:0312:56:00 +21:58
HAL  26 Würsten Marcel 1995 OLG KTV Altdorf11:09:0019:441:29:0812:55:54 +22:19
D35  11 Schärer Manuela 1983 ol norska10:52:0050:391:25:5912:55:49 +56:54
H65  15 Nussbaum Urs 1951 OLG Suhr11:32:0034:461:00:0512:55:43 +22:02
D65  Müller-Bucher Irene 1953 bussola ok11:49:0012:55:38 +12:58
D65  Nussbaum Marietta 1952 OLG Suhr11:39:0012:55:21 +22:41
DB  Steiner Isabelle 1981 OLG Cordoba12:00:0012:55:03 +13:34
H40  14 Hartmann Manuel 1977 OLV Luzern11:35:0022:4659:1412:55:00 +17:14
H75    Studer Max 1944 ol.biel.seeland11:52:0012:54:46
H18  Jordi Andri 2001 OLG Hondrich11:40:0017:191:01:2412:54:42 +7:35
H18  15 Suter Jari 2002 OLG Cordoba11:34:0017:2754:0912:54:39 +13:32
H70  26 Keller Werner 1946 OLV Zug11:28:0044:5612:54:27 +21:46
H50  39 Nagel Siegfried 1968 OLG Murten11:29:0028:2312:54:20 +23:37
H70  16 Roth André 1947 OLG Cordoba11:36:0036:2112:54:11 +13:30
H50  35 Tettamanti Roberto 1965 SCOM Mendrisio11:31:0025:3212:54:05 +21:22
D50  30 Senti Brigitte 1968 OLG Welsikon11:22:0050:4112:54:03 +38:27
D60  12 Haberstich Elisabeth 1955 OLK Wiggertal11:45:0012:53:57 +23:42
H70  21 Schacher Hans 1948 OLV Luzern11:32:0040:4312:53:55 +17:14
H50  52 Baumann Roger 1967 EBC Winterthur11:11:0026:0812:53:53 +41:10
HAM  19 Lehner Joël 1998 OLG Skandia11:32:0027:181:02:3112:53:50 +18:06
H12  11 Rettich Gian 2007 OL Zimmerberg12:15:0012:53:49 +5:36
H45  29 Moser Gregor 1971 OLG Suhr11:30:0027:3312:53:46 +20:10
H75    Pletscher Ruedi 1943 OLV Zürich11:17:0012:53:45
H18  25 Alabor Janosch 2002 OLV Baselland/Kakowa11:22:0020:051:15:5912:53:42 +24:35
H10  Mohn Jorin 2009 OLC Kapreolo12:38:0012:53:37 +0:34
H14  10 Bertozzi Matteo 2005 GOLD Savosa12:04:0012:53:33 +7:48
HAK  37 Ruch Stefan 1967 OLG Skandia11:51:0012:53:31 +22:27
D14  Sannwald Seline 2005 OLG Stäfa12:05:0012:53:30 +5:06
H65  33 Meister Roland 1950 OLG Davos11:02:0048:051:21:3112:53:28 +49:47
D14  Neuenschwander Elin 2005 OLG Thun12:08:0012:53:19 +1:55
DE  Niggli Simone 1978 OLV Hindelbank/ol norska11:28:0017:051:09:5512:53:11 +8:32
DE  10 Brunner Anina 1993 bussola ok11:20:0016:551:17:3812:53:08 +16:29
H80  15 Schwarzenbach Walter 1939 OLG Säuliamt11:43:0012:53:03 +26:28
D75  Schmid Pia 1943 OLV Luzern11:50:0012:52:58 +11:50
H55  49 Schoch Urban 1962 thurgorienta11:10:0031:351:16:4612:52:31 +40:59
H16  25 Polsini Pablo 2003 OLV Baselland11:37:0020:2112:52:29 +20:14
H55  28 Streit Marc 1962 OLG Herzogenbuchsee11:28:0022:371:03:2112:52:21 +22:49
HE  38 Soguel Archibald 1996 ANCO10:34:002:01:4312:52:14 +38:46
HAM  31 Beck Severin 1987 OLG Zürich11:16:0027:481:13:5412:52:07 +32:23
DAM  27 Hatt Rahel 1988 OLG Säuliamt11:25:0057:5212:52:05 +36:47
H40  25 Ingold Christophe 1979 CO Lausanne-Jorat10:55:0035:011:29:0312:51:57 +54:11
D45  21 Bertozzi Elena 1974 GOLD Savosa11:30:0033:0612:51:57 +21:31
HAK  57 Huber Rico 1960 OL Zimmerberg11:19:0012:51:56 +52:52
D12  11 Ren Aline 2007 ASCO Lugano12:17:0012:51:53 +6:29
D14  14 Jakob Jana 2005 Bucheggberger OL11:56:0012:51:53 +12:29
D35  Weber Sarah 1981 OLG Nidwalden+Obwalden11:40:0025:1052:3712:51:50 +4:55
H60  Imhof Töby 1955 OL Regio Wil11:37:0027:2656:3712:51:19 +8:41
D18  12 Wellenreiter Celine 2001 OLG Thun11:47:0025:0147:0112:51:17 +10:23
H55  33 Walti Otto 1962 OLK Argus11:22:0026:271:05:5012:51:16 +27:44
H16  35 Lauenstein Jan 2004 ANCO11:28:0024:4312:51:15 +28:00
H45  23 Lüscher Didi 1971 OLK Argus11:34:0024:1912:51:04 +13:28
D50  24 Schlatter Evi 1967 OLC Kapreolo11:26:0041:5212:51:04 +31:28
D40  29 Messerli Janine 1976 OLG Thun11:00:0033:211:24:1212:51:03 +54:39
HAL  12 Müller Benjamin 1991 OL Regio Wil11:15:0020:431:19:3412:51:03 +11:28
DAK  23 Ott Ursi 1970 OL Regio Wil11:41:0012:51:03 +22:47
H16    Röhrl Silas 2003 OL Amriswil11:34:0022:2812:50:58
HAM  Breitenmoser Marc 1999 OL Zimmerberg11:40:0020:2554:3612:50:49 +7:05
DE  16 Hotz Marita 1997 OLK Argus11:04:0017:391:30:2312:50:46 +30:07
H50  Bührer Thomas 1968 CA Rosé11:49:0015:2912:50:43 +0:00
D16  26 Mathis Aline 2003 OLG Nidwalden+Obwalden11:36:0036:0753:3412:50:42 +28:23
HAK  12 Häfliger Christian 1967 OLG Suhr12:01:0012:50:37 +9:33
D14  Senn Minna 2006 O-Motion11:59:0012:50:37 +8:13
H14  11 Chiodoni Gioele 2005 ASCO Lugano12:01:0012:50:34 +7:49
H10  12 Gisler Fabian 2009 OLG KTV Altdorf12:32:0012:50:30 +3:27
D50  21 Probst Irène 1969 OLG Bern11:30:0039:4612:50:18 +26:42
HAK  Baumgartner David 1970 OLC Winterthur12:05:0012:50:08 +5:04
H65  16 Büchi Jakob 1952 ANCO11:26:0029:5659:3812:50:02 +22:21
H65  13 Marty Matthias 1951 OLG Goldau11:29:0029:3956:5612:49:59 +19:18
H50  44 Schwarzenberger Stefan 1966 11:15:0023:2812:49:58 +33:15
H35  12 Forrer Daniel 1980 OLG Suhr11:15:0031:171:12:0612:49:56 +28:10
H12  12 Rettich Flurin 2007 OL Zimmerberg12:11:0012:49:51 +5:38
H50  22 Mittelholzer Christian 1969 OLK Fricktal11:33:0022:5412:49:48 +15:05
D20  12 Hadorn Kim 1999 ol norska11:32:0024:551:01:3912:49:46 +17:59
D14  19 Kocsis Emma 2005 ASCO Lugano11:47:0012:49:35 +19:11
D50  37 Stutz Sarah 1967 OLG Suhr10:58:0049:2612:49:18 +57:42
DAL  Roth Merline 1994 OLV Baselland11:35:0023:5958:4212:49:06 +8:56
H20  23 Hotz Silas 1999 OLK Argus10:56:0019:101:36:4512:49:05 +39:03
D14  17 Stüdeli Anna 2005 OLG Säuliamt/OLG Goldau11:50:0012:48:54 +15:30
HAK  45 Merk Marcel 1973 OLV Hindelbank11:43:0012:48:43 +25:39
H18  16 Degiorgi Nicola 2001 GOLD Savosa11:28:0018:441:05:4612:48:40 +13:33
D55  Frey Silvia 1960 OLC Winterthur11:47:0038:5912:48:18 +6:33
DAM  12 Tschümperlin Roswita 1992 OLG Nidwalden+Obwalden11:41:0041:2512:48:12 +16:54
H65  20 Müller Jean-Pierre 1953 OL Zimmerberg11:20:0032:561:03:4812:48:05 +26:24
HB  Felber Marcel 1977 OLG Kakowa11:28:0044:1212:47:58 +26:08
H60  25 Wetzstein Claudio 1959 OLG Chur11:17:0030:091:09:0012:47:57 +25:19
DAM  Battaglia Annina 1986 OLG Nidwalden+Obwalden11:49:0036:5612:47:49 +8:31
H50  58 Wyrsch Pierre 1967 ANCO11:01:0030:0412:47:45 +45:02
H50  28 Tschamper Urs 1967 OLG Stäfa11:27:0020:3612:47:32 +18:49
H16  Müller Gian-Andri 2003 OLG Galgenen/Goldau11:46:0019:0812:47:31 +6:16
D20  18 Lehmann Flavia 1999 OLG Murten11:16:0025:501:13:4312:47:29 +31:42
H55  53 Willimann Beat 1961 OLK Wiggertal10:58:0033:371:23:0912:47:24 +47:52
HAK  36 Gloor Thomas 1964 OLV Baselland11:45:0012:47:15 +22:11
H12    Schälin Gabriel 2008 OLG Nidwalden+Obwalden9:43:0012:47:09
H45  37 Sterchi Samuel 1971 ol norska11:18:0029:2912:47:08 +25:32
H55  32 Schlatter Stefan 1964 OLC Kapreolo BT11:19:0026:221:04:3612:47:05 +26:33
H16  27 Humbel Simon 2004 OLG Cordoba11:31:0026:2312:47:01 +20:46
H20  17 Wyrsch Maxime 1999 ANCO11:02:0018:531:29:4712:46:58 +30:56
HAL  29 Bryner Patrik 1990 OLK Argus10:57:0019:461:32:4612:46:56 +25:21
H50  41 Cantoreggi Sergio 1965 O-92 Piano di Magadino11:19:0026:3012:46:56 +26:13
HAL  21 Reichmuth Lukas 1985 OLC Winterthur11:03:0022:311:27:4612:46:51 +19:16
D18  13 Probst Nina 2002 OLG Bern / ol norska11:42:0025:2347:4612:46:50 +10:56
H65  37 Müggler Hans 1950 OL Regio Wil10:32:0056:341:39:5112:46:44 +73:03
H12  24 Lützelschwab Silas 2008 OLG Cordoba11:59:0012:46:31 +14:18
D40  19 Mattle Bettina 1976 OL Amriswil11:24:0029:4759:0812:46:30 +26:06
DAM  15 Bucher Romea 1994 OL Regio Olten11:37:0042:2712:46:15 +18:57
D65  10 Brander Maria 1951 OL Regio Wil11:29:0012:46:09 +23:29
D70  Brand Edith 1945 OLG Bern11:44:0012:46:05 +22:13
H50  67 Lützelschwab Dieter 1966 OLG Cordoba10:31:0041:5412:46:03 +73:20
H12  29 Mauri Davide 2008 C.O. Aget Lugano11:55:0012:45:58 +17:45
HAK  11 Hohl Michael 1971 OLG Weisslingen11:57:0012:45:57 +8:53
DE  17 Ruppenthal Véronique 1993 OLG Chur10:56:0019:371:31:0012:45:57 +33:18
H75  Wegmüller Heinz 1942 OLG Bern11:42:0012:45:55 +14:03
HAK  48 Ott Jack 1971 OL Regio Wil11:35:0012:45:52 +30:48
HB  Lenherr Peter 1962 OLK Rafzerfeld11:52:0028:4512:45:50 +0:00
DAK  28 Burkhardt Jacqueline 1969 OLV Luzern11:31:0012:45:49 +27:33
D12  15 Treier Noée 2008 bussola ok12:09:0012:45:48 +8:24
D40  23 Mohn Monika 1977 OLC Kapreolo11:18:0034:421:04:5312:45:46 +31:22
D45  13 Suter-Schadegg Judith 1970 OLG Cordoba11:34:0030:2612:45:45 +11:19
D12  Wipfli Laura 2007 OLG Goldau12:13:0012:45:41 +4:17
D45  Stucki Karin 1973 OLK Argus / OLC Winterthu11:38:0028:0212:45:35 +7:09
HAM  18 Egli Christoph 1988 bussola ok11:24:0025:161:01:5812:45:33 +17:49
D14  Hotz Kati 2005 OLK Argus12:02:0012:45:24 +0:00
H12  14 Zoss Tobias 2008 OLG Bern12:03:0012:45:19 +9:06
HAK  50 Badertscher Peter 1966 OL Zimmerberg11:33:0012:45:19 +32:15
D12  30 Köhle Alexandra 2008 OLG Stäfa12:01:0012:45:02 +15:38
HAK  51 Sommer Beat 1968 OLG Suhr11:31:0012:44:59 +33:55
H60  14 Aeschlimann Ulrich 1959 OLV Hindelbank11:25:0027:591:00:5112:44:58 +14:20
D45  30 Spinelli Flavia 1970 ASCO Lugano11:14:0036:1812:44:51 +30:25
HE    Boos Noel 1997 OLV Luzern10:14:002:13:4812:44:44
H16  33 Klauser Joel 2003 OLG Rymenzburg11:22:0022:3112:44:39 +27:24
H50  27 Moser Niklaus 1967 ol norska11:25:0019:0312:44:38 +17:55
D40  25 Rettich Katrin 1977 OL Zimmerberg11:12:0032:471:07:2212:44:34 +36:10
H65  26 Mühlemann Hansueli 1953 OLK Rafzerfeld11:05:0044:541:17:2112:44:30 +37:49
H50  56 van Oordt Christian 1969 OLG Stäfa10:59:0027:3312:44:27 +43:44
H60  33 Bosshard Jürg 1958 OLG Pfäffikon10:53:0039:071:26:1612:44:26 +45:48
H50    Hirt Urs 1968 OLG Rymenzburg10:11:0040:5912:44:25
D40  13 Hamel Sophie 1978 ANCO11:30:0025:4852:0112:43:53 +17:29
DAK  12 Stalder Barbara 1986 OLG Skandia11:46:0012:43:25 +10:09
HAK  42 Emmenegger Thomas 1974 OLV Luzern11:39:0012:43:24 +24:20
H60    Sauty Alain 1958 CARE Vevey10:01:001:06:302:10:4712:43:22
H20  10 Wey Andrin 1999 OLG Zürich11:14:0015:491:16:2812:43:20 +15:18
DAM  19 Arnet Fiona 2001 OLC Kapreolo11:29:0045:0212:43:17 +23:59
DAK  Baumann Jessica 1994 OLC Kapreolo11:56:0012:43:16 +0:00
DAK  30 Buholzer Barbara 1976 OLV Zug11:26:0012:43:10 +29:54
H50  68 Foletti Alfredo 1969 C.O. Aget Lugano10:27:0036:1912:43:09 +74:26
H45  38 Chiodoni Andrea 1970 ASCO Lugano11:10:0030:5012:43:02 +29:26
H80  20 Maurer Fritz 1935 OLC Kapreolo10:53:0012:43:00 +66:25
HAL  32 Seitz Chris 1997 OL Zimmerberg10:33:0020:551:46:0112:42:56 +45:21
D14  27 Fäh Sokoloff Manon 2005 OLC Kapreolo11:26:0012:42:49 +33:25
H60  40 Filiberti Bruno 1959 OLG Goldau10:13:0048:401:55:3512:42:46 +84:08
H16  48 Tschenett Jérôme 2004 OLG Chur10:55:0045:0412:42:35 +52:20
H75  21 Sprecher Walter 1941 OL Regio Wil10:52:0012:42:28 +60:36
H80  12 Laube Hans 1937 OLG Bern11:38:0012:42:28 +20:53
H75  25 Fässler Mario 1941 OLG St. Gallen/App.10:47:0012:42:21 +65:29
D12  18 Foletti Nora 2008 C.O. Aget Lugano12:05:0012:42:17 +8:53
H70  41 Zaugg Hannes 1949 OLG Säuliamt10:44:001:03:2112:42:12 +53:31
D50  11 Jordi Silvia 1968 OLG Hondrich11:34:0033:4412:42:07 +14:31
D50  Freuler Liselotte 1966 thurgorienta11:42:0029:4912:41:59 +6:23
D45  24 Pfister Hohl Rahel 1972 OLG Weisslingen11:18:0032:1312:41:39 +23:13
H14  17 Schacher Jonathan 2005 OLK Argus11:49:0012:41:38 +10:53
H60  16 Müller Beat 1959 Kolbotn OK11:21:0029:151:02:4012:41:28 +14:50
D16  22 Cudré-Mauroux Laurine 2004 CA Rosé11:28:0035:3654:4712:41:19 +27:00
H50  61 Gruber Urs 1967 OL Regio Wil10:51:0031:1312:41:12 +48:29
D16  10 Gasser Lena 2003 OL Zimmerberg11:40:0026:3541:1312:41:11 +14:52
H40  21 Ludwig Roland 1975 OLG Stäfa11:03:0028:341:11:1212:41:10 +35:24
H14  Berger Loïc 2006 ANCO11:58:0012:41:07 +1:22
H50  36 Stricker Christian 1967 OL Amriswil11:17:0021:3312:41:06 +22:23
H10  Bertschi Maxim 2009 OLK Wiggertal12:26:0012:41:03 +0:00
H16  26 Niederhauser Linus 2004 OLG Thun11:25:0019:3212:40:47 +20:32
H80  Grüniger August 1935 OLV Zug / OLG Säuliamt11:48:0012:40:24 +8:49
D18  18 Gisler Lara 2002 OLG KTV Altdorf11:32:0027:2150:1012:40:20 +14:26
H12  37 Hiestand Aaron 2007 OL Zimmerberg11:39:0012:40:18 +28:05
H80  13 Moser Markus 1936 TSV Deitingen11:33:0012:40:04 +23:29
H35  16 Lais Moritz 1982 OLC Kapreolo10:35:0037:051:36:0712:39:42 +57:56
D16  42 van der Burgt Anouk 2003 CA Rosé10:52:0035:171:23:0812:39:32 +61:13
D50  25 Kleebauer Doris 1967 OLC Winterthur11:14:0040:0312:39:28 +31:52
H20  11 Wyder Corino 2000 OLC Kapreolo11:08:0016:1817:0712:39:22 +17:20
H40  Bergmann Beat 1978 ol norska11:27:0022:2153:3212:39:11 +9:25
D18  22 van Oordt Sara 2001 OLG Stäfa11:17:0026:551:01:3912:39:10 +28:16
D16  36 Uhlmann Noemi 2003 OLG Biberist SO11:12:0037:531:01:3612:38:55 +40:36
H14    Vodoz Rémy 2006 OLV Baselland10:31:0012:38:53
H35  Zahnd Silvio 1980 OLG Thun11:23:0024:1856:2512:38:51 +9:05
D55  18 Wyss Andrea 1961 OLG Nidwalden+Obwalden11:11:001:00:1812:38:48 +33:03
D55  16 Diener-Morscher Esther 1963 OLG Bern11:17:0055:3612:38:38 +26:53
H14  28 Bonini Samuele 2006 ASCO Lugano11:40:0012:38:35 +16:50
H40  18 Odermatt Alex 1966 OLG Basel11:11:0025:161:03:4012:38:24 +24:38
D45  32 Zoss-Probst Nicole 1972 OLG Bern11:02:0038:4112:38:19 +35:53
H18  27 Wey Florin 2002 OLG Goldau11:04:0018:331:15:2812:38:12 +27:05
HB  Maier Thomas 1975 11:16:0049:4912:37:55 +28:05
D12  43 Bieri Alina 2008 OLV Luzern11:41:0012:37:43 +28:19
H10  10 Flühmann Ilian 2010 OLG Pfäffikon/Weisslingen12:20:0012:37:35 +2:32
D60  22 Wüest Ruth 1955 OLG St. Gallen/App./OLV Ba10:51:0012:37:21 +61:06
H16  36 Kurzen Jan 2004 OLG Huttwil11:13:0026:5312:37:18 +29:03
H16  39 Kessler Sébastien 2003 CA Rosé11:10:0022:0512:37:15 +32:00
H16  49 Lehmann Cordian 2004 OLG Murten10:40:0035:3312:37:15 +62:00
H16  31 Ehrler Flavio 2004 OLV Luzern11:16:0023:3712:37:09 +25:54
H16  40 Gattoni Giovanni 2004 C.O. Aget Lugano11:07:0032:5012:37:06 +34:51
H65  30 Bonafini Marco 1951 OLG Bern10:50:0041:191:14:1312:36:56 +45:15
H65  34 Caluori Claudio 1950 OLG Chur10:38:0045:251:24:3612:36:50 +57:09
D14  Hamel Justine 2005 ANCO11:53:0012:36:39 +0:15
H20  19 Gafner Christian 2000 OLK Wiggertal10:50:0021:251:30:3012:36:30 +32:28
H75  Schaffner Erich 1943 OLG Cordoba11:37:0012:36:18 +9:26
HAM  13 Kleebauer Björn 1997 OLC Winterthur11:20:0023:3658:0212:35:57 +12:13
D70  Näf Heidi 1945 OLV Langenthal11:24:0012:35:52 +32:00
D45  39 Odermatt Ursula 1971 OLG Basel10:46:0036:1012:35:45 +49:19
D45  37 Wagenführ Sandra 1971 OLG Davos10:50:0032:1612:35:43 +45:17
DAM  25 Stampbach Yaëlle 2000 ANCO11:13:0052:2712:35:40 +32:22
D50  33 Stäuble Corinne 1969 OL Regio Olten/ OLG Galgen11:02:0042:5012:35:33 +39:57
DAM  10 Stüdeli-Fey Enikö 1977 OLG Säuliamt/OLG Goldau11:33:0039:3312:35:32 +12:14
H14  Talbot Jann 2006 OLG Stäfa11:46:0012:35:30 +7:45
H14  16 Ott Florin 2005 OL Regio Wil11:43:0012:35:29 +10:44
D65    Graf Marianne 1953 OLG Pfäffikon11:19:0012:35:26
H50  48 Althaus Daniel 1968 OLG Bern10:57:0025:1812:35:25 +36:42
H50  17 Hammer Jost 1965 OLG Biberist SO11:21:0019:5412:35:23 +12:40
D14  11 Habermacher Samira 2005 OLK Argus11:41:0012:35:22 +10:58
D70  Muggli Esther 1949 OLG Kakowa11:34:0012:35:19 +21:27
HAK  Hürzeler Marius 1997 OLK Wiggertal11:47:0012:35:15 +8:11
HE  31 Fluckiger Paul 1997 ANCO10:30:001:51:3212:35:12 +25:44
HE  14 Ullmann Silvan 1998 ol.biel.seeland10:42:001:40:4612:35:12 +13:44
HE  34 Wyrsch Guillaume 1998 ANCO10:26:001:56:4812:35:09 +29:41
D18  Liechti Jasmin 2002 OLV Hindelbank11:37:0021:3242:2512:35:07 +4:13
HE  21 Gerber Csaba 1998 bussola ok10:38:001:44:4412:35:06 +17:38
H60  36 Meier Benno 1956 OLG Welsikon10:41:0047:141:29:1412:35:06 +48:28
HE  36 Klein Sven 1993 OLG Pfäffikon10:22:002:00:1012:35:05 +33:37
H55  19 Aebersold Christian 1962 ol.biel.seeland11:16:0022:0255:1112:34:57 +17:25
D65  13 Krummenacher Monika 1951 OLG Oberwil10:59:0012:34:49 +42:09
H20  22 Glauser Tristan 2000 ANCO10:44:0015:571:32:4812:34:42 +36:40
H18  30 Habermacher Joel 2002 OLK Argus10:52:0019:361:24:3312:34:41 +35:34
H50  57 Giannini Pascal 1969 OLG Stäfa10:49:0023:5012:34:35 +43:52
H50  40 Baur Matthias 1966 OLC Kapreolo11:07:0025:5512:34:17 +25:34
DAM  22 Caluori Ursina 1985 OLC Kapreolo11:17:0048:2312:34:11 +26:53
H12    Ludwig Jonas 2007 OLG Stäfa11:51:0012:33:45
H70  15 Luder Res 1947 OLV Hindelbank11:16:0037:2312:33:44 +13:03
DAL  22 Schweizer Romina 1998 OLV Baselland10:47:0036:091:21:1512:33:44 +41:34
H50  64 Wälti Manuel 1965 thurgorienta/OLC Winterthu10:29:0036:5212:33:32 +62:49
D60  Repond Francine 1959 CARE Vevey11:36:0012:33:29 +12:14
H75  18 Haldemann Heinz 1941 ol norska11:02:0012:33:26 +41:34
D14  18 Riediker Melina 2006 thurgorienta11:32:0012:33:25 +18:01
D50  28 Hüni Christine 1967 OLG Thun11:06:0047:1412:33:22 +33:46
D14  12 Mathis Leonie 2006 OLG Nidwalden+Obwalden11:38:0012:33:18 +11:54
D14  Schödler Anouk 2005 OLK Argus11:44:0012:33:16 +5:52
H70  27 Steiner Fritz 1948 bussola ok11:04:0048:4812:33:15 +24:34
D55  19 Badertscher Priska 1964 OL Zimmerberg11:05:0055:2412:33:13 +33:28
H20  27 Müller Severin 1999 OLG Thun10:26:0021:001:50:2512:33:11 +53:09
H70  19 Kellenberger Ruedi 1945 OLG St. Gallen/App.11:12:0041:3412:33:06 +16:25
DAM  28 Scherrer Anja 1999 OLG Chur11:05:0055:1012:33:05 +37:47
DE    Schwab Angela 1990 OL Regio Olten10:16:0030:571:56:2312:33:04
H40  10 Vassalli Silvio 1977 ASCO Lugano11:19:0022:2054:5812:33:01 +11:15
D60  10 Meier Esther 1954 OLG Welsikon11:27:0012:33:01 +20:46
HAM  35 Blickle Pascal 1995 OLG Kakowa10:48:0029:041:20:5512:32:58 +41:14
D55  11 Jenzer Christine 1962 OLG Huttwil11:23:0045:0412:32:46 +15:01
D18  15 Giezendanner Delia 2002 OLG Chur11:27:0025:3648:2312:32:39 +11:45
D12  12 Geiges Aline 2008 OLG Stäfa11:57:0012:32:27 +7:03
D35  Friedrich Winteler Andrea 1981 OLG Welsikon11:16:0024:4947:5312:32:08 +9:13
D45  33 Fierz Gasser Martina 1972 O-Motion10:54:0041:3512:32:04 +37:38
DAL  Brechbühl Andrea 1995 OLG Stäfa11:19:0025:5754:1812:31:58 +7:48
D55  21 Knöpfli Esther 1961 OLG Welsikon10:53:001:07:2112:31:52 +44:07
HAK  43 Boos Matthias 1965 OLV Luzern11:27:0012:31:37 +24:33
H55  47 Maissen Sigisbert 1964 OL Regio Wil10:49:0029:531:17:3812:31:15 +40:43
D20  17 Stäuble Lea 1999 OLG Galgenen/Goldau11:08:0027:061:06:1412:31:09 +23:22
H55  27 Lüscher Andi 1961 OLC Kapreolo11:07:0021:511:01:5812:31:04 +22:32
HAM  36 Amport Hannes 1992 OL Regio Olten10:44:0029:261:14:2112:31:00 +43:16
H45  36 Bruggmann Stefan 1972 OL Regio Wil11:02:0022:1523:2712:30:56 +25:20
H75  24 Schlatter Beat 1944 OLG Dachsen10:37:0012:30:55 +64:03
HAM  17 Tschümperlin Peter 1988 OLG Nidwalden+Obwalden11:12:0023:4759:5612:30:53 +15:09
D55  Tobler-Harzenmoser Judith 1960 OLG St. Gallen/App.11:35:0035:2312:30:50 +1:05
H40  24 Fleischmann Rene 1974 OLG Galgenen10:39:0035:291:22:1812:30:46 +49:00
D14  13 Grimm Sarina 2006 OLK Argus11:35:0012:30:45 +12:21
H45  22 Seger-Bertschi Simon 1974 OL Regio Wil / thurgorient11:14:0023:1812:30:44 +13:08
H10  Kuhn Laurin 2009 OLG Pfäffikon12:14:0012:30:41 +1:38
H75  14 Habegger Peter 1944 OLK Piz Hasi11:12:0012:30:40 +28:48
H50  23 High Darrell 1968 CARE Vevey11:13:0019:5812:30:39 +15:56
D75  Rüegsegger Emmi 1942 OLK Rafzerfeld11:20:0012:30:36 +19:28
HE    Maddalena Gioele 1996 GOV9:46:002:26:3512:30:33
HE    Anderes Sandro 1997 OL Regio Olten9:58:002:14:4012:30:20
D16  21 Wilhelm Lynn 2004 OLG Chur11:20:0032:5349:4312:29:53 +23:34
HAK  60 Alabor Erik 1966 OLG Kakowa10:47:0012:29:51 +62:47
DB  14 Weyermann Flavia 2001 OLG Kakowa11:18:0012:29:48 +30:19
DAK  26 Wittenberg Ann-Kathrin 1974 OL Regio Wil11:16:0012:29:47 +26:31
DB  Mauri Deborah 1972 C.O. Aget Lugano11:42:0012:29:45 +6:16
H14  18 Schweizer Joel 2006 OL Regio Wil11:37:0012:29:39 +10:54
DAK  20 Rüegg Sofie 2003 OL Regio Wil11:21:0012:29:39 +21:23
D18  17 Schwammberger Carmen 2001 OLG Suhr11:22:0026:0147:4512:29:37 +13:43
DB  Maier Lucie 1978 11:48:0012:29:29 +0:00
H65  24 Zwahlen Robert 1950 10:56:0038:101:07:0012:29:22 +31:41
H45  41 Meier Christoph 1972 OLG Pfäffikon10:50:0025:2812:29:14 +35:38
H75  Spirgi Ernst 1943 OLV Zug11:32:0012:29:06 +7:14
D50  12 Arnet Mirjam 1968 OLC Kapreolo11:18:0037:1912:28:51 +17:15
H60  31 Khlebnikov Anton 1958 ANCO10:45:0040:501:20:0912:28:48 +38:10
H16  43 Sommer Damian 2004 OLG Suhr10:49:0026:4012:28:43 +44:28
H12  22 Schmid Bastian 2008 OL Regio Wil11:43:0012:28:40 +12:27
H14  21 Zölly Stefan 2006 OLG Stäfa11:34:0012:28:35 +12:50
D16  15 Sax Livia 2003 bussola ok11:24:0028:4545:4012:28:32 +18:13
DAL  11 Kubli Merla 1990 OLG Basel11:11:0024:3858:2212:28:26 +12:16
H20  21 Schaniel Ricardo 2000 bussola ok10:38:0022:011:34:5012:28:22 +36:20
HAK  59 Kocsis Antonio 1959 ASCO Lugano10:53:0012:28:15 +55:11
H50  66 Mennet Jörg 1967 OLG Cordoba10:17:0033:0912:28:13 +69:30
HAL  20 Kuster Simon 1992 OLG Stäfa10:45:0020:011:26:0912:28:11 +18:36
H16  38 Labourey Stewen 2003 ANCO11:01:0020:3023:1112:28:08 +31:53
H16  40 Schwammberger Daniel 2003 OLG Suhr10:58:0026:1012:28:06 +34:51
H55  24 Schulthess Thomas 1961 OLK Argus11:04:0020:531:01:5212:27:51 +22:19
H35  Ott Simon 1982 11:07:0021:371:00:1412:27:49 +14:03
D14  29 Flühmann Jorina 2006 OLG Pfäffikon11:08:0012:27:38 +36:14
H14  39 Schnyder Elia 2005 OLC Omström Sense11:19:0012:27:34 +26:49
D14  33 Fomasi Julie 2006 SCOM Mendrisio10:59:0012:27:33 +45:09
H16  45 Gisler Sven 2004 OLG KTV Altdorf10:43:0027:5612:27:15 +49:00
H12  43 Suwald Jan 2007 OLG Cordoba10:47:0012:27:14 +67:01
HAM  23 Marti Samuel 1986 11:00:0024:311:00:1512:27:04 +23:20
HAK  Maurer Michael 1972 OLG Welsikon/OLC Kapreolo11:41:0012:27:03 +5:59
H14  50 Kitsis Alec 2005 OLV Baselland10:34:0012:26:59 +71:14
D14  16 Bieri Elisabeth 2006 OLG Suhr11:29:0012:26:54 +14:30
H50  30 Schweizer Markus 1965 OLV Baselland11:05:0022:4312:26:52 +20:09
D12  21 Wagner Andina 2008 OLG Thun11:49:0012:26:50 +9:26
H70    Fahrer Heinz 1946 OLG Bern11:20:0012:26:46
H55  39 Strub Dieter 1960 OLV Baselland10:52:0028:371:11:2912:26:33 +33:01
H18  11 Wepfer Jonas 2001 OLG Pfäffikon11:10:0016:371:01:4112:26:19 +9:12
H80  10 Humbel Valentin 1931 OLG Cordoba11:23:0012:26:14 +19:39
D16  39 Fadel Alina 2003 OLG Biberist SO10:56:0035:4458:3112:26:14 +43:55
D50  36 Tschumi Annelies 1967 OLG Thun10:42:0059:5212:26:09 +50:33
D55  25 Burkhard Kaethi 1963 OLG Cordoba10:23:001:16:1412:26:07 +68:22
D40  16 Geiges Mathilde 1979 OLG Stäfa11:06:0027:2259:3712:25:41 +23:17
DAM  21 Steinauer Fabienne 1997 ol.biel.seeland11:09:0046:2712:25:39 +26:21
D10  Wälti Marlen 2009 thurgorienta/OLC Winterthu12:11:0012:25:31 +0:09
H70  28 Eggli Roland 1945 OLG Basel10:56:0042:0912:25:30 +24:49
H65  Thomann Hans 1950 thurgorienta11:08:0032:3055:5412:25:30 +15:49
H10  Okle Nils 2010 OLG Cordoba12:08:0012:25:17 +2:14
H55  47 Burkhard Martin 1964 OLG Cordoba10:43:0025:181:15:1212:25:15 +40:43
D60    Plüss Brigitta 1956 OLG Rymenzburg10:42:0012:25:15
H14  49 Merkli Martin 2006 OLV Luzern10:37:0012:25:11 +66:26
H10  22 Müller Max 2009 OLG Dachsen12:02:0012:25:06 +8:03
HAK  55 Wittenberg Lutz 1966 OL Regio Wil11:07:0012:25:06 +38:02
H65  36 Meister Reto 1953 10:23:0048:201:26:5412:25:03 +60:22
D45  Frei Sandra 1970 OLV Baselland11:22:0025:1212:24:54 +2:28
HAL  23 Hodel Marius 1993 OLV Zug10:39:0020:111:28:4012:24:51 +21:16
H55  13 Wälchli Jürg 1962 OLG Skandia11:13:0021:1652:2112:24:41 +10:09
H75  27 Fleischmann Sepp 1941 OLG Galgenen10:27:0012:24:34 +67:42
D14  26 Meier Samira 2006 OLG Thun11:11:0012:24:31 +30:07
D50  39 Wetzstein Claudia 1967 OLG Chur10:26:001:02:2012:24:31 +64:55
H12  Wylenmann Lorenz 2007 OLG Pfäffikon11:47:0012:24:29 +4:16
HAL  34 Schaad Gian-Reto 1977 OLG Chur10:03:0025:561:53:5612:24:27 +56:52
H14  30 Böhi Gratian 2006 OL Zimmerberg11:22:0012:24:00 +20:15
H14  25 Bertschi Joschka 2006 OLK Wiggertal11:28:0012:23:59 +14:14
DE  14 Roggo Andrea 1995 OLG Kakowa10:40:0018:441:27:0512:23:58 +27:19
D60  Kuhn Lisbeth 1957 OL Regio Wil11:18:0012:23:45 +20:30
D16  28 Rettich Anna 2004 OL Zimmerberg11:08:0031:2555:1412:23:39 +29:20
HAL  Renevey Christian 1985 CA Rosé10:51:0018:071:16:4112:23:29 +7:54
DAL  12 Köhle Katharina 1992 OLG Stäfa11:03:0030:061:03:0712:23:28 +15:18
HE    Wild Michael 1986 OLK Argus9:50:002:16:3112:23:27
DAK  31 Bieri - Sulzer Esther 1980 OLV Luzern11:06:0012:23:23 +30:07
H70  37 Heri Hanspeter 1945 OLG Bern10:32:0058:0712:23:13 +46:32
H75  11 Walder Arnold 1941 OLC Kapreolo11:07:0012:23:07 +26:15
H60  35 Corrodi Paul 1959 OLG Dachsen10:29:0041:101:24:3712:23:03 +48:25
D65  14 Nembrini Lidia 1952 C.O. Aget Lugano10:39:0012:22:59 +50:19
DAL  14 Köpfli Amanda 1993 OLV Luzern10:55:0028:541:03:4412:22:50 +22:40
HAM  11 Beck Alessandro 1989 OLK Argus11:08:0024:2358:2912:22:49 +11:05
HAK  61 Ernst Felix 1963 OLG Chies10:33:0012:22:41 +69:37
HAM  32 Giovanettina Brenno 1996 GOV10:40:0026:561:22:0012:22:32 +38:48
HE    Geiges Thomas 1976 OLG Stäfa9:42:002:23:1312:22:24
D10  Ehrler Fiona 2009 OLV Luzern12:05:0012:22:21 +2:59
DAM  32 Klauser Sarah 2001 OLG Rymenzburg10:49:001:01:0312:22:17 +42:59
DB    Tiemann Kristine 1976 OLG Stäfa11:12:0012:22:08
D12  16 Schödler Jael 2007 OLK Argus11:45:0012:22:07 +8:43
D14  35 Baur Ladina 2006 OLC Kapreolo10:41:0012:21:51 +57:27
D14  32 Pünter Corina 2006 OLG Stäfa10:56:0012:21:51 +42:27
H75  16 Hasler Markus 1942 OLG Säuliamt10:57:0012:21:45 +34:53
D40  27 Zahnd Nadja 1978 OLG Thun10:42:0032:161:11:0912:21:31 +43:07
H50  55 Schlatter Christoph 1965 OLC Kapreolo10:37:0026:0312:21:30 +42:47
H45  46 Geiger Patrick 1970 OL Regio Wil10:34:0032:0112:21:10 +43:34
HAM  38 Vodicka Jan 1978 10:16:0035:081:32:4812:21:07 +61:23
H16  50 Mittelholzer Henrik 2004 OLK Fricktal10:16:0040:3012:20:59 +69:44
D60  15 Akeret Vroni 1958 thurgorienta11:09:0012:20:59 +26:44
H12  21 Keller Raphael 2007 thurgorienta11:35:0012:20:29 +12:16
H12  28 de Stefani Giona 2007 GOLD Savosa11:31:0012:20:22 +16:09
H75  28 Freiermuth Ruedi 1942 OLG Basel10:22:0012:20:19 +68:27
D50  38 Schwammberger Priska 1966 OLG Suhr10:22:001:06:5812:19:58 +64:22
D45  20 Hauck Cornelia 1972 OLG Stäfa10:58:0028:5412:19:54 +21:28
HAK  27 Häcki Roland 1974 OLV Luzern11:21:0012:19:53 +18:49
H12    Moser Severin 2007 OLG Chur11:27:0012:19:47
H60  30 Suter Leonhard 1956 OLG Cordoba10:37:0035:431:16:1912:19:33 +36:55
D70  15 Haldemann Margrit 1946 ol norska10:44:0012:19:30 +55:38
H65  25 Rothweiler Heinz 1954 OLC Kapreolo10:44:0039:171:09:5512:19:13 +33:32
HE    Geissbühler Jonas 1987 ol norska / OLG Huttwil11:10:0012:19:05
HAK  23 Müller René 1973 thurgorienta11:23:0012:19:00 +15:56
H14  32 Wittenberg Andrin 2006 OL Regio Wil11:16:0012:18:38 +20:53
D14  21 Röhrl Leony 2005 OL Amriswil11:14:0012:18:36 +21:12
H75    Baumgartner Heinz 1942 OLG Bern11:27:0012:18:22
HE  37 Schalbetter Raphael 1993 OLG Nidwalden+Obwalden10:02:002:00:2912:18:18 +36:50
H55  56 Ehrler Juerg 1960 OLV Luzern10:25:0030:421:21:3012:18:10 +51:38
H55  61 Pezzati Filippo 1960 SCOM Mendrisio9:52:0036:191:40:0812:18:04 +84:32
D10  Hotz Bigna 2009 OL Zimmerberg11:59:0012:18:01 +4:39
HAK  33 Rozkosny Karel 1979 11:17:0012:17:57 +20:53
D60  21 Sulzer Maria 1957 OLG Skandia10:33:0012:17:46 +59:31
D75  Althaus Theres 1943 OLG Bern11:05:0012:17:42 +21:34
D16  43 Stöcklin Lea 2004 OLC Kapreolo10:28:0047:3949:5912:17:35 +63:16
H50  49 Tiemann Björn 1969 OLG Stäfa10:39:0027:1012:17:32 +36:49
H20  18 Egli Roman 1999 OLC Kapreolo10:32:0020:0921:0712:17:27 +31:25
H14  15 Dauwalder Dario 2006 OLG Cordoba11:25:0012:17:25 +10:40
H50  31 Bieri Markus 1966 OLG Pfäffikon10:55:0021:0712:17:06 +20:23
H65  31 Wülser Herbert 1954 OLC Winterthur10:29:0043:231:17:5612:16:57 +46:16
D50  27 Huber Bernadette 1966 OL Zimmerberg10:50:0045:1412:16:32 +32:56
D40  31 Bienz Susanne 1977 OLG Säuliamt10:06:0040:581:42:2112:16:30 +74:06
H50  63 Bader Urs 1965 bussola ok10:23:0040:2612:16:29 +51:46
DAM  26 Moser Rahel 1995 OLG Thun10:53:0051:1612:16:29 +33:11
H50  53 Gloor Bernard 1965 OLG Pfäffikon10:33:0025:0812:16:26 +41:43
D14  Benz Leonie 2005 OLG St. Gallen/App.11:23:0012:16:16 +9:52
D40  18 Sigrist Mirjam 1977 ol norska10:54:0032:2858:5812:16:15 +25:51
D45  12 Erne-Hotz Martina 1970 OLG Cordoba11:06:0028:5112:16:09 +9:43
D35  Hüsler Barbara 1981 OLG Galgenen11:04:0029:0052:3712:15:54 +4:59
H50  33 Utzinger Urs 1965 OL Zimmerberg10:53:0020:2112:15:51 +21:08
HAK  47 Lüthi Markus 1969 OLG Biberist SO11:05:0012:15:24 +30:20
H20  24 Spiess Silvan 2000 ol.biel.seeland10:20:0022:231:38:0612:15:00 +40:58
D45  35 Frei Petra 1974 OLG Dachsen10:34:0039:4412:14:56 +40:30
HAK  49 Mathis Jan 2001 OLC Kapreolo11:03:0012:14:48 +31:44
H50  59 Rahn Michael 1967 OLG Suhr10:25:0033:1212:14:38 +47:55
D50  Purrer Johanna 1966 OLG Cordoba/ OLG Basel11:10:0031:1012:14:35 +10:59
D12  20 Maurer Elena 2007 OLG Welsikon11:37:0012:14:28 +9:04
D60  17 Khlebnikova Vera 1958 ANCO11:00:0012:14:22 +29:07
D20  16 Wälti Jael 1999 ol.biel.seeland/OLG Bern10:52:0021:551:00:4012:14:19 +22:32
H14  29 Astori Mattia 2005 O-92 Piano di Magadino11:13:0012:14:13 +19:28
D20  Jakob Fabienne 2000 Bucheggberger OL11:00:0022:3958:4712:14:11 +14:24
H50  42 Jäggi Thomas 1967 OLG Biberist SO10:41:0025:4112:14:09 +31:26
DB    Lüscher Laura 2000 OLK Argus10:06:0012:14:01
H60  32 Schoch Peter 1956 thurgorienta10:25:0040:141:22:2612:13:50 +43:12
D16  35 Hofer Anic 2004 OLV Luzern10:48:0037:1659:1912:13:45 +39:26
DAM  36 Hegi Kaja 2002 ol.biel.seeland10:21:001:14:2812:13:42 +62:24
H20  26 Stoyer Ben 2000 OLG Stäfa10:08:0023:111:48:2612:13:38 +51:36
HAL  25 Weber Michael 1992 OLG Säuliamt10:27:0022:051:30:0012:13:37 +22:02
H18  26 Weibel Nathan 2002 ANCO10:40:0019:391:16:2812:13:35 +26:28
D16  23 Coppini Iara 2004 GOV11:00:0032:1449:0812:13:30 +27:11
H55  54 Burkhart Erich 1963 OL Regio Wil10:22:0032:381:24:3712:13:27 +49:55
H45  35 Schulthess Dany 1972 OLC Kapreolo10:46:0020:2912:13:18 +23:42
H45  49 Frederix Patrick 1971 OLG Basel10:22:0033:2912:13:16 +47:40
D14  15 Tissot Margaux 2006 ANCO11:17:0012:13:09 +12:45
D70  12 Eigenmann Vreni 1947 OL Regio Wil10:54:0012:12:46 +38:54
D65  11 Wyder Rita 1951 OLG Thun10:49:0012:12:34 +29:54
H45    Jacomella Vincenzo 1970 C.O. Aget Lugano9:50:0037:0812:12:32
D50  26 Bieri Sibylle 1968 OLG Pfäffikon10:46:0043:0412:12:25 +32:49
H12  39 Wittenberg Timo 2008 OL Regio Wil11:07:0012:12:23 +32:10
D14  23 Hotz Andrina 2006 OL Zimmerberg11:02:0012:12:16 +26:52
D50  34 Tantanini Janine 1969 OLC Kapreolo / OLK Rafzerf10:38:0044:0712:12:16 +40:40
D65  Bonafini Monika 1953 OLG Bern11:09:0012:12:15 +9:35
DAK    Hirt Beatrix 1975 OLG Rymenzburg10:56:0012:12:15
HAK  24 Astori Alain 1975 O-92 Piano di Magadino11:15:0012:11:59 +16:55
H40  16 Streit Christoph 1977 ol norska10:47:0023:101:03:2812:11:57 +22:11
H70    Hauswirth Ueli 1947 ol norska10:48:0045:0612:11:52
H10  Benz Julian 2009 OLG St. Gallen/App.11:56:0012:11:50 +0:47
H65  22 Scherrer Matthias 1952 OLG Basel10:41:0033:461:04:4812:11:49 +29:08
D40  30 Stoyer Sarah 1975 OLG Stäfa10:12:0035:121:26:5212:11:48 +63:24
D55  22 Ullmann-Kurzo Heidi 1962 ol.biel.seeland10:29:001:10:5112:11:47 +48:02
H14  51 Oettli Tobias 2006 OLC Winterthur9:55:0012:11:43 +94:58
HAM  30 Stähle Christian 1992 10:36:0032:041:15:1912:11:36 +31:52
H14  34 Frei Leon 2005 OLC Winterthur11:07:0012:11:04 +22:19
D18  19 Rüegg Michèle 2002 OLV Hindelbank11:02:0025:1050:4612:10:59 +15:05
H14  37 Kasper Aurelius 2006 OL Zimmerberg11:04:0012:10:47 +25:02
H55  44 Gründler Markus 1964 OLG Pfäffikon10:31:0026:341:14:0012:10:44 +38:12
DAK  34 Mächler Sandra 1966 OLV Luzern10:36:0012:10:14 +46:58
H60  34 Graber Konrad 1958 OLG Nidwalden+Obwalden10:17:0044:291:29:3612:10:03 +47:25
D40  26 Steiner Isa 1976 OLG Galgenen10:36:0033:481:06:5012:09:43 +37:19
D12  26 Vassalli Kim 2008 GOLD Savosa11:29:0012:09:31 +12:07
D45  31 Waldner Nathalie 1970 OLG Pfäffikon10:38:0035:2612:09:30 +31:04
D12  14 Lauenstein Wilma 2007 ANCO11:33:0012:09:23 +7:59
H80  17 Tettamanti Giorgio 1939 SCOM Mendrisio10:58:0012:09:21 +27:46
H16  10 Kuznetsov Victor 2003 CO Lausanne-Jorat11:04:0017:3519:2712:09:20 +10:05
D14  20 High Heather 2006 CA Rosé11:05:0012:09:00 +20:36
D14  31 Messerli Alice 2006 OLG Thun10:44:0012:08:59 +41:35
DAM  13 Wild Sonja 1988 OLK Argus11:01:0039:3512:08:53 +17:35
D18  Senn Siana 2001 O-Motion11:12:0021:2341:4512:08:50 +2:56
H50  60 Hauck Nikolaus 1969 OLG Stäfa10:19:0025:2012:08:48 +48:05
H12  32 Stüdeli Aron 2007 OLG Säuliamt/OLG Goldau11:15:0012:08:35 +20:22
H45  51 Hächler Romeo 1970 OLK Argus10:02:0039:4612:08:29 +62:53
H10  11 Graber Kasimir 2010 OLG Suhr11:50:0012:08:24 +3:21
HAK  30 Mächler Roland 1968 OLG Galgenen11:09:0012:08:20 +19:16
D55  24 Graziani Mirella 1961 OL Regio Olten10:11:001:19:4012:08:04 +62:19
HAK  21 Sax Manuel 2000 bussola ok11:13:0012:07:57 +14:53
H45  19 Helg René 1971 OL Amriswil10:54:0021:1712:07:50 +10:14
D14  38 Krummenacher Joelle 2005 OLG Goldau10:17:0012:07:50 +67:26
HAL  24 Zappa Philipp 1990 OLG Huttwil10:21:0022:161:27:2912:07:30 +21:55
D10  13 Suwald Anna 2009 OLG Cordoba11:47:0012:07:26 +6:04
D10  Grendelmeier Sanna 2009 OLV Baselland11:53:0012:07:22 +0:00
H16    Knupfer Kilian 2003 ASCO Lugano10:31:0033:2212:07:21
HAM  34 Fritz Maurin 1995 OLG Chur10:24:0036:401:19:5312:07:02 +39:18
D16    Filiberti Sara 2004 OLG Goldau10:00:0056:111:39:3112:06:19
H55  33 Minotti Olivier 1960 O-92 Piano di Magadino10:37:0027:291:06:0412:06:16 +27:44
HE  20 Mertenat Quentin 1995 CA Rosé10:10:001:42:3112:06:11 +16:43
D12  31 Bonini Ambra 2007 ASCO Lugano11:21:0012:06:11 +16:47
HAK  52 Zihlmann Georg 1959 OLK Piz Hasi10:51:0012:06:07 +35:03
D45  34 Gasser Anita 1974 OL Zimmerberg10:26:0039:3412:05:53 +39:27
D18  Rizzi Martina 2002 ASCO Lugano11:07:0021:1942:0312:05:44 +4:50
H55  55 Helbling Thomas 1961 10:13:0025:301:11:1212:05:41 +51:09
H16  22 Züblin Yorick 2004 OLG Thun10:52:0021:4612:05:32 +18:17
HAK    Wülser Daniel 1964 OLC Kapreolo / OLK Rafzerf10:57:0012:05:29
H75  29 Sprenger Ueli 1943 OLG Welsikon10:07:0012:05:24 +68:32
H75  23 Mulder Pieter 1940 OLG Goldau10:12:0012:05:18 +63:26
D45  38 Deininger Rita 1970 OLG St. Gallen/App.10:18:0037:5812:05:10 +46:44
D18  23 Meier Pierina 2002 OLK Argus10:42:0029:3259:4012:05:06 +29:12
D55  Howald Brigitte 1961 OLG Herzogenbuchsee10:59:0042:0612:04:37 +10:52
H14  47 Meili Florentin 2006 OLG Chur10:22:0012:04:33 +60:48
D12  24 Erne Mara 2007 OLG Cordoba11:25:0012:04:30 +11:06
H14  33 Alabor Finn 2006 OLG Kakowa11:01:0012:04:28 +21:43
DE  20 Kurz Ingrid 1991 ol.biel.seeland9:52:0021:151:48:3712:04:24 +55:45
D45  40 Kim Irene 1972 OLG Stäfa10:14:0045:0712:04:23 +49:57
DAM  37 Zürcher Andrea 1997 thurgorienta10:01:001:21:2612:04:20 +73:02
H55  58 Wilhelm Arno 1962 OL Regio Olten10:04:0034:591:28:5012:04:18 +58:46
HAK  53 Senn Meili Claudio 1965 OLG Chur10:49:0012:04:15 +35:11
D18  16 Schafer Loriane 2001 CA Rosé10:57:0024:5450:1512:04:14 +13:20
D35  10 Bianchi Michela 1980 ASCO Lugano10:16:0042:141:16:4612:04:14 +41:19
H45  48 Bieri Stéphane 1971 OLG Suhr10:14:0030:0312:04:09 +46:33
D18  20 Ott Noemi 2002 OL Regio Wil10:52:0029:2052:5212:04:02 +18:08
D45  23 Rüegg Anita 1973 OL Regio Wil10:42:0031:4612:04:02 +21:36
H45  40 Egger Jürg 1970 OLK Rafzerfeld10:26:0027:4212:03:59 +34:23
D45  41 Pünter Regula 1973 OLG Stäfa10:10:0045:5712:03:57 +53:31
H55  17 Moser Severin 1962 10:46:0019:2957:2412:03:54 +16:22
D16  44 Räss Lisa 2004 ol norska10:08:0056:111:25:0912:03:39 +69:20
H60  29 Pettinari Gianni 1957 C.O. Aget Lugano10:21:0037:581:16:2812:03:23 +36:45
H10  16 Kehrle Jan 2009 OLG Säuliamt11:44:0012:03:13 +4:10
H16    Frauchiger Nils 2003 OLG Pfäffikon10:01:0038:1712:03:00
D55  17 Rutz-Rothacher Susi 1963 OLG Pfäffikon10:41:0052:2112:02:59 +27:14
DB  16 Kruysse Katrin 1968 OLK Argus10:48:0012:02:50 +33:21
DE  18 Diener Laura 1995 OLG Bern10:08:0021:281:34:5412:02:50 +38:11
DB  20 Jegher Sophia 2004 OLG Säuliamt10:24:0012:02:44 +57:15
D16  41 Gysel Marion 2003 OLC Kapreolo10:20:0045:441:17:3512:02:36 +56:17
H14    Felber Elias 2005 OLG Kakowa10:16:0012:02:35
H18  31 Gysel Dominik 2001 OLC Kapreolo10:10:0023:051:30:4312:02:35 +45:28
D16  32 Thunert Agnes 2003 ol.biel.seeland10:40:0040:041:00:4412:02:25 +36:06
H16  29 Weber Dominic 2004 OLV Baselland10:46:0021:3922:4812:02:20 +21:05
HAK  39 Heiner Stephan 1967 OLK Piz Hasi10:59:0012:02:16 +23:12
H70  34 Broggia Ruedi 1946 OLG Welsikon10:24:0049:0312:02:13 +33:32
H35  Häne Thomas 1980 OLG Galgenen10:51:0020:4152:4312:02:10 +4:24
DAM  29 Gantenbein Rahel 1977 OLG Rymenzburg10:33:0055:3512:01:21 +38:03
DAK  24 Bruggmann Sara 2002 OL Regio Wil10:51:0012:01:18 +23:02
D14  34 Emmenegger Sofia 2006 OLK Wiggertal10:32:0012:01:17 +45:53
H18  29 Wild Yannic 2001 OLG Weisslingen10:22:0018:441:16:0312:01:09 +32:02
H12  10 Gujan Andri 2007 OLG Chur11:23:0012:00:53 +4:40
D20  11 Meister Joëlle 2000 OLG Dachsen10:44:0024:131:01:3512:00:40 +16:53
H16  44 Grossen Remo 2004 OLG Thun10:19:0030:2212:00:11 +45:56
H75  20 Grabherr Rolf 1944 OL Zimmerberg10:17:0011:59:57 +53:05
H55  59 Bertschinger Martin 1961 OLG Pfäffikon9:58:0035:311:33:4911:59:52 +60:20
DE  11 Aebischer Valerie 1997 ol norska/ OLC Omström Sen10:24:0019:551:18:3911:59:33 +18:54
DAL  19 Köpfli Eliana 1986 OLV Luzern10:23:0034:521:14:1011:59:33 +31:23
H70  36 Scholl Thomas 1949 OLG/CO Wallis/Valais10:16:0050:2311:59:32 +38:51
HAL  33 Thoma Remo 1977 OLG Pfäffikon9:39:0026:051:58:4511:59:28 +55:53
D18  25 Rettich Lea 2002 OL Zimmerberg10:32:0032:1859:3611:59:23 +33:29
DB  10 Hauschild Martina 1966 11:00:0011:59:23 +17:54
H80  16 Repond Henri 1932 CARE Vevey10:48:0011:59:19 +27:44
HAK  54 Klein Peter 1963 OLG Pfäffikon10:43:0011:59:14 +36:10
H70    Leumann Georg 1948 OL Amriswil10:40:0031:5111:58:49
D14    Rüegg Fiona 2006 OL Regio Wil10:35:0011:58:44
H20  25 Burkhart Timon 1999 OL Regio Wil9:56:0019:101:44:0511:58:42 +48:40
D12  45 Weber Lina 2008 OLG Nidwalden+Obwalden10:57:0011:58:41 +33:17
D16  24 Wälti Julie 2003 ANCO10:44:0033:5354:4011:58:38 +28:19
DAL  21 Zürcher Martina 1993 thurgorienta10:15:0040:271:17:2411:58:21 +38:11
DAK  25 Müller Sabrina 1984 OL Amriswil10:46:0011:58:17 +25:01
D18  21 Geiger Ladina 2002 OL Regio Wil10:37:0028:4456:4711:58:15 +27:21
H16  42 Romagna Sebastiano 2004 GOLD Savosa10:22:0026:0711:57:53 +40:38
HE  39 von Arx David 1994 OL Regio Olten9:38:002:02:5711:57:51 +40:23
HAL  18 Meili Coni 1996 OLG Chur10:15:0019:181:26:3611:57:40 +18:05
H65  27 Karrer Ruedi 1950 OLG Dachsen10:17:0038:231:09:4111:57:36 +38:55
H16  47 Buchli Linus 2004 OLG Chur10:10:0029:1811:57:27 +52:12
D12  25 Schweizer Malu 2007 OLG Stäfa11:17:0011:57:25 +12:01
D12  38 Hauck Muriel 2008 OLG Stäfa11:05:0011:57:23 +23:59
D14  37 Moccetti Elena 2006 OLG Schaffhausen10:11:0011:57:12 +62:48
HAM  20 Badertscher Dominik 1995 OL Zimmerberg10:32:0024:581:06:4611:56:48 +21:04
D10  Grendelmeier Marit 2010 OLV Baselland11:41:0011:56:40 +1:18
HAK  22 Purtschert Urs 1968 OLV Luzern11:01:0011:56:39 +15:35
H18  Coolen Gian-Andrin 2001 OLV Baselland10:46:0016:0057:4911:56:35 +3:28
H45  34 Polsini Franco 1972 OLV Baselland10:30:0026:1811:56:28 +22:52
D18  26 Ehrler Laura 2002 OLV Luzern10:17:0035:591:13:0511:56:20 +45:26
D45  26 Pfister Hohl Mirka 1972 OLG Weisslingen10:30:0033:1911:56:03 +25:37
DB  17 Emmenegger Ruth 1968 OLK Wiggertal10:36:0011:55:58 +38:29
D65    Zingg Rosmarie 1952 ol norska10:09:0011:55:52
D12  28 Okle Sarina 2007 OLG Cordoba11:13:0011:55:44 +14:20
H50  51 Wey Thomas 1968 OLG Goldau10:15:0029:4531:0111:55:38 +38:55
H14  42 Mauri Mattia 2006 C.O. Aget Lugano10:40:0011:55:18 +33:33
H70  39 Bürki Hans Peter 1946 OLG Bern10:00:0055:3511:55:14 +50:33
D14  22 Schweizer Darina 2005 OLG Stäfa10:47:0011:54:54 +24:30
D10  10 Widler Seline 2011 OLG Weisslingen11:35:0011:54:53 +5:31
H45  45 Müller Claude 1970 OLG Säuliamt10:10:0030:3711:54:45 +41:09
H10  20 Asmus John 2009 GOLD Savosa11:32:0011:54:45 +7:42
D40  Suter Valérie 1976 CA Rosé10:48:0022:1446:5811:54:39 +10:15
HE  41 Müller Nicolas 1998 OLG Thun9:34:002:06:1411:54:28 +41:00
H10  Treier Timo 2010 bussola ok11:38:0011:54:27 +1:24
H70  35 Portmann Richard 1947 OLV Luzern10:12:0045:4811:54:27 +37:46
H20  15 Rizzi Luca 1999 ASCO Lugano10:14:0018:011:25:1911:54:01 +25:59
DAM  17 Müller Andrea 1974 thurgorienta10:41:0047:1111:53:56 +22:38
D16  29 Meyerhans Daniela 2003 OL Regio Wil10:36:0037:4855:4111:53:52 +31:33
DAL  13 Wenger Fabienne 1993 OLG Bern10:31:0030:351:02:0311:53:33 +17:23
D16  38 Guglielmini Maira 2003 ASCO Lugano10:24:0038:491:03:4311:53:29 +43:10
H60  37 Sennhauser Urs 1955 OLG Welsikon9:53:0044:311:33:2111:53:27 +54:49
H16  37 Mayer Jonah 2003 OLG Schaffhausen/ OLG Dach10:28:0026:4029:0511:53:21 +30:06
H55  60 Kraus Bret 1961 OLC Winterthur9:43:0033:331:32:5411:53:10 +68:38
D70  Luder Maria 1947 OLV Hindelbank11:04:0011:53:09 +9:17
H70  30 Moosberger Kurt 1947 OLV Zug10:20:0041:5511:52:12 +27:31
H45  20 Widler Martin 1971 OLG Weisslingen10:38:0022:2511:51:55 +10:19
D65  15 Zwahlen Madlen 1951 ol.biel.seeland9:59:0011:51:19 +58:39
D55  23 Maibach Susanne 1963 ol norska9:59:001:20:3711:51:11 +57:26
D18  24 Mombelli Gaia 2002 SCOM Mendrisio10:27:0028:5459:3011:51:03 +30:09
H14  44 Brenn Flurin 2006 OLG Chur10:28:0011:50:56 +41:11
H70  38 Meier Viktor 1947 OLG Cordoba9:56:001:02:3411:50:53 +50:12
H70  42 Pittet Errol 1946 OLG Kakowa9:52:001:02:3911:50:51 +54:10
H12  31 Voeste Noël 2008 OLG Basel10:59:0011:50:48 +18:35
D14  25 Sommer Michèle 2006 OLG Suhr10:38:0011:50:41 +29:17
H45  Schmid Kurt 1972 OL Regio Wil10:42:0021:1411:50:08 +4:32
H18  21 Besomi Tommaso 2002 ASCO Lugano10:28:0016:171:05:2411:49:53 +14:46
D18  11 Züllig Sarina 2001 OLG Thun/OLV Baselland10:47:0024:0545:3511:49:49 +8:55
HE    Bieri Andrin 1998 OLG Pfäffikon10:06:0011:49:43
H35  14 Stürmann Jurek 1982 OLG Basel10:03:0037:021:23:5911:49:43 +39:57
D70  16 Huguenin Ruth 1948 OLG Kakowa10:14:0011:49:41 +55:49
H16  46 Kohler Yanik 2003 ol.biel.seeland10:04:0028:2811:49:23 +50:08
D20  14 Schwammberger Jasmin 1999 OLG Suhr10:28:0025:091:04:2111:49:21 +21:34
H55  43 Bösch Ruedi 1960 OLG Biberist SO10:10:0032:131:12:2111:49:18 +37:46
D14  36 Klauser Rahel 2005 OLG Rymenzburg10:08:0011:48:58 +57:34
D14  30 Wilhelm Gina 2006 OLG Chur10:29:0011:48:40 +36:16
H40  22 Kuhn Hansruedi 1976 OLG Pfäffikon10:07:0030:001:15:0011:48:36 +38:50
H14  27 Zoss Yanick 2005 OLG Bern10:52:0011:48:33 +14:48
H50  45 Steiner Martin 1968 OLG Rymenzburg10:13:0024:5111:48:31 +33:48
HAK  40 Rulka Andrzej 1967 OLG Biberist SO10:45:0011:48:28 +23:24
H14  31 Lavezzo Diego 2006 SCOM Mendrisio10:46:0011:48:23 +20:38
H14  14 Bührer Matthieu 2006 CA Rosé10:58:0011:48:02 +8:17
D45  41 Jenzer Martina 1970 OLG Suhr9:54:0048:4611:47:57 +53:31
H14  19 Fritschi Valentin 2005 OLG Welsikon10:55:0011:47:56 +11:11
H14  35 Beyeler Samuel 2005 OLG Basel10:43:0011:47:43 +22:58
DE  19 Schweizer Salome 1994 OLV Baselland9:44:0021:301:42:4211:47:31 +46:52
D65  12 Wyss Margrit 1951 OLG Chur10:19:0011:47:27 +34:47
D45  25 Hotz-Capeder Pamela 1973 OL Zimmerberg10:22:0036:1111:47:27 +25:01
HB  Bauer Roland 1966 OLC Kapreolo10:28:0044:2111:47:23 +25:33
H45  42 Egli Christian 1972 OLG Säuliamt10:06:0028:4411:47:21 +37:45
DB  Schmidli Diana 1971 OLC Winterthur10:54:0011:47:16 +11:47
H12  17 Niedermann Jonas 2007 OL Regio Wil11:03:0011:46:39 +10:26
D55  20 Gafner Heidi 1963 OLK Wiggertal10:17:001:02:2511:46:29 +34:44
D20  20 Schuler Elena 2000 OLG Chur9:48:0037:171:35:2411:46:23 +58:36
D55  13 Wildhaber Dorothea 1964 OLG Kölliken10:35:0044:1711:46:05 +16:20
H70  33 Becker Konrad 1945 OLG Basel10:08:0044:2511:45:59 +33:18
DE  15 Mürner Marcia 1998 OL Regio Wil10:00:0018:101:27:2611:45:47 +29:08
H70  40 Kehrer Martin 1947 OLG Säuliamt9:48:0058:2311:45:31 +52:50
D40  22 Pfister Barbara 1976 OLG Rymenzburg10:18:0030:581:03:5711:45:04 +30:40
H10  15 Schweizer Alexej 2009 OL Regio Wil11:26:0011:44:55 +3:52
D12  13 Röhrl Malin 2007 OL Amriswil11:09:0011:44:39 +7:15
D40  28 Vassalli Cuki 1979 ASCO Lugano9:54:001:22:2711:44:38 +54:14
H50  46 Peter Luzius 1964 ol.biel.seeland10:09:0025:0111:44:34 +33:51
D10  Mohn Jonna 2009 OLC Kapreolo11:29:0011:44:32 +1:10
H50  50 Kosch Christian 1966 OLV Steinberg / Deutschlan10:05:0027:1911:44:26 +37:43
H75  26 Pfulg Josef 1942 OLV Zug9:47:0011:44:23 +67:31
HB  Wehrli Peter 1954 OLG Rymenzburg10:16:0047:3611:44:19 +34:29
H75  22 Gysin Peter 1944 OLG Kakowa9:52:0011:44:14 +62:22
H14  22 Vogel Jonas 2006 OLC Omström Sense10:49:0011:43:59 +13:14
D70  13 Kehrer Berti 1947 OLG Säuliamt10:24:0011:43:13 +39:21
DAM  31 Vodickova Veronika 1987 10:13:0053:3411:42:33 +39:15
HAL  Köpfli Adrian 1997 OLV Luzern / OL Zimmerberg10:09:0017:001:18:1611:42:23 +8:48
H45  44 Huber Philipp 1974 OLV Zug9:58:0030:2411:42:14 +40:38
D75  10 Gübeli Veronika 1939 thurgorienta9:35:0011:42:02 +75:54
D16  34 Maurer Nora 2004 OLC Kapreolo10:16:0037:051:00:2611:41:40 +39:21
D40  10 Diethelm Gabriela 1974 OLG Chur10:30:0025:0049:2911:41:18 +14:54
HAK  56 Lustenberger Marcel 1958 OLK Argus10:11:0011:40:59 +49:55
D10  Zahnd Mey 2010 OLG Thun11:23:0011:40:13 +2:51
DAK  35 Wagner Regula 1976 OLG Thun9:36:0011:40:04 +76:48
H40  17 Müller Thomas 1978 OL Amriswil10:15:0023:291:03:3311:40:00 +22:14
HAM  24 Giezendanner Jörg 1967 OLG Chur10:12:0025:001:04:1211:39:59 +24:15
H45    Oettli Michael 1973 OLC Winterthur9:54:0051:2211:39:56
DAM  33 Kaspar Andrea 1980 OLG Rymenzburg10:05:001:00:5711:39:49 +44:31
D45    Gagliardi Ulla 1973 OLK Piz Hasi9:58:0049:5911:39:48
D12  22 Felber Irina 2007 OLG Kakowa11:01:0011:39:21 +9:57
DAL  16 Horisberger Simea 1995 OLG Herzogenbuchsee10:07:0029:551:12:5811:39:14 +27:04
H40  12 Meier Cyrill 1977 OL Amriswil10:23:0022:5056:2311:39:13 +13:27
D65  Caluori Doris 1952 OLC Kapreolo10:29:0011:39:09 +16:29
D20  13 Weber Karina 1999 OLV Baselland10:20:0023:001:02:2611:39:00 +19:13
H12  25 Weber Ronny 2007 OLG Chur10:51:0011:38:46 +14:33
D12  46 Gysel Annina 2007 OLC Kapreolo10:29:0011:38:40 +41:16
D12  47 Bührer Charlotte 2008 CA Rosé10:25:0011:38:30 +45:06
DAM  16 Widmer Julia 2002 OL Regio Wil10:29:0046:2311:38:24 +19:06
H10    Tiemann Janis 2009 OLG Stäfa11:20:0011:38:18
D20  19 Abeni Michelle 1999 OLG Chur9:56:0028:451:21:2811:38:16 +42:29
D10  15 Tschopp Nora 2009 OLG Dachsen11:17:0011:38:15 +6:53
D50  20 Hunziker Gabi 1965 OLG Nidwalden+Obwalden10:18:0039:5611:38:10 +26:34
D50  31 Salvisberg Esther 1964 OLG Nidwalden+Obwalden10:06:0049:5911:38:07 +38:31
H12  15 Fäh Sokoloff Loïc 2008 OLC Kapreolo10:55:0011:37:58 +9:45
DAM  30 Hofer Carol 2001 ol norska10:09:0057:0111:37:54 +38:36
DAM  Wälti Sophie 1997 ANCO10:37:0038:1711:37:28 +10:10
D40  12 Welti Yvonne 1978 OLG Chur/OLG Pfäffikon10:24:0025:1151:0611:37:13 +16:49
D55    Mühlemann Rosmarie 1960 OLK Rafzerfeld10:05:0011:36:53
D12  29 Emmenegger Julia 2008 OLK Wiggertal10:53:0011:36:48 +15:24
D50  35 Kosch Iris 1967 OLV Steinberg / Deutschlan10:02:0049:0111:36:41 +41:05
H20  20 Schmutz Joël 2000 OLV Hindelbank9:50:0017:131:30:2811:36:35 +32:33
H40  Steinemann Denis 1977 OLG Säuliamt10:31:0019:2048:1811:36:29 +2:43
D50  Baumann-Zurfluh Irène 1967 OLG KTV Altdorf10:30:0030:2011:36:06 +12:30
DAK  17 Bornhauser Ursula 1971 OLG Weisslingen10:31:0011:36:01 +17:45
D60  13 Wild Maja 1955 OLK Argus10:24:0011:35:50 +26:35
HAL  15 Meyer Gil 1986 OLG Zürich9:57:0018:191:23:2811:35:40 +14:05
DAM  Husner Eveline 1997 OLK Wiggertal10:45:0030:1111:35:18 +0:00
H55  57 Leutwiler Markus 1960 OLG Rymenzburg9:40:0030:031:30:4311:35:13 +53:41
H55  52 Attinger Thomas 1962 OL Zimmerberg9:46:0028:031:22:0811:35:11 +47:39
H55  45 Wenger Res 1961 OLG Thun9:55:0027:341:15:3811:35:03 +38:31
D60  23 Wehrli Christina 1955 OLG Chur9:48:0011:34:57 +61:42
D60  24 Roggo Barbara 1959 OLG Kakowa9:39:0011:34:47 +70:32
D60  20 Arn Bea 1957 SCOM Mendrisio10:06:0011:34:46 +43:31
DAL  17 Müller Annina 1995 OLG Thun9:59:0034:531:12:0211:34:01 +29:51
H35  Asmus Manuel 1983 GOLD Savosa10:27:0018:3049:1111:33:46 +0:00
H14  48 Buschor Dionys 2005 OLG Pfäffikon9:49:0011:33:44 +62:59
HAM  Bena Grégoire 1999 ANCO10:20:0022:0056:1411:33:21 +9:37
D14  28 Quadri Valentina 2005 ASCO Lugano10:14:0011:33:13 +35:49
D10  20 Sommer Merit 2010 OLG Suhr11:05:0011:33:03 +13:41
D12  34 Auf der Mauer Livia 2007 OL Zimmerberg10:45:0011:32:58 +19:34
HE  28 Moser Florian 1998 ol norska9:30:001:49:3511:32:47 +23:19
D10  16 Weber Enja 2010 OLG Nidwalden+Obwalden11:11:0011:32:46 +7:24
H14  46 Bachmann Tim 2005 OL Zimmerberg10:01:0011:32:42 +49:57
H10  13 Kraus Mark 2009 OLC Winterthur11:14:0011:32:34 +3:31
H12  27 Böhi Romeo 2008 OL Zimmerberg10:43:0011:31:57 +15:44
D14  24 Schulthess Maren 2005 OLC Kapreolo10:20:0011:31:56 +28:32
HAL  17 Beglinger Lars 1996 OLG Murten9:51:0018:191:24:1111:31:52 +16:17
H14  43 Hauck Til 2005 OLG Stäfa10:13:0011:31:45 +37:00
HAK  18 Gisler Mike 1965 OLG KTV Altdorf10:37:0011:31:03 +13:59
H35  Naef Michael 1983 OLG Bern10:11:0027:411:01:2011:30:56 +13:10
H55  23 Vogel Johannes 1962 OLG Dachsen10:07:0022:381:01:3611:30:28 +21:56
HAL  22 Walti Benjamin 1997 OLK Argus9:45:0020:031:28:0911:29:28 +19:53
H80  19 Horn Gerhard 1936 TGV Horn10:13:0011:28:52 +32:17
HAK  16 Mächler Tobias 2001 OLG Galgenen/Goldau10:35:0011:28:25 +13:21
DB  19 Oppliger Daniela 1977 OL Regio Olten10:00:0011:28:10 +46:41
H10  19 Steiner Florian 2011 OLG Galgenen11:08:0011:28:08 +5:05
D12  40 Weyermann Valerie 2007 OLG Kakowa10:33:0011:27:57 +26:33
D12  36 Stucki Janna 2007 OLK Argus / OLC Winterthu10:37:0011:27:56 +22:32
H45  12 Hinder Andreas 1973 OLC Winterthur10:18:0021:2911:27:24 +5:48
D12  32 Tiemann Laura 2007 OLG Stäfa10:41:0011:27:23 +17:59
HAM    Schlegel Yann 1990 OL Regio Olten10:28:0011:27:20
H60  23 Staufer Christoph 1959 OLV Baselland9:57:0032:241:11:2311:27:20 +24:42
D60  14 Brand Brigit 1956 OLG Bern10:15:0011:26:52 +26:37
D16  40 Vecsey Alina 2004 O-92 Piano di Magadino9:56:0048:011:07:5811:26:40 +44:21
D16  24 Chiodoni Sofia 2003 ASCO Lugano10:12:0032:0051:5511:26:38 +28:19
D12  19 Werder Mira 2008 OLG Säuliamt10:49:0011:26:26 +9:02
HAK  34 Zbinden Markus 1962 OLG St. Gallen/App.10:25:0011:26:22 +21:18
D16  31 Bernasconi Sophia 2003 OL Zimmerberg10:04:0038:171:00:1211:26:20 +36:01
D50  16 Grob Brigitte 1967 OLC Kapreolo BT10:10:0035:3411:25:54 +22:18
H45  47 Horrach Javier 1973 OLG Dachsen9:38:0033:0411:25:23 +43:47
H16  30 Wylenmann Aurel 2004 OLG Pfäffikon10:07:0020:5611:24:36 +22:21
H12  18 Dauwalder Robin 2008 OLG Cordoba10:39:0011:23:23 +11:10
H12  26 Talbot Nils 2008 OLG Stäfa10:35:0011:23:15 +15:02
DAK  19 Beutler Bettina 1998 OLG Skandia10:16:0011:22:49 +19:33
D70  11 Meister Liana 1948 OLG Davos10:04:0011:22:12 +38:20
D12    Mohn Lilianne 2007 OLC Kapreolo10:17:0011:22:08
H14  40 Hohl Dominic 2005 OLG Weisslingen10:10:0011:22:03 +30:18
HAK  38 Moret Jonathan 2004 CA Rosé10:19:0011:21:58 +22:54
D50  29 Brügger Karin 1969 OLG Thun / OLC Omström Sen9:54:0043:1411:21:52 +34:16
H10  18 Good Janik 2010 thurgorienta11:02:0011:21:50 +4:47
DAK  Lustenberger Jasmin 1994 OLK Argus10:26:0011:21:42 +8:26
D60  19 Bindschädler Ursula 1957 OLC Winterthur9:57:0011:21:42 +39:27
D35  Botha Michele 1980 Rand Orienteering Club10:04:0027:2856:2011:21:33 +10:38
D14    Zahnd Anouk 2006 OLG Thun10:26:0011:21:31
H14  26 Ruffet Lucien 2005 OLK Argus10:25:0011:21:25 +14:40
HAK  32 Wanzenried Florian 1973 OLC Kapreolo10:21:0011:21:13 +20:09
H12  42 Mattle Linus 2008 OL Amriswil10:11:0011:21:09 +36:56
H12  40 Altorfer Lars 2007 OLG Pfäffikon10:15:0011:21:05 +32:52
HAK  46 Bolliger Tobias 2002 OLG Rymenzburg10:15:0011:21:00 +25:56
HAK  41 Hirt Severin 1997 OLG Rymenzburg10:17:0011:20:59 +23:55
D16  37 Mennet Jasmin 2003 OLG Cordoba9:52:0035:131:04:4111:20:43 +42:24
HAM  15 Bena Pierre 1999 ANCO10:04:0022:4959:2511:20:35 +12:51
H80  18 Fiechter Christian 1938 OLC Kapreolo10:08:0011:19:27 +27:52
H10  24 Wagner Miro 2010 OLG Thun10:56:0011:19:16 +8:13
H18  19 Rulka Miron 2001 OLG Biberist SO9:58:0016:581:07:2411:19:14 +14:07
HAK  Scherrer Christian 2002 OLG Chur10:31:0011:18:59 +7:55
DAK  11 Häcki Amina 2003 OLV Luzern10:21:0011:18:21 +10:05
H40  13 Denzler Patrick 1978 OLG Galgenen/OLC Winterthu9:59:0022:0257:4511:18:20 +16:34
HAK  15 Gribi Peter 1963 OLG Cordoba10:27:0011:18:06 +11:02
DAK  32 Schafer Fiona 2004 CA Rosé9:56:0011:17:46 +34:30
H45  43 Zimmermann Thomas 1970 9:34:0030:0711:17:39 +40:03
H10  27 Steiner Lukas 2009 OLG Galgenen10:50:0011:17:39 +12:36
H45  39 Bilger Stefan 1970 OLG Dachsen9:42:0026:1611:17:35 +31:59
H18  28 Wichoud Jérémie 2001 CO Lausanne-Jorat9:40:0022:071:20:0011:17:34 +30:27
DAK    Nyfeler Barbara 1968 OLG Thun / OL Regio Olten9:41:0011:17:29
HAM  Lustenberger Florian 1992 OLK Argus10:08:0021:5452:5211:16:56 +5:12
H50  16 Zimmermann Roger 1968 ANCO10:03:0020:2611:16:33 +11:50
DB  Althaus Anne 1973 OL Zimmerberg10:30:0011:16:04 +4:35
H18  24 Sutter Andrin 2002 OLG St. Gallen/App.9:46:0019:101:13:1711:15:11 +22:04
H12  23 Dinner Nicolas 2008 OLG Zürich10:27:0011:14:18 +14:05
D10  Sprecher Svea 2009 thurgorienta10:59:0011:14:17 +0:55
H12  16 Meier Luis 2007 OL Amriswil10:31:0011:14:10 +9:57
H12  33 Huber Tim 2008 OLV Zug10:19:0011:14:07 +21:54
H12  30 Stricker Mattia 2007 OL Amriswil10:23:0011:14:06 +17:53
D50  17 Simonsen Sandra 1968 OLV Baselland9:58:0033:3511:14:04 +22:28
DAK    Scherrer Käthi 1971 OLG Chur10:11:0011:13:41
H55  29 Etter Moritz 1962 OLG Dachsen9:49:0026:381:04:1111:13:39 +23:07
H14  45 Krügel David 2006 OLG Weisslingen9:46:0011:13:26 +45:41
D40  24 Hugelshofer Barbara 1965 OLG Weisslingen9:42:0032:481:02:2111:13:08 +34:44
HAM  Stampbach Antonin 1998 ANCO10:00:0021:4854:5211:13:08 +9:24
DAL  15 Müller Regula 1987 bussola ok9:43:0027:061:08:5811:13:08 +24:58
H12  41 Baumberger Andrin 2008 OLG Zürich10:03:0011:12:59 +36:46
HAK  31 Wildhaber Christoph 1964 OLG Kölliken10:13:0011:12:51 +19:47
D20    Erne Lilly 1999 OLG Cordoba10:04:0019:4753:0311:12:41 +8:54
D12  37 Krauer Naja 2008 OLG Säuliamt10:21:0011:12:32 +23:08
H70  32 Zehnder Willi 1947 OLG Cordoba9:36:0047:4011:11:59 +31:18
D10  21 Tiemann Alina 2011 OLG Stäfa10:41:0011:10:51 +15:29
H14  38 Bianchi Ian 2005 ASCO Lugano10:04:0011:10:48 +25:03
H70  25 Suter Hansjörg 1946 CA Rosé9:44:0039:3211:08:30 +19:49
H18    Robinson Marius 2001 OLG Chur9:34:0034:571:03:0511:07:56
H55  37 Frauchiger Peter 1963 OLG Pfäffikon9:37:0025:0411:06:59 +28:27
D10  Stucki Lynn 2009 OLK Argus / OLC Winterthu10:47:0011:06:30 +5:08
D60    Sennhauser Maja 1957 OLG Welsikon9:30:0011:06:29
H14  41 Bornhauser Niclas 2005 OLG Weisslingen9:52:0011:06:05 +32:20
H60  11 Humbel Achilles 1959 OLG Cordoba9:49:0028:3559:3711:05:52 +11:14
D10  22 Baer Seraina 2009 O-Motion10:29:0011:04:05 +20:43
H10  25 Heilmeier Nils 2010 OLC Winterthur10:38:0011:03:57 +10:54
H10  30 Wälti Jakob 2011 thurgorienta/OLC Winterthu10:26:0011:03:50 +22:47
H40  Hüsler Stefan 1979 OLG Galgenen9:51:0021:5553:3611:03:43 +9:57
H12  34 Bianchi Nathan 2007 ASCO Lugano10:07:0011:03:20 +23:07
D16  27 Simonsen Siri 2003 OLV Baselland9:48:0033:5851:3711:03:19 +29:00
D10    Niggli Anja 2011 ol norska10:35:0011:02:21
DAK  15 Moser Annelies 1969 ol norska10:01:0011:01:38 +13:22
D12  33 Schulthess Sanna 2008 OLC Kapreolo10:13:0011:00:18 +18:54
DAK  27 Horrach Mirjam 1975 OLG Dachsen9:46:0011:00:14 +26:58
DAK  33 Klein Yvonne 1963 OLG Pfäffikon9:31:0011:00:11 +41:55
D70  14 Rahm Bea 1948 OLG Pfäffikon9:34:0010:59:51 +45:59
D12  35 Grimm Lenia 2008 OLK Argus10:09:0010:58:29 +21:05
D12  39 Huber Mirja 2008 OLV Zug10:05:0010:58:29 +25:05
H55  24 Steinauer Michael 1964 ol.biel.seeland9:34:0023:041:01:1410:57:51 +22:19
H12  36 Crescenti Livio 2007 OLG Kakowa9:59:0010:56:18 +24:05
D12  41 Leemann Tineke 2007 OLG Schaffhausen10:01:0010:56:12 +26:48
D12  44 Cardone Valeria 2007 OLG Schaffhausen9:57:0010:55:42 +30:18
H45  31 Gysel-Baur Gabriel 1969 OLC Kapreolo9:30:0028:2210:55:35 +21:59
D20  15 Mayer Irina 2000 OLG Schaffhausen/ OLG Dach9:32:0023:431:02:2710:53:41 +21:54
H45  Niggli Matthias 1973 ol norska9:46:0018:3910:51:50 +2:14
H12  35 Roth Giulian 2007 OLG Schaffhausen/ OLG Dach9:55:0010:51:43 +23:30
H12  38 Friedli Lars 2008 OL Amriswil9:47:0010:51:41 +31:28
D70  Ziegler Claudia 1949 OLG Biberist SO9:44:0010:50:12 +26:20
D12  42 Müller Anaëlle 2008 OLV Baselland9:53:0010:49:32 +28:08
D10  18 Asmus Alessia 2012 GOLD Savosa10:23:0010:48:26 +11:04
H40  Beltraminelli Andrea 1975 CO UTOE Bellinzona9:35:0023:1955:3910:48:11 +10:25
H40  Schulthess Lukas 1979 OLC Kapreolo BT9:43:0019:0647:3610:48:09 +2:23
D20  Simonsen Annika 2000 OLV Baselland9:40:0020:1952:3010:47:46 +7:59
H70  Rahm Walter 1948 OLG Pfäffikon9:32:0034:2110:43:28 +6:47
D40    Welna Janine 1976 thurgorienta9:48:0010:41:40
DAK  Forrer Ursula 1978 OLK Rafzerfeld9:51:0010:39:56 +1:40
H10  14 Niggli Lars 2011 ol norska10:20:0010:38:36 +3:33
D10  19 Auf der Mauer Malin 2010 OL Zimmerberg10:11:0010:37:17 +11:55
D10  12 Meier Annika 2009 OLG Pfäffikon10:17:0010:37:17 +5:55
H10  23 Geiges Pierre 2009 OLG Stäfa10:14:0010:37:08 +8:05
D10  11 Bianchi Maya 2009 ASCO Lugano10:05:0010:25:09 +5:47
H10  29 Schneider Oskar 2011 OLG Cordoba9:50:0010:24:03 +19:00
H10  Bonini Federico 2009 ASCO Lugano10:08:0010:23:07 +0:04
H10  26 Geiges Rémi 2011 OLG Stäfa9:56:0010:22:13 +11:10
D10  17 Maurer Kira 2011 OLG Welsikon9:59:0010:21:38 +8:16
H10  17 Rozkosny David 2009 10:02:0010:21:34 +4:31
H10  28 Ernst Tobias 2009 OLG Chies9:44:0010:15:00 +15:57
D10  14 Beretta Lorena 2009 OLG Weisslingen9:53:0010:13:54 +6:32
H10  21 Schneider Sigurd 2009 OLG Cordoba9:38:0010:00:58 +7:55
H10    Honegger Laurin 2011 OLG Cordoba10:44:00dns
H10    Kuhn Cyrill 2012 OLG Pfäffikon10:32:00dns
H12    Bisang David 2008 OLV Zug9:51:00dns
H12    Ehrensberger David 2008 OLG Welsikon11:11:00dns
H12    Kuhn Janis 2007 OLG Pfäffikon12:07:00dns
H12    Mckenna Aidan 2008 OLG Nidwalden+Obwalden11:19:00dns
H14    Ehrensberger Simon 2006 OLG Welsikon10:19:00dns
H14    Honegger Yuri 2005 OLG Cordoba10:07:00dns
H14    Lunghini Mattia 2005 GOLD Savosa11:10:00dns
H14    Müller Livio Matteo 2005 thurgorienta11:52:00dns
H14    Ochsner Jonah 2006 OLC Winterthur9:58:00dns
H14    Wyss Stephan 2005 OLV Langenthal11:31:00dns
H16    Infanger Nicolò 2004 OLG Chur11:19:00dns
H16    Köhle Martin 2003 O-Motion12:34:00dns
H16    Sulzer Cyrill 2004 OLG Stäfa9:58:00dns
H16    Ulrich Simon 2004 OLG Stäfa10:13:00dns
H16    Zahnd Noé 2004 OLG Thun10:37:00dns
H16    Zölly Silvan 2004 OLG Stäfa10:25:00dns
H18    Blanc Moritz 2002 OLG Suhr10:34:00dns
H18    Cantoreggi Filippo 2001 O-92 Piano di Magadino10:58:00dns
H18    Corsi Reto 2001 GOLD Savosa11:16:00dns
H18    Hutzli Till 2001 ol.biel.seeland10:16:00dns
H18    Meier Moritz 2001 OLG Pfäffikon9:52:00dns
H18    Schmid Dominique 2002 OLG Galgenen/Goldau10:04:00dns
H20    Wepfer Florian 1999 OLG Pfäffikon10:02:00dns
HE    Denzler Severin 1994 OLG Welsikon10:18:00dns
HE    Howald Severin 1989 OLG Herzogenbuchsee9:54:00dns
HE    Kyburz Matthias 1990 OLK Fricktal13:06:00dns
HE    Rancan Riccardo 1996 OLG Pfäffikon12:14:00dns
HE    Schönleber Jannis 1996 OLV Baselland/Kakowa11:42:00dns
HAL    Hofer Thomas 1983 OLG Huttwil11:33:00dns
HAM    Loder Simon 1991 OLG Thun11:04:00dns
HAK    Bucher Cyril 1997 OLV Hindelbank10:09:00dns
HAK    Domeisen Sandro 1975 OLG St. Gallen/App.12:07:00dns
HAK    Grätzer Thomas 1963 OLG Galgenen/Kapreolo11:29:00dns
HAK    Hüni Hermann 1959 OLG Thun10:55:00dns
HAK    Keller Erwin 1963 thurgorienta10:29:00dns
HAK    Olsen Anders 1967 OLG Biberist SO11:11:00
HAK    Rüegg Heinz 1960 OLG Welsikon11:25:00dns
HAK    Ruetti Bens 1972 OLG Herzogenbuchsee10:41:00dns
HAK    Schilbach Beat 1978 OLC Kapreolo BT10:23:00dns
HAK    Schmidli Richard 1974 OLC Winterthur10:39:00dns
HAK    Sprecher Philipp 1977 thurgorienta11:49:00dns
HAK    Zölly Adrian 2002 OLG Stäfa12:17:00dns
HAK    Zoss Daniel 1971 OLG Bern11:55:00dns
HB    Good Markus 1961 thurgorienta11:40:00dns
HB    Rasscevskis Zigmars 1980 OL Zimmerberg11:04:00dns
HB    Schori Roger 1984 10:40:00dns
HB    Sievi Marco 1963 OLK Wiggertal10:52:00dns
HB    Speich Hans Jakob 1958 OLG Kakowa10:04:00dns
H35    Lienhard Gustav 1955 10:59:00dns
H35    Trebicky Vladimir 1984 OLG Zürich10:19:00dns
H35    Wettstein Rolf 1962 OL Zimmerberg10:43:00dns
H45    Baumberger Christoph 1971 OLG Zürich11:38:0022:49
H45    Eyer Marc 1971 ol.biel.seeland / UBOL11:26:00dns
H45    Hess Stefan 1970 OLV Zug11:46:00dns
H45    Spirgi Stefan 1972 OLV Zug11:06:00dns
H45    Wüstenhagen Rolf 1970 OLG St. Gallen/App.12:34:00dns
H50    Ehrensberger Hannes 1966 OLG Welsikon10:47:00dns
H50    Graf Ueli 1967 OL Regio Wil10:45:00dns
H50    Hadorn Daniel 1969 ol norska10:35:00dns
H50    Humbel Dominik 1967 OLG Cordoba12:25:00dns
H50    Jordi Urs 1965 OLG Hondrich10:01:00dns
H50    Jordi Peter 1968 OLG Hondrich12:05:00dns
H50    Oklé Martin 1966 OLG Cordoba / OLK Piz Hasi11:23:00dns
H50    Schüpbach Andy 1966 OLK Wiggertal10:21:00dns
H50    Wehrli Christian 1968 OLG Bern10:07:00dns
H55    Auf der Maur Benno 1962 OLG KTV Altdorf10:55:00dns
H55    Baumann Walter 1964 OLG KTV Altdorf10:40:00dns
H55    Berger Magnus 1961 ASOPE Erstein12:19:00dns
H55    Brändli Martin 1963 OLG Zürich11:01:00dns
H55    Jenzer Lukas 1961 OLG Huttwil/OLV Hindelbank12:31:00dns
H55    Kilchenmann Michael 1962 ol norska10:19:00dns
H55    Nilsson Klas 1964 OL Regio Olten10:16:00dns
H55    Oehy Peter 1964 OLC Winterthur12:13:00dns
H55    Schubnell Markus 1963 OLC Winterthur11:25:00dns
H55    Streuli Fritz 1962 OL Amriswil10:34:00dns
H55    Wenger Hermann 1961 OLG Bern10:28:00dns
H60    Aschwanden-Lichti Stefan 1955 OLG Goldau10:57:00dns
H60    Ballif Philippe 1956 CARE Vevey12:01:00dns
H60    Bisang Otti 1955 OLG Basel11:13:00dns
H60    Gyssler Roland 1956 OLK Argus11:09:00dns
H60    Hatt Ruedi 1957 OLG Säuliamt10:05:00dns
H60    Hebeisen Ueli 1956 thurgorienta11:01:00dns
H60    Mathys Thomas 1957 OLG Huttwil10:09:00dns
H60    Zemp Othmar 1958 OLV Luzern10:33:00dns
H65    Hartmann Jürg 1951 OLV Luzern10:53:00dns
H65    Keller Adrian 1952 OLG Davos12:05:00dns
H65    Lais Ruedi 1953 OLC Kapreolo11:50:00dns
H65    Marti Pekka 1951 ol.biel.seeland12:26:00dns
H65    Pfister Thomas 1954 OLG Rymenzburg10:47:00dns
H65    Rüegg Viktor 1952 OLV Luzern10:20:00dns
H65    Rüegg Urs 1950 OLG Pfäffikon10:26:00dns
H65    Schenkel Urs 1951 ol norska11:11:00dns
H70    Bucher Toni 1948 OLK Wiggertal9:40:00dns
H70    Jäggi Walter 1949 OLG Kakowa11:08:00dns
H70    Kneisl Vinzenz 1946 10:28:00
H70    Pauli Walter 1945 CO Lausanne-Jorat11:00:00dns
H70    Rothweiler Kurt 1947 thurgorienta10:52:00dns
H70    Schnüriger Walter 1945 OLV Zug10:36:00dns
H70    Troxler Markus 1949 ol norska12:56:00dns
H70    Winteler Pietro 1948 OLG Welsikon10:04:00dns
H75    Bieri Walter 1943 OLV Zug12:32:00dns
H75    Blankenhorn Max 1944 bussola ok12:07:00dns
H75    Braun Hans 1942 OLV Luzern9:57:00dns
H75    Degen Peter 1942 10:42:00dns
H75    Grimm Ernst 1943 OLG Cordoba10:32:00dns
H75    Santschi Max 1942 OLG Bern10:02:00dns
H80    Althaus Otto 1938 OLG Bern10:38:00dns
H80    Egli Walter 1939 OLC Kapreolo11:03:00dns
H80    Haag Erich 1934 OLG Stäfa10:28:00dns
H80    Keller Franz 1939 OLV Zug10:33:00dns
H80    Kempf Adolf 1926 KTV Altdorf10:23:00dns
H80    Lenherr Hans 1936 OLK Rafzerfeld10:18:00dns
H80    Näf Viktor 1939 OLV Langenthal11:28:00dns
H80    Oehy Albert 1938 OLC Winterthur11:08:00dns
H80    Röthlin Eugen 1934 OLV Langenthal11:18:00dns
H80    Sauter Othmar 1933 OL Regio Wil11:13:00dns
H80    Sprecher Heinrich 1936 OLK Rafzerfeld10:43:00dns
D12    Bisang Judith 2008 OLV Zug9:49:00dns
D12    Honegger Hanna 2008 OLG Cordoba11:53:00dns
D12    Rasscevska Estere 2008 OL Zimmerberg9:45:00dns
D14    Challandes Louane 2006 ANCO10:50:00dns
D14    Franssen Lieve 2006 OLV Luzern10:23:00dns
D14    Gubelmann Lia 2005 OLC Winterthur10:53:00dns
D14    Rasscevska Felicita 2005 OL Zimmerberg10:05:00dns
D14    Seiz Viviane 2005 O-Motion/OL Zimmerberg11:20:00dns
D16    Bretscher Julia 2004 OLC Kapreolo11:16:00dns
D16    Gisler Mireille 2003 OLG KTV Altdorf11:48:00dns
D16    Nyfeler Lena 2003 OLG Thun / OL Regio Olten11:32:00dns
D16    Simonin Zoé 2003 ANCO11:04:00dns
D16    Waldner Nadia 2004 OLG Pfäffikon10:32:00dns
D18    Giannini Lara 2001 OLG Stäfa10:22:00dns
D18    Oettli Ledna 2001 OLG Stäfa11:52:00dns
D18    Radzikowski Amélie 2002 O-Motion10:12:00dns
D20    Bucher Mirjam 2000 OLV Hindelbank10:36:00dns
D20    Jordi Riina 1999 OLG Hondrich11:24:00dns
D20    Suter Siri 2000 OLG Cordoba12:44:00dns
D20    Walti Claudia 2000 OLK Argus10:12:00dns
DE    Feer Isabelle 1990 OLG Goldau10:48:00dns
DE    Jakob Julia 1991 OL Zimmerberg13:04:00dns
DE    Müller Katrin 1997 OLG Rymenzburg11:12:00dns
DE    Wälti Joana 1996 ol.biel.seeland10:32:00dns
DAL    Hebeisen Nadine 1990 thurgorienta11:27:00dns
DAL    Meier Franziska 1991 OLG Welsikon10:39:00dns
DAL    Müller Sandrine 1995 OLV Zug / OLK Argus9:51:00dns
DAL    Naef Anna 1986 OLG Bern11:51:00dns
DAL    Pfister Mirjam 1991 OLC Kapreolo12:15:00dns
DAM    Bachmann Anik 1999 OL Zimmerberg12:17:00dns
DAM    Blankenhorn Andrea 1980 OLG Galgenen12:37:00dns
DAM    Haldi Ursula 1982 OLC Kapreolo/Galgenen10:25:00dns
DAM    Hofer Lena 2001 ol.biel.seeland10:17:00dns
DAM    Rubitschon Milena 1994 OLV Zug10:57:00dns
DAM    Scheidegger Corinne 1990 OLG Skandia12:13:00dns
DAK    Häusler Daniela 1983 OLG Huttwil10:06:00dns
DAK    Koster Katja 1971 OL Regio Wil12:01:00dns
DAK    Mennet Caroline 1972 OLG Cordoba11:51:00
DAK    Rasscevska Madara 1981 OL Zimmerberg11:36:00dns
DAK    Saameli Züblin Karin 1974 OLG Thun11:11:00dns
DAK    Schweizer Barbara 1966 OLV Baselland10:41:00dns
DAK    Svobodna Sarka 1988 OLG Zürich11:01:00dns
DB    Dübendorfer Camilla 1965 OLG Galgenen10:42:00dns
D45    Gygax-Högger Regula 1970 OLG Biberist SO12:14:00dns
D45    Grüniger Doris 1971 OLV Zug/UBOL12:22:00dns
D75    Tantanini Margrit 1943 OLC Kapreolo10:05:00dns
DB    Gross Heidi 1961 OL Zimmerberg12:42:00dns
D65    Denzler Marlies 1951 OLC Winterthur9:49:00dns
DB    Humbel Brigit 1955 OLG Cordoba10:12:00dns
D50    Welten Monique 1967 OLV Luzern10:34:00dns
D75    Harzenmoser Verena 1930 OLG St. Gallen/App.10:20:00dns
D55    Arm Annegret 1962 OLG Herzogenbuchsee10:47:00dns
D70    Bieri Ruth 1947 OLV Zug11:54:00dns
D70    Bieri Rös 1945 OLG Zürinord 0410:34:00dns
D50    Hofer Judith 1968 OLG Thun/OLV Baselland12:10:00dns
D70    Eggli Margrit 1948 OLG Basel9:54:00dns
D50    Brunner Theres 1966 OLG Kölliken / OLK Rafzerf10:14:00dns
D60    Kohler Käthi 1959 OLG Dachsen13:15:00dns
DB    Meili Senn Claudia 1966 OLG Chur11:36:00dns
D40    Pfister Sandra 1978 OLG Rymenzburg10:00:00dns
D70    Pauli Ginette 1949 CO Lausanne-Jorat11:14:00dns
D50    Strub Edith 1965 OLV Baselland10:54:00dns
D35    Thomas Alexandra 1983 OL Regio Wil10:28:00dns
D75    Koradi Jolanda 1938 OLC Kapreolo10:50:00dns
D35    Wydenkeller Hinder Susanne 1981 OLG Welsikon10:40:00dns
D40    Baumgartner Sabine 1975 OLG Bern11:48:00dns
D75    Grünenfelder Rita 1939 OLV Zug9:50:00dns
D75    Frei Elsbeth 1944 OLC Winterthur10:35:00dns
D70    Santoro Claire 1948 OL Regio Wil12:34:00dns
D40    Sieber Annemarie 1975 OLG Weisslingen12:06:00dns
D45    Renaud Humbel Véronique 1970 OLG Cordoba12:58:00dns
D45    Honegger Sabine 1973 OLG Cordoba9:50:00dns
DB    Pettinari Pia 1954 C.O. Aget Lugano10:18:00dns
D50    Brechbühl Cristina 1967 OLG Stäfa12:26:00dns
D50    Boos-Braun Sibylle 1966 OLV Luzern11:58:00dns
D35    Fritschi Astrid 1979 OLG Welsikon11:52:00dns
D45    Mittelholzer Camilla 1974 OLK Fricktal10:06:00dns
D55    Lüscher Barbara 1960 OLC Kapreolo11:29:00dns
D35    Bergmann Johanna 1980 ol norska11:28:00dns
D45    Aas Eldrid Hågård 1973 OLG Cordoba11:10:00dns
D45    Schmid Kathrin 1971 OL Regio Wil10:02:00dns
D70    Schnüriger Anna 1946 OLV Zug12:04:00dns



nach Club:



bei Problemen: picoevents@gmx.ch